SafranyFerenc86

Telekom internet packet loss

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő gondommal kapcsolatban. Egy héttel ezelőtt elkezdett a Telekomos internetem rakoncátlankodni. Először multiplayer játékok közben vettem észre packet lossra utaló jeleket, majd Skypeon is elkezdett szakadozni a videohívás és a böngészőben is volt, hogy lassan töltöttek be a weboldalak, vagy el sem tudtam őket érni. A háztartásban az összes internetre csatlakozó eszközt érintette a gond, ha kábelesen voltak csatlakoztatva az internete, ha Wi-Fi-n keresztül. Volt, hogy az IPTV is szinte használhatatlan lett, csatornaváltáskor kimerevedett a kép, a csatornaváltó menü elkezdett tölteni, majd 1-2 perc múlva váltott csatornát.

Gyorsan előkaptam a pingplottert megnézni, hogy hol lehet a hiba és a mérések eredménye mindig az volt, hogy a 2. hoptól kezdve végigment a packet loss, bármelyik weboldalt ellenőriztem. A sima Windows parancssoros pingeléssel is látható a csomagvesztés. Többször próbáltam áramtalanítani és újraindítani a digitális elosztót, de a probléma folyamatosan visszajött. Másnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy bejelentsem a problémát. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ők nem érzékelik a problémát de újraindította a digitális elosztót. A packet loss sajnos visszatért, majd kaptam egy SMS-t, hogy kiküldik a szerelőt, hogy kicserélje a kb. 2 éves D-Link elosztót egy Sagemcom F@st 3686-ra.

Fél napig jó volt a kapcsolatom, de sajnos azt vettem észre, hogy időközönként gondol egyet az egész, visszatér a csomagvesztés és ismét használhatatlan az internetem, majd 20-40 perc múlva olyan hirtelenséggel el is tűnik. Mivel nem fix időközönként tapasztalom a problémát nem tudom hogyan lehetne jelezni az ügyfélszolgálat felé a gondot. Ha ki is küldenek egy szerelőt, hogy nézze meg a problémát személyesen, nincs rá garancia, hogy pont akkor lesz csomagvesztés a hálózaton.

Mellékeltem egy-egy képet a tegnapi és a mai pingplotter mérésről.

20171028.png

20171029.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

Kéne egy utca név, 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, anonymus írta:

Vezetőségi visszahívás kérése volt ? Amúgy ha az lelki békéden ez segít, én max annyit tudok tenni hogy ránézek központi rendszerre hogy mutat vagy nem mutat hibát. 

Kértem még tavaly, de nem jutottunk előrébb vele. Panaszbejelentéssel is próbálkoztam már az online felületen keresztül. Direkt ki is emeltem, hogy panaszbejelentéssel szeretnék élni, de másnap olvasás után áttették alap hibabejelentésre az üzenetem.

Ha ránéznél, azt megköszönném. Tegnap este kb. 20:50-21:30 között jelentkezett a gond. Ma eddig csak véletlenszerűen dobált el 1-2 csomagot szintén a CMTS-től kezdve, de szerintem az jelentéktelen, lehet akár mérési hiba is. Ha a tegnap esti időintervallumra már nem tudsz visszanézni, akkor majd posztolok ide egyet, ha megint kezdi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vezetőségi visszahívás kérése volt ? Amúgy ha az lelki békéden ez segít, én max annyit tudok tenni hogy ránézek központi rendszerre hogy mutat vagy nem mutat hibát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 05. 09. at 21:43, Roli82 írta:

Azért nem kapsz érdembeli választ, mert valószínűleg nem tudunk segíteni a problémádon.

Itt nem a Telekom válaszolgat, hanem a tapasztaltabb előfizetők segítik ha tudják a másikat.

Esetleg valami tanácsra számítottam, hogy mégis milyen módon jelezzem a problémát a szolgáltató felé, hogy érdemben kezdjenek vele valamit, de így már másképp fest a dolog, lehet drasztikusabb módszerekhez kell folyamodnom.

Küldtem már majd 3 oldalas hibabejelentést az online felületen keresztül a Telekom számára, amiben A-tól Z-ig a legapróbb részleteket is leírtam a problémával kapcsolatban, még azt is beleírtam, amit anyonymus-tól kaptam tavaly, de semmi eredménye nem volt az egésznek. Egyszer telefonon is majd ugyanezt a szöveget elmagyaráztam az ügyfélszolgálatos számára, direkt megkérdeztem tőle, hogy az ő oldalán látható-e a csomagveszteség, amire igennel válaszolt. Akkor se lett a dologból semmi.

@McBelaba

Köszi a linket, ránézhetek azzal a programmal is majd, ha megint tapasztalom a problémát, épp most hagyta rá a ma esti adagot. Egyébként a Pingplotter is tudja ezt, és az alapján még mindig a CMTS körül nem jó valami amit nem értem, hogy a központban miért nem látnak (na jó, valószínűleg azért nem, mert munka lenne vele, meg lehet én vagyok az egyetlen, akinél rossz, vagy akinek feltűnt, hogy rossz, de ettől függetlenül foglalkozhatnának vele, mert én is ugyanúgy fizetek a szolgáltatásért, mint mások).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. március 22. at 21:02, SafranyFerenc86 írta:

Most ezzel akkor mit kezdjek?

• A szerelőket a fél éves tapasztalatom alapján egyáltalán nem érdekli, hogy probléma van.
  • Nem lakáson belül van a probléma oka, hanem a Telekom oldalán.
  • A Telekom ugyanúgy kéri a havidíjat, ha jó az internet, ha nem.
  • Azt nem nevezném hibátlan szolgáltatásnak, amikor van, hogy fél napon keresztül használhatatlan a net, meg azon kell izgulni, hogy na most elkezdjek-e akármit csinálni az interneten, vagy inkább ne, mert bármikor jöhet megint a packet loss.
  • Azt sem hiszem el, hogy bent a központban nem látják, hogy tényleg fent áll a hiba, amikor több alkalommal is azt mondták az ügyfélszolgálaton, amikor betelefonáltam, hogy ők is látják, hogy valami nem jó.

Ismerős a helyzet, itt is ezt volt.

Töltsd le a WinMTR portable alkalmazás, innen:

https://portableapps.com/apps/utilities/winmtr_portable

https://downloads.sourceforge.net/portableapps/WinMTRPortable_0.92_Rev_2_English.paf.exe

Elindítod, majd yírd be neki cél host IP címét, vagy nevét, és részletesen ki fogja írni, hogy a Trace Route táblan melyik állomásnál mennyi csomag veszik el, be lehet határolni a csomagvesztést pontos helyét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért nem kapsz érdembeli választ, mert valószínűleg nem tudunk segíteni a problémádon.

Itt nem a Telekom válaszolgat, hanem a tapasztaltabb előfizetők segítik ha tudják a másikat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Csak tudnám minek van ez a fórum, ha nem kap érdembeli segítséget az ember.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Élvezetes, hogy pár napja minden este menetrendszerűen összesz*rja magát az internet 9 óra környékén

20180429.png

20180430.png

20180503.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Minőségi már megint a "szolgáltatás"...

Persze a HGW restart most sem segített, mint ezelőtt sem.

20180424.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 perce, Sky írta:

Probléma ismét előjött.

le31G8s.png

Jelezted már az ügyfélszolgálaton a hibát? Ha igen mondtak rá valamit?
Jó lenne, ha valaki ki tudna okosítani engem is, hogy mégis milyen trükkökkel lehet rávenni a szerelőket, hogy a hazugságok és terelések helyett valóban utánanézzenek a hiba okának.

Te is Hódmezővásárhelyi vagy egyébként?

Nálam ma épp nem volt semmi baja az internetnek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 4/22/2018 at 20:40, Sky írta:

Pár napja olvastam a posztod, nem emlékszem minden részletre.

Hasonló, rosszabb problémával küszködtem utóbbi napokban, kábelen használhatatlan néha,azonban  WiFi-n keresztül minimálisan tapasztalható, így jelenleg kábelen és WiFi-n keresztül is csatlakozva vagyok, így jelenleg, utóbbi 3-4 órában semmi óriási problémát nem észleltem . Csatoltam 'before-after' képrészletet.ApplicationFrameHost_2018-04-22_20-36-21.png

cifhZo8.png

Probléma ismét előjött.

le31G8s.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pár napja olvastam a posztod, nem emlékszem minden részletre.

Hasonló, rosszabb problémával küszködtem utóbbi napokban, kábelen használhatatlan néha,azonban  WiFi-n keresztül minimálisan tapasztalható, így jelenleg kábelen és WiFi-n keresztül is csatlakozva vagyok, így jelenleg, utóbbi 3-4 órában semmi óriási problémát nem észleltem . Csatoltam 'before-after' képrészletet.ApplicationFrameHost_2018-04-22_20-36-21.png

cifhZo8.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Sky
after kép

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vasárnap-szerda között nekem se volt vele különösebb problémám. Viszont ma megint vacakolt.

20180419.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szintén Vásárhelyi, nálam minden rendben. :$Képernyőfotó 2018-04-16 - 2.05.50.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

;)

20180404.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most ezzel akkor mit kezdjek?

• A szerelőket a fél éves tapasztalatom alapján egyáltalán nem érdekli, hogy probléma van.
  • Nem lakáson belül van a probléma oka, hanem a Telekom oldalán.
  • A Telekom ugyanúgy kéri a havidíjat, ha jó az internet, ha nem.
  • Azt nem nevezném hibátlan szolgáltatásnak, amikor van, hogy fél napon keresztül használhatatlan a net, meg azon kell izgulni, hogy na most elkezdjek-e akármit csinálni az interneten, vagy inkább ne, mert bármikor jöhet megint a packet loss.
  • Azt sem hiszem el, hogy bent a központban nem látják, hogy tényleg fent áll a hiba, amikor több alkalommal is azt mondták az ügyfélszolgálaton, amikor betelefonáltam, hogy ők is látják, hogy valami nem jó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, anonymus írta:

Teljesen véletlenül Szegedi vagy? Enged meg kérlek hogy ne keressem meg hogy a  10.226.224.1ip  melyik cmts körzet.

Hódmezővásárhelyi vagyok.

Az elmúlt fél évben annyiszor be lett már ez jelentve amikor tapasztalható volt, de a szerelők nagy része, aki kijött, semmibe veszi azt, hogy nem állandó a probléma. Ránéznek a HGW-re meg a bekötésre, mérnek a koaxon egyet 5 percig, majd vagy azzal zárják a hibajegyet, hogy nem találtak hibát, vagy azzal, hogy elhárították.

A másik része a szerelőknek, akik a koax mérésekor elmondásuk szerint tapasztalta személyesen is a csomagveszteséget (mert hát az én méréseim senkit sem érdekelnek) megígéri, hogy leellenőrzik a kábelezést, utána meg az ügyfélszolgálatot felhívva, hogy ismét jelezzem a problémát, derült ki, hogy semmit sem csináltak...

Már írtam panaszbejelentést is az online felületen, de érdekes módon másnap át lett rakva sima hibabejelentésre az írásom, majd kijött a szerelő, ránézett a HGW-re + kicserélte a splittert, annyit mondott, hogy "hát ez most jó" majd lezárta a hibajegyet, aztán meg 5-10 perccel a szerelő távozása után megint jött a packet loss....

Utána az idő javulásával használhatóbb lett az internet, de tegnap szélvihar meg szakadó eső volt, azóta szinte használhatatlan az internet ismét. A posztom írása közben is dobálja elfele a csomagokat, de talán nem annyira durván, mint tegnap.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szegedieknél ez nem lep meg, több nem megfelelőlen üzemelő onu van Szegeden. Az okozhat ilyen csomag vesztést.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, anonymus írta:

Teljesen véletlenül Szegedi vagy? Enged meg kérlek hogy ne keressem meg hogy a  10.226.224.1ip  melyik cmts körzet.

Én szegedi vagyok és tegnap óta ugyanez a problémám hiába indítom újra akár többször is a packet loss marad, 5-80% között ugrál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szeretlek Telekom :x

packet loss01.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap, meg tegnapelőtt egész jó volt a net, de ma a semmiből megint előjött a packet loss 17:07 körül és 17:26-körül meg eltűnt, mintha semmi se történt volna. A lakáson belül nem változott semmi, abban az időközben nem csatlakozott más készülék a HGW-n keresztül az internetre.

A múlt hét csütörtök-péntekén, mikor szakadt az eső a városban, stabilan tartotta a net az 50%-os csomagveszteséget, olyankor még böngészni sem lehetett, mert nem töltött be semelyik weboldal, vagy csak óriási késéssel tudta a böngésző megjeleníteni a weboldalt. Ma viszont a 0 Celsius körüli hőmérsékletet leszámítva nem volt semmi szélsőséges az időjárásban. A HGW-n akkor sem és most sem tapasztaltam csomagveszteséget.

A HGW-n soha nem tapasztalok packet losst, de ha a 10.226.224.1-es című pontnál van (ami mindig a 2. hop akárhova pingelek szóval a CMTS lehet ha jól sejtem), akkor mindegy mit pingelek, a többi célpontnál is ugyanúgy tapasztalható a packet loss. A mellékelt képen látható, hogy több célt is pingeltem egyszerre, a HGW-n nincs packet loss, de az összes többi grafikonon ott a csomagvesztés amikor a 10.226.224.1 című eszközön tapasztalható a dolog.20171223.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most