Roli82

A 4G hálózat adat mellett már a hangunkat is viszi – Elindítja a 4G Hangot a Magyar Telekom

Kérdés

89.PNG

• Elsőként a magyarországi mobilszolgáltatók közül a Magyar Telekomnál indul el 4G hálózaton a hangszolgáltatás.
  • A 4G Hangot használva új élményben lehet a Telekom ügyfeleinek része: hívás közben is folyamatos, 4G sebességű adatkapcsolatot tesz lehetővé az új technológia.

A Magyar Telekom Krisztina körúti székházában végzett, tavaly májusi teszthívást követően a hazai szolgáltatók közül elsőként 2017. április 27-én indítja el teljes magyarországi 4G hálózatán a hangszolgáltatást. A VoLTE (Voice-over-LTE) technológia révén a hanghívások is a 4G hálózaton (nem pedig a 3G vagy 2G hálózaton) bonyolíthatóak le, ami gyorsabb hívásfelépülést, HD hangminőséget és telefonálás közben is folyamatos, 4G sebességű mobilinternet kapcsolatot tesz lehetővé. Mindemellett fontos lépcsőfokot jelent a mobilhálózatok fejlesztésében a 4G Hang, hiszen a zökkenőmentesen kapcsolódó, teljesen IP-alapú hálózatok irányába tereli a mobilszolgáltatást. A magyarországi kereskedelmi forgalomban 2012. januárjában elinduló 4G hálózaton eddig csak mobilinternet szolgáltatást lehetett nyújtani. A 4G szabvány fejlesztésének elsődleges motivációját a 2G illetve 3G hálózaténál gyorsabb adatkapcsolat, vagyis a nagyobb sebességű és még jobb minőségű mobilinternet szolgáltatás biztosítása jelentette, ezért a szolgáltatók jellemzően nem kezdték meg a hangszolgáltatást is lehetővé tévő fejlesztéseket.

A 4G Hang használatának feltétele az elérhető 4G hálózaton túl a 4G hívásra képes mobilkészülék. A Magyar Telekomnál a Samsunggal szoros együttműködésben elsőként a Samsung Galaxy S7 és egy időben a Galaxy S7 Edge típusú, illetve a gyártó legújabb csúcsmodelljeire, a Samsung Galaxy S8 és Galaxy S8+ készülékekre érkezik meg az a szoftverfrissítés, amellyel a 4G Hang használata elérhetővé válik a Telekom ügyfelei számára. Ez a frissítés online, azaz vezeték nélküli módon is a Magyar Telekom mobil-előfizetők rendelkezésére áll. A Magyar Telekom a mobiltelefon-gyártókkal megállapodva folyamatosan teszi elérhetővé újabb készüléktípusok esetében is a 4G Hang használatának lehetőségét. A szolgáltatás részleteiről a www.telekom.hu/4g-hang weboldalon található bővebb tájékoztatás.

Az első VoLTE-hívásra képes hálózat 2012-ben, Dél-Koreában indult el, 2016 végére pedig több mint 80 országban vált elérhetővé a 4G hálózaton keresztül is a hangszolgáltatás. Európában a Deutsche Telekom Németországban, Csehországban, Lengyelországban, Szlovákiában és Görögországban tette eddig elérhetővé saját 4G hálózatán a hangszolgáltatást.

A Telekom 4G hálózatának országos lakossági kültéri lefedettsége jelenleg 98 százalékos. A lakosság közel 30%-a számára már országosan is hozzáférhető a 2-300 Mbps névleges maximális sebességű 4G+ mobilinternet szolgáltatás is. Március végén fejezte be a Magyar Telekom budapesti hálózatának fejlesztését, amelynek köszönhetően immár a 4G+ technológia is elérhető, 225 Mbps névleges maximális sebességgel (a belsőbb kerületekben akár a maximális 375 Mpbs sebességgel is).

Budapest, 2017. április 27. 10:00

Forrás

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

42 válasz erre a kérdésre

28 perce, fgabor87 írta:

Samsungnál ezt az egészet. Csak a szolgáltatói saját ROM-oknál lesz ez elérhető, vagy előbb utóbb megjelenik a beállítás a független ROM-oknál is. Csupa kérdőjel az egész. De ha a független ROM-okban soha nem is jelenik majd meg ez az opció, akkor meg nem lenne értelme szolgáltató oldalon szűrni IMEI szám/MAC cím alapján. Zűrzavar. :D 

Ha lehet bármilyen samsungra szolgáltató függő romot rakni akkor van értelme.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, fgabor87 írta:

Egyelőre amúgy csak a Telekomos ROM-okban jelent meg a VoLTE engedélyezés opció.

Ez nem igaz, mert nem Telekomos ROM-ot használok hanem azt ami a Magyar kártyafüggetlen S7 Edge készülékeken is rajta van (XEH), és megy a VoLTE.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Úgy látom kikerült a feltételek közül, hogy csak MT-nél vásárolt készülékeken működik a szolgáltatás.

Arról lehet tudni pontosabbat, hogy feltöltőkártyások mikor kapják meg? Tegnap frissült a telóm, megjelent benne a VoLTE opció, bent is van a támogatott készülékek listájában, már csak azt várom, hogy Domino-ra is elérhető legyen. :) GYIK-ban csak annyit írnak, hogy 2017 vége.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha megjelent a VoLTE opció, akkor próbáld meg bekapcsolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, dptrsk írta:

Ha megjelent a VoLTE opció, akkor próbáld meg bekapcsolni.

No-no sms-t is kell kapnia amiben üdvözlik a Volte-user tárborba. Legalábbis nálam addig nem ment, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

21728047_1871291149553821_7337452004617738658_n.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, anonymus írta:

No-no sms-t is kell kapnia amiben üdvözlik a Volte-user tárborba. Legalábbis nálam addig nem ment, 

Én nem kaptam SMS-t se a régi számomra, se az újra és VoLTE telefonálok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sms-t nem kaptam, Android frissítés után automatikusan be volt kapcsolva a VoLTE.

Viszont a Beállítások -> Kapcsolatok -> Mobilhálózatok -> Hozzáférési pontok neve opción belül volt egy kis átrendeződés. Telekom HU MMS inaktív lett, jelenleg Telekom HU NET-en van. Megjelent egy Telekom HU IMS, ha erre rakom, és bekapcsolom a mobilnetet, automatikusan visszaáll NET-re. Pedig elvileg ez is kéne a VoLTE-hoz nem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekom HU NET-en kell lennie. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor a beállítások elvileg jók. Várok még, lehet, hogy nem lett aktiválva rám.

Csak jó lenne már, ha a lakásból is tudnék rendesen telefonálni végre, mert nem kéne fallback-elnie a kb 0 térerejű 3G-re. :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja, nem. Továbbra is bent van a GYIK-ban, hogy csak telekomnál vásárolt telón lehet igénybe venni. Akkor várhatom az SMS-t a független telómra. xD  Tegnap valamiért átsiklottam felette, és azt hittem, hogy már kivették ezt a korlátozást.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @fgabor87, szerintem nem ez lesz a gond, hanem az, hogy feltöltős vagy. ha ott a VOLTE a menüben, és be is van kapcsolva, akkor a teló rész pipa, csak a szolgáltatói bekapcsolás hibádzhat. az meg mehet automatikusan, vagy kérheted is (én külön kértem a Tétől, nem vártam meg, amíg a telóm miatt bekapcsolnak), de csak előfizetéses SIM-re

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megkérdeztem ügyfélszolgálaton, egyrészt még nem tudják azt sem megmondani, hogy feltöltősökre mikor lesz bekapcsolva, másrészt üzleti okokra hivatkozva továbbra is központilag szűrik, hogy csak a telekomnál vásárolt készülékek használhatják.

Ezt továbbra sem értem, a telekomnak semmi köze ahhoz, milyen telefonom van (azon túl, hogy alkalmas-e a szolgáltatásra), én egy SIM kártyát vettem, és ahhoz tartozik a szolgáltatás is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vegyél telefont is tőlünk akkor kapsz egy plusz szolgáltatást. Ez egy létező üzleti modell is lehet akár.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Persze, lehet. Nem éppen etikus üzleti modell, de ezt a Telekomtól megszokhattuk már. Ráadásul elég szürkezónás dolog, mert a szolgáltatásokat a SIM-hez kell kötniük. De ezt majd NMHH eldönti egy hatósági eljárás keretében, én nem értek hozzá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mivel domino mellé még csak időpontot se sikerült megtudnunk. Így talán ez a kör felesleges is.

Ui : Nem tudom mi okozza egyik érdekesség az hogy többször próbálkozik 4G-n elindítani a hívást olyan helyen ahol le kéne gsm-re dobnia mert olyan  a hálózat.

Másik meg az hogy 800mhz hálózat esetén nem mindig jön össze a hívás. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most