zirl

Sundance

Kérdés

Néhány napja a Sundance felirata hiányzik, a két vevőegység közül egyiknél sem működik. Az "Options" lehetőség "Felirat nyelve" menüpontjában továbbra is lehetőség van "magyar", illetve "kikapcsolva" lehetőségek közül választani, viszont többszöri ki-be kapcsolás esetén sem jelenik meg magyar felirat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

22 válasz erre a kérdésre

@nevada

Két eset va itt, a tiéd és zirl-é. Mindketten ADB-t használtok. Ennyi infóból arra következtetek, hogy a hiba az ADB-hez köthető és ahhoz, hogy tavasz óta, a T állíthatott valamit, az újtípusú boxok megkapták hozzá a frissítést, így alkalmazkodhattak az új beállításhoz, az ADB nem, mivel nem ftissült. Ez csak egy feltételelezés, hogy kb miért nem működik ADB-n. Ha jönne egy 3. ADB-s user, akinél megy, akkor borulna az elmélet.

Nincs már interaktív sat, így sima sathoz is adnak Kaont. Nekünk is az egyik ilyen, a másik meg valami ECS.....nemtom mi (fejből nem tudom, de ebből is van két fajta). Az ECS szokott néha rakoncátlankodni, csatornaváltáskor laggolni, de egy hardreset hosszú időre megoldja.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Zirl-hez hasonlóan én is végigcsináltam tegnap este a gyári visszaállítást az ADB boxainknál, valamint kártya ki- kártya vissza, felirat továbbra sincs a Sundance csatornán.

Utoljára 2011. augusztusában érkezett frissítés az ADB boxainkra, ebből az következik, hogy már nem várható rá újabb frissítés. Ugyanezen szoftverrel viszont ez év tavaszán jó párszor néztem a Sundance Tv-n felirattal filmeket. Nem tudom, hogy mi változhatott azóta.

Az ADB - még ha időközben el is járt fölötte az idő - stabil, jó beltéri vevőnek számított, nem emlékszem, hogy bármilyen problémánk lett volna vele, egy darabig hármat is nyúztunk. Hacsak a magas készenléti fogyasztását nem említem, ami 30 W körüli. Az idős szomszédunk pár évvel később viszont egy olyan vacak készüléktípust (Sa..m márkajelűt) fogott ki, hogy nem győztem átjárni hozzá életre kelteni a folytonosan lefagyó beltérijét.

Nem tudom, hogy érdemes lenne-e az ADB boxainkat más típusra cseréltetni a hiányzó feliratokra hivatkozással. Ezek szerint Kaonmedia néven érhető el a Telekom legújabb beltérije, ez a CO1000-es típusú?  Ezt nem csak interaktív vételhez adják? (Bár úgy emlékszem, hogy az időközben a Sat Tv-nél meg is szűnt az interaktív lehetőség.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zirl

Ez a cucc olyan régi, hogy emellett már egy kicsivel újabb generáció Intek is kihalt, és már az Intek után jövő ECS...-ket is kezdi kiszorítani a legújabb Kaonmédia eszköz. Lehet, hogy egy szoftver frissítéssel keletkezett benne ez a bug, lehet, hogy megoldják egy következőben (jön erre még egyáltalán frissítés?)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

BTZ:

Igen, ez az. Mindig jutnak eszembe újabbnál újabb ötletek, már a kártyát is kihúztam/visszadugtam az elején, de még mindig semmi. Ami az érdekes, két egységünk van, és mindkettőnél ugyanakkor jött a hiba. Mindegy, azért köszönöm a válaszokat és a segítséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zirl

Az lesz az nagy valószínűséggel.

adb5800s.jpg

Valahogy így néz ki

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

BTZ: Nem igazán vagyok még otthon a fórumozásban,  küldtem Neked üzenetet, de akkor ide is leírom, ha már a topicban itt lehet válaszokat küldeni. Szóval, bocsánat a tudatlanságomért, de amennyiben a készülék hátulján lévő "Advanced Digital Broadcast" ezt a három betűt takarja (márpedig mi mást takarna...), akkor igen. Őskövületről van szó, már vagy tíz éve vagyunk előfizetők, emlékeim szerint azóta még egyszer sem cseréltek dobozt nálunk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@zirl

Ebből pont az következik, hogy nem az adóval és a T szolgáltatásában van a hiba, hanem a beltéri eszközben. Nálad is ADB típus van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teherwagon:

Köszönöm a válaszokat, a tőlem telhetőt megtettem (áramtalanítás, gyári beállítások vissza), a probléma megmaradt. A 1414 szerint magát az adót kell megkeresnem, mert akkor náluk lehet a hiba, csak azt nem értem, akkor a többieknél miért van felirat...  :|

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@nevada

Nincsmit. Az ADB-t érdemes lecseréltetni, erre a hibára is hivatkozhatsz. A frissítések megmaradnak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm btz. Sajnos én egyik ADB boxunkon sem tudtam feliratot varázsolni. Ha gyári visszaállítást csinálok, akkor az azóta történt szoftverfrissítéseket is elbukom, vagy azokat újra lekérdezi a box?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@nevada

Nálam is jön a felirat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Teherwagon, btz, mindkettőtöknek köszönöm az információt. Este megnézem én is, hátha van változás az elmúlt hetekhez képest.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Délután én is ránézek. Szintén Sat-os vagyok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @nevada, műholdon minden oké, magyar sávon jön a magyar felirat (ha a műsorhoz tartozik egyáltalán). szóval a fenti hozzászólásom neked szántam :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm dptrsk a választ. Ezek szerint a csatorna rendben adja a feliratot, a Telekom viszont műholdas vételnél nem oda teszi, ahová kéne.

Ha időm engedi 1414-en kérni fogom, hogy a "magyar" sávra tegyék a feliratot vagy jelenítsék meg a "Kiegészítő felirat" sávot a Sat Tv esetében is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @zirl, megnéztem, nálam jön. így gyári beállítások vissza első körben (viszont nem minden műsorhoz van felirat, így érdemes többön kipróbálni)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, nevada írta:

Mi a Sat Tv-n várjuk hiába a feliratozást a Sundance csatornán, egyik beltérinken sem jön.

Attól tartok, hogy valamiért nem a "magyar" sávon jön a felirat, hanem a "Kiegészítő felirat" sávon, amit Saton valamiért nem hoz fel lehetőségként.

1414-en jelentsétek be, szerintem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a Sat Tv-n várjuk hiába a feliratozást a Sundance csatornán, egyik beltérinken sem jön.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

IPTV-n megnéztem és választható feliratként "Kiegészítő felirat" van, ha azt bekapcsolom, akkor van magyar felirat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @zirl és @nevada, iptv vagy sat? utóbbin este megnézem, nálam mi a helyzet

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam ugyanez a helyzet. Kérdés, hogy a csatorna nem ad feliratokat a filmjeihez vagy a Telekom nem továbbítja valamilyen okból?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most