abc

Analóg Kábel TV

Kérdés

Sziasztok, tudja valaki, hogy miért nem lehet kábelTV-hez minicsomagot választani? Fog ez változni a jövőben? Mindenképpen muszáj IPTV-re váltanom ahhoz, hogy minicsomagom legyen?

Köszi előre is!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

546 válasz erre a kérdésre

Az átállás tervezett menetrendje:

2015. szeptember 1.: Biatorbágy, Budaörs, Diósd, Érd, Pusztazámor, Sóskút

2015. szeptember 8.: Budakalász, Budapest (III., IV., XIII. kerületek), Üröm

2015. szeptember 15.: Ajka, Apátfalva, Csanádpalota, Deszk, Ferencszállás, Kislőd, Kiszombor, Klárafalva, Kübekháza, Magyarcsanád, Magyarpolány, Makó, Noszlop, Szeged, Szeged-Baktó, Szeged-Gyálarét, Szeged-Szentmihály, Szeged-Szőreg, Szeged-Tápé, Tiszasziget, Újszentiván

2015. szeptember 22.: Almáskamarás, Ásotthalom, Balástya, Békéscsaba, Budapest (VIII., IX., XI., XX., XXI., XXII., XXIII. kerületek), Doboz, Domaszék, Dombiratos, Gyula, Hódmezővásárhely, Kevermes, Kistelek, Kunágota, Magyarbánhegyes, Mártély, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Mindszent, Mórahalom, Nagybánhegyes, Nagykamarás, Öttömös, Pusztamérges, Pusztaszer, Ruzsa, Szegvár, Telekgerendás, Üllés, Zákányszék

2015. szeptember 29.: Aszód, Budapest (II., V., VI., VII., X., XII., XIV., XV., XVI. kerületek), Csömör, Domony, Dunakeszi, Esztergom, Fót, Göd, Iklad, Isaszeg, Nagykovácsi, Perbál, Piliscsaba, Pomáz, Remeteszőlős, Solymár, Sződ, Tinnye, Tura,Veresegyház

2015. október 6.: Budapest (XVII., XVIII. kerületek), Dunabogdány, Ecser, Gyál, Gyömrő, Kisoroszi, Mende, Pócsmegyer, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Üllő, Vecsés, Visegrád

2015. október 13.: Bernecebaráti, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagyszénás, Orosháza, Perőcsény, Pusztaföldvár, Székkutas, Szob, Szokolya, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Zebegény

Az átállás menetrendje kicsit változott a Szeptember 22.-re és Október 13.-ra tervezett települések közül átkerültek az alábbi települések Október 27.-re Almáskamarás, Kevermes, Kunágota, Magyarbánhegyes, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Nagykamarás, Nagymaros, Nagyszénás, Orosháza, Pusztaföldvár, Székkutas

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi!

telefont is vettem már úgy Tkom üzletben,hogy levonták a pontjaimat. Azt sem tudom most mennyi van,mert a Tkom oldalamon semmilyen előfizetéssel nem rendelkezem-tényleg,bár platina,illetve ,mivel lejjebb ment az ár,aranykártyás vagyok. Mindenem a tkomnál van. Szerintük nem. Mindegy,már kétszer szóltam,az első után bőven eltelt a 72 óra,ma cseten jelentettem ismét.

Szia

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem vagyok benne biztos,de szerintem nem lehet. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia! Gondolom a pontjaimat felhasználhatom a vásárlásához??

Köszi Szia!!

,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Végre egy minőségi berendezés De lehet  mégse. Talán csatorna sorrendet se lehet  átállitottam.  De legalább nem villanyrezsó standby módban.  Az előző árhoz képest olcsóbb lett.  Valamiért csökkentették az árát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Digitális jelátalakító (médiakonverter)

A digitális jelátalakítót kizárólag Telekom TV szolgáltatást előfizetők vásárolhatják meg szeptember 1-jétől. Egy előfizető maximálisan kettő darab digitális jelátalakító megvásárlására jogosult. A digitális jelátalakító ára: 8 990 Ft lesz. Jelátalakító rendelési igényedet szeptembertől a Magyar Telekom hálózatából díjmentesen hívható 1412-es ügyfélszolgálati telefonszámunkon adhatod le vagy üzleteinkben, weboldalunkon megvásárolhatod.

Használati útmutató

Az átállás tervezett menetrendje:

2015. szeptember 1.: Biatorbágy, Budaörs, Diósd, Érd, Pusztazámor, Sóskút

2015. szeptember 8.: Budakalász, Budapest (III., IV., XIII. kerületek), Üröm

2015. szeptember 15.: Ajka, Apátfalva, Csanádpalota, Deszk, Ferencszállás, Kislőd, Kiszombor, Klárafalva, Kübekháza, Magyarcsanád, Magyarpolány, Makó, Noszlop, Szeged, Szeged-Baktó, Szeged-Gyálarét, Szeged-Szentmihály, Szeged-Szőreg, Szeged-Tápé, Tiszasziget, Újszentiván

2015. szeptember 22.: Almáskamarás, Ásotthalom, Balástya, Békéscsaba, Budapest (VIII., IX., XI., XX., XXI., XXII., XXIII. kerületek), Doboz, Domaszék, Dombiratos, Gyula, Hódmezővásárhely, Kevermes, Kistelek, Kunágota, Magyarbánhegyes, Mártély, Mezőhegyes, Mezőkovácsháza, Mindszent, Mórahalom, Nagybánhegyes, Nagykamarás, Öttömös, Pusztamérges, Pusztaszer, Ruzsa, Szegvár, Telekgerendás, Üllés, Zákányszék

2015. szeptember 29.: Aszód, Budapest (II., V., VI., VII., X., XII., XIV., XV., XVI. kerületek), Csömör, Domony, Dunakeszi, Esztergom, Fót, Göd, Iklad, Isaszeg, Nagykovácsi, Perbál, Piliscsaba, Pomáz, Remeteszőlős, Solymár, Sződ, Tinnye, Tura,Veresegyház

2015. október 6.: Budapest (XVII., XVIII. kerületek), Dunabogdány, Ecser, Gyál, Gyömrő, Kisoroszi, Mende, Pócsmegyer, Szigetmonostor, Tahitótfalu, Üllő, Vecsés, Visegrád

2015. október 13.: Bernecebaráti, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kóspallag, Letkés, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagyszénás, Orosháza, Perőcsény, Pusztaföldvár, Székkutas, Szob, Szokolya, Tésa, Vámosmikola, Verőce, Zebegény

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kedves Sangean!

A digitális továbbítás Mpeg2 tömörítésű. Elő lehet szerintem (de ne valószínű,mert a telekom  megszüntette az előfizetési lehetőséget a digitális adására) fizetni HD csatornákra, A TELEKOM ÜGYFÉLSZOLGÁLATA MEGMONDJA 1214

Telekomnál a műholdas és az IPTV Mpeg4 tömörítésű,mindegy HD vagy nem HD a továbbított jel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem is feltűnt,hogy nem említ az ÁSZF médiakonverter bérlési lehetőséget,ez most vagy hiba,vagy csak megvenni lehet. :(

Digitális Leszek oldalon nekem is úgy rémlik,hogy említve volt a bérlési lehetőség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A tisztán látás kedvéért. Az stb típusától függetlenül. Az első stb mindig 0.- Ft a második mindig 870.-Ft és ehhez jön hozzá az 1100.-Ft ami a felvételi lehetőségért kell fizetni és nem az stb bérleti díja. Ebből kiindulva, mindegy, hogy az első vagy a második stbben van winyó az eredmény ugyan az 1970.-Ft lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekom már le írt mindent ez mindig is így volt, sima ingyenes boksz mellé kértél egy felvevőset az lett az elsődleges és így 1100+870 ft a bérleti díj. Iptv bevezetés elején volt akció hogy nem számoltak fel díjat a pvr-r után de ez már lezárásra került.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"Első számolás a helyes a másodikat nem is értem hogy jött. Kérsz pvr-t akkor az lesz az elsődleges 1100 Ft a többi meg + 870."

A telekom ingyenesen ad egy sima IPTV STB-t.

Hol van az leirva, hogy ha kesobb valaki ker meg egy felvevos IPTV STB-t is akkor hirtelen mar az addigi ingyenes simaert is kezdjen el fizetni?

Hol van ez leirva, hogy a masodlagos felvevos IPTV STB, automatikusan elsodlegesse valik? Es mi ebben a logika, hiszen a tobbelt szolgaltatas az a felvevos STB (1100 ft)...

Csatoltam a Telekom valaszat:

Telekom valasz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tudtommal nem jönnek kódolatlanul a hd csatornák.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

"Mpeg4 vissza fele kompatibilis."

A visszafele kompatibilitast igazabol ugy kell erteni, hogy ha van egy MPEG4-es TV-d az az MPEG2-es dekodolast is tudja.

Az en regebbi TV-men csak MPEG2 van, kiprobaltam es szepen bejon a 37 csatorna kodolatlanul.

A kerdesem arra iranyult, hogy a 37 mellett bejonnek-e kodolatlanul a HD adoasok is, legalabb a kozszolgalati csatornakra?

(Az SD adasokat MPEG2 tomoritessel nyomjak)

(A HD adasokat MPEG4 tomoritessel nyomjak)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amennyiben az Előfizető további médiakonvertert is igénybe kíván venni, a Szolgáltató térítés ellenében biztosítja 2. és 3. médiakonvertert jelen ÁSZF 5/A sz. Melléklete szerinti eladási áron.

Most olvastam el alaposabban, és ha jól látom csak eladásról van szó, tehát további médiakonvertert bérelni nem lehet majd tőlük, csak venni. Jól gondolom?

Megnéztem a http://www.telekom.hu/otthoni/lakossagi/tv/digitalis-leszek oldalt, és már ott sem írnak bérlést, pedig úgy emlékszem eredetileg ott külön meg volt említve a további eszközök bérlése is az analóg részben.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszike,nem akartam butaságot írni.Tudod már vén vagyok,de úgy gondolom ez olyan mint az USB3 csati,ami visszafelé kompatibilis. Köszi mégegyszer :smileyhappy:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem jön be. Tulajdonképpen a Tkom,már a digitális adás előfizetését is beszüntette. A meglévő analóg adások ezután digitálisok lesznek,a digitális előfizetések maradnak. 

Azt nem tudom, a régi digitális előfizetőknek lehet e HD adásra előfizetni,de gondolom lehet. A Telekom honlapján meg lehet találni

Az érdekes kérdés részemre is,állítólag a digitális adás nem lesz kódolva. Gondolom a Telekom gondolt az új televíziókészülék tulajdonosokra,akiknek a tv.-je tudja fogni a DVB-C-t. Kódolás esetén az elé is kellene set top box. Akkor inkább sokan a  .... szolgáltatót választanák,aki egy kártya a tv oldalába-és megoldja a gondot

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem állítólag hanem biztos hogy nincs rajta kódolás, Mpeg4 vissza fele kompatibilis.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia. A Telekom tavaly a DVB-C (kábel) adását MPEG2 tömörítéssel továbbította. Tegnap kipróbáltam a Panasonic televíziómon,simán vette a DVB-C kábelen sugárzozz Mpeg 2 jelet,jó a tv-m kápes rá.Valószínű,amelyik televízió az Mpeg 4-et tudja az a 2.-is. Ebben más biztosantud adni tanácsot. Dugd be a tv-nek és hangolj 

Állítólag az analóg megszüntével,a digitálison nem lesz kódolás. 

szia

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Aljassag a Telekomtol, hogy ugyanazert a szolgaltatasert majdnem ketszer annyi penzt szed be havonta az egyik ugyfeltol mint a masiktol!

1 felvevos IPTV STB (1100 ft) + 1 sima IPTV STB (870 ft) = 1970 ft

1 sima IPTV STB (ingyenes) +1 felvevos IPTV STB (1100 ft) = 1100 ft

A kulonbseg csak a sorrend. Ha tudtam volna, akkor hajdnanan amikor elsore felvevos IPTV STB-vel inditottam, akkor elotte kellett volna kerni egy simat es berakni a sarokba, most nem ketszer annyit fizetnek ugyanazert a szolgaltatasert diszkriminativ modon.

Mar irtam panaszlevelet, azt irtak, hogy ilyen az arpezesuk es kesz! (Hibasan, teszem hozza...)

Velemeny?

Első számolás a helyes a másodikat nem is értem hogy jött. Kérsz pvr-t akkor az lesz az elsődleges 1100 Ft a többi meg + 870.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most, hogy a volt analog csatornak ( 37 db Budapesten) elerheto ingyenesen DVB-C-n,  valaki probalta MPEG4-es tunerrel?

Kozszolgalatiak bejonnek HD-ban ingyenesen?

Gondolom nem, hiaba van az embernek IPTV-s Csaladi HD csomagja...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Aljassag a Telekomtol, hogy ugyanazert a szolgaltatasert majdnem ketszer annyi penzt szed be havonta az egyik ugyfeltol mint a masiktol!

1 felvevos IPTV STB (1100 ft) + 1 sima IPTV STB (870 ft) = 1970 ft

1 sima IPTV STB (ingyenes) +1 felvevos IPTV STB (1100 ft) = 1100 ft

A kulonbseg csak a sorrend. Ha tudtam volna, akkor hajdnanan amikor elsore felvevos IPTV STB-vel inditottam, akkor elotte kellett volna kerni egy simat es berakni a sarokba, most nem ketszer annyit fizetnek ugyanazert a szolgaltatasert diszkriminativ modon.

Mar irtam panaszlevelet, azt irtak, hogy ilyen az arpezesuk es kesz! (Hibasan, teszem hozza...)

Velemeny?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Felvételre nem alkalmas a média konverter.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor kb. 1 év alatt behozza az árát. Feltéve persze, hogy nem akarsz felvenni, mert gondolom azt nem fog tudni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ÁSZF

A kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatást igénybevevő Előfizető részére az Előfizető ez irányú igénye esetén, a
Szolgáltató egy jelátalakító egységet (médiakonvertert) biztosít díjmentesen, amely az Előfizető tulajdonába kerül.

Amennyiben az Előfizető további médiakonvertert is igénybe kíván venni, a Szolgáltató térítés ellenében biztosítja 2. és 3. médiakonvertert jelen ÁSZF 5/A sz. Melléklete szerinti eladási áron.

Médiakonverter eladási ára 8990 Ft.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most