Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

Van pl. arra valami ajánlás, hogy milyen kábeleket érdemes használni a tévékig (pl. sima hagyományos antennakábel vagy valami komolyabb koax kábel?), illetve, hogy az elosztóból, ami kétfelé ágaztatja a kábelt, milyet érdemes választani.

Szóval tehcnikai tanácsok érdekelnének, hogy milyen fajta/típusó kábelt/elosztót érdemes használni, hogy minél kevésbé csökkentse lakáson belül a jelet.

Kábelből RG6 3x árnyékolású 75ohm.

Osztóból ha csak két fele lesz osztva (1 a tv és 1 a netnek) akkor elég egy kettes osztó 3-4dB csillapítású (Frekvencia tartomány: 5 - 1000 MHz ).

HPF-85A szűrő az osztó egyik ágára amin a kábel tv lóg.

Jó minőségű F csatlakozó sem árt, lehetőleg ne a tekerős fajtából.

Most milyen osztó van berakva? A jelszintekről is dobj képet,amit a kábelmodem admin felületén megtalálható.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha a digitális jel minősége nem elég jó, akkor hogyan tudom azt házon belül javítani? Úgy értve, hogy a falból jön ugye a jel, a házon belül meg szét van osztva többfelé.

Van pl. arra valami ajánlás, hogy milyen kábeleket érdemes használni a tévékig (pl. sima hagyományos antennakábel vagy valami komolyabb koax kábel?), illetve, hogy az elosztóból, ami kétfelé ágaztatja a kábelt, milyet érdemes választani.

Szóval tehcnikai tanácsok érdekelnének, hogy milyen fajta/típusó kábelt/elosztót érdemes használni, hogy minél kevésbé csökkentse lakáson belül a jelet.

az esetek talán többségében szolgáltató felüli a probléma. DE ha házon belül újrakábelezel, az is megoldhat problémát, amennyiben ott van a gond. De ennek kicsi a valószínűsége, ha csak nincs a kábeleken mondjuk egy szekrény vagy stb.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha a digitális jel minősége nem elég jó, akkor hogyan tudom azt házon belül javítani? Úgy értve, hogy a falból jön ugye a jel, a házon belül meg szét van osztva többfelé.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A területünkön hamarosan megszűnik az analóg kábeltévé szolgáltatás.A minap megkaptuk a megrendelt digitális médiakonvertert(Humax típusú) és a beüzemelés után 2 kérdésem lenne.

- A digitális csatornák szépen bejönnek a régi képcsöves tévénken,de egyfajta alapzaj(zúgás)hallható működés közben a tévé hangszóróiból a hang mellett.Mi ennek az oka?

-A másik,hogy a szegedi városi tévé(vtv szeged),ami az analóg kábelen még fogható volt a csomagunkban,a médiakonverter beiktatása után nem található....,nem találja meg a keresés során a médiakonverter.Ez mitől lehet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbálom a digitális kábelt belőni dvb-c-s eszközzel, de csak 25%-os minőséget tudok vele elérni. Ennyit ír ki. A kép egyes csatornákon szétesik. Mi lehet a gond? Pl. az lehet, hogy az analóghoz eddig összekötésre használt sok éves TV kábelek zajosak, vagy nem elég jók a digitális átvitelhez? Új kábel segítene?

Vagy esetleg a splittert kellene újra cserélni, ami megosztja a bejövő koax kábelt? Van valami paraméter, vagy frekvenciatartomány, amit tudnia kell a digitális kábelhez?

Ha van itt valaki, aki ért a műszaki részéhez, akkor megköszönném, ha adna tippeket, hogy mivel próbálkozhatok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Általában a kábellal szokott gond lenni mint ebben az esetben is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Átnéztem a kábel elosztást, új bekötő kábelt csináltam. Mostmár 88 csatornát talál, abból 7 üres. Nem számoltam, de megvennak a nyitott csatornák is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, lehetséges. Egy rossz csatlakozás vagy gyenge minőségű elosztó is okozhatja. A táblázatban benne vannak a frekvenciák nézd meg melyik nem jön be. Az elosztónak 800 MHz ig kell átvinni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Roli82 írta:81 kellene találnia és 26 van nyitva.

Vajon lehet olyan, hogy valakinél a kábelezés nem elég jó, hogy mindent megtaláljon? KÍváncsi vagyok lesz-e olyan eset, hogy eddig valakinél az analóg rendesen ment, de a dgitálishoz nem lesz elég jó jel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*applause_a írta:

Ma vettem egy usb-s DVB-C tunert. Beüzemeltem és talált 51 csatornát, de abbol kb. 11db a kodolatlan. Ez így marad, vagy az átállás után (Hódmezővásárhelyen szept.22.) több is fogható majd? Aki tud infót nem tarsa magában.*81 kellene találnia és 26 van nyitva.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma vettem egy usb-s DVB-C tunert. Beüzemeltem és talált 51 csatornát, de abbol kb. 11db a kodolatlan. Ez így marad, vagy az átállás után (Hódmezővásárhelyen szept.22.) több is fogható majd? Aki tud infót nem tarsa magában.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*anonymus írta:

Minden konkurens cég neve helyet * van Lásd ******* ******* stb**** *******?,*******?*Ezt ki kellett próbálni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg felelő rangtól fel fele van jogod hozzá. Gondolom meg találtad hol lehet amennyiben nem megy írjál kérlek egy pm-et @István nak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

*nagymaki írta:

Nekem az IPTV-nél nincs olyan nap,hogy tökéletesen működjön.Kiváncsi lennék,az anyaországban is ilyen gyakázatos a szolgáltatásuk??, Szia :)*Nekem tökéletes kop kop

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! Anonymus,hogy van neked madárkád. Nálam a képfeltöltés sem működik,viszont már az oldalamon látom az előfizetéseket. A televízió után érdeklődtem,szerencsére,mert ledöglött a futárcég felé az értesítés. Miért is ez működne?:( Most értesítették,nekem meg szerdán érdeklődnöm kell Szóval szerettem volna egy avatart feltölteni,állítólag lehet,de mégsem. Tudod mi a helyzet vele. köszike szia :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen,nálam is 37-et talált. A jel erőssége monjuk rendben van,de soknál a jel minősége rossz. 2-4 közötti,töredezett a kép is. majd akkor foglalkozok vele,ha megjön az új tv-m

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem az IPTV-nél nincs olyan nap,hogy tökéletesen működjön.Kiváncsi lennék,az anyaországban is ilyen gyakázatos a szolgáltatásuk??, Szia :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minden konkurens cég neve helyet * van Lásd ******* ******* stb

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Haha, ez vicces, az elozo irasomban kicsillagoztak a 4 karakteres szolgaltato nevét :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.130 csatornat talal a DVB-C (MPEG4) tuner-es TV, de ebbol csak 37 kodolatlan, amik az analogon is elerhetoek.Beszeltem, az ugyfelszolgalattal, hogy legalabb a kozszolgalati adasokat adnak HD-ben, hogy egy fokkal jobb legyen a kep., plane, hogy Csaladi+HD csomagja van anyameknak.Vagy kodolatlanul kene adjak vagy adjanak kartyat (CAM) amit a TV-be be lehet rakni, de egyelore nem tudott ilyenrol, hogy terveznenek.

2.A kozsozlgalati adasok alapbol csak HD-ben elerhetok, nem premium hanem alap adas, ezert nem is ertem, hogy miert nem kotelezi a telekomot a hatosag, hogy a kozszolgalati adasokat belepiszkalas/felar nelkul adja tovabb a halozatan.

3.Ennek a szerencsetlen telekomnak elegge osszevissza van technikailag megoldva a halozata, szanalmas.Ott van az en szolgaltatom a *******. 3000 FT-ert DVB-C-n, 130 csatornat ad amibol 25 HD adas, akar hany TV keszuleken nezhetem, buta STB nelkul.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én meg arra hogy minek tv elég egy nagy monitor.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi az infókat, ez erősíti a szoftverhiba tényét. Sajnos nincs semmi új szoftver, a Samsung 1 hónapot ült rajta, mire azt bökték ki, hogy vegyek egy beltérit. Nyilván szándékosan vettem DVB-T/C képes televíziót, nem azért, hogy még egy beltérivel is vacakoljak.

Ettől függetlenül az adással is lehet valami gáz, mert nekem csak pár multiplexen műveli. Persze kérdés, hogy ennek a hibának lesz-e látható jele a telekomos beltérin, mert ha nem, akkor semmit nem fognak csinálni sajnos.

De számomra egyszerű a képlet, nem lesz digitális kábeltv azon a tv-n. :D Nem fogok sírni miatta.

És egyébként arra jutottam, hogy soha többet samsung TV. :) Más gondok is voltak vele. Legközelebb LG-vel próbálkozok, de megvárom amíg lesznek DVB-T2-esek, mert addig fölösleges venni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most