Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Huawei P20 64GB


miszternájsz

Kérdés

Üdvözletem!

Érdekességet szeretnék megosztani és ha lehet választ kapni a kérdésemre. Adott egy a Telekomtól vásárolt Huawei P20 64GB telefon. A mai napon érkezett egy frissítés:

DT.HUN 8.1.0.9(CT) ez ugye a szolgáltató cucca és vele együtt a novemberi Android biztonsági javítást tartalmazó szoftver ami az EML-L29 8.1.0.168(C432). Nos, ez után kéne jönni a Pie-nak, de nem dobja fel. Most jön az érdekes része a dolognak mert ha kiveszem a Telekom-os kártyát és berakok egy kéket vagy pirosat, akkor bizony azonnal Pie, majd vissza a Telekomos és láss csodát már szedi is a T-s szolgáltatói pár száz megás *****. Nos a kérdésem a következő, mi a francért tartja vissza a T a nyomorult frissítéseket? Rohadt idegesítő és egyben szánalmas ez a hozzáállás... Ezt már nem igen lehet kimagyarázni, ez tuti a T sara, nem pedig a gyártóé.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3
2 órája, miszternájsz írta:

Üdvözletem!

Érdekességet szeretnék megosztani és ha lehet választ kapni a kérdésemre. Adott egy a Telekomtól vásárolt Huawei P20 64GB telefon. A mai napon érkezett egy frissítés:

DT.HUN 8.1.0.9(CT) ez ugye a szolgáltató cucca és vele együtt a novemberi Android biztonsági javítást tartalmazó szoftver ami az EML-L29 8.1.0.168(C432). Nos, ez után kéne jönni a Pie-nak, de nem dobja fel. Most jön az érdekes része a dolognak mert ha kiveszem a Telekom-os kártyát és berakok egy kéket vagy pirosat, akkor bizony azonnal Pie, majd vissza a Telekomos és láss csodát már szedi is a T-s szolgáltatói pár száz megás *****. Nos a kérdésem a következő, mi a francért tartja vissza a T a nyomorult frissítéseket? Rohadt idegesítő és egyben szánalmas ez a hozzáállás... Ezt már nem igen lehet kimagyarázni, ez tuti a T sara, nem pedig a gyártóé.

 

Üdv!

A frissítéseket továbbra is ahogy eddig is a gyártó teszi közzé, a gyártó szerveréről töltődik le, a Telekomnak lehetősége sincs, hogy blokkolja a frissítést és értelme se lenne. Ha a Telekom készre jelenti, onnantól kezdve a gyártón múlik, hogy mikor kezdi meg a fokozatos terjesztést.

Sajnos jobbat nem tudok mint, hogy fordulj a Huawei ügyfélszolgálatához!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Akik azt fogják mondani, fordulj a szolgáltatóhoz... A Telekom azzal lassítja a frissítés kiadását, hogy a saját szolgáltatásaihoz  optimalizáltatja. pedig a gyári Huawei Androiddal is működik a mobilnet, SMS, MMS, stb. A kék szolgáltatónál azért jönnek előbb a frissítések, mert ilyen nincs. Vajon Iphone-on miért nem optimalizáltatja az IOS-t a Telekom?  Mert nem teheti meg. Androidon viszont belenyúl, pedig ezzel nem lesz nagyobb reklámértéke az általa forgalmazott telefonnak. Azaz csak amiatt nem ad el belőle többet, mert a saját személyre szabott szoftvere fut rajta.Tehát ez az egész a Telekom részéről  értelmetlen a mai világban, ami még érthetőbb volt a symbianos Nokia telefonok idején. A Huawei ügyfélszolgálata is azt mondja azoknak, akik emiatt náluk panaszkodanak, hogy nekik ehhez semmi közük, és jogosan.

Egyébként: https://huaweiblog.hu/huawei-emui-9-android-9-0-pie-frissites/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
7 órája, abit írta:

Az iPhone-ok zártak, nem lehet ROM(b)olni, ez a szerencse... :)

Tudom én. :) Az Apple zártsága előny és hátrány is egyben. Biztonság szempontjából jó, szoftveres hibákmál már nem. Most küzdök egy Mac-es hibával, mivel van fejlesztői fiókom, bugreportot küldtem be. (Külső lemezre nem működik a biztonsági mentés,egy óra után sem, meg kell szakítani) Mit gondolsz, mit válaszoltak az engineering teamtől, miután beküldtem a megfelelő diagnosztikai logot? Próbáljam meg egy hétvégén hosszabb ideig futtatni.  Mindezt annak tudatában írták nekem, hogy az Apple fórumán sokan panaszkodtak hasonló hibáról. Na itt van a hátránya a zártságnak. A sima support semmit se tud kezdeni ezzel.  Persze az Androiddal se egyszerű, mert gyártótól függ, hogy szabják testre, de azért a support tud kezdeni valamit a hibákkal.  Én például már nem egyszer beszéltem a Huawei ügyfélszolgálatával, nyilván csak független telefonom volt tőlük. Szolgáltatós ROM-nál sokkal rosszabb a helyzet, mert senki nem supportál Elcileg annak kellene, aki forgalmazza a telefont, de ő, jelen esetben a Telekom, a gyártóra mutogat, aki nyilván ezzel nem foglalkozik. Visszatérve a testreszabott ROM-ok kérdésére, a Samsung és a Huawei a Google-lel a hátuk mögött még mindig nem olyan erősek, hogy diktáljanak a szolgáltatóknak. Nekik a nem gyári szoftverek optimalizálása úgy hiányzik mint hátukra a púp, bár nyilván kapnak érte pénzt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@zoli62 Igen, néha előny, néha nem. :) Én az iOS zártsága miatt nem váltottam még. Szép a rendszer, kényelmesen kezelhető, de számomra nagyon zárt. Szeretek appokat sokszor külső helyeken beszerezni, főleg ha régebbi verzió kell. Launcherek használata is nagy előny számomra, szinte korlátlanul testre lehet szabni a telefont. És az automatizálók is hasznosak lehetnek. Szóval eddig még ezért nem sikerült magam elhatározni a váltásra, ráadásul már nincs annyi gond a Droiddal, mint régen. :D 
Hallottam, hogy valószínűleg pár év múlva a Huawei saját rendszerre fog váltani, kíváncsi leszek mi fog belőle kisülni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 perce, abit írta:

Szia,

Gondolom a T még nem adta ki a frissítését, mert tesztelik a szoftvert. Sajnos frissítések téren a Telekom elég rosszul áll, a többi szolgáltatónál jobb a helyzet...

Ez nem igaz, mert miután lefrissíted másik kártyával Pie-ra, majd visszarakod a T kártyáját, akkor feldob egy Telekomos kis méretű frissítést ami már a Pie-ra van optimalizálva.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
7 órája, zoli62 írta:

Akik azt fogják mondani, fordulj a szolgáltatóhoz... A Telekom azzal lassítja a frissítés kiadását, hogy a saját szolgáltatásaihoz  optimalizáltatja. pedig a gyári Huawei Androiddal is működik a mobilnet, SMS, MMS, stb. A kék szolgáltatónál azért jönnek előbb a frissítések, mert ilyen nincs. Vajon Iphone-on miért nem optimalizáltatja az IOS-t a Telekom?  Mert nem teheti meg. Androidon viszont belenyúl, pedig ezzel nem lesz nagyobb reklámértéke az általa forgalmazott telefonnak. Azaz csak amiatt nem ad el belőle többet, mert a saját személyre szabott szoftvere fut rajta.Tehát ez az egész a Telekom részéről  értelmetlen a mai világban, ami még érthetőbb volt a symbianos Nokia telefonok idején. A Huawei ügyfélszolgálata is azt mondja azoknak, akik emiatt náluk panaszkodanak, hogy nekik ehhez semmi közük, és jogosan.

Egyébként: https://huaweiblog.hu/huawei-emui-9-android-9-0-pie-frissites/

Pontosan erről beszélek :) Ráadásul a Huawei ügyfélszolgálata még azt is hozzáfűzte (több felhasználó elmondása szerint), hogy ha nagyon nem jön a frissítés akkor küldjék a telefont szervizbe. Aha, ja beküldöm a T-n keresztül a Telemaxhoz, ahol 30 napot ülnek majd rajta. Nehogy már egy szoftver miatt (amit visszatartanak feleslegesen) szervizbe kelljen küldeni egy készüléket...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Gratulálok Telekom, ezzel az egész szoftver frissítéses mizériával csak egy újabb váráslót vesztettetek. Tudom nem nagy összeg amit a telefonokból kaptok, de majd a jövőben a P20 Pro-m utódját nem tőletek fogom megvásárolni. 

Ez az egész siralmas, mert nem az basz fel, hogy egy csúcs közeli készülék nem kapja meg a frisssítést, hanem az, hogy minden eggyes nyomorult telefonnal ezt csinálják, mindegy hogy a paletta legaljáról vagy a legtetejéről választ az ember. 

Azt is tudom hogy mindenkinek elege van már belőle, csak már jól esett leírni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...