Kérdés

Nem tudom az adategyeztetést megcsinálni,mert új személyigazolványom van.Ezt nem fogadja el a rendszer.Mit kell most csinálni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

15 válasz erre a kérdésre

Már reklamáltam de állitják hogy nekik van igazuk csak a gond hogy se e-mail se csekk formájában nem kaptam semmit.A befizetett számlák nincsenek feltüntetve a befizetettek közzöt.Ennyi erövel azt állitanak amit akarnak.Az ügyintézük összevissza beszélnek,mindegyik mást mond.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, Gulyás írta:

...az ö hibájukból nem kaptam számlát de +8000kiszámláztak korlátozásért amiröl nem is tudtam.

Ha a címmizéria miatt volt mindez, akkor egy füst alatt reklamáld meg ezt is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @anonymus, olvastam, és fogtam is a fejem :( a bünti egy dolog, de újra adategyeztetni mindenkivel. az az igazi büntetés mindenkinek :(

Hello @Gulyás, azért mert nem a törvényi előírásoknak megfelelően adategyeztettek. nem derültek ki a részletek pontosan, de emlékeim szerint itt a fórumon reklamált egy tagtársunk, hogy náluk bezzeg milyen egyszerű az egyeztetés, elég egy okét nyomni a felkínált adatokra. nem vagyok jogász, de már akkor írtam neki, hogy ez a vonatkozó szabályozások szerint nem kóser. a másik oldalon oké, hogy rendnek kell lennie, de az NMHH döntés elsődlegesen nem a pirosakat bünteti, hanem az ügyfeleiket :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

@teherwagon Olvastad hogy a piros céget megbüntette az nmmh. Mert nem ugy csinálták ahogy kell?

Nem olvastam,miért kapot büntetést?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

hello,felhivtam az ügyfélszolgátot.Már az is elég lenne nekik ha küldök egy fényképet a lakcimkártyáról.Majd ha lesz idöm bemegyek egy üzletbe de nem nagyon akarok mert mindenki mást mond a számlákkal kapcsolatba.Azt is számláznak összevissza,az ö hibájukból nem kaptam számlát de +8000kiszámláztak korlátozásért amiröl nem is tudtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@teherwagon Olvastad hogy a piros céget megbüntette az nmmh. Mert nem ugy csinálták ahogy kell?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Gulyás, írd le nekik itt, vagy menj be üzletbe, ha van a közelben, és helyrerakják (utóbbi gyorsabb)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Helló,az a baj hogy felhivtam at ügyfélszolgálatott de álitsák hogy én vagyok a hunyo,mivel az ügyintézö nem szivatta ki a kisujjából.Csak az a gond hogy én nem mondtam azt a lakcimet nekik,minek mondanám nem lkom ott 10-éve.Nagyon kitolt velem most a t-home.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Gulyás, adategyeztetéssel kapcsolatban kérdezed? azért lényeges, mert ott állambácsi adatbázisa az alap, így ha ott nem stimmel valami, az kihat az adategyeztetéses adatokra is. ha általában kérdés, akkor én a helyedben megkérdezném a Té chatjén, hogy ez mégis mi (a Té honlapján böngészd a telókat, és megjelenik)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Gulyás

A régi címeddel is volt szolgáltatás régebben? Ha igen, akkor lehet valaki benézett valamit és az került rá az új szerződésre is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amikor áprilisba kötöttem a szerződést csak a mostani címemet adtam meg, nem szerepel a régi címem a lakcimkártyán. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Gulyás

Esetleg úgy hogy elfelejtetted tájékoztatni a a szolgáltatót a lakcímed változásáról

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello hogy lehet hogy olyan cím szerepel a szerzödésmbe ahol már nem lakom 8éve? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @Varga Erzsébet Erika, ha van, akkor próbáld a jogsival, útlevéllel (és fontos, amit Roli82 írt, engem pl. azért dobott vissza a felület, mert a nevem csupa nagybetűvel szerepel a jogsin, és állambácsi adatbázisa csak úgy fogadta el)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Üdv!

Új típusú személyi igazolvány esetén pontosan ugyanúgy kell beírni minden adatot, ahogy az okmányban szerepel. Sok esetben a város mellett zárójelben Magyarország is szerepel. Ilyenkor a felületre is így kell beírni.

Ha így sem sikerül akkor az adategyeztetést díjmentesen hívható 06 (80) 630-045 telefonszámon is elvégezhető (minden nap 7 és 22 óra között ebben az esetben a hívást arról a telefonszámról kell kezdeményezni, amivel kapcsolatban egyeztetni szeretne) vagy pedig üzletben.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most