Roli82

A 4G hálózat adat mellett már a hangunkat is viszi – Elindítja a 4G Hangot a Magyar Telekom

Kérdés

89.PNG

• Elsőként a magyarországi mobilszolgáltatók közül a Magyar Telekomnál indul el 4G hálózaton a hangszolgáltatás.
  • A 4G Hangot használva új élményben lehet a Telekom ügyfeleinek része: hívás közben is folyamatos, 4G sebességű adatkapcsolatot tesz lehetővé az új technológia.

A Magyar Telekom Krisztina körúti székházában végzett, tavaly májusi teszthívást követően a hazai szolgáltatók közül elsőként 2017. április 27-én indítja el teljes magyarországi 4G hálózatán a hangszolgáltatást. A VoLTE (Voice-over-LTE) technológia révén a hanghívások is a 4G hálózaton (nem pedig a 3G vagy 2G hálózaton) bonyolíthatóak le, ami gyorsabb hívásfelépülést, HD hangminőséget és telefonálás közben is folyamatos, 4G sebességű mobilinternet kapcsolatot tesz lehetővé. Mindemellett fontos lépcsőfokot jelent a mobilhálózatok fejlesztésében a 4G Hang, hiszen a zökkenőmentesen kapcsolódó, teljesen IP-alapú hálózatok irányába tereli a mobilszolgáltatást. A magyarországi kereskedelmi forgalomban 2012. januárjában elinduló 4G hálózaton eddig csak mobilinternet szolgáltatást lehetett nyújtani. A 4G szabvány fejlesztésének elsődleges motivációját a 2G illetve 3G hálózaténál gyorsabb adatkapcsolat, vagyis a nagyobb sebességű és még jobb minőségű mobilinternet szolgáltatás biztosítása jelentette, ezért a szolgáltatók jellemzően nem kezdték meg a hangszolgáltatást is lehetővé tévő fejlesztéseket.

A 4G Hang használatának feltétele az elérhető 4G hálózaton túl a 4G hívásra képes mobilkészülék. A Magyar Telekomnál a Samsunggal szoros együttműködésben elsőként a Samsung Galaxy S7 és egy időben a Galaxy S7 Edge típusú, illetve a gyártó legújabb csúcsmodelljeire, a Samsung Galaxy S8 és Galaxy S8+ készülékekre érkezik meg az a szoftverfrissítés, amellyel a 4G Hang használata elérhetővé válik a Telekom ügyfelei számára. Ez a frissítés online, azaz vezeték nélküli módon is a Magyar Telekom mobil-előfizetők rendelkezésére áll. A Magyar Telekom a mobiltelefon-gyártókkal megállapodva folyamatosan teszi elérhetővé újabb készüléktípusok esetében is a 4G Hang használatának lehetőségét. A szolgáltatás részleteiről a www.telekom.hu/4g-hang weboldalon található bővebb tájékoztatás.

Az első VoLTE-hívásra képes hálózat 2012-ben, Dél-Koreában indult el, 2016 végére pedig több mint 80 országban vált elérhetővé a 4G hálózaton keresztül is a hangszolgáltatás. Európában a Deutsche Telekom Németországban, Csehországban, Lengyelországban, Szlovákiában és Görögországban tette eddig elérhetővé saját 4G hálózatán a hangszolgáltatást.

A Telekom 4G hálózatának országos lakossági kültéri lefedettsége jelenleg 98 százalékos. A lakosság közel 30%-a számára már országosan is hozzáférhető a 2-300 Mbps névleges maximális sebességű 4G+ mobilinternet szolgáltatás is. Március végén fejezte be a Magyar Telekom budapesti hálózatának fejlesztését, amelynek köszönhetően immár a 4G+ technológia is elérhető, 225 Mbps névleges maximális sebességgel (a belsőbb kerületekben akár a maximális 375 Mpbs sebességgel is).

Budapest, 2017. április 27. 10:00

Forrás

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

42 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Hivatalosan Samsung Galaxy S7/S7 Edge, illeve S8/S8+ Telekomtol vásárolt telefonokon, illetve független iPhone-okon is (6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus, SE). Ehhez a 28.3 -mas szolgáltatói csomag megléte szükséges és iOS 10.3 minimum szükséges hozzá.  Fontos hogy iPhone esetében nem szükséges Telekomtol vásárolt jó a független is.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

50 perce, fgabor87 írta:

És mik a tapasztalatok? Valóban csak akkor marad 4G hálózaton hívás közben a teló, ha a másik félnél is él a VoLTE?

Nem,nem kell hogy a másik félnél is legyen VoLTE képes készülék. Folyamatosan 4G+ lógok hívás közben pl ha vezetékes számot hívok akkor is. Nekem kezdetek óta megy a VoLTE mert bekapcsoltattam a kártyára ,csak most az az újdonság hogy Magyar független romon is megy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, fgabor87 írta:

Egyelőre amúgy csak a Telekomos ROM-okban jelent meg a VoLTE engedélyezés opció.

Ez nem igaz, mert nem Telekomos ROM-ot használok hanem azt ami a Magyar kártyafüggetlen S7 Edge készülékeken is rajta van (XEH), és megy a VoLTE.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy látom kikerült a feltételek közül, hogy csak MT-nél vásárolt készülékeken működik a szolgáltatás.

Arról lehet tudni pontosabbat, hogy feltöltőkártyások mikor kapják meg? Tegnap frissült a telóm, megjelent benne a VoLTE opció, bent is van a támogatott készülékek listájában, már csak azt várom, hogy Domino-ra is elérhető legyen. :) GYIK-ban csak annyit írnak, hogy 2017 vége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Nem tudom!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 perce, fgabor87 írta:

Úgy tűnik, hogy ez a szolgáltatás csak azoknál az előfizetőknél jelent meg, akiknek kártyafüggő telefonjuk van.

Nem egészen mert az S8/S8+ független a Telekomnál...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert Apple ennyi a rövid tömör válasz :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Samsung telefonokból szerintem lesz bővülés de inkább a zászlós hajók, Apple -nél mindegyik újabb támogatja. Huawei Honor párost látom még esélyesnek a többi meg max akkor ha kiforrja magát rendesen a dolog.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, fgabor87 írta:

Samsung Galaxy A5 (2016)-ra tegnap a telekom kiadta az Android 7.0-ás frissítést. Ezeket a készülékeken megjelent a VoLTE engedélyezése a beállításoknál. Ugyan ilyen, független telókon, ugyan így 7-es androiddal nincs ilyen beállítási lehetőség sem a menüben.

Hello @fgabor87, én úgy tudom, ezen menni fog (ennek első lépése lehet a beállítás megjelenése, viszont az is kell hozzá, hogy az előfizetésen be legyen kapcsolva a volte. ezt az induláskor a Té megoldja automatikusan). de ha mindkét félnek kell, ahogyan anonymus írta, akkor ez valóban nem most fog kihúzni a vízből :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ma felraktam a legfrissebb Magyar független ROM-ot a Telekom függő S7 Edge készülékemre és megy rajta a VoLTE. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor kiderült hogy ROM-ra tuti nem szűrnek mért is tennék, itt is ahogy iphone esetében a szolgáltató beállítás csomag megléte a fontos. Annyi csavarral hogy  imei-re tuti szűrnek a Samsungnál.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

És mik a tapasztalatok? Valóban csak akkor marad 4G hálózaton hívás közben a teló, ha a másik félnél is él a VoLTE?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyáltalán mi köze van a hatóságnak ehhez? :D Amúgy jah, csak előfizetéseseknek megy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyen dolgok esetében sokszor a bevezetés alatt is tesztelések folynak ahogy most is.  Sok esetben el kezdik aztán találnak valamit megreked efik zúgolódnak majd fojtatás. (Ipv6-al is ez a helyzet hol jobban halad hol megreked teljesen) tipikus multi.  

Ezen a vonalon mindig a Dominosok szívnak lásd 4g, mobilnet sebességek, romaing stb. Amúgy itt leledzenek a titok erre a kérdésre. 

Igen tudom hogy a NMHH felügyeli ha felejteném az iptv menüben van egy pont ami fel eleveníti " Felügyeleti szervek" néven. Nem tudom hogy kötheti e de nem is nagyon izgat. Ha nagyon T-s marketinges akarok lenni azt mondom vedd meg a T-töl a telefont ha használni akarod és fel akarják használni arra hogy több telot adjanak el. Ha pedig másik irányból akarom megközelíteni azt mondom inkább hogy fo sik a T és óvni akarja a szolgáltatást ami elsőként vezetett be itthon és még nem forta ki magát annyira hogy mindenkit mindennel bedobjanak. Erre egy jó példa Kínából vett telefonokra hiába van az írva hogy működik nálunk nem feltétlen van így. Tud zavart okozni az erőben, itt is fenn állhat ilyen. 

Ez még meglep ? Van egy info mail amiben vannak anyagok meg vannak hét hónap stb eligazítások ebből kell megélniük. Ezekben nincs ilyenekre kiterjedt info. Azok vannak bele szuszakolva amikre nagy szükség van mert sokan keresek. + Ott tartunk megint ahol a part szakad mennyire szereti a munkáját az adott kollega mennyire érdeklődig néz utána stb stb stb.  Lehet jó okkal van a fórum linkje minden hova bedobva. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

28 perce, fgabor87 írta:

Samsungnál ezt az egészet. Csak a szolgáltatói saját ROM-oknál lesz ez elérhető, vagy előbb utóbb megjelenik a beállítás a független ROM-oknál is. Csupa kérdőjel az egész. De ha a független ROM-okban soha nem is jelenik majd meg ez az opció, akkor meg nem lenne értelme szolgáltató oldalon szűrni IMEI szám/MAC cím alapján. Zűrzavar. :D 

Ha lehet bármilyen samsungra szolgáltató függő romot rakni akkor van értelme.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha megjelent a VoLTE opció, akkor próbáld meg bekapcsolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, dptrsk írta:

Ha megjelent a VoLTE opció, akkor próbáld meg bekapcsolni.

No-no sms-t is kell kapnia amiben üdvözlik a Volte-user tárborba. Legalábbis nálam addig nem ment, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

21728047_1871291149553821_7337452004617738658_n.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, anonymus írta:

No-no sms-t is kell kapnia amiben üdvözlik a Volte-user tárborba. Legalábbis nálam addig nem ment, 

Én nem kaptam SMS-t se a régi számomra, se az újra és VoLTE telefonálok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor a beállítások elvileg jók. Várok még, lehet, hogy nem lett aktiválva rám.

Csak jó lenne már, ha a lakásból is tudnék rendesen telefonálni végre, mert nem kéne fallback-elnie a kb 0 térerejű 3G-re. :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megkérdeztem ügyfélszolgálaton, egyrészt még nem tudják azt sem megmondani, hogy feltöltősökre mikor lesz bekapcsolva, másrészt üzleti okokra hivatkozva továbbra is központilag szűrik, hogy csak a telekomnál vásárolt készülékek használhatják.

Ezt továbbra sem értem, a telekomnak semmi köze ahhoz, milyen telefonom van (azon túl, hogy alkalmas-e a szolgáltatásra), én egy SIM kártyát vettem, és ahhoz tartozik a szolgáltatás is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy tűnik, hogy ez a szolgáltatás csak azoknál az előfizetőknél jelent meg, akiknek kártyafüggő telefonjuk van. Ez csak puszta véletlen, vagy a Telekom tényleg úgy gondolta, hogy ez így fog működni?

Én úgy gondolom, hogy a szolgáltatás a SIM kártyához kapcsolódik, nem a telefonhoz (és annak szoftveréhez).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor konkrétat írok:

Samsung Galaxy A5 (2016)-ra tegnap a telekom kiadta az Android 7.0-ás frissítést. Ezeket a készülékeken megjelent a VoLTE engedélyezése a beállításoknál. Ugyan ilyen, független telókon, ugyan így 7-es androiddal nincs ilyen beállítási lehetőség sem a menüben.

Igazából nem a függetlenséghez van kötve, hanem ahhoz, hogy Telekomos ROM legyen rajta. De ez miért csak Androidosokra vonatkozik, iOS-nél miért jó a független?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most