YY

Public tárhely hozzáférése

Kérdés

A személyes, telefonos, email-es ügyfélkezelésen már túl vagyok, érdemleges válasz nélkül...

Problémám a következő:

Feltettem file-okat az ftp.t-online.hu ... helyre, a public_html-be. Eddig jó.

Ha kívülről akarom látni - tehát bejelentkezés nélkül - ezt írja: "You don't have permission to access ... on this server."

Egy "public" terület tudtommal mindenki számára elérhető. Erre szeretnék megoldást kapni.

Pontosabban azt az elérési címet szeretném tudni, ahonnan olvasható.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: YY

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

75 válasz erre a kérdésre

"Mikor kavarodhatott össze? "

Passzolom, de volt már hasonló zavar, hogy az ftp és a webszerver nem ugyanabból a mappából dolgozott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mosxt kipróbáltam, és FileZilla alatt is üresnek látom a public_html mappát

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, btz írta:

@Attys

Valami nagyon ösdzekavarodott ott. Szerintem hívd fel telefonon az üfszt és kérj valami rendszergazdát, ski rendet rak.

Mikor kavarodhatott össze? Felléptem üres volt. De az index.html  - bár nem látom FTP-n ott van, mert ha megnyitod a lapom helyét kiad egy régi oldalt. A weboldal direktbe elérhető, lásd fentebb.
Egyébként írtam nekik.  Várom a válaszukat. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attys

Valami nagyon ösdzekavarodott ott. Szerintem hívd fel telefonon az üfszt és kérj valami rendszergazdát, ski rendet rak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, btz írta:

@Attys

Kapcsolj szét az FTP kapcsolatot és kapcsolódj újra. Szinte biztos, hogy nem üres az a könyvtár, itt az FTP kapcsolatoddal van valami probléma

Az FTP kapcsolatot a szolgáltató által ajánlott módon hoztam tegnap létr, mivel évek óta nem használtam és nem is volt ez idő alatt beállítva. Tegnap posztoltam a hibát és ma meló után frissen léptem fel és láttam ismét üresnek a mappát. A TC-be be vannak állítva hogy minden fájlt lássak, a rejtettet, a rendszert, mindent. Hiába. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attys

Kapcsolj szét az FTP kapcsolatot és kapcsolódj újra. Szinte biztos, hogy nem üres az a könyvtár, itt az FTP kapcsolatoddal van valami probléma

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
16 perce, btz írta:

@Attys

"szinkronizációs időeltérés?"

Nem tudom mit értesz konkrétan ezen. Mindkét kapcsolatnak ugyanazt kéne mutatni. Szerintem próbáld meg először úgy a feltöltéseket, hogy egyszer van nyitva az FTP kapcsolat.

Próbáltam többször is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attys

"szinkronizációs időeltérés?"

Nem tudom mit értesz konkrétan ezen. Mindkét kapcsolatnak ugyanazt kéne mutatni. Szerintem próbáld meg először úgy a feltöltéseket, hogy egyszer van nyitva az FTP kapcsolat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
42 perce, btz írta:

@Attys

Igen tudom, hogy van ilyen a TC-ben, de az hogy lehet, hogy ugyan az a mappa egyik oldalon üres, a másikon mindenféle van benne?

Nem tudom, szinkronizációs időeltérés?  De érdekelne erre is a válasz egy T-komos hozzáértőtől. :o

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attys

Igen tudom, hogy van ilyen a TC-ben, de az hogy lehet, hogy ugyan az a mappa egyik oldalon üres, a másikon mindenféle van benne?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 órája, btz írta:

@Attys

"Csatolok két képet róla. Az elsőn az ftp kapcsolat"

Ftp kaopcsolat(ok)? Mert az első képen két FTP kapcsolatot látok, igaz egy usernévvel van bejelentkezve mindkettő? Mi a különbség a két kapcsolat között? 

A TC-ben tudsz egy FTP-re többször is csatlakozni. Így a feltöltés közben is lehet böngészni adott esetben. 
Már majd húsz éve TC-vel FTP-zek, és már akkor is (akkor még axelero) ennél a végnél. Ennek nincs köze a problémához. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Attys

"Csatolok két képet róla. Az elsőn az ftp kapcsolat"

Ftp kaopcsolat(ok)? Mert az első képen két FTP kapcsolatot látok, igaz egy usernévvel van bejelentkezve mindkettő? Mi a különbség a két kapcsolat között? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Már kb. hat éve nem használtam a t-online tárhelyem. most gondoltam ismét aktiválok ott egy weblapot. Azonban hiába, mert a szerintem (és a totalcommander szerint is) teljesne üres public_html mappa ellenére egy régi oldalt jelenít meg. Ha feltöltök bármi index.html-t akkor is a már említett oldalt nyitja meg. 
Ha egyéb (nem index) nevű html fájlt teszek fel, azt direkt módon meg tudom nézni, de maga az index.html nem működik.

Csatolok két képet róla. Az elsőn az ftp kapcsolat, a másodikon a fantom oldal. 
Akartam üzenetet küldeni erről az online ügyfél szolgálaton, de ott is valami hiba volt. A cseten a hölgy meg nem tudott segíteni.

2017-08-24.png

2017-08-24 (1).png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Személyesen, telefonon, email-ben, amit mondtak, az [...]. Ennyit az ügyfélszolgálatról.

Kellett hozzá egy informatikus, de akinek nincs, az azóta se tudná használni.

Erről ennyit.

Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: ‎2016‎.‎04‎.‎11‎.‎ ‎20‎:‎56‎:‎29, YY írta:

Könnyen lehet, hogy anonymusnak igaza van. Vedd fel a kapcsolatot az ügyfélszolgálattal lehetőleg e-mailben, és írd meg mi a probléma konkrétan a tárhelyeddel. Kérd meg őket, hogy az informatikusok nézzék meg.

Ja látom, hogy egy korábbi hozzászólásodra válaszoltam, és már bejelentetted a hibát. Az hogy lehet, hogy a tárhelyelérés változásáról nem értesítik a felhasználót? Neked mit mondtak erről konkrétan?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új tárhelyet csináltak, és most minden jól működik.

(Kivéve az ügyfélszolgálatot...)

Köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom mi a különbség a tárhelyek között (gondolom más szerverek hosztolják).
Arra próbáljatok meg feltölteni/elérni, amelyik a lakossági menüs néven fut. Ha rámentek a módosít, vagy nem tudom milyen gomb van ott, akkor kiírja annak a tárhelynek a usernevét.

Hátha ebben van a dolog nyitja.

Minek ahhoz informatikus, hogy feltöltesz egy jpeg-et, megadod az elérési utat és forbidden? Ez vagy egy .htaccess fájl, vagy hibás szerver konfiguráció. :/

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hoppá, most látom, hogy nálam a "Lakossági weboldal menüs" aktív, és van Linux is, állítólag ingyenes.

Bár Tamas586 úgy látom windows-ból próbálta és ott sem ment.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Viszont nemsokára lejár a hűségidőm. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam is aktív.

És már bejelentettem (személyesen, telefonon, email-ban), az utolsó válasz az volt, hogy keressek egy jó informatikust.

Ez Németországban biztos nem így működik...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom, hogy ennek lehet-e köze hozzá. Lépjetek be a t-home oldalán, és az internet díjcsomagotoknál menjetek rá az ügyintézésre. Itt ha picit lejjebb görgettek, először látjátok az e-mail fiókokat, majd a webtárhelyeket. Nálam a Lakossági weboldal menüs web aktív, bármit is jelentsen ez. De van még két másik is, lehet, hogy azok máshogy működnek.

@Tamas586
Szerintem jelentsd be, hogy nem éred el a tárhelyed, csak ftp-ne keresztül, de http-n nem. Bár amilyen zsenik ülnek a telekomnál az üzemeltetésen.... néha házon belül nem éri el egymást két szerver, és napokat ülnek rajta, hogy megoldják.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

igen

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

fgabor87

Nálam sem kell, csak írtam.

Egyébként filezilla.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 minutes ago, Attila70 said:

Nekem simán megy. a formátum amit teherwagon írt.

Ugyebár először én írtam azt...

mindenesetre nem megy...

ftp-01_www.kepfeltoltes.hu_.png

vagy nálam: 

ftp-03_www.kepfeltoltes.hu_.png 

ftp-02_www.kepfeltoltes.hu_.png

Mi a gond ????????????????????????

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most