Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

A frekvenciaváltozás miatt a jelenlegi csatornakiosztás nem változik, de a csatornák programhelye módosul,

Ezt most akkor hogy kell érteni, hogy a csatornakiosztás nem változik, de a programhely módosul?

A csatornák eddigi számozása megmarad, hogy hányas csatornán mi van? Ha igen, akkor ezt leírhatnák egyértelműbben is, mert van, aki ezt érti programhely alatt, hogy mondjuk a 7-es szám alatt milyen műsor van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@tks

Szerintem úgy kell érteni, hogy mivel a frekvenciákat szándékoznak megváltoztatni ezért a program helye módosul, de a kínálat meg nem,leszámítva azt az 1 csatornát ami a SportKlub, ami befejezi működését és helyére a VH1-et rakja be a Telekom  Május 3.-tol!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
13 perce, tks írta:

A frekvenciaváltozás miatt a jelenlegi csatornakiosztás nem változik, de a csatornák programhelye módosul,

Ezt most akkor hogy kell érteni, hogy a csatornakiosztás nem változik, de a programhely módosul?

A csatornák eddigi számozása megmarad, hogy hányas csatornán mi van? Ha igen, akkor ezt leírhatnák egyértelműbben is, mert van, aki ezt érti programhely alatt, hogy mondjuk a 7-es szám alatt milyen műsor van.

A frekvenciák nem változnak, de ez a kezelőfelületen nem látszódik, viszont az hogy a csatornákhoz rendelt szám megváltozik vagy nem az a vevőkészüléktől függ. Az idézet beállítás a T-s Humax vevőhöz kötödik, lehetséges annál megváltoznak a számok, mert nincs benne egyedi sorrendezés funkció

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, Roli82 írta:

@Crytek

Ha esetleg nem járna akkor veszel mellé, nem egy nagy összeg, pár száz Ft. :)

Amit linkeltél az nem jó mert az DVB-T és nem DVB-C képes box!

 

Az a baj ,hogy kb rákereséssel is szinte minden oldal a DVB-t s boxok tömkelegét adja ki :(  Ez a fent említett  Synaps CSD-300 meg gondolom az őskorból való még, sehol nincs főleg nem olcsóbban int a humax :(

Na most találtam egy ilyet ,szerintem ez lesz ingyen hozzák csak venni kell hozzá scart kábelt http://www.edigital.hu/set-top-box-vevo-egyseg/alcor-hdc-3500-dvb-c-digitalis-vevoegyseg-p506072.html?bid=&partner=10003

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Crytek
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Sziasztok!

Érden van IPTV előfizetésünk, de a kihasználatlanság miatt szeretnénk csökkenteni egy kicsit a kiadásainkat.

3 boxunk van ebből kettőt visszaadnék és helyette vennék két dvb-c boxot.

Ez a két box 10 hónap alatt behozná az árát.

A kérdés az, hogy meddig lehet majd itt, Érden fogni a kódolatlan digitális adást?

Előre is köszi!

 

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

24 csatorna maradt? Az derék.
Mi tegnap kaptunk levelet, hogy ma megváltozik a csaornakiosztás (jobb később, mint soha). Budapesti fejállomásról van valakinek frekvenciatáblázata a mai átrendezés utáni állapotokról?

Újra megpróbálom letárolni azon a tv-n, amelyiken eddig nem működött a Telekom, és csakis a Telekom digitális ktv-je. Hátha...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 hours ago, Roli82 said:

Frissítettem a Dél-Keleti régió kódolatlan DVB-C frekvencia kiosztását szépen lepakolták a csatikat alacsonyabb frekvenciákra, illetve a kódolt DVB-C ahogy azt a Telekom előre jelezte lekapcsolásra került!

Ez azt jelenti, hogy az újrabeállításnál a frekvenciáknál, meg a quam meg egyebeknél más értékekkel kell majd inditani a keresést?  Van erről hivatalos doksi, hogy most mi az aktuális? Látom, a dél keleti régiót posztoltad, a többi régióé hol található?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 minute ago, Roli82 said:

DVB-C képes tv-m van, én nem szoktam bepötyögni semmit sem, csak futtattatok egy automata keresést. :)

Hivatalos doksi nincsen.

Régebben ide be lettek posztolva doksik, ami nekem akkor jól jött, mert a doboz nálam konkrétan kérte ezeket az értékeket, hogy mettől meddig keressen, és magamtól nem tudtam volna, hogy mit írjak oda, melyik az a tartományérték, ami biztosan megtalál mindent. Van ilyen általános értéktartomány quam-ra, szimbólumrátára és frekvenciára, amit beírva neki biztosan megtalál mindent, akármelyik régióban is vagyok?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...