Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

34 perce, Crytek írta:

Vásároltam egy Humax boxot. Összedugtam a TV-vel semmi. Nagy nehezen kilegóztam ,hogy a box érintkező hibás ,mert ha birizgálom a rámenő áram kábelt akkor néha néha életre kell a TV a képen,de nem tartja meg :(

Egy az egybe vigyem vissza a boxot a t pontba vagy ilyenkor hívni kell őket hogy küldjenek szervizest aki "leellenőrzi" ,hogy valóban ez a jellegű hiba van-e?

Vidd vissza, és vegyél egy használhatót (a T "megfelelő" készülékeket ad)  dvb-c vevőt, legyen benne sorrendezhető csatornák, felvétel, ha a pénz nem számít akkor dlna support es streaming.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vásároltam egy Humax boxot. Összedugtam a TV-vel semmi. Nagy nehezen kilegóztam ,hogy a box érintkező hibás ,mert ha birizgálom a rámenő áram kábelt akkor néha néha életre kell a TV a képen,de nem tartja meg :(

Egy az egybe vigyem vissza a boxot a t pontba vagy ilyenkor hívni kell őket hogy küldjenek szervizest aki "leellenőrzi" ,hogy valóban ez a jellegű hiba van-e?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 04. 03., TFeri írta:

Hozzánk még a "hagyományos" (DVB-C?) kábeltévé van bekötve a családi házba, koaxon csillagpontosan elosztva, 2 set-top-boxszal. Még egy tévén pedig box nélkül vehetők a kódolatlan digitális csatornák.

Ha áttérünk IPTV-re (olvastam - http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/hasznos_tudnivalok/iptv_alternativ_vezetekezesi_lehetosegek -, hogy fel tudják használni átalakítóval a koax hálózatot, nem kell új kábelezés), akkor is vehetők maradnak a +1 tévén a kódolatlan digitális csatornák vagy megszűnik a kábelen a DVB-C jel?

Szóval nem egészen világos számomra, hogy ha amúgy is koax kábelen jön be a digitális kábeltévé (és az internet), akkor miért kell ebből először UTP-s jelet csinálni egy "digitális elosztó" nevű dobozzal, amit aztán visszaalakítanak koaxon futó jellé, amit aztán megint visszaalakítanak UTP-s jellé, és ez megy az új set-top-boxba. Miért nem lehet a bejövő koaxon elvezetni a jelet a set-top-boxhoz, és ott átalakítani UTP-s jellé (hiszen így biztosan megmaradnak a DVB-C-s csatornák is)?

Ezek akkor használatosak ha a sima koax,  hgw,  utp,  stb  lánc nem kivitelezhető fúrás faragás vakolás nélkül .  De van olyan már telepített koax kábel 220v nagy nincs más wifi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozzánk még a "hagyományos" (DVB-C?) kábeltévé van bekötve a családi házba, koaxon csillagpontosan elosztva, 2 set-top-boxszal. Még egy tévén pedig box nélkül vehetők a kódolatlan digitális csatornák.

Ha áttérünk IPTV-re (olvastam - http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/segitunk/hasznos_tudnivalok/iptv_alternativ_vezetekezesi_lehetosegek -, hogy fel tudják használni átalakítóval a koax hálózatot, nem kell új kábelezés), akkor is vehetők maradnak a +1 tévén a kódolatlan digitális csatornák vagy megszűnik a kábelen a DVB-C jel?

Szóval nem egészen világos számomra, hogy ha amúgy is koax kábelen jön be a digitális kábeltévé (és az internet), akkor miért kell ebből először UTP-s jelet csinálni egy "digitális elosztó" nevű dobozzal, amit aztán visszaalakítanak koaxon futó jellé, amit aztán megint visszaalakítanak UTP-s jellé, és ez megy az új set-top-boxba. Miért nem lehet a bejövő koaxon elvezetni a jelet a set-top-boxhoz, és ott átalakítani UTP-s jellé (hiszen így biztosan megmaradnak a DVB-C-s csatornák is)?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, elektor72 írta:

Kérdésem a következő: A nappaliban egy Samsung smart tv. van 2013-as. A szobában egy régi soha sem javított 2000-es években gyártott Samsung. Mind a kettőn az analóg adás problémás. A régi Samsungon nem csodálkozom de a 2013-ban gyártott lapos Samsung tv. sem képes venni digitálisan? A telekom levelében felmerült hogy esetleg egy lapos tv. is megfelel. Vagy mégsem? Kell a set top box egy új tv.-hez is? Akkor már olcsóbb egy médikonverter.

Hagyjuk már a nédikonvertert, egy  saját dvb-c vevő jobban megéri mint a telekomost megvenni, azzal felvenni is lehet, meg csatornasorrendet állítani stb...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Feletted ha vissza olvasnál érkezett válasz :/ Nincs mindenhol pont 27 csatorna ezért ezt kár volt.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

levan kodolva csatorna   kodolatna csatornák vanak digitális kábeltv  ahal lakom 27 van

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia @Ingrid 

Ez azt jelenti hogy az a csatorna kódolt nem tudod CI+conax kártya nélkül nézni. 

6.jpg.18b4a057d1b60ce15b92ee2ffcbe26f5.j

Képen látható A és b elemet hiányolja a tv készüléked. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jó estét!

Digitális csatorna kereséskor azt írja ki a tévém,h nincs CI modulom.Ez mit jelent?

Köszönöm a választ.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A lapos Samsung biztos tudja a digitálist, a menüben a csatornák keresésekor digitális és kábel opciókat kell kiválasztani, akkor fogja azokat keresni.
A régihez nagy valószínűséggel set-top-box kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérdésem a következő: A nappaliban egy Samsung smart tv. van 2013-as. A szobában egy régi soha sem javított 2000-es években gyártott Samsung. Mind a kettőn az analóg adás problémás. A régi Samsungon nem csodálkozom de a 2013-ban gyártott lapos Samsung tv. sem képes venni digitálisan? A telekom levelében felmerült hogy esetleg egy lapos tv. is megfelel. Vagy mégsem? Kell a set top box egy új tv.-hez is? Akkor már olcsóbb egy médikonverter.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"Ők lehet azért mondták neked a 9-10 ezeret mert ők a képcsöves TV-hez csak egy médiakonvertert ajánlottak es azzal a kódolatlan digitálisokat nézheted.  "

Ez is kell nekem. Tulajdonképpen az IP TV is csak disznek van ,de a mamámnak atom technika nem tudná használni. Szóval elég lesz az a vevő neki. Mert nélküle most jelenleg 4vagy 5 csatorna van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem ismerem ennyire Esztergomot. :)

Amit árat én írtam az IPTV-s Családi+HD csomag 2 TV-re itt mind a kettő esetében van egy stb, tehát minden csatornát elérsz mind a 2 Tv-n. Ebben az esetben már nem jön hozzá semmi plusz költség. (nincs 9-10 ezer egyszeri sem)

Ők lehet azért mondták neked a 9-10 ezeret mert ők a képcsöves TV-hez csak egy médiakonvertert ajánlottak es azzal a kódolatlan digitálisokat nézheted. 

Ja a régi tv-n az én általam javasolt esetében kell lennie scart, rca, vagy DIN7-es csatlakozónak (ennek a pontos nevét nem tudom, de régi tv-ken szokót lenni). A két utolsó esetében neked kell összekötő kábelt szerezned.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Attila70
kiegészítés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt nem tudom mi számít alapárnak. Esztergomban lakom a Bazilika melletti lakótelepen.  Tehát akkor a jelenlegi 12.080 ft helyett 13190 lenne 120Mbites nettel + külön gondolom az a 9-10 ezer ft a boxért semmi más költség?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha olyan területen laksz ahol az alapárak vannak akkor 13190.-Ft-ra jön ki. (kedvezményes területen lehet olcsóbb)

Igen megy szerelő a +stb kiépítése miatt.

Nincs díja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözletem.

Sajnos a telefonos ügyfélrendszer nekem magas. Telefonszámos beléptetés elég bajos ugyanis nem működik. Ezért itt megpróbálom hátha.

Jelenleg 50 mbites netet fizetek IP TV-vel + még van egy tv ami nagyon régi és csak analóg jelek vételére alkalmas.

A kérdésem a következő: Mennyi lenne úgy az előfizetésem havi díja ha a netet felemelnék 120 Mbitre + a régi tv-hez kérnénk boxot (ezt levélben megküldték, hogy 9vagy 10 ezer ft már nem emlékszem pontosan) + lenne-e kiszállás és vagy szerelési költség?

Természetesen újabb 2 évet aláírva ,mert úgyis hamarosan lejár a mostani szerződés.

Jelenleg 12.080ft fizetek (Netmánia XL + IPTV családi+ HD dupla kedvezménnyel)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2015. 06. 02., Deino írta:

De mégegyszer leírom, ha esetleg meg tudnád magadnak oldani, és csak a kártya kellene, arra is felszámolnának X összeget olyan 500 Ft körül. Te egy új 2. TV-re illetve egy 3. TV-re kéred az adást, ami + pénzbe kerül.

A Te előfizetési csomagod ármodosulás nélkül 1 TV-re szól. Vagyis ha lenne lehetőséged is venni sajátot, akkor is fizetnél jópárszáz forintot a 2. streamért.

Egyébként: 2. és 3. Box egyésgesem 870Ft, felvétel opció 1.100 Ft.

Elnézést kérek, de elvi alapon vitáznék: az kizárólag kereskedelmi (egyoldalú) döntés és nem műszaki tényen vagy lehetőségen alapuló objektív döntés, hogy egy adott előfizetőnek hány helyen "engedi meg" a szolgáltató, hogy a digitális, de multicast jellegű (tehát állandóan a vételi helyen amúgy rendelkezésre áll az összes szolgáltatott program, csak ebből nem feltétlenül mindegyik illeti az adott előfizető fogyasztót; szemben az iptv-vel, amely tudtommal pay per wiev jellegű, tehát mindig csak az az 1 db adás (bitfolyam) áll rendelkezésre fizikailag is a vételi helyen, amelyiket éppen megrendelt - egyszerűbben: kiválasztott a távkapcsolóval - az előfizető) hozzáférésből egyidejűleg egy adott előfizető fizikailag hány dekódolt vételi helyen (stb / kártyafogadós tévé) jogosult az előfizetett kínálatból tallózni. Nem? És hol van a digitális multicast rendszerű tévénél (tehát nem az iptv-nél) további bitfolyam?

Szeretettel:
Maus Robi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én két dolgot nem értek, ezért ha szabad - és van értelme 2015 júniusa óta - kérdezek mielőtt pofázom:
1. miért? nem lehet visszaadni a nem IPTV-alapú digitális műsorterjesztési szolgáltatásnál a DVB vevőt (alias stb)?
2. felmerült itt, hogy a 2. vevő azért díjköteles, mert annak külön sávszélesség kell (Deino 2015. jún. 2.), no de a "sima" digitális adás az adott, fix sávszélességet igényel tudtommal, és az adásmód sem dedikált (egy ad, mindenki vesz, vagy vehet), szóval legfeljebb is ha koaxon érkezik a jel (vö. optika), akkor is max a jelszint csökken a jelnek a több stb-re történő -szétosztással, nem?

szeretettel:
Maus Robi 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szombaton valaki megtalálta, hogy melyik gombot kell megnyomni az idő frissítéséhez, és sikerült Neki. Köszönjük!!! :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És téééényleeeg!!! ^_^
Most 50mp-et késik, de majd úgyis utoléri magát xD

Köszi,
a.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Állítólag beállításra került :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello,

túllépve azon, hogy nem a beltéri óráját nézem meg a pontos idő miatt, az EPG használatakor elég kényelmetlen. Nézel egy műsort (ok, az utolsó 5 percet), de az EPG-ben már a következő címe van kiírva.

Mi lehet a megoldás? A fórumban leírtak eljutnak az illetékesekhez? Vagy csak azért van, hogy le lehessen írni a problémát? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv.

airween, teljesen egyetértek Veled, nagyon idegesítő a pontatlan óra, (nem publikusan azt mondták, hogy ez azért van, hogy ne késsem le a műsort!! :):):)) Az NTP kiszolgáló: szerintem abban is igazad lehet, ez nem számítógép.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2016. 02. 28., biyadhoo írta:

Az eszközön kell hogy fusson egy un NTP kiszolgáló (https://hu.wikipedia.org/wiki/H%C3%A1l%C3%B3zati_id%C5%91_protokoll) Akkor minden OK.

Csodálkoznék, ha ezen az eszközön lenne NTP kiszolgáló. Egy kliens még csak-csak, de tök felesleges NTP szervert tenni. Ezen kívül az NTP kiszolgálóknak is kell referencia idő, tehát mindenképp kell valami külső forrás. Szerintem mindez elkerülhető és egyszerűbb, ha simán a digitális jelbe elhelyezik a pontos időt, vagy legalább valami szinkron jelet, amit az eszköz észlel, és ezáltal be tudja állítani a pontos időt.

A mobiltelefonokon sincs NTP szerver, de még csak kliens sem, mégis elég pontosak.

a.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv,

nálunk ugyanez a helyzet: Digitális KábelTV, 2db Intek beltéri, és párhuzamosan, egyre többet siet az órájuk.

Pár napja bejelentettem a hibát, elmondták, hogy hogy lehet szoftvert frissíteni. Ezt megtettem (bár nem volt frissebb SW, 2.07 volt a beltériken, és ezt találta az eszköz is), de ugyanúgy siet, most már több, mint 5 percnél tart.

Azt mondta az ügyfélszolgálat, hogy ha ez nem oldja meg, akkor nem tudnak segíteni - ami lássuk be, elég szánalmas válasz...

Az egy dolog, hogy kikapcsolt állapotban is jó lenne a pontos időt, de ugye így néha az EPG sem használható.

Valakinek valami ötlet?

Köszi,

a.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most