Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Internet PPPoE probléma


Levente04

Kérdés

Sziasztok

Másodlagos routert akartam csatlakoztatni Saegocom 5655v2 AC gateway-be viszont elrontottam a beállításokat, nem fértem hozzá sehogy ezért pánikomban reseteltem. Felhívtam a 1414-et mert nem tudtam a PPP jelszót, újat beállítottak. Mindent helyesen bevittem a setup-ba, zöld pipa világít az internet kapcsolatnál mégsem éri el egyik eszköz sem róla a világhálót. Mi okozhatja a problémát? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Levente04
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

9 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1
12 órája, btz írta:

Értem. Nem is tudtam, hogy az ügyfélszolgálaton így be lehet mondani jelszavakat az internet hozzáféréshez. Általában generálnak egy random jelszót és azt be is tudják írni a szolgáltatói eszközbe. 

Szerintem nem jó a Pppoe jelszó, de ez a Sagem naplófájljából hamar kiderül (adminisztrációs felületen gondolom meg lehet nézni valahol). 

Mondanám, hogy online felületen módosítsd, de pont a héten akartam én is és valamiért nem működik. Beírni belehet, semmiféle hibát nem dob, de nem változik meg. De azért próbáld meg, lehet neked engedi.

Ha nem is közvetlenül de nagyon sokat segítettél, köszönöm :D ahogy keresgéltem a telekom profilomban a pppoe módosítást, amit nem találtam meg viszont rábukkantam a gateway leírására ahol zárójelben ugyan de oda volt írva hogy ne felejtsük el a @t-online.hu - t a felhasználónévről. Ezt sajnos zöldfülűként nem tudtam. 

Most azon agyalok, cascade vagy Bridge módon kössem össze a két routert. A sagem-be egy iptv, egy pc és a második router menne és a saját cisco routerről bonyolítanám a vezeték nélküli forgalmat. Erre a bridge (LAN-LAN) a legjobb? 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv! 

Egyszerre csak egy PPPoE sessionod lehet ezért, ha két helyre (két eszközbe) van beírva az azonosító, akkor egyik helyről vedd ki. 

Sajnos a leírásból nem derül ki pontosan, hogy mi hogyan van összecsatlakoztatva a saját eszközzel. LAN-LAN vagy LAN-WAN kapcsolattal vannak e csatlakoztatva a saját eszközöd? Ha ez utóbbi eset ál fent, akkor milyen protokolt használva csatakozik az eszközöd. Minek mi az IP címe a hálózatban? Helyi hálózati IP címet melyik eszköz osztja ki? 

Elsőkörven ezeket a kérdéseket kellene megválaszolni, hogy körvonalazódjon a probléma. 

Esetleg Teamvieweres beállítási segítséget tudok nyújtani neked. Ez abból áll, hogy  megosztod a képernyődet és Facebookon szöveges üzenetben írom, hogy hova kéne kattintani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Köszönöm a gyors választ! 

Jelenleg lemondtam a második routerről, most csak egy pc meg az iptv van a Lan1 és Lan2 portban. Ha jól tudom ha LAN-WAN a felállás akkor PPoPE passthrough-ot kéne kipipálni (ezt mondta az ügyfélszolgálat is) ha LAN-LAN akkor meg a dhcp-vel kell bajlódni de most egyenlőre megelégednék azzal ha az 5655v2 adna internetet és esetleg utána higgadtabban nekiállok bekötni a másodikat. 

Arra gondoltam, hogy amikor bemondtam telefonban a ppp jelszót félreértettük egymást a call centeressel bár elég egyértelmű jelszót mondtam szóval ha nem ez áll fent akkor miért nincs internetem illetve hova tudnék segítségért fordulni, azt mondták ha esetleg nem működik az új PPP jelszó, hívjam a 1422-t reggel 8 után. 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
12 perce, btz írta:

Üdv! 

Egyszerre csak egy PPPoE sessionod lehet ezért, ha két helyre (két eszközbe) van beírva az azonosító, akkor egyik helyről vedd ki. 

Sajnos a leírásból nem derül ki pontosan, hogy mi hogyan van összecsatlakoztatva a saját eszközzel. LAN-LAN vagy LAN-WAN kapcsolattal vannak e csatlakoztatva a saját eszközöd? Ha ez utóbbi eset ál fent, akkor milyen protokolt használva csatakozik az eszközöd. Minek mi az IP címe a hálózatban? Helyi hálózati IP címet melyik eszköz osztja ki? 

Elsőkörven ezeket a kérdéseket kellene megválaszolni, hogy körvonalazódjon a probléma. 

Esetleg Teamvieweres beállítási segítséget tudok nyújtani neked. Ez abból áll, hogy  megosztod a képernyődet és Facebookon szöveges üzenetben írom, hogy hova kéne kattintani. 

Köszönöm a gyors választ! 

Jelenleg lemondtam a második routerről, most csak egy pc meg az iptv van a Lan1 és Lan2 portban. Ha jól tudom ha LAN-WAN a felállás akkor PPoPE passthrough-ot kéne kipipálni (ezt mondta az ügyfélszolgálat is) ha LAN-LAN akkor meg a dhcp-vel kell bajlódni de most egyenlőre megelégednék azzal ha az 5655v2 adna internetet és esetleg utána higgadtabban nekiállok bekötni a másodikat. 

Arra gondoltam, hogy amikor bemondtam telefonban a ppp jelszót félreértettük egymást a call centeressel bár elég egyértelmű jelszót mondtam szóval ha nem ez áll fent akkor miért nincs internetem illetve hova tudnék segítségért fordulni, azt mondták ha esetleg nem működik az új PPP jelszó, hívjam a 1422-t reggel 8 után. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 perce, Levente04 írta:

Köszönöm a gyors választ! 

Jelenleg lemondtam a második routerről, most csak egy pc meg az iptv van a Lan1 és Lan2 portban. Ha jól tudom ha LAN-WAN a felállás akkor PPoPE passthrough-ot kéne kipipálni (ezt mondta az ügyfélszolgálat is) ha LAN-LAN akkor meg a dhcp-vel kell bajlódni de most egyenlőre megelégednék azzal ha az 5655v2 adna internetet és esetleg utána higgadtabban nekiállok bekötni a másodikat. 

Arra gondoltam, hogy amikor bemondtam telefonban a ppp jelszót félreértettük egymást a call centeressel bár elég egyértelmű jelszót mondtam szóval ha nem ez áll fent akkor miért nincs internetem illetve hova tudnék segítségért fordulni, azt mondták ha esetleg nem működik az új PPP jelszó, hívjam a 1422-t reggel 8 után. 

Értem. Nem is tudtam, hogy az ügyfélszolgálaton így be lehet mondani jelszavakat az internet hozzáféréshez. Általában generálnak egy random jelszót és azt be is tudják írni a szolgáltatói eszközbe. 

Szerintem nem jó a Pppoe jelszó, de ez a Sagem naplófájljából hamar kiderül (adminisztrációs felületen gondolom meg lehet nézni valahol). 

Mondanám, hogy online felületen módosítsd, de pont a héten akartam én is és valamiért nem működik. Beírni belehet, semmiféle hibát nem dob, de nem változik meg. De azért próbáld meg, lehet neked engedi.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...