Ugrás a tartalomhoz
  • 0

Huawei P8-lite android 6.0


Törölt_tag6350

Kérdés

Sziasztok!

A Huawei hivatalos honlapjáról már április 18-óta elérhető, az android 6.0-s frissítés P8 Lite-hoz.

http://consumer.huawei.com/hu/mobile-phones/support/downloads/huawei-p8-lite-hu.htm

Kérdés, hogy ez a T ügyfeleihez mikor fog megérkezni? Illetve mi történik, ha az innen letöltött frissítést feltelepítem T függő telefonomra?

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Ajánlott posztok

  • 2
Ekkor: 2016. 05. 31. at 11:25, MarlonTwist írta:

Sziasztok!

A Huawei hivatalos honlapjáról már április 18-óta elérhető, az android 6.0-s frissítés P8 Lite-hoz.

http://consumer.huawei.com/hu/mobile-phones/support/downloads/huawei-p8-lite-hu.htm

Kérdés, hogy ez a T ügyfeleihez mikor fog megérkezni? Illetve mi történik, ha az innen letöltött frissítést feltelepítem T függő telefonomra?

 

A másik kérdés az, hogy érdemes-e egyáltalán Android 5-ről 6-ra frissíteni.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 5/31/2016 at 11:25, MarlonTwist írta:

Sziasztok!

A Huawei hivatalos honlapjáról már április 18-óta elérhető, az android 6.0-s frissítés P8 Lite-hoz.

http://consumer.huawei.com/hu/mobile-phones/support/downloads/huawei-p8-lite-hu.htm

Kérdés, hogy ez a T ügyfeleihez mikor fog megérkezni? Illetve mi történik, ha az innen letöltött frissítést feltelepítem T függő telefonomra?

 

Szia!

Történni semmi nem történik ha feltelepíted. Garancia is marad a készülékkel se lesz semmi baj. :)

Az, hogy miért nem érkezett még meg egy jó kérdés és nincs rá egzakt válasz. 

Viszont a kézzel telepítés egyszerű és nem igazán van hibázási lehetőség ha követed a leírást!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, MarlonTwist írta:

http://consumer.huawei.com/hu/mobile-phones/support/downloads/huawei-p8-lite-hu.htm

A Huawei hivatalos oldaláról lehet beszerezni.. most már csak az a kérdés, hogy Telekom függő telefonra is fel lehet-e tolni?

Csak a hivatalos, szolgáltató által elfogadott frissítést lehet telepíteni, A Telekom meg a tapasztalatok szerint általában a gyári szoftver kiadási idejéhez képest jóval később adja ki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Bukik a garancia? Ez biztos? 
Nem értem miért kéne ugrani a garinak.. nem rootolásról van szó, csak simán a gyári ROM-ot pakolok fel. Továbbá mi van, ha később vissza rakom az eredeti Telekomos szoftvert? A Huawei hivatalos honlapjáról az is elérhető.

Mellékesen jegyzném meg, hogy már kezd bosszantani a Telekom lassúsága.. Múlt héten jelzett egy frissítést a telefon, de az is csak 5.0.1 B194 kódú.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

MarlonTwist

De bukik ( ha nem hiszed tedd fel és vidd szervizbe) a Telekom nem adta ki a 6.0 tehát innentől kezdve ha felteszed garancia nuku. Mindegy, hogy gyári vagy akármi a szolgáltatósra felteszed nincs garancia...

 

 Továbbá mi van, ha később vissza rakom az eredeti Telekomos szoftvert? A Huawei hivatalos honlapjáról az is elérhető.

 

Ez elég érdekes lenne (ezért lenne jó ha olvasnátok is) a Huaweinél a dowrgrade, csak nyitott BL és fastboot módszerrel lehet akkor hogy is van a garancia?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lion49
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
3 órája, lion49 írta:

zoli62

A bootloader hogyan változik?  És a telekomosra simán fel lehet tenni a 6.0 mivel nem egyet se kettőt tettem fel

A Huawei mondott sok mindent de sokszor fel nem igaz mint pl a Bootloader

Ha meg kinyitod a BL akkor azt vissza is lehet zárni és már nem is változott..

Ez ugyan úgy igaz a Telekomosra mivel Más Régió nem  C432Bxxx A Telekom-é meg C150B181 és a kettő nem egyezik ez úgyan az mint ha másik régió lenne

 

 

FIGYELEM! 
Szeretnénk felhívni a figyelmeteket arra, hogy ha nem hivatalos, vagy a régió más országára kiadott frissítést töltötök le a készüléketekre, akkor a frissítés után előfordulhat, hogy a telefonotok lelassul, illetve egyes funkciók lehetséges, hogy egyáltalán nem fognak működni. Ha nem hivatalos frissítést alkalmaztok, sajnos elveszíthetitek akár a készülék garanciáját is, így arra kérünk benneteket, hogy mindenképpen várjátok meg, amíg Magyarországra is megérkezik a hivatalos szoftver update!

 

A Kép mellé ez van írva

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lion49
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: ‎2016‎.‎06‎.‎25‎. at 20:43, lion49 írta:

Szia zoli62

Igen érdemes váltani nekem gyárilag független a telefonom Single SIM-es. Sokkal jobb az akkumulátor kezelése. sokkal gyorsabb gördülékenyebb mint az 5.0.1

Mivel neked single SIM készüléked van, felvetődik a kérdés. Ezek szerint gyártanak külön egykártyahelyes és kétkártyahelyes típust is? Nekem azt mondták, hogy ebben a régióban csak duál SIM készülékeket gyártanak.

4 órája, lion49 írta:

zoli62

A bootloader hogyan változik?  És a telekomosra simán fel lehet tenni a 6.0 mivel nem egyet se kettőt tettem fel

A Huawei mondott sok mindent de sokszor fel nem igaz mint pl a Bootloader

Ha meg kinyitod a BL akkor azt vissza is lehet zárni és már nem is változott..

Ezek szerint, normál telepítésnél, mindenfajta külön trükk nélkül is engedélyezi a Telekomos készülékekre a gyári fw telepítését?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, lion49 írta:

zoli62

A bootloader hogyan változik?  És a telekomosra simán fel lehet tenni a 6.0 mivel nem egyet se kettőt tettem fel

A Huawei mondott sok mindent de sokszor fel nem igaz mint pl a Bootloader

Ha meg kinyitod a BL akkor azt vissza is lehet zárni és már nem is változott..

Ez ugyan úgy igaz a Telekomosra mivel Más Régi nem  C432Bxxx A Telekom-é meg C150B181 és a kettő nem egyezik ez úgyan az mint ha másik régió lenne

 

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: lion49
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Ekkor: ‎2016‎.‎07‎.‎31‎. at 22:10, lion49 írta:

 

zoli62

Szia simán az SD kártyára fel másoltam a dload mappába az update.app-ott és a "Helyi Frissítés" menüből el indítottam. Valószínűnek, tartom, hogy a Szolgáltató már nem is fogja ki adni.

 

Mindegyik Dual sim-es csak a szolgáltatósok közte a Telekom is szoftveresen lett single sime-es.. 

Miből gondolod, hogy a szolgáltató már nem fog kiadni új frissítést?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, lion49 írta:

Már vagy 4 hónapja kint a 6.0 most a napokba kapott B575 (single egy frissítés) B581-l. Na innen gondolom, mivel már lassan az N-be kell gondolkodni, ehhez képest a szolgáltatók még sehol nincsenek...

Akkor tisztázzuk. Neked az, hogy single SIM-es a telefonod, azt jelenti, hogy csak egy kártyahely van rajta?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
Épp most, lion49 írta:

Igen de nem csak nekem jelenti azt hanem másnak is.. A kettő SIM hely meg van sőt a Tieden (Telekomos ugye?) csak szoftveresen le van tiltva a második SIM Az enyém az első szériából való volt(már nincs) és az gyárilag kártya független volt. 

Ezek szerint a Huawei ügyfélszolgálat tudta rosszul, hogy nem csak dual készülék van, hanem létezett single is.  Azt tudom, hogy a szolgáltatók által forgalmazott telefonokon a második kártyahely szoftveresen blokkolva van. Nekem  egyébként dual SIM-es független gyári telefonom van. Akkor már azt is értem, hogy én még miért nem kaptam  értesítést a frissítésről. Neked első szériából való telefonod van, nekem viszont már újabb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...