Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Lassú Net


jocobuki

Kérdés

Sziasztok. Már töbször jeleztema problémámat telefonon, de úgy nézki senki nem tudja megoldani. Szóval akövetkező előfizetésem van " **Net Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés ".

Speedtest.hu szerint a Letöltésem 2.58 Mbit/s.    Fel:0.46

Na most a valós viszont: 325 kbit ami nagyon, de nagyon gyenge (tesztelve: Torrent,Steam,Origin. servereken)

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mi lehet a hiba?

Üdv

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Ezzel mérd meg:

Speedtest CLI

Parancssor ablakban, nem wifin, vezetékesen.
A torrent és társai esetlegesek.
Mit mutat?

Így sem záródik be az ablak:

Speedtest CLI.Bat

Tartalma:

Speedtest.Exe -s 2073
Pause


Létrehozás pl. a Jegyzettömb használatával.

2073-as szerver = Magyar Telekom Plc.

cli2.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Valamiért nekem a Telekom szerverére mindig fals adatokat mér a speedtest, más szerverre teljesen jó.  300/20

  Server: Magyar Telekom Plc. - Budapest (id = 2073)
  ISP: Magyar TelekomŰ
  Latency:     8.02 ms   (2.34 ms jitter)
  Download:   136.27 Mbps (data used: 154.1 MB)
  Upload:    19.49 Mbps (data used: 11.0 MB)
  Packet Loss:     0.0%
  Result URL: https://www.speedtest.net/result/c/20ef7efa-aa1f-407f-bc6a-2c12ef89bc06

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Atesz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, jocobuki írta:

Szia .Csináltam 2 képet ahogy írtad.

Erre gondoltál?

1.jpg

2.jpg

 

3 perce, jocobuki írta:

Szia .Csináltam 2 képet ahogy írtad.

Erre gondoltál?

1.jpg

2.jpg

Szia!

Igen, ez az. Látszik hogy a jelenlegi elérhető sebességed 3101 kbps, de akár 8104 is lehetne. A vonal csillapítása eléggé magas, van némi CRC error is. Szerintem párszor megszakadt ez a vonal, ezért a DSLAM csökkentetette a sebességed. Nagyon kicsi a fel irány, ami a hatással lehet a le irányra is, természetesen negatív hatással. Főleg torrentezésnél. Arra ez a kapcsolat ilyen formában nem igazán alkalmas.

Azt javaslom, nézess át minden vezetékezést a lakásban a Telekommal, ha régi, akkor ki kell cserélni az egészet és egyben rövidíteni is.Ha ez nem hoz eredményt, akkor utcai vezetékezés ellenőriztetését kérném.

Utána pedig, ha szakadás mentes a vonal, az SNR lock levételét.

Igazából megoldást erre az egészre egy hálózatfejlesztés jelentene, aminek keretében vagy közelebb hoznák a DSLAM-ot vagy teljesen épületig hoznák az optikai hálózatot.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igazából 2020 ra fejlesztés írtak ki a településre, mert gyenge a hálózat. Ezek szerint várjam őket türelemmel. Amiket leírtál az nekem kínai, és ezek szerint én itthonról semmit sem tehetek. Tavaly kötötték be a netet, úgyhogy mondhatom új a vezetékezés, de gyakori erre fele az áramingadozás. Köszönöm a segítséged, és, hogy szántál rám időt. Üdv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...