jocobuki

Lassú Net

Kérdés

Sziasztok. Már töbször jeleztema problémámat telefonon, de úgy nézki senki nem tudja megoldani. Szóval akövetkező előfizetésem van " **Net Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés ".

Speedtest.hu szerint a Letöltésem 2.58 Mbit/s.    Fel:0.46

Na most a valós viszont: 325 kbit ami nagyon, de nagyon gyenge (tesztelve: Torrent,Steam,Origin. servereken)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba?

Üdv

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Igazából 2020 ra fejlesztés írtak ki a településre, mert gyenge a hálózat. Ezek szerint várjam őket türelemmel. Amiket leírtál az nekem kínai, és ezek szerint én itthonról semmit sem tehetek. Tavaly kötötték be a netet, úgyhogy mondhatom új a vezetékezés, de gyakori erre fele az áramingadozás. Köszönöm a segítséged, és, hogy szántál rám időt. Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, jocobuki írta:

Szia .Csináltam 2 képet ahogy írtad.

Erre gondoltál?

1.jpg

2.jpg

3 perce, jocobuki írta:

Szia .Csináltam 2 képet ahogy írtad.

Erre gondoltál?

1.jpg

2.jpg

Szia!

Igen, ez az. Látszik hogy a jelenlegi elérhető sebességed 3101 kbps, de akár 8104 is lehetne. A vonal csillapítása eléggé magas, van némi CRC error is. Szerintem párszor megszakadt ez a vonal, ezért a DSLAM csökkentetette a sebességed. Nagyon kicsi a fel irány, ami a hatással lehet a le irányra is, természetesen negatív hatással. Főleg torrentezésnél. Arra ez a kapcsolat ilyen formában nem igazán alkalmas.

Azt javaslom, nézess át minden vezetékezést a lakásban a Telekommal, ha régi, akkor ki kell cserélni az egészet és egyben rövidíteni is.Ha ez nem hoz eredményt, akkor utcai vezetékezés ellenőriztetését kérném.

Utána pedig, ha szakadás mentes a vonal, az SNR lock levételét.

Igazából megoldást erre az egészre egy hálózatfejlesztés jelentene, aminek keretében vagy közelebb hoznák a DSLAM-ot vagy teljesen épületig hoznák az optikai hálózatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, jocobuki írta:

ADSL. Kapcsolatom van, és kábelel használlom. A garantált sincs meg csak a sebesség mérő oldalakon.

ADSL esetén tegyél fel ide a fórumra a digitális elosztó webes adminisztrációs felületén található DSL információs képernyőkép mentést

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Valamiért nekem a Telekom szerverére mindig fals adatokat mér a speedtest, más szerverre teljesen jó.  300/20

Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073)
  ISP: Magyar TelekomŰ
  Latency:     8.02 ms   (2.34 ms jitter)
  Download:   136.27 Mbps (data used: 154.1 MB)
  Upload:    19.49 Mbps (data used: 11.0 MB)
  Packet Loss:     0.0%
  Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/20ef7efa-aa1f-407f-bc6a-2c12ef89bc06

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Atesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ADSL. Kapcsolatom van, és kábelel használlom. A garantált sincs meg csak a sebesség mérő oldalakon.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezzel mérd meg:

Speedtest CLI

Parancssor ablakban, nem wifin, vezetékesen.
A torrent és társai esetlegesek.
Mit mutat?

Így sem záródik be az ablak:

Speedtest CLI.Bat

Tartalma:

Speedtest.Exe -s 2073
Pause

Létrehozás pl. a Jegyzettömb használatával.

2073-as szerver = Magyar Telekom Plc.

cli2.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, jocobuki írta:

Sziasztok. Már töbször jeleztema problémámat telefonon, de úgy nézki senki nem tudja megoldani. Szóval akövetkező előfizetésem van " **Net Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés ".

Speedtest.hu szerint a Letöltésem 2.58 Mbit/s.    Fel:0.46

Na most a valós viszont: 325 kbit ami nagyon, de nagyon gyenge (tesztelve: Torrent,Steam,Origin. servereken)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba?

Üdv

Akkor nem panaszkodhatsz a garantált megvan.

A hibát okozhatja több dolog, de így nem tudni milyen kapcsolat van, ADSL VDSL, KOAX, OPTIKA, stb, nehéz.

Kábelen vagy wifin használod, kábeleket megnézted, wifi beállításokat pld 2,4Ghz 5,0 Ghz stb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most