Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

1 órája, anonymus írta:

Az a baj hogy ez nem így megy, a jelenlegi tv rendszert képzeld úgy el kb. Hogy van egy A3 lap tele van négyezerekkel és azok össze vannak minden irányba kötve.  Ebből az iptv + tv-go 10-15 négyzet többi a dvb-c analóg tv stb Jelenlegi rendszer fő baja hogy nem tudja figyelni hol milyen hálózat van.  

Gondolom itt a nényzetek a csatornákat jelentik ebben a hasonlatban.  Tudom hogy van pár csatorna, ami ami csak az iptv-t szolgálja ki, míg mások a netet, DVB-C-t, analógot. De sajnos ebből még nem derül ki számomra, hogy pusztán a TVGO féle IP technológia felé való elindulást ez miként lehetetlenítette el? Talán arra gondolsz, hogy nem lett volna elég sávszél mindenkinek eljuttatni a cuccot OTT jelleggel, úgy mint a jelenlegi multicast jelleggel? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

39 perce, acel írta:

A lakossági áramfogyasztás 1-3 százalékát eszik meg (fűtik el) ezek a nem 1w - is stb-k ez kevés?

Ha 1-3%, akkor eléggé arányos az egy háztartásra jutó fogyasztással. Nem kevés de nem is olyan sok. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, anonymus írta:

D -nek a dupla eszköze ? ONT + rf recevier ? :D Műszakilag egy eszköz is tudná :DDD

Szomszéd nak egy van, Nekem meg külön vannak,  egy nagyon basic gpon-routerrel.  Offtopic off

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, acel írta:

Tudod még t-s ként megkérdeztem ,😀. A válasz az volt hogy ez nem stb, hanem média eszköz. Innentől a 2009es 5w se érvényes rá, és vették ki belőle a rendesebb standby állapotot ami viszont blokkolta az időzített felvételt.

D -nek a dupla eszköze ? ONT + rf recevier ? :D Műszakilag egy eszköz is tudná :DDD

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, acel írta:

A lakossági áramfogyasztás 1-3 százalékát eszik meg (fűtik el) ezek a nem 1w - is stb-k ez kevés?

Ebben igazad is van, volt is egy cikk USA-rol hogy az össz áramfogyasztásuk csökkenne 2%-al ha nem lenne set top box. Viszont nézzük meg másik oldalról is. Nem pénz hanem villany fogyasztás oldalról inkább. T-nek két nagy fejálommása van egyik Budapest és közép Magyarország másik pedig a Déli országrész. Ezek adják a dvb-c adást és régen az analóg adást is. Ezek fogyasztanak X áramot ha lecsapják az  analógot  akkor x-1 ha dvb-c is lecsapják akkor már csak az iptv rendszerek esznek áramot. Három rendszer fut együtt ami áramot eszik ráadásul ebből kett duplán. 

Nem ide tartozik csak hogy tudjak dobálózni számokkal. T mobil hálózata óránként 500.000 Ft áramot eszik.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

5 perce, anonymus írta:

Szerintem a csavar ott van, hogy amire te gondolsz törvény annak életbe lépése előtt forgalomba lett helyezve a iptv box. Ha egy HDMI stick-röl menne a tv, aminek kell egy usb port áramnak. Mint pl a Google Chromecast. Akkor vissza jönnél a T-hez, vagy szerinted akkor jobban szeretnék az iptv-t ?

Tudod még t-s ként megkérdeztem ,😀. A válasz az volt hogy ez nem stb, hanem média eszköz. Innentől a 2009es 5w se érvényes rá, és vették ki belőle a rendesebb standby állapotot ami viszont blokkolta az időzített felvételt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

@anonymus

Az 500ft csak a fenti példából ragadt rám. Amúgy igazad van, hogy itt többlet áramfogyasztásról beszélünk. Mindenki próbál spórolni ésszerű határok között. Én is spórolok, például, hogy lekapcsolom a villanyt a helységben, ahol senki nem tartózkodik vagy nem járatom nyitott ajtóval a hűtőt, de eszembe sem jutna, azon idegelni magam, hogy jajj ezen a HGW-n ez a lámpa mennyit fogyaszthat vagy a Sat boxon stb, mert felesleges. Ha majd zavart okoz az egzisztenciámban akkor kikapcsolom vagy lemondom. Még azt sem mondon, hogy egy napi ebédemről kéne lemondanom emiatt. Azt már nem tartom az ésszerű spórolás keretei között valónak.  Annyi mindennel lehet spórolni lemondások nélkül szinte, mégis sok helyen elfolyik a pénz, amiről a panaszkodók érdekes módon nem panaszkodnak, cssk a HGW és a box amivel bajuk van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem a csavar ott van, hogy amire te gondolsz törvény annak életbe lépése előtt forgalomba lett helyezve a iptv box. Ha egy HDMI stick-röl menne a tv, aminek kell egy usb port áramnak. Mint pl a Google Chromecast. Akkor vissza jönnél a T-hez, vagy szerinted akkor jobban szeretnék az iptv-t ?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, anonymus írta:

Félre ne érts okés elfogadom de én úgy fogalmaznék hogy nem 500 ft hanem hogy többlet áram fogyasztás amiből nem kéne többet fogyasztani mint ami szükséges. 

Amúgy ja egy csoki vagy egy kfc ebéd elhagyása egy napra és már 2-3 modem villanyszámla pipa.

Azért ne felejtsük hogy ez egy stb lenne, aminek stand by fogyasztása 5w (új készülék re 1w )alatt kellene maradjon, ezt a T kikerüli hogy nem set top boxnak es nem éjjelnappali hálózat eszköznek (max 14w) tekinti ezt a valamint amit mi stbnek nevezünk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a baj hogy ez nem így megy, a jelenlegi tv rendszert képzeld úgy el kb. Hogy van egy A3 lap tele van négyezerekkel és azok össze vannak minden irányba kötve.  Ebből az iptv + tv-go 10-15 négyzet többi a dvb-c analóg tv stb Jelenlegi rendszer fő baja hogy nem tudja figyelni hol milyen hálózat van.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

A jelenlegi rendszert teljesen felejteni kellett volna cakk pakk és maga a TVGO lett volna egy next gen iptv

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Koaxon 200-250Mbit sávszélt foglal fixen az iptv.  Ez elmondja remélem számodra is hogy mit nem tud a mostani iptv rendszer. Ennek okán nem indult el TVGO irányba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Papo

Oké. Értem. Az elvek azok elvek. Nekem az lenne az elvem, hogy kapjak mindent ingyen, gázt, áramot, kapjam azért a fizetést, hogy otthon ülök és semmit nem teszek, dehát nem működhet minden az elveim szerint, a kiscica vigye el, pedig milyen szép világ lenne. 

@anonymus

Igen tudom, hogy lehetne ezt box nélkül is. Hasonló lehet mint a TVGO, Az is egy IP alapú dolog. Szolgáltató és platform független is lenne, ha lenne még Smart TV-re applikáció. Már rég el kellett volna indulni az IPTV-nek egy ilyen irányba. Kb akkoriban mikor a TVGO is elindult. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Jaah igen Budapesten megfordultam már pár szállodában. Mindegyikben iptv-volt :D Egy szál utp kábel ment a tv-be, amikor bekapcsoltam a tv-t rögtön a szálloda app indult el a tv-n. Amiből kilépni se lehetett, vagy én voltam béna. Volt 2x tv csatorna meg egy halom egyéb cucc. 

Ezzel arra akarok reflektálni hogy iptv nem feltétlen egyenlő egy set top boxal. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valamit félreértetek. Én nem az 500 Ft miatt sírtam (ami mellesleg legalább 1000), hanem arról az elvről, hogy van egy fizetős szolgáltatás, ahol a szolgáltatáshoz köthető költséget nem a szolgáltató fizeti. És itt utaltam a kommunális csatorna díjra, ahol hasonló helyzetben a szolgáltató kifizeti a ráeső költséget.

Ez elvi, üzleti dolog. Mellesleg én sem fizetnék olyanért, amit rá lehet másra tolni.

Talán érthető.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Papo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az a 500 Ft kb reális egy set top boxra vagy nem wifis hgw-re. 500Ft-nyi áramot a szerverem is megeszik havonta szerintem. Ki is húztam most :D No de más okból (ház modding hűtés csere meg jah megdöglött a sd kártya. )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Az 500ft csak a fenti példából ragadt rám. Amúgy igazad van, hogy itt többlet áramfogyasztásról beszélünk. Mindenki próbál spórolni ésszerű határok között. Én is spórolok, például, hogy lekapcsolom a villanyt a helységben, ahol senki nem tartózkodik vagy nem járatom nyitott ajtóval a hűtőt, de eszembe sem jutna, azon idegelni magam, hogy jajj ezen a HGW-n ez a lámpa mennyit fogyaszthat vagy a Sat boxon stb, mert felesleges. Ha majd zavart okoz az egzisztenciámban akkor kikapcsolom vagy lemondom. Még azt sem mondon, hogy egy napi ebédemről kéne lemondanom emiatt. Azt már nem tartom az ésszerű spórolás keretei között valónak.  Annyi mindennel lehet spórolni lemondások nélkül szinte, mégis sok helyen elfolyik a pénz, amiről a panaszkodók érdekes módon nem panaszkodnak, cssk a HGW és a box amivel bajuk van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Félre ne érts okés elfogadom de én úgy fogalmaznék hogy nem 500 ft hanem hogy többlet áram fogyasztás amiből nem kéne többet fogyasztani mint ami szükséges. 

Amúgy ja egy csoki vagy egy kfc ebéd elhagyása egy napra és már 2-3 modem villanyszámla pipa.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Megnézném azoknak az életvitelét, akik így panaszkodnak, hogy jajj ez 500 forint jajj az 500 forint, hogy mellette mennyit pazarolnak el erre vagy arra, aminek még talán haszna sincs. Menjen azt kérjen 500ft fizetésemelést a főnökétől, nehogy romoljon a box miatt az életszínvonala 😂

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, btz írta:

@anonymus

Vannak olyanok, akik szerint a TV-ből is csak a szenny árad 😂 (... mégis nézik) 

Nah de kérem! Tartózkodjunk az altesti humortól xD

UI: Internethez meg modem kell az is áramot zabál. D nél hisztiznek is hogy miatta ahol fttb -- ftth váltás van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Vannak olyanok, akik szerint a TV-ből is csak a szenny árad 😂 (... mégis nézik) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen de az egyik egy nagy egyetemes szolgáltató ami kb kell az élethez a mindennapokhoz. Csatorna nélkül elönt a ka ki fertőzések lesznek, ha emésztő gödröd van szennyezed a környezetet. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Még várni kell de hamarosan már nem ;)

Tessék? Miért? A WinCE begyorsul, vagy a processzorral csoda történik? :)

Mellesleg egy box havonta kb. 500 Ft áramot fogyaszt. De van egy router is. Az legalább ugyanennyi. Ha nem egy tv van, az darabonként még 500 Ft. Ez már kezd látható összeg lenni. Főleg azért, mert az előfizetőnek jön a villanyszámla. Kap egy szolgáltatást, amiért fizet. De nem annyiba kerül neki, mert fizet az áramért is, ami 15-20%-ka a szolgáltatás számlájának.

Mondok egy ellenpéldát. Egy barátomnál szennyvízátemelő szivattyú van. A csatorna művek a villany fogyasztást jóváírja a számlában. Ilyen a T-nek eszébe sem jut. Pedig hasonló a helyzet. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, btz írta:

Ne kapcsold ki és akkor nem kell mindig betöltsön. Úgy kell elképzelni ezeket az eszközöket, mint egy számítógép, aminek boot ideje van bekapcsoláskor. Amúgy nincs az 5-perc max 2-3.

Még várni kell de hamarosan már nem ;)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 órája, micimacho írta:

Főleg amikor 5 percet kell várni, hogy a set top box betöltsön. 

Ne kapcsold ki és akkor nem kell mindig betöltsön. Úgy kell elképzelni ezeket az eszközöket, mint egy számítógép, aminek boot ideje van bekapcsoláskor. Amúgy nincs az 5-perc max 2-3.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most