Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Hello acel, regisztráltam, nézegettem, de egyelőre nem találtam magyar tartalmat. nyilvánvalóan ez változhat, változik majd (kérdés, mikor és kis piac lévén milyen mértékben), de addig nálunk rétegtermék marad, szóval szerintem egyelőre nem kell a kesztyűért nyúlkálni. aztán ha egyszer igen, akkor a fizetős és online is elérhető filmcsatornák, pl. az HBO nagyobbat buknak majd, mint a magyar tévészolgáltatók az előbbiek viszonteladásának visszaesésével vagy a saját tékáikkal (az előbbieknél a főprofilra érkezett konkurencia, az utóbbiaknál az egyik szolgáltatásukra a sok közül). persze versenyhelyzetet teremt, ami nekünk csak jó lehet :)

Hello acel, regisztráltam, nézegettem, de egyelőre nem találtam magyar tartalmat. nyilvánvalóan ez változhat, változik majd (kérdés, mikor és kis piac lévén milyen mértékben), de addig nálunk rétegtermék marad, szóval szerintem egyelőre nem kell a kesztyűért nyúlkálni. aztán ha egyszer igen, akkor a fizetős és online is elérhető filmcsatornák, pl. az HBO nagyobbat buknak majd, mint a magyar tévészolgáltatók az előbbiek viszonteladásának visszaesésével vagy a saját tékáikkal (az előbbieknél a főprofilra érkezett konkurencia, az utóbbiaknál az egyik szolgáltatásukra a sok közül). persze versenyhelyzetet teremt, ami nekünk csak jó lehet :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2016. 01. 05., Roli82 írta:

Szerintem egyértelmű, hogy a Digitális Kábel TV megszüntetik és vele együtt a kódolatlan is megy a levesbe, értelmetlen lenne azt is benn hagyni, és nem véletlenül kezdik a Dél-Keleti régióval, itt mifelénk csak 600MHz-es a hálózat, ami gázos főleg ha esetleg 24DS frekit akarnak bepakolni a gyorsabb netnek a  jelenlegi 11 helyett amiből kb 4 elvisz az IPTV.

@acel

Friss még ez, számlán volt rajta, van még idő bőven mire ez elkezdődik, addigra a részletek úgy is kiderülnek.

@fgabor87

Az ünnepek alatt jött elő ez a duplázás szóval nem olyan régóta van ez.

 

A jelek szerint nekem van igazam, más utána kérdezett és azt kapta válaszul, hogy marad. Szerintem ez egyértelmű is volt.

Ekkor: 2016. 01. 05., Roli82 írta:

Szerintem egyértelmű, hogy a Digitális Kábel TV megszüntetik és vele együtt a kódolatlan is megy a levesbe, értelmetlen lenne azt is benn hagyni, és nem véletlenül kezdik a Dél-Keleti régióval, itt mifelénk csak 600MHz-es a hálózat, ami gázos főleg ha esetleg 24DS frekit akarnak bepakolni a gyorsabb netnek a  jelenlegi 11 helyett amiből kb 4 elvisz az IPTV.

@acel

Friss még ez, számlán volt rajta, van még idő bőven mire ez elkezdődik, addigra a részletek úgy is kiderülnek.

@fgabor87

Az ünnepek alatt jött elő ez a duplázás szóval nem olyan régóta van ez.

 

A jelek szerint nekem van igazam, más utána kérdezett és azt kapta válaszul, hogy marad. Szerintem ez egyértelmű is volt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, most már én is azt hallottam, hogy az FTA csatornák maradnak, ami örvendetes. Már csak a kapott Humax boxot kéne üzembe helyezni, mert eddig még nem sikerült. Nem úgy működik, ahogy kéne. :(

Meg a lakás többi tv-jére kell megoldást találni.

Igen, most már én is azt hallottam, hogy az FTA csatornák maradnak, ami örvendetes. Már csak a kapott Humax boxot kéne üzembe helyezni, mert eddig még nem sikerült. Nem úgy működik, ahogy kéne. :(

Meg a lakás többi tv-jére kell megoldást találni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már nem tudom miket szedtem ki. Hétvégén nekiesek.
De az is kérdés, hogy mi lesz az alap csomagban lévő helyi tv-vel, mert ha átkerül digitálisra, akkor tárgytalan az egész, viszont ha marad analógon, akkor foglalkoznom kell vele. Jelenleg nincs benne a digitális kínálatba.

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Már nem tudom miket szedtem ki. Hétvégén nekiesek.
De az is kérdés, hogy mi lesz az alap csomagban lévő helyi tv-vel, mert ha átkerül digitálisra, akkor tárgytalan az egész, viszont ha marad analógon, akkor foglalkoznom kell vele. Jelenleg nincs benne a digitális kínálatba.

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, fgabor87 írta:

 

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Én is unom az stb főkapcsoló kapcsolgatást, állólámpánál már bejött a távirányitós dugalj, lehet a  stb is kap egyet. És akkor a humax se fog várni öt percet.

1 órája, fgabor87 írta:

 

Egyébként nem lenne ez gáz, ha a box a kikapcsolás megnyomására egyből kikapcsolna, de nem teszi. Még vagy 5 percig zölden világít, és megy. :( Ennek nem tudom mi az értelme.

Én is unom az stb főkapcsoló kapcsolgatást, állólámpánál már bejött a távirányitós dugalj, lehet a  stb is kap egyet. És akkor a humax se fog várni öt percet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát elég zavaró, de nem is értem mire vár. A képet elveszi, de maga a box bekapcsolva marad. Lát ebben egyáltalán valaki valamilyen logikát? Én elsőre szoftverhibának fogtam fel. Ha egyszer majd jár nálam egy telekomos, biztosan meg fogom kérdezni tőle, hogy ez mire van, és miért jó, és mikor szüntetik meg. :)

Amúgy úgy vettem észre, hogy az újabb tv-kkel elég szépen működik együtt, pont azokkal, amiken a scart förtelmes képet mutat, és amúgy is van bennük C-s tuner, viszont a régebbi tv-ken rengeteg a probléma. Hosszú és idegőrlő hétvégém lesz, már látom. :)

Hát elég zavaró, de nem is értem mire vár. A képet elveszi, de maga a box bekapcsolva marad. Lát ebben egyáltalán valaki valamilyen logikát? Én elsőre szoftverhibának fogtam fel. Ha egyszer majd jár nálam egy telekomos, biztosan meg fogom kérdezni tőle, hogy ez mire van, és miért jó, és mikor szüntetik meg. :)

Amúgy úgy vettem észre, hogy az újabb tv-kkel elég szépen működik együtt, pont azokkal, amiken a scart förtelmes képet mutat, és amúgy is van bennük C-s tuner, viszont a régebbi tv-ken rengeteg a probléma. Hosszú és idegőrlő hétvégém lesz, már látom. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jó lenne tudni, hogy milyen előfizetés mellett próbálkozol. Nekem IPTV van, koaxon jön, de emellett jön be egy másik koax is (történelmi örökség), az van a tévébe dugva. Először úgy csináltam automata keresést, hogy csak a nemfizetőseket keresse. Így csak az öt közszolgálati jött be. Utána csináltam egy teljes keresést, ekkor bejött 113 csatorna, a többség persze kódolt, de nézhető is van elég sok.

Optikai kábel és ahhoz tartozó ONT esetén nincs DVB-C vételi lehetőség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 perce, anonymus írta:

Mondhatni igen :D

Mondhatni igen :D

Lesz mit behoznia a telekomnak sávszélesség terén....

Nyáron úgy is választás elé kényszerülök mivel letelik a hűség. Az In@itel száloptikája itt megy a ház előtt az oszlopon csatlakozásokkal, úgyhogy legalább dupláznia kell a telekomnak,(a feltöltésről nem is beszélve), hogy aláírjak 1-2 év rabláncot.

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Pityesz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Annak alapján amit leírtál az ingyenes DVB-C csatornákat el kellene érned. Javaslom a teljes automatikus keresést, valószínűleg kibírhatatlanul sokáig fog tartani, úgy emlékszem hogy nálam valahol 80-90% között járt, mire megtalálta az első néhány csatornát. Egy-egy százaléknyi továbblépés is sok percig tartott. Persze ez lehet esetleg tévé gyártmánytól függő is.

Ha így sem menne, akkor meg kellene nézni az elosztót. Nálam egy MMWO nevűt tettek be. Egy bemenete van, és egy Adat meg egy TV feliratú kimenete. Fontos hogy jók legyenek a csatlakozások.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: OldMike
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hello, a TV LG 42LD550.  Az automatikus kereséssel végül találtam dekódolt csatornákat. De nem rendezi előre a csatornahelyekben a foghatóakat, hanem az első nézhetőt úgy kb. a 40-es csatornahelynél találtam meg.

Viszont HD-bem egyetlen egy (pl. M1) csatornát sem tudok fogni. Azokat a Telekom mind kódoltan sugározza?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy nagyszüleim nem rég vettek a Pólusban egy ilyen HUMAX DVB-C médiakonvertert.

Az a hiba jelenség, hogy egy ideig jó a képminőség, azután csikozódni kezd a kép és egyre zavarosabbá válik. Ha ki-be kapcsolom a konvertert, akkor egy ideig megint jó, aztán kezdődik elölről...

Tapasztalt valaki még ugyan ilyen hibát?

Én megnéztem a kábelezést (SCART), azt rendben találtam. Nincsen rápakolva, szellőzik rendesen, nem hinném, hogy ebből fakadó túlmelegedés okozná a problémát.

Mielőtt vissza vinném, érdekelne, hogy mások is találkoztak-e ezzel e problámával, vagy egy egyedi esetőrl van szó.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A rossz scart kábel szériahiba, mindegyik rossz, de az nem hiszem, hogy időtől függő hibát okoz. Annak már a bekapcsolás pillanatában jelentkeznie kell.

Egyébként nem minden tv-nél jelentkezik a búgó hang, pl nekünk a régi samsungon nem. Az is igaz, hogy a scart erek egy részét kiszedtem, lehet, hogy az oldotta meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszotokat. A hanggal nincs probléma, csak a képpel. Azzal is csak egy idő után... Ezért nem gondolnám, hogy a kábel a gond.

A TV ráadásul egy Panasonic LCD TV. 

Ha más ilyet nem tapasztalt, akkor valszeg ez valami gyári hiba lesz.. Bár az a baj, hogy egyből nem generálja, ezért nehéz lesz bebizonyítani..

Remélem kérdés nélkül kicserélik.

Üdv.

G.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...