Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Egyre többen hívnak, hogy az én számomról keresték őket


GTaylor

Kérdés

Üdv!

Körülbelül 2 hónappal ezelőtt kezdődött, hogy hívnak mobilon (minden magyar hálózatból előfordul), hogy erről a számról keresték őket. Minden alkalommal magánszemély, tehát nem scam vagy átverés.

Nos, én egyiküket sem hívtam soha, tehát nem értem, hogy hogyan jelezheti a telefonjuk, hogy az én számomról keresték őket. Csalók használhatják a telefonszámom vagy mi történhetett?

Nekem is, illetve az adott illetőknek is elég kellemetlen, szóval érdekelne, hogy mit lehet tenni ez ügyben?

 

Előre is köszönöm!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

24 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 1

Üdv,

Én azt csinálnám első körben, hogy átnézni a telepített alkalmazásokat, hogy nincs-e valami gyanús app telepedve. Esetleg egy valamilyen vírus vagy malware kereső appot is érdemes lehet letölteni és futtatni. 

Olyat is lehet csinálni, hogy lekérni egy hívásrészletezőt, amit össze lehet hasonlítani a mobilkészülék kimenő hívások listájával. Abból kiderül, hogy valóban mentek-e ki hívások vagy valami más áll a háttérben. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia GTaylor! Amennyiben MultiSIM kártya kapcsolódik a számodhoz, és azt nem te használod, akkor egyeztess azzal a személlyel, akinek odaadtad, hogy, ő hívta-e ezeket a számokat, akik Téged keresnek.

Ilyen esetben a Te hívószámod látható, hogyha kimenő hívás van a MultiSIM kártyán, mivel a főkártya száma jelenik meg náluk. A MultiSIM kártya működéséről itt találod a leírásunkat. Ha nem erről van szó, akkor javasoljuk, hogy érdemes lenne egy számcserét kérned, havidíjas szerződés esetén. Amennyiben Dominos a számod van, akkor ez egy új SIM kártya vásárlásával oldható meg. A számcseréről ide kattintva találod a tájékoztatónkat. ^Rita

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Szia GTaylor! 

Javasoljuk a korábbi válaszban leírtakat: igényelj részletes híváslistát, melyet összehasonlíthatsz a mobilkészüléked kimenő hívásaival. Az eredménytől függően lehet továbblépni. A részletes híváslistáról ide kattintva https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/662/hogyan_igenyelhetek_hivasreszletezot_reszletes_szamlat_olvashatsz bővebben. ^Lia 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Most kaptam a második ilyen hívást én is.

Azzal hívnak immár másodszor, hogy én hívtam őket és visszahívták a számot. Én meg itt ülök a kanapén és mindent csinálok, csak nem vadidegeneket hívogatok. :)

Panasszal éltem a Telekomnál, mert itt valami baj kell legyen… valahol.

Elvileg technikailag lehetetlen az, amit állítanak, de az előbb visszahívtam a számot, hogy ugyan próbáljuk már valahogy kibogozni a dolgot, hogy mi is történhetett… Nem jutottunk megoldásra…

Egy hónapon belül biztosan kapok válasz a bejelentésemre, kiváncsian várom az eredményt.

 

Addig meg bízok benne, hogy nem az én telefonszámomról fogják leüríteni valakinek a bankszámláját… :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Most kaptam a második ilyen hívást én is.

Azzal hívnak immár másodszor, hogy én hívtam őket és visszahívták a számot. Én meg itt ülök a kanapén és mindent csinálok, csak nem vadidegeneket hívogatok. :)

Panasszal éltem a Telekomnál, mert itt valami baj kell legyen… valahol.

Elvileg technikailag lehetetlen az, amit állítanak, de az előbb visszahívtam a számot, hogy ugyan próbáljuk már valahogy kibogozni a dolgot, hogy mi is történhetett… Nem jutottunk megoldásra…

Egy hónapon belül biztosan kapok válasz a bejelentésemre, kiváncsian várom az eredményt.

 

Addig meg bízok benne, hogy nem az én telefonszámomról fogják leüríteni valakinek a bankszámláját… :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
4 órája, Szandra04 írta:

Sziasztok!

Nekem is ugyan ez a problémám. Negyedjére hívnak azthiszem. 
sikerült esetleg valakinek megoldást találnia?

köszönöm

Szia! Javasoljuk számodra is, hogy kérj ki egy híváslistát, mely alapján ügyfélszolgálatunk további lépést fog tudni tenni. A híváslistáról itt olvashatsz: https://bit.ly/2CtXn3B.
Együttműködésed köszönjük! ^Oszkár

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom

Kedves Renáta!

Kérjük, privát üzenetben küldd el nekünk az érintett telefonszámot, hogy továbbíthassuk illetékeseink részére! Köszönjük szépen! ^Erika

19 órája, Renata811 írta:

Én is ezzel a problèmával küzdök. Másodszor keresnek, hogy én hívtam őket .

Kapott már valaki választ a Telekom-tól?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Igen, ma azt válaszolta a Telecom, hogy tudnak róla, dolgoznak az ügyön...

Addig is azt tanácsolja, hogy ha nagyon zavar tiltassam le a romingit a telefonomról, mert valószínüleg ezek külföldről érkező hívások (vagy nem), aztán ha külföldre utazok, akkor kapcsoltassam vissza.

A kellemetlen, hogy ma már olyan valaki hívott fel számomon, hogy én egy OTP-s bankszámla csaló vagyok, mert most tette le a telefont velem, csak most visszahívott a számomon. Én pedig előzőleg éppen egy barátommal beszélgettem és természetesen nincs a kimenő híváslistán az egyén aki hívott, és aki nem hitt nekem és megfenyegetett, hogy feljelent a rendőrségen. Modtam ok, tegye. Jól állunk a rablók mindig előrébb...

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az imént érkezett meg hozzám is az első ilyen hívás. Az érdekes az egészben, hogy nem is a Telekomos számomon hívtak, viszont a hívó fél száma 30-as volt. Jó lenne azért erről valami hivatalos tájékoztatás, vagy bármi, mert így most bennem is felmerül, hogy a telefonomat törték fel, visszaélnek az adataimmal, esetleg csak valami gikszer van?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
9 perce, Bhawk1990 írta:

Az imént érkezett meg hozzám is az első ilyen hívás. Az érdekes az egészben, hogy nem is a Telekomos számomon hívtak, viszont a hívó fél száma 30-as volt. Jó lenne azért erről valami hivatalos tájékoztatás, vagy bármi, mert így most bennem is felmerül, hogy a telefonomat törték fel, visszaélnek az adataimmal, esetleg csak valami gikszer van?

Közben én chateltem a Telekom ügyfélszolgálattal, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy sajnos ez egy országszintű probléma jelenleg, tisztában vannak vele és dolgoznak rajta. Elkérte a számomat és a hívásommal kapcsolatos adatokat, ezzel tett bejelentést, illetve a roamingot letiltotta a kártyámon (bár ez nem teljes körű megoldás a problémára). Hátha ez segít valamit :(

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, KataP írta:

Közben én chateltem a Telekom ügyfélszolgálattal, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy sajnos ez egy országszintű probléma jelenleg, tisztában vannak vele és dolgoznak rajta. Elkérte a számomat és a hívásommal kapcsolatos adatokat, ezzel tett bejelentést, illetve a roamingot letiltotta a kártyámon (bár ez nem teljes körű megoldás a problémára). Hátha ez segít valamit :(

Köszönöm az infót, kíváncsi leszek majd mikor lesz erre megoldás. Illetve hogy ez akkor más szolgáltatókat is érint-e mert nekem másik szolgáltatónál lévő számomra érkezett hívás, hogy hívtam őket :/

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

Nekem már 4-5 ilyen hívásom volt,nekem is kikapcsolták a roaming szolgáltatást,de nem oldotta meg a problèmát. Azóta is volt hívás csak más hálózatból.  Javasolták hogy tegyek feljelentést a rendőrségen. Igazából nem hinném hogy nekem kéne,hanem a Telekomnak kéne ezt intèznie. Fizetek egy szolgáltatásèrt, ráadásul nem keveset. Elvárnám , főleg hogy rengeteg ilyen panasz érkezik, hogy a feljelentést ők tegyék meg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hívószám maszkolás. Például egy rosszhiszemű hekker, vagy bárki, akinek van egy erre felkészített telefonja, programja, bármilyen szám mögé el tud „rejtőzni”. Szélsőséges esetben akár az is megtörténhet, hogy valakit a saját telefonszámáról hívnak fel. Ráadásul ez nem is nehéz típusú hekkelés: vannak erre célszoftverek, de megfelelő tudással akár házilag, barkácsmódon is meg lehet oldani. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Judit vagyok,  én is most néztem körbe a neten, hogy másnak is van-e ilyen problémája. Tavaly is már vagy 3-4-szer hívtak, hogy kerestem erről a számról, ma ismét. Kezdem unni, sőt a fiatalember aki felhívott mondta, hogy kettő nem fogadott hívása is volt. Előttem is olyannal beszélt, aki nem hívta, ezután jöttem én............felettébb felháborító,  hogy ezt egyesek meg tudják tenni. Jó lenne a Telekom találna rá megoldást. Üdv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
  • Telekom
23 perce, FJudit írta:

Judit vagyok,  én is most néztem körbe a neten, hogy másnak is van-e ilyen problémája. Tavaly is már vagy 3-4-szer hívtak, hogy kerestem erről a számról, ma ismét. Kezdem unni, sőt a fiatalember aki felhívott mondta, hogy kettő nem fogadott hívása is volt. Előttem is olyannal beszélt, aki nem hívta, ezután jöttem én............felettébb felháborító,  hogy ezt egyesek meg tudják tenni. Jó lenne a Telekom találna rá megoldást. Üdv.

Kedves Judit!

Kérjük, hogy privát üzenetben küldd el a mobilszámod és azt a számot is, amiről Téged kerestek, hogy továbbítani tudjuk biztonsági osztályunknak kivizsgálásra.

Várjuk megkeresésed privát üzenetben. Köszönjük. ^Zsani

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv!

Kb. 1 órája felhívott 70-es számról egy hölgy hogy "ne haragudjak de megszakadt a vonal, de nem akar vírusírtót telepíteni". Mondtam neki, hogy "nem haragszom, de ő se haragudjon, de nem velem beszélt". Mondta, hogy "ne hülyéskedjek vele, hiszen most szakadt meg a vonal, ő meg automatikusan hívta azt a számot amit a telefonja kiírt".  Próbáltam neki elmagyarázni, hogy adathalászok valamilyen módszerrel elérik, hogy a hívott félnél egy másik telefonszám jelenjen meg ne a sajátjuk. Mondta, hogy "az OTP nevében hívták, hogy valami vírus irtót telepítenének a telefonjára". Nem tudom, hogy elhitte-e amit mondtam neki. Másfél hónapja ez a 3. eset. Az első kettőnél csak visszahívtak, mivel volt az én számomról nem fogadott hívás. Hány olyan is lehetett aki nem hívta vissza a neki ismeretlen számot. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamás72
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Üdv,

Igaz, a témában érintett szám nem Telekomos hanem Vodás, de nálam is ugyanaz a jelenség. Mostanában kezdődött ez a tendencia, és szinte minden napra jut egy "visszahívás".  Szerencsére a "ki hívott" oldalra még nem kerültem fel, de ha a bejelentésemre nem csinál hamar valamit a szolgáltatóm, esélyes, hogy az lesz a vége. A legutóbbi hívó - jogosan - hívás tiltásra tett és jelezte, hogy nem én vagyok az egyetlen, már legalább 15 hasonlóan problémás számmal tette ugyanazt. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...