Ugrás a tartalomhoz
  • 8

Magas Ping (ms) + Pocket Loss az elmúlt 1 hónapban


xnuke097

Kérdés

Üdv,

Az elmúlt 1 hónapban folyton azt tapasztalom hogy főleg a késő délutáni óráktól kezdve (17:00) az online játékok nagy része mint például a World of Tanks és a PUBG nagy pinget produkál (130+ms) és eszméletlen hatalmas nagy pocket lossok vannak meccsek közben, emiatt lehetetlen játszani.


Kérdésem az lenne hogy ezt hogy lehet-ne megszüntetni, mert kezd nagyon idegesítő lenni.


World of Tanks közben futtattam a ping plotter nevű programot és mint kiderült a hatalmas ping a  Deutsche Telekom AG vonalaktól jön, ergó nem a játékkal van probléma!

Az összes portot megnyitottam mindkét játéknál, ami után 2 napig működött normálisan megint minden, de viszont ma megint elkezdte ezt az egészet csinálni, sőt rosszabb lett mivel most már 300ms felé is felugrott!
A Wot EU2-es szerverén ami Luxemburgban található, ennél még rosszabb, mivel ott majdnem 100% pocket lossom van!

 

Képkivágás.PNG

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 315
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
1 órája, Norph írta:

Az elmúlt 1 hétben tökéletesen működik a net, remélhetőleg marad is, köszönöm a közreműködést:)

Igen tapasztaltam.. Pont azért is néztem  fel, hogy valaki kommentálta-e már az adott szituációt itt is :)

Vasárnap dugtam vissza  a T-s kábelt.. Próba miatt.  Mivel be kellett köttessem a konkurenciát is, hogy játszani is lehessen :D

Viszont most ott tapasztaltam némi gixert :/ Hétvégén még  visszaköszönt a jelenség.. Hétköznap viszont valami fenomenálisan jó..

Ha ezt a szintet tartani tudják még bármi lehet belőle :)  Csak ért valamit a rinya  a két országban :D

Tisztelet mindenkinek.. A gémereknek és  a T-nek :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
6 órája, Laza Maza írta:

Az, hogy egy külföldi szervert nem mindig érsz el tökéletesen, hát istenem, ez ilyen. Előfordulhatnak torlódások, így működik az internet. Hisztizzek az autópálya fenntartók oldalán is, mert sokat állok a dugóban?

Ha nem tavaly nyár óta menne a huzavona itt, akkor még egyet is értenék veled, de ha több mint egy éve kisebb nagyobb megszakításokkal tele lennének torlódásokkal az autópályák, szerintem elég sokan "hisztznének" az autópálya fenntartók oldalán is. Mondjuk az más kérdés, hogy az a stílus, amit TheNegativeOne idetolt elég *****, és nem így kellene jelezni a problémát, de a lényegen nem változtat.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
12 perce, TheNegativeOne írta:

Kedves Kata en pedig az ilyen csokkent ertelmi kepessegueket mint te nem preferalom... Ket hete beirtad ide a csoportba idezem: " Ránézünk, ha van válasz, jelentkezem.  " Majd ket het elteltevel sikerul beirnod egy ilyet hogy amugy milyen jatekrol van szo vagy mi is a problema egyaltalan... Milyen evet irunk ? Ember a holdon ? Komolyam mondom mintha egy raklappal sakkoznek. Kerdes Kata. Mit csinaltal ez elmult ket hetben mert ugye aztmondtad utannan nezel most meg fogalmad sincs semmirol... Az emberek itt megint azt hihettek hogy foglalkoztok a problemaval de mint sokadjara kiderul SEMMIT nem tesztek. Nem tudom hogyan kellene elmondanom hogy megertsd.... Ugyan az a problema mint eddig ugyanazzal a jatekkal. Ez a problema mar tobb mint egy eve tart. 12 oldalnyi uzenet van mar itt. Eleinte nekem is mas volt a stilusom ez a mostani a semmit tevesetek es a Ti hozzaallasotok eredmenye. Ez mar a 128. ilyen korom bejelentem a problemat... aztgondolom fogalalkoztok vele.... majd nemtortenik semmi.... Most sem remenykedek semmilyen megoldasban de nehogy mar te legyel itt az onerzetes kis latol amikor az utolso uzenetedbol kiderult hogy egyaltalan nem foglalkoztatok a problemankal az elmult ket hetben. puszi :x

+1

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
17 órája, Kata.O írta:

 

 

Szia SafranyFerenc86,

Nagyon köszi a részletes választ, ezzel már tudunk mit kezdeni. Folyamatosan monitoroztuk a hálózatot és nem láttunk olyan kiugrást ami indokolná a ping növekedését, így már a szakértőknek lesz támpontjuk.

Kedves Kata! 

Ha ez bármiben is segít és plussz információ, nekem székesfehérvári lakosként Június 10-e óta tökéletesen működik (illetve lehet, hogy már pár nappal előtte is csak nem teszteltem). Azelőtt kb 4hónapig ugyan ez a problémám volt ugyan ezekkel a játékokkal illetve a "clans.hu" által szolgáltatott TeamSpeak 3-mas szerverekkel. Ha esetleg vissza lehet keresni, hogy akkor mit javíthattak vagy csináltak a térségben akkor lehet, hogy nyernek a hozzáértő személyek valami plussz infót. Minden jót kívánok! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
9 órája, Norph írta:

Kedves Kata! 

Ha ez bármiben is segít és plussz információ, nekem székesfehérvári lakosként Június 10-e óta tökéletesen működik (illetve lehet, hogy már pár nappal előtte is csak nem teszteltem). Azelőtt kb 4hónapig ugyan ez a problémám volt ugyan ezekkel a játékokkal illetve a "clans.hu" által szolgáltatott TeamSpeak 3-mas szerverekkel. Ha esetleg vissza lehet keresni, hogy akkor mit javíthattak vagy csináltak a térségben akkor lehet, hogy nyernek a hozzáértő személyek valami plussz infót. Minden jót kívánok! 

Ha van publikus TS3 szerver, aminek tudod az ip címét és a clans.hu szolgáltatja hozzá a szervert, tudnál küldeni nekem egy IP címet itt vagy privátban? Gugliban csak magára a megrendelésre dobott ki találatokat. Estére, ha a WG-s cuccokban megugrik a ping, rámérnék arra is, hogy azzal nálam mi a helyzet.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 09. 22. at 12:42, SafranyFerenc86 írta:

Ha van publikus TS3 szerver, aminek tudod az ip címét és a clans.hu szolgáltatja hozzá a szervert, tudnál küldeni nekem egy IP címet itt vagy privátban? Gugliban csak magára a megrendelésre dobott ki találatokat. Estére, ha a WG-s cuccokban megugrik a ping, rámérnék arra is, hogy azzal nálam mi a helyzet.

Nem kommunikáltam még itt privátban illetve telefonon kezelem a fórumot szóval fogalmam nincs mennyire látványos a privát üzenet, de elküldtem egy ts ip-t! 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2021. 10. 26. at 18:16, slowylel írta:

Sziasztok!

Nállam ez már több mint 1 éve tart minden játék játszhatatlan éjfélig.. 70-300msig ugrál kb 10másodpercig stabil talán .. csgo, pubg, lol, ja és még a netflix sem az igazi és a youtube ahogy más sem :D azelőtt 40ms volt tavaly nyár környékén és sosem ugrált a pingem.  jólenne már valami megoldás erre...

Szia..

Nem szeretnélek elkeseríteni, de ha akarták volna akkor már megoldották volna. Itt németbe ugyan az a helyzet. 2013-as fórum bejegyzést találtam erről a témáról legkorábban. Azóta minden évben egyre rosszabb. Amennyiben lehetőséged van váltani, javaslom a pirosakat, abból is  a kábeles netet. Játékra az egyik legjobb. Az sem 100%-os de ehhez képest fényévekre van.

ÜDV.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Üdv!

A Drakensang Online nevű játékkal játszom, illetve a magyar mod team tagja is vagyok, így a supporttal is foglalkozom. Az nyilván valahol természetes, hogy folyamatosan jönnek jelzések, hogy ilyen-olyan kapcsódási, egyéb hibák vannak, s persze, mindig "a játék szervere a sz@r" ;) de kb. október végétől - november elejétől számomra megmagyarázhatatlan okokból szinte csak a Telekomos előfizetők panaszkodnak.

Mivel nekem két vezetékes előfizetésem is van itthon, a mai napon átálltam a Telekom-osra, s én is megteszteltem.  + Amit még nem értek, vasi lakosként, mit kolbászolnak az adatcsomagjaim Szegeden... :D

Illetve csatolom a néhány nappal korábbi, zala megyei barátom tesztelését is, ő egy másik programit használt, de kb ugyanez látható: A játék szervere és előtte lévő  twelve99-cust.net veszíti a csomagokat...

Szerk: Csatolok egy másik teszt képet, ez az ország más részéről való, elnézést, hogy telefonnal készült!

grimmag.drakensang.com.png

Screenshot_1.jpg

Adu.jpg

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: StSanya
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok! Szeretnék megosztani veletek egy tapasztalatot. A napokban letöltöttem a world of tanks-et xboxra és észrevettem hogy 170ms feletti volt a ping folyamatosan. Ami érdekes, hogy ha nyomtam egy speedtestet akkor tökéletes volt a pingem mindenhol, de xboxon akkor is 170 felettit mért.. szóval gondoltam egyet, letöröltem a wot-ot aztán újra teszteltem xboxon és lám, újra tökéletes lett a pingem. Egyértelmű választ kaptam a problémára. Ha esetleg valaki már megosztotta ezt akkor bocsi, nem olvastam végig minden választ, remélem hogy tudok ezzel segíteni annak aki hasonló problémával küszködik és idebukkan. Sziasztok!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Nekem is ez a problémám, és nagyon idegesítő. Itthon 100-170ms pingem van elég magas packet loss mellett. Míg ugyanakkor megpingeltem a céges gépemről is az World of tanks EU1 ( login.p1.worldoftanks.eu ) szervert és arról 21-30 ms 0% packet loss van onnan, tehát nem a szerverrel van a gond. Valaki kérem segítsen már végre ezen. Többszöri hibabejelentés után sem történt még semmi ezzel kapcsolatban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A probléma oka egyszerű, a berlini (Deutsche Telekom) és a vaduzi (Telia) hop között nem jó a routing, ez okozza a magas pinget és csomagveszteséget. Kb évente egyszer van ilyen probléma. A délelőtti órákban minden szép és jó, de ahogy közeledik az este úgy kúszik feljebb a ping és szaporodnak meg az elveszett packetek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A helyzet változatlan. Tegnap és tegnapelőtt sikerült fixálnom a következő módon: Router lekapcs, majd 10-15 perc múlva bekapcs és a ping normalizálódot és 20-40 közé és csomagvesztés sem volt. Ma azonban már a második 15 perces kényszerszünet után sem szűnt meg. A pingplotter nálam is hasonló képet fest a pingelt eu1 és eu2 szervereken.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...