Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Forza Horizon 4 DNS hiba


Omatee

Kérdés

Sziasztok!

Adódott egy probléma a mai napon megjelent Forza Horizon 4 játékkal T-s hálózaton. 

A csatolt képen látható hibával dobja el a játék online részéhez való csatlakozást. A játék hivatalos fórumát böngészve összeakadtam jó pár magyar Telekomos internetet használóval, akik egytől egyik ugyanezzel a hibával találkoztak. Sokaknak ZTE Speedport Entry 2i eszköze van, akad aki az optikás Huawei eszközt használja. 

Az én részemről próbáltam PPPoE passthrough módba tenni az eszközt és egy másik routert ráengedni, benne a szükséges nyitott portokkal, semmi eredménye. Egy barátommal egy utcányira lakunk egymástól, ugyanazon a telekomos gerincen vagyunk, viszont neki más szolgáltató adja az internetet, (*****) szó nélkül működik nála a játék. Megpróbáltam az ő hálózatán az én gépem, szintén egyből feltalált, az övé viszont nálam ugyanúgy hibát dobott. A játék előző része most is hibátlanul működik, pedig ugyanúgy Xbox applikáción keresztül csatlakozik. Az applikáció hálózati diagnosztikája mindent tökéletesnek mutat.

Sajnos nem egyedi esetről van szó, a fórumokat látva több ezer ember küzd ezzel a magyar és külföldi Telekomos szolgáltatóknál egyaránt.

Valami ötlet milyen úton lehetne felvenni a kapcsolatot egy olyan részleggel a T-nél, aki érti is miről van szó, nem csak a sablon válaszokat adja a kérdéseimre?  Sajnos a telefonos ügyfélszolgálatnál ott megállt a történet mi az hogy DNS, mikor a NAT szót kiejtettem pedig síri csend lett a túloldalon, úgyhogy abba az irányba nem szeretnék menni.

FH4 hiba.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 191
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
3 órája, Mr. Elégedetlen írta:

Mindkettőtöknél ugyan az a típusú win 10 fut? Ez alatt értem, hogy Professional vagy Home vagy hasonló

Megpróbálok segíteni neked, hátha megoldódik. Ahogy visszaolvastam, nálad a Teredoval lesz probléma. Először is nyiss egy command line-t (cmd) rendszergazdával és néz meg a Teredo állapotát az alábbi paranccsal:

netsh interface teredo show state

Nálam így néz ki:

Type                    : client
Server Name             : win1711.ipv6.microsoft.com.
Client Refresh Interval : 30 seconds
Client Port             : 60209
State                   : qualified
Client Type             : teredo host-specific relay
Network                 : unmanaged
NAT                     : cone
NAT Special Behaviour   : UPNP: No, PortPreserving: Yes
Local Mapping           : 192.168.1.50:60209

(Ha neked a State csak 4 sorból áll és a Client Port: unspecified, az alábbit kell tenned:

 

Windows gomb + R

Írd be: services.msc

Keresd meg az IP-segítőt

Jobb gomb Tulajdonságok - Állítsd át az Indítás típusát Automatikusra.

Ezután jobb gomb - Indítás)

 

A Type-ot az alábbi paranccsal tudod módosítani:

netsh interface teredo set state type=client

A Client portot én adtam meg kézzel, ajánlott ezt használni: Ezzel a paranccsal tudod megtenni:

netsh interface teredo set state clientport=60209

Ezt a portot kell a routeredben forwardolni a géped IP címére(fix IP kell a gépednek!), ahogy nálam a Local Mapping sorban látod.

 

Van egy másik lehetőség is:

 Belépsz a Windows gépházba

Játék menüpont

Xbox hálózatkezelés a bal menüsávban

Itt nyomsz egy javítást

Ez elvileg automatikusan megoldja a Xbox App hálózatával kapcsolatos problémákat, nálam azonban a kézi reszelés oldotta meg. A routerben való port nyitás mindenképp kell, azt semmi nem teszi meg helyetted.

Ami pedig még fontosabb, a Windows tűzfal legyen bekapcsolva! Érdekes módon ha kikapcsolod, az Xbox App egyszerűen nem talál ki a netre, gondolom a beépített policy-k miatt. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Omatee
Lemaradt szöveg
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
4 perce, btz írta:

Szerintem nem a Teredo a gond és a portok sem, hisz az UPnP nyit neki

A 180-as hsz-ben azt írta, nála a Teredo Client Port:unspecified, magyarul nincs megadva. Hiába megy neki az UPNP, ha a Teredo nem mondja meg a routernek milyen porton akar kimenni, nem tudja kinyitni neki.

Valamint az ingame error is arra utal, hogy nem is tud csatlakozni a játék sehova. Ha a Régió:Sikertelen, nincs kifele elérés. Amikor a DNS hibát dobta, a régiót meg tudta határozni, csak a szervernevet nem tudta feloldani.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Omatee
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A Teredo arra szolgál, hogy akkor is tudjon kapcsolódni a szerverhez, ha a NAT tipusa nem nyitott. Pl zárt vagy mérsékelt. Mivel erre az interfészre publikus IPv6 címet kap a gépe, amivel kommunikálhat a szerverrel.

Ha nem működik a Teredo akkor számít, hogy nyitott e a NAT. De UPnP az nyitott neki. Így nem kell port nyitásokkal fohlalkoznia. Az UPnP teszi a dolgát. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A netsh interface teredo show state parancs a fenti beállítások után ezt mutatja:

Type                    : client
Server Name             : win1711.ipv6.microsoft.com.
Client Refresh Interval : 20 seconds
Client Port             : 60209
State                   : qualified
Client Type             : teredo host-specific relay
Network                 : unmanaged
NAT                     : cone
NAT Special Behaviour   : UPNP: Yes, PortPreserving: Yes
Local Mapping           : 192.168.0.19:60209
External NAT Mapping    : 62.201.120.235:60209

A 60209 port nyitva van. Az IP segíitő is automatikus (ezt már korábban próbáltam már). Az Xbox hálózatjavítást is próbáltam már többször.

Ezek ellenére sajnos még mindíg ugyan az a hibaüzenet jön fel a játékban. Még mindíg ismeretlen a régió.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

bridge mod (pppoe passthrough)és saját gigabit router(tplink,asus,netgear)  kombinácionál müködne ,összekötés LAN1+WAN

ez lehet a megoldás, saját routeredbe kell portot nyitni IP-re ,

ez nem müködik akkor virusirtó blokkolja 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: norbi25
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok,

Nekem is rendbe jött amikor a legtöbb embernek megjavult a helyzet, viszont az elmúlt pár napban, ahogy kijött a Fortune Island DLC megint előjött. Már jeleztem a problémát a Forza Motorsport oldalán is, de ide is szeretném megírni. Nem tudom, hogy még aktív-e a fórum ezen része, vagy valaki hozzáértő olvassa-e, de kezd az egész nagyon felbosszantani. 30 ezer ft-ot fizettem csak a játékért és nem tudom rendesen játszani önhibámon kívül... Jó lenne ha valaki vagy ott a T-home-nál vagy a Microsoft-nál csinálna már ezzel valamit.

Bocsi a kiborulásért, de konkrétan 30 ezrem eddig a kukában van és ez bosszant.

 

hiba.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Straussel
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
13 perce, Straussel írta:

Sziasztok,

Nekem amikor a legtöbb embernek megjavult a helyzet, viszont az elmúlt pár napban, ahogy kijött a Fortune Island DLC megint előjött. Már jeleztem a problémát a Forza Motorsport oldalán is, de ide is szeretném megírni. Nem tudom, hogy még aktív-e a fórum ezen része, vagy valaki hozzáértő olvassa-e, de kezd az egész nagyon felbosszantani. 30 ezer ft-ot fizettem csak a játékért és nem tudom rendesen játszani önhibámon kívül... Jó lenne ha valaki vagy ott a T-home-nál vagy a Microsoft-nál csinálna már ezzel valamit.

Bocsi a kiborulásért, de konkrétan 30 ezrem eddig a kukában van és ez bosszant.

 

Hali! Én tudok neked segíteni. :) Facebook: Glázer Krisztián. Ha rám írsz privátban én segítek neked. Mákod van, hogy nem iratkoztam le a posztról. :D 

 

hiba.png

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Nekem is ez a nem csatlakozós DNS a problémám plusszban még ez a Teredo se működik...

Windows 10 Enterprise, nincsen külön másik vírusvédelem telepítve csak a gyári beépített Defender és a Router pedig: "SAGEMCOM" féle Telekomos.

Mondjuk nekem eddig egyik játék sem megy Online pl. Star Wars Battlefront 2 stb.

klikk_001.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, Rizsmedve írta:

Sziasztok!

Nekem is ez a nem csatlakozós DNS a problémám plusszban még ez a Teredo se működik...

Windows 10 Enterprise, nincsen külön másik vírusvédelem telepítve csak a gyári beépített Defender és a Router pedig: "SAGEMCOM" féle Telekomos.

Mondjuk nekem eddig egyik játék sem megy Online pl. Star Wars Battlefront 2 stb.

klikk_001.png

Segítek neked. :) Facebook profilom linkje: facebook.com/kriszboi99

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...