Ugrás a tartalomhoz
  • 10

Cloudflare - Magyar Telekom nemzetközi peering


alienhun11

Kérdés

Sziasztok!

Ismét "elromlott" a nemzetközi peeringje a telekomnak a CloudFlare felé, érdekes hogy a legnagyobb magyar Telco cég nem képes a BIX-be routolni be az egyik legnagyobb CDN forgalmát. Főleg úgy, hogy rengeteg magyar weblap is cloudflare-en "él". 

A DTAG cső szinte megint fullra van telítve, 50% PL-al. Nem lehetne rendezni végre a peeringet nemzetközi irányba, ha már ténylegesen oda kéne kimenni a forgalomnak? 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 326
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
16 órája, KristofT írta:

Sziasztok! Ezt a megoldást én ötleteltem ki, mint a cikkben is írtam nagyon kezdetleges fázisban van, de legalább ingyenes és nem kell minden forgalmat VPN-en keresztül küldeni. Nyugodtan használjátok, ha esetleg valakinek valami problémája van akkor írjon egy levelet. Azon vagyok, hogy minnél jobb legyen a dolog! Pacsi!✌️

Köszönjük a munkádat.
Sajnos nem csak a cloudflare irányokkal van a baj, hanem másfelé is, pl twelve99, meg kb a fél internet. A pingplotter-t nem tudtam letölteni a pingplotter.com-ról csak ilyen 17,5kB/s-el, aztán VPN-re kapcsolódva lejött 2 sec alatt (ezt viszont most nem tudtam reprodukálni, lehet véletlenül jó úton jött az adat most)
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, Bandi01 írta:

Köszönjük a munkádat.
Sajnos nem csak a cloudflare irányokkal van a baj, hanem másfelé is, pl twelve99, meg kb a fél internet. A pingplotter-t nem tudtam letölteni a pingplotter.com-ról csak ilyen 17,5kB/s-el, aztán VPN-re kapcsolódva lejött 2 sec alatt (ezt viszont most nem tudtam reprodukálni, lehet véletlenül jó úton jött az adat most)
 

Nem lehet a fél internetet átrouteolni (vagy is meg lehet csinálni, de az neki q*rva sok adatforgalmat generálna). Telekomnak kéne ezeket megoldani de szarnak rá magasról.... 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Megidézlek @Telekom szakértő, van valami fejlemény ezzel kapcsolatban? Nagyon nagy a csend felőletek, a HWSW-nek meg a szokásos sablon választ küldtétek. A fórumon ahogy néztem elég nagy a zaja, legalábbis a Hálózat topikban a legelső már hetek óta, ha azt a pár ***** posztot nem vesszük, amit valamiért kitűztetek. (hehe, kicsillagozta, hogy hü|ye)

Jó lenne, ha megosztanátok velünk, hogy milyen lépéseket tettetek meg eddig a megoldás érdekében.  Azt hiszem, hogy ennyivel tartoztok, hiszen mi ezért a ""szolgáltatásért"" még fizetünk is. Várom a válaszotokat, amit most kérlek ne a nagy sablonválasz doksiból vegyetek elő, mert már elegünk van. Ha mégis, olvassatok vissza, hogy melyik volt már és válasszatok egy olyan választ, ami itt még nem volt.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bandi01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nyugi srácok. Pingplottert se amerikából érjük el... küldjük már ki Észak-Koreába a forgalmat @Telekom szakértő KÉRLEK! Élvezi a testem, hogy bőnyállal szopattok le 

De szóljatok, ha jelezzük körülbelül 20.000 weboldal üzemeltetőjének, hogy életképtelenek vagytok megoldani a problémát....???? 


Tracing route to pingplotter.com [216.92.151.75]
over a maximum of 30 hops:

  1    <1 ms    <1 ms    <1 ms  192.168.1.1
  2     2 ms     2 ms     2 ms  lo1.bsr1-szombathely.net.telekom.hu [145.236.238.213]
  3     7 ms     7 ms     6 ms  84.1.66.118
  4     6 ms     7 ms     6 ms  81.183.3.103
  5     *        *        *     Request timed out.
  6    14 ms    15 ms    15 ms  vie-sb5-i.vie.at.net.dtag.de [217.239.49.117]
  7    13 ms    14 ms    15 ms  62.159.61.127
  8     *        *        *     Request timed out.
  9   136 ms     *        *     CAPCON-NETW.bear1.Pittsburgh3.Level3.net [4.49.32.178]
 10     *        *        *     Request timed out.
 11   133 ms   133 ms   133 ms  pingplotter.com [216.92.151.75]

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: alienhun11
pontosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
19 órája, KristofT írta:

Sziasztok! Ezt a megoldást én ötleteltem ki, mint a cikkben is írtam nagyon kezdetleges fázisban van, de legalább ingyenes és nem kell minden forgalmat VPN-en keresztül küldeni. Nyugodtan használjátok, ha esetleg valakinek valami problémája van akkor írjon egy levelet. Azon vagyok, hogy minnél jobb legyen a dolog! Pacsi!✌️

Szia,

Csak meg akarom köszönni a munkádat. Teljesen jól működik, végre tudom használni a netet normálisan vpn nélkül is. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
15 órája, alienhun11 írta:

Evezzünk kicsit fekete vizekre :) Tehát ha jól értem.... Elkülditek bécsbe a forgalmat.... hogy visszaküldjétek kievbe, hogy utána visszaküldjétek belgiumba.... :D you can't make this ***** up. 

image.png.1bc1dcb19b9fd57a3566618dba9f8c5e.png

Ez történik akkor, ha nem ész érvek alapján történik a peering, hanem anyagi érdekek alapján.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
16 órája, KristofT írta:

Szia! Tudnál nekem egy listát küldeni azokról az AS-ekeről amerre szintén probléma van? Igazából a szerver 10Gbit-es hálózaton van tehát nem gondolom, hogy pár szolgáltató akkora problémát okozna még... Ha mégis akkor lesz több szerver :)

Végeredményben el fogjuk érni a DNS-es megoldás határait, akkor viszont WireGuard-ra fogom váltani a működést, persze azt is teljesen ingyen mindenkinek. Szégyen, hogy nekem kell ezzel foglalkoznom...

A twelve99 az ugye AS1299. Listám nincs sajnos
Van valami tool, amivel a főbb utakat lehet tesztelni sorban?

De az lenne a legegyszerűbb, ha a TELEKOM támogatná az Open peeringet @Telekom szakértő  (ezt még a a V0DAF0NE és a D|G| is támogatja) Nem életszerű, hogy fél MO. wireguard-ot konfigol, csak hogy tudja normálisan használni az internetet.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bandi01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
20 órája, KristofT írta:

Egyébként mindenhonnan oda megy a forgalom, ez most épp nem a Telekom hibája😂 De csak ez az egy.

@KristofT Szia, egyszerű köszönet nem elég, hogy ennyire flottul megoldottad a problémát! Köszönjük és csak kérdezem, hogy mivel, vagy hogyan lehet beszállni az anyagiakba? Én most előfizettem direkt egy VPN-re (Proton) de azt a 10 dollárt szívesebben adnám oda neked és szállnék be a költségekbe. (remélem ezzel nem csak én vagyok így :D) 

A DT meg reszelje tovább a *****ot a CF-el, ha a CF-nek is kell pénz meg a DT-nek is és nem tudnak kecske-káposzta elven megegyezni akkor az EU részéről kellene már beavatkozni, ha egyáltalán nemzetközi szinten ez bárhogy pusholható. 
 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: 2024. 06. 21. at 17:28, Bandi01 írta:

Köszönjük a munkádat.
Sajnos nem csak a cloudflare irányokkal van a baj, hanem másfelé is, pl twelve99, meg kb a fél internet. A pingplotter-t nem tudtam letölteni a pingplotter.com-ról csak ilyen 17,5kB/s-el, aztán VPN-re kapcsolódva lejött 2 sec alatt (ezt viszont most nem tudtam reprodukálni, lehet véletlenül jó úton jött az adat most)
 

Megpróbáltam a Arelion(Twelve99)-et is hozzáadni a routing listához, de sajnos az ő AS-ük és IP címeik soha se a cél IP. Ami persze érthető is mivel ők csak routing-al foglalkoznak és nem WAF-al.

Valószínűleg csinálnom kell egy routing map-ot és az alapján kell átirányítanom a forgalmat, de ennek az implementálása természetesen nagyon időigényes és nem vagyok benne biztos, hogy nekem kellene ezzel foglalkoznom.

Őszintén nem gondolom, hogy a saját pénzemet és időmet kellene abba beleölnöm, hogy a telekom felhasználóknak kedvezzek és, hogy normálisan használható legyen az a szolgáltatás amit ŐK nyújtanak. Nem tudom miért nem éreznek hatalmas szégyent, hogy egy random külfőldi embernek kell az ő sz@arjaikkal foglalkoznia. Arról nem is beszélve, hogy még jobban is működik mint a Telekom saját hálózata. Igazi szégyen az egész Telekom. Nem kívánok semmi jókat nekik, de legfőképpen a pénzéhes vezetőknek, sz@rj4tok kaktuszt. :) 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, KristofT írta:

Megpróbáltam a Arelion(Twelve99)-et is hozzáadni a routing listához, de sajnos az ő AS-ük és IP címeik soha se a cél IP. Ami persze érthető is mivel ők csak routing-al foglalkoznak és nem WAF-al.

Valószínűleg csinálnom kell egy routing map-ot és az alapján kell átirányítanom a forgalmat, de ennek az implementálása természetesen nagyon időigényes és nem vagyok benne biztos, hogy nekem kellene ezzel foglalkoznom.

Őszintén nem gondolom, hogy a saját pénzemet és időmet kellene abba beleölnöm, hogy a telekom felhasználóknak kedvezzek és, hogy normálisan használható legyen az a szolgáltatás amit ŐK nyújtanak. Nem tudom miért nem éreznek hatalmas szégyent, hogy egy random külfőldi embernek kell az ő sz@arjaikkal foglalkoznia. Arról nem is beszélve, hogy még jobban is működik mint a Telekom saját hálózata. Igazi szégyen az egész Telekom. Nem kívánok semmi jókat nekik, de legfőképpen a pénzéhes vezetőknek, sz@rj4tok kaktuszt. :) 

Szia!

 

Megy  még a szervered? Délután próbáltam akkor még Pestre mentek az adatok, most megint Frankfurt.

Köszi, hogy megnyitottad ezt a kerülő utat. (Talán ezt a hozzászólást nem most nem törlik... mint a többit eddig)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: snpeter
elírás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 perce, snpeter írta:

Szia!

 

Meg megy még a szervered? Délután próbáltam akkor még Pestre mentek az adatok, most megint Frankfurt.

Köszi, hogy megnyitottad ezt a kerülő utat. (Talán ezt a hozzászólást nem most nem törlik... mint a többit eddig)

Szia! Igen még működik. Nagyon sok embernél a cache miatt szokott probléma lenni, próbáld törölni :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, KristofT írta:

Megpróbáltam a Arelion(Twelve99)-et is hozzáadni a routing listához, de sajnos az ő AS-ük és IP címeik soha se a cél IP. Ami persze érthető is mivel ők csak routing-al foglalkoznak és nem WAF-al.

Valószínűleg csinálnom kell egy routing map-ot és az alapján kell átirányítanom a forgalmat, de ennek az implementálása természetesen nagyon időigényes és nem vagyok benne biztos, hogy nekem kellene ezzel foglalkoznom.

Őszintén nem gondolom, hogy a saját pénzemet és időmet kellene abba beleölnöm, hogy a telekom felhasználóknak kedvezzek és, hogy normálisan használható legyen az a szolgáltatás amit ŐK nyújtanak. Nem tudom miért nem éreznek hatalmas szégyent, hogy egy random külfőldi embernek kell az ő sz@arjaikkal foglalkoznia. Arról nem is beszélve, hogy még jobban is működik mint a Telekom saját hálózata. Igazi szégyen az egész Telekom. Nem kívánok semmi jókat nekik, de legfőképpen a pénzéhes vezetőknek, sz@rj4tok kaktuszt. :) 

Sajnos igen, ők köztes pontok, nem célok

 

Csak nekem van piszkosul lehalva most ez a fórum? Még VPN-el is 10 munkanapig tölt

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Bandi01
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

 

30 perce, KristofT írta:

Szia! Igen még működik. Nagyon sok embernél a cache miatt szokott probléma lenni, próbáld törölni :)

Hopp, törölték a linket az oldalhoz 😁 Azért jó látni, hogy vigyáznak a fórumra még így szombat este is. 

Üdvözlöm és jó munkát kívánok, bárcsak a műszaki hibákat ilyen gyorsan megoldanátok minthogy posztot törölgettek a fórumon

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 perce, Bandi01 írta:

 

Hopp, törölték a linket az oldalhoz 😁 Azért jó látni, hogy vigyáznak a fórumra még így szombat este is. 

Üdvözlöm és jó munkát kívánok, bárcsak a műszaki hibákat ilyen gyorsan megoldanátok minthogy posztot törölgettek a fórumon

Nem törölték, csak kapott egy upvote-ot. a 3. oldalon van :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, Bandi01 írta:

A twelve99 az ugye AS1299. Listám nincs sajnos
Van valami tool, amivel a főbb utakat lehet tesztelni sorban?

De az lenne a legegyszerűbb, ha a TELEKOM támogatná az Open peeringet @Telekom szakértő  (ezt még a a V0DAF0NE és a D|G| is támogatja) Nem életszerű, hogy fél MO. wireguard-ot konfigol, csak hogy tudja normálisan használni az internetet.

Felteszed windows alá a Linux Subsystemet -> wsl --install
utána felteszed az MTR-t -> wsl sudo apt update -> wsl sudo apt install mtr
és az MTR-el látod minden lépésnek az AS számát (és fényévekkel gyorsabb mint a tracert)

wsl mtr -z 1.1.1.1 minden lépés AS számához
wsl mtr -zw 1.1.1.1 ide bemásolható reportot csinál 10 tesztel :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@bandi01 
Csak nekem van piszkosul lehalva most ez a fórum? Még VPN-el is 10 munkanapig tölt -> Nekem is *****, de szokott rossz lenni :) Most különösen lassú

Igen, valamiért átállt a fórum értékeléses sorrendre és a 12.  oldalon kerestem -> Ez is mekkora *****ság, hogy nem kikapcsolható az értékelési sorrend. Ez egy fórum, ahol az időrendiségnek kéne alapnak lennie....

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...