Ugrás a tartalomhoz
  • 0

IceSplash Team

Kérdés

Üdv. A tegnapi nap folyamán váltottunk át 30mb/s-es internetről, 100mb/s-re. SpeedTesten lemértem a dolgokat, és ugyan annyival jön most, mint a 30mb/s-el. 

Nem kénye gyorsabbnak lennie? Talán, várni kéne amíg átáll a rendszer? Mi lehet a gond?

Válaszukat, előre is köszönöm!

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

15 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Hello @IceSplash, vezetéken próbáld, mert wifin bármi lehet. illetve számítógépen is telepítsd a ST appját, ne böngészőn bekeresve mérd (a Windows produkál furcsa jelenségeket, ezzel részben kivédhető). ha így sem tűnik okénak, akkor írd meg, hogy mit, hogyan ellenőriztél, mit tapasztaltál

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: teherwagon
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
3 perce, teherwagon írta:

Hello @IceSplash, vezetéken próbáld, mert wifin bármi lehet. illetve számítógépen is telepítsd a ST appját, ne böngészőn bekeresve mérd (a Windows produkál furcsa jelenségeket, ezzel részben kivédhető). ha így sem tűnik okénak, akkor írd meg, hogy mit, hogyan ellenőriztél, mit tapasztaltál

 

Rendben, köszönöm. Megpróbálom. Jelentkezem majd az eredménnyel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Szia @IceSplash Team

HGW/ONT ki-be kapcsolása, áramtalanítása megvolt? Milyen digitális elosztód van?
Csomagváltáskor esetenként szükség lehet egy újraindításra. :) Meg az is fontos, hogy olyan kábeled legyen, ami letudja adni a csomagban foglalt sebességet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit?
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 8/7/2019 at 19:14, IceSplash Team írta:

Ez pontosan mit takar? :o 

asd.jpg

37/6 megabit volt az aktuális fel/letöltés a vonaladatok szerint. FEC error számok soknak tűnnek, de xDSL hálózathoz nem nagyon értek. 

A Net S Plusz-ra váltottál egyébként? Mert ott nincs meghatározva a sebesség, annyit adnak amennyi kifér a csövön, szóval ha közel vagy a központhoz, VDSL2-n 70-100 mbit/s sebességet is tudsz mérni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 08. 10. at 22:03, abit? írta:

37/6 megabit volt az aktuális fel/letöltés a vonaladatok szerint. FEC error számok soknak tűnnek, de xDSL hálózathoz nem nagyon értek. 

A Net S Plusz-ra váltottál egyébként? Mert ott nincs meghatározva a sebesség, annyit adnak amennyi kifér a csövön, szóval ha közel vagy a központhoz, VDSL2-n 70-100 mbit/s sebességet is tudsz mérni. 

Értem, sajnos nagy valószínűséggel nem bírja a hálózat. Hát ez van sajnos. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2
Ekkor: 2019. 08. 07. at 13:23, McBelaba írta:

 

HGW/ONT ki-be kapcsolása, áramtalanítása valóban szükséges. A csomagváltáskor.... 

 

Nem szükséges. DSL-en resetelik a kapcsolatod és ha a profil átállításra került, az új szinkronnal fog menni a rendszer, amennyiben a vonal elbírja. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 08. 07. at 13:23, McBelaba írta:

.... az új scomagnak megfelelőre cserélik az eszkö konfigurációs állományt, de ezt csak abbna az esteben turja használni a nálad lévő  HGW/ONT, ha áramtalanítod (kikapcsolod), vársz kb olyan 1 percet és újra bekapcsolod, ekkor az indítási folyamat során letölti az új csomagnak megfelelő módosított konfigurációs faéjt.

Dehogy is, semmilyen konfigurációs fájlt nem tölt le sehonnan a HGW maximum a firmware-t. A szinkronsebességet a DSLAM határozza meg. Szép is lenne ha valaki egy mókolt konfigurációs fájlal olyan sebességet lőt volna be magának valaki, amilyet akar. ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 08. 12. at 21:35, McBelaba írta:

 

Azért az még megér 1 próbát, hogy a hibabejelentéskor megkérdezed, hogy nem kapott-e SNR lock-ot a vonal. Amit én értek hozzá röviden annyi, hogy  a külső modem (ez vanm nálad) és a beső DSLAM egység (ez bent van a központban) egy rövid kommunikáció során teszteli a fizikai DSL vonal maximális le és feltöltési sebességét, ha a tesz alatt valami zavar van a voplon, akkor amutomatikusan csökkenti az adataáviteli sebességet. Ez a csökkentett sebesség, nem áll automatikusan helyre, csak manuális beavatkozással állítható vissza a központban. Ezért javaslom telefonálj és jelents be újra és kérd meg hogy nézzenek rá, hogy van-e SNR lock a vonalon.
 

Szemmel láthatólag nem kapott SNR lockot, felesleges megkérdezni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2019. 08. 07. at 10:08, IceSplash Team írta:

Üdv. A tegnapi nap folyamán váltottunk át 30mb/s-es internetről, 100mb/s-re. SpeedTesten lemértem a dolgokat, és ugyan annyival jön most, mint a 30mb/s-el. 

Nem kénye gyorsabbnak lennie? Talán, várni kéne amíg átáll a rendszer? Mi lehet a gond?

Válaszukat, előre is köszönöm!

 

Nem fog átállni sajnos, ennyit bír a neted, csak az online felületen úgy van kommmunikálva, mintha.

Én is bekaptam ezt a legyet, voltam is ideges miatta rendesen, mert egy rendesen működő 100-as netről váltottam 30-asra emiatt. Finoman szólva is megtévesztő, amit a weboldal mutat. Persze apróbetűsben ott van, de..

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2019. 08. 12. at 20:47, IceSplash Team írta:

Értem, sajnos nagy valószínűséggel nem bírja a hálózat. Hát ez van sajnos. Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :D

Láthatólag VDSL vonalad van. Az MSAN (kis szürle szekrény) viszont tőled 500 m-re is lehet, ezért ekkora az elérhető sávszélesség a vonaladon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...