Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Telekom internet packet loss


SafranyFerenc86

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő gondommal kapcsolatban. Egy héttel ezelőtt elkezdett a Telekomos internetem rakoncátlankodni. Először multiplayer játékok közben vettem észre packet lossra utaló jeleket, majd Skypeon is elkezdett szakadozni a videohívás és a böngészőben is volt, hogy lassan töltöttek be a weboldalak, vagy el sem tudtam őket érni. A háztartásban az összes internetre csatlakozó eszközt érintette a gond, ha kábelesen voltak csatlakoztatva az internete, ha Wi-Fi-n keresztül. Volt, hogy az IPTV is szinte használhatatlan lett, csatornaváltáskor kimerevedett a kép, a csatornaváltó menü elkezdett tölteni, majd 1-2 perc múlva váltott csatornát.

Gyorsan előkaptam a pingplottert megnézni, hogy hol lehet a hiba és a mérések eredménye mindig az volt, hogy a 2. hoptól kezdve végigment a packet loss, bármelyik weboldalt ellenőriztem. A sima Windows parancssoros pingeléssel is látható a csomagvesztés. Többször próbáltam áramtalanítani és újraindítani a digitális elosztót, de a probléma folyamatosan visszajött. Másnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy bejelentsem a problémát. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ők nem érzékelik a problémát de újraindította a digitális elosztót. A packet loss sajnos visszatért, majd kaptam egy SMS-t, hogy kiküldik a szerelőt, hogy kicserélje a kb. 2 éves D-Link elosztót egy Sagemcom F@st 3686-ra.

Fél napig jó volt a kapcsolatom, de sajnos azt vettem észre, hogy időközönként gondol egyet az egész, visszatér a csomagvesztés és ismét használhatatlan az internetem, majd 20-40 perc múlva olyan hirtelenséggel el is tűnik. Mivel nem fix időközönként tapasztalom a problémát nem tudom hogyan lehetne jelezni az ügyfélszolgálat felé a gondot. Ha ki is küldenek egy szerelőt, hogy nézze meg a problémát személyesen, nincs rá garancia, hogy pont akkor lesz csomagvesztés a hálózaton.

Mellékeltem egy-egy képet a tegnapi és a mai pingplotter mérésről.

 

20171028.png

20171029.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 82
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1
5 órája, anonymus írta:

Kérek egy mt  számot vagy,  vagy efi nevet vagy modem mac címet -ben.  Egyeztetek a mérnökségel kaptam egy halvány igéretet. Illetve hogy kb mikor van hiba minden nap, két naponta kb hánykor.

Nagyon szépen köszönöm, megírtam mindent. Ha kell még részletesebb leírás is, akkor szólj, esetleg tudok még mellékelni régebbi méréseket is, ha szükség lenne rá.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

Ez egyre jobb, lassan visszafejlődik odáig, hogy egész nap csomagveszteség van. Talán azért kezd ennyire behülyülni az egész, mert alacsonyabb a hőmérséklet kint?

Pingeltem a CMTS-t 10 percig a kábelmodemmel is a Diagnosztika fülön, azon is ugyanúgy van csomagveszteség.

Mindenesetre a letöltési jelszintek is elég biztatóak.

jelszint.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
5 órája, SafranyFerenc86 írta:

Ez egyre jobb, lassan visszafejlődik odáig, hogy egész nap csomagveszteség van. Talán azért kezd ennyire behülyülni az egész, mert alacsonyabb a hőmérséklet kint?

Pingeltem a CMTS-t 10 percig a kábelmodemmel is a Diagnosztika fülön, azon is ugyanúgy van csomagveszteség.

Mindenesetre a letöltési jelszintek is elég biztatóak.

jelszint.png

Előre irányba borzalmasan erős a jel 10dBmV fölé nem engedném. A visszirányod meg minimum 40dBmV-ra felkélne húzni.

Írj egy címet amit pingelhetek megnézem van -e csomagvesztés nálam a Telekomos hálózaton (egy városban lakunk :) ) és megnézem a 3 betűs szolgáltató hálózatán is. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
8 órája, Roli82 írta:

Előre irányba borzalmasan erős a jel 10dBmV fölé nem engedném. A visszirányod meg minimum 40dBmV-ra felkélne húzni.

Írj egy címet amit pingelhetek megnézem van -e csomagvesztés nálam a Telekomos hálózaton (egy városban lakunk :) ) és megnézem a 3 betűs szolgáltató hálózatán is. :)

Igazából mindegy mit pingelek, volt, hogy egyszerre több címet is pingeltem, és mindenhol ott volt a csomagveszteség.

Mindenesetre főleg ezeket szoktam pingelni: 8.8.8.8, www.index.hu, login.p1.worldoftanks.eu, login.p2.worldoftanks.eu meg a 10.226.224.1IP-jű hopot, ahonnan ered a csomagveszteség.

Most épp nincs csomagveszteség, de tegnap napközben véletlenszerűen 20-30 percekre gyengélkedett és este18:00-22:30 között 5-10% csomagveszteség megvolt. Mellékeltem a jelenlegi jelszinteket is.

 

jelszint2.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A másik szolgáltató eszközéről indítva ezek az eredmények születtek.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 10.000/11.040/30.000 ms

--- 194.143.245.39 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 10.000/10.820/40.000 ms

--- 92.223.1.102 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 20.000/22.220/50.000 ms

--- 92.223.20.49 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 20.000/41.440/100.000 ms

--- 10.226.224.1 ping statistics ---
500 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Telekomosat később tudom megnézni, mert jelenleg fejlesztői eszközön lógok Telekom részen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Telekom hálózat, Sagemből indítva nem jelzi, hogy van vagy nincs loss, így maradt a router mögül.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 8.433/10.131/12.587 ms

--- 194.143.245.39 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 9.526/11.078/13.243 ms

--- 92.223.1.102 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 29.485/31.408/34.482 ms

--- 92.223.20.49 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 33.232/35.022/37.762 ms

--- 10.226.224.1 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 4.841/6.431/13.837 ms

Képernyőfotó 2018-06-25 - 19.54.19.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hmm, nálam 15:30-17:00 között volt valami "minimális" csomagveszteség, illetve most 20:52-21:18 között tolt egy szép 5%-os csomagveszteséget a már jól megszokott 10.226.224.1-es című hoptól, de ahogy nézem lehet kezdi megint. Akkor valamikor ránéztem a jelszintekre, amikor te posztoltál, a letöltés már a 15 dBmV-t karistolta, a feltöltés kb. úgy állt, mint most. Mellékletben itt vannak a mostani jelszintek, meg a tegnapi Sagemcomos pingelés is.

A múltkor, mikor anonymus megpróbált segíteni, akkor arra jutottunk, hogy itt az utcában gagyik valamiért a jelszintek, valószínűleg ezzel van a baj. Aztán kiküldözgették a szerelőket és azt állapították meg, hogy nincs itt semmi baj, megfigyelés során úgy látták, hogy az általuk észlelt csomagveszteség minimális és nem befolyásolja az internethasználatot. Lehet az lesz ebből, hogy megfogadom a kedves Telekom tanácsát és felhívom a szuperszervizt, hogy akkor miért van már 10 hónapja csomagveszteségem.

jelszint3.png

modem pingelése.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ahogy nézem, 22:52 után ráhagyta a csomagveszteséget, de a jelszintek még mindig majdnem olyanok, mint az utolsó képen, amit küldtem. A letöltési csatornáknál van, ahol +/- 0,2 dBmV eltérés van. Lehetséges, hogy rossz úton kezdtem el megoldást keresni a problémára.

Mindenesetre köszönöm a linkeket, majd megpróbálok egy ilyen csillapítót beszerezni és megnézni, hogy úgy van-e valami változás. Ezzel annyi a teendő, hogy a koaxot rácsavarozom, majd ezt a csillapítót csavarozom rá a HGW-re?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Még egy kérdésem lenne, mielőtt megrendelem a csillapítót: ha pl. egy -6 dB-s csillapítót veszek, az a letöltési jelszinteket 6 dB-el csökkenti, a feltöltési jelszinteket meg 6 dB-el erősíti, a -10dB-es pedig 10-el csökkenti a le és 10-el növeli a feltöltést, vagy a feltöltési jelszinteket kb. mekkora mértékben erősítik ezek a csillapítók?

Csak azért kérdezem, mert a feltöltési jelszintek általában 33-39,8 dB között vannak, azt sem akarom, hogy az legyen utána a gond, hogy az meg túl erős lesz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
3 órája, SafranyFerenc86 írta:

Még egy kérdésem lenne, mielőtt megrendelem a csillapítót: ha pl. egy -6 dB-s csillapítót veszek, az a letöltési jelszinteket 6 dB-el csökkenti, a feltöltési jelszinteket meg 6 dB-el erősíti, a -10dB-es pedig 10-el csökkenti a le és 10-el növeli a feltöltést.

A csillapító tagok szimmetrikusak, tehát le és felfele egyforma, ahogy írtad le 6-al csökkenti, felfele 6-al erősíti.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Én nem egyszer mondtam a szerelőknek aki kijöttek, hogy a jelszintekre nézzenek már rá, erre elküldtek azzal, hogy "ááá, azokkal minden rendben van, most lett megcsinálva a vonal az utcában" (egyszer láttam, hogy csináltak neki valamit még február környékén, de itt vannak a képek a topikban, hogy most is milyen a jelszint)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Szia!

Elhűlve olvastam a "kálváriádat", mely az adatvesztéssel kapcsolatos. Kíváncsian várom, hogy mi lesz a várható megoldása ennek a problémának.

Sajnos én nem értek ilyen profin ehhez a témához, de nálam pontosan ezek a problémák vannak, szinte hajszálpontosan.

Sokat gondolkodom, hogy mely irányba induljak el, hiszen én is már többször jeleztem a hibát, amin sajnos nem tudtak segíteni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na megjöttem közben, csak úgy gondoltam inkább várok pár napot mielőtt bármit is írok.

A helyzet a következő:

Az utóbbi 3 napban a CMTS-nél összesen kb. 60 eldobott csomagot mutatott a mérés, de ezek közül ahogy néztem egy sem ment végig, szóval letudtam mérési hibának. Nappal nagyon szép az egész mérés, esténként néha gyengélkedik a 3. hop (tge0-3-1-0-503.er1-szeged.net.telekom.hu) illetve a szerver is amit pingelek, bár ez lehet csak a terhelés miatt van. Összességében 1-1 ritka alkalmat leszámítva nem érzékelhető semmi probléma online játék közben sem az esti órákban. A letöltési jelszintek esténként 8-9 dBmV alatt vannak, a feltöltés meg 42-45 dBmV között van jelenleg, télire lehet érdemes lesz beszerezni egy erősebb csillapítót a hidegebb időkre való tekintettel. Hogy a továbbiakban is ilyen marad-e, vagy sem, azt nem tudom, egyelőre meg vagyok elégedve a csillapítós megoldással.

A Telekomos ügyfélszolgálatot és szerelőket nem óhajtom minősíteni, amelyikük őszintén megpróbált segíteni, azoknak köszönöm, de mai napig nem orvosolták a problémát és a végén megkaptam tőlük, hogy nálam van a hiba, a jelszintekkel semmi baj sincs és ők nem tapasztalják a csomagveszteséget.

A fórumtársaknak is jár a köszönet, főleg anonymusnak és Roli82-nek, hogy nem küldtek el a búsba, hanem segítettek hónapokon keresztül. Innentől lezártnak tekintem az ügyet, feleslegesnek látom az ügyfélszolgálat "zaklatását" azzal, hogy szintezzék be rendesen az utcában a vonalat, volt már rá idejük épp elég.

Mondjuk amilyen szerencsém szokott lenni, most hogy ilyen szépen leírtam ezeket, tuti megint megeszi a fene az internetet. Lehet jövök még majd ide "balhézni". :D

2 órája, Remekelek írta:

Végig olvastam, nekem is ilyen problémám van. Ha szolgáltatót váltok ( Budapest flip) Ami a thome fapados változata akkor ugyan így marad minden a régiben?

Ha a vonalon van a problémád oka, és a másik szolgáltató is ugyanazt a vonalat használja, akkor marad minden ahogy van.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
8 órája, SafranyFerenc86 írta:

Na megjöttem közben, csak úgy gondoltam inkább várok pár napot mielőtt bármit is írok.

A helyzet a következő:

Az utóbbi 3 napban a CMTS-nél összesen kb. 60 eldobott csomagot mutatott a mérés, de ezek közül ahogy néztem egy sem ment végig, szóval letudtam mérési hibának. Nappal nagyon szép az egész mérés, esténként néha gyengélkedik a 3. hop (tge0-3-1-0-503.er1-szeged.net.telekom.hu) illetve a szerver is amit pingelek, bár ez lehet csak a terhelés miatt van. Összességében 1-1 ritka alkalmat leszámítva nem érzékelhető semmi probléma online játék közben sem az esti órákban. A letöltési jelszintek esténként 8-9 dBmV alatt vannak, a feltöltés meg 42-45 dBmV között van jelenleg, télire lehet érdemes lesz beszerezni egy erősebb csillapítót a hidegebb időkre való tekintettel. Hogy a továbbiakban is ilyen marad-e, vagy sem, azt nem tudom, egyelőre meg vagyok elégedve a csillapítós megoldással.

A Telekomos ügyfélszolgálatot és szerelőket nem óhajtom minősíteni, amelyikük őszintén megpróbált segíteni, azoknak köszönöm, de mai napig nem orvosolták a problémát és a végén megkaptam tőlük, hogy nálam van a hiba, a jelszintekkel semmi baj sincs és ők nem tapasztalják a csomagveszteséget.

A fórumtársaknak is jár a köszönet, főleg anonymusnak és Roli82-nek, hogy nem küldtek el a búsba, hanem segítettek hónapokon keresztül. Innentől lezártnak tekintem az ügyet, feleslegesnek látom az ügyfélszolgálat "zaklatását" azzal, hogy szintezzék be rendesen az utcában a vonalat, volt már rá idejük épp elég.

Mondjuk amilyen szerencsém szokott lenni, most hogy ilyen szépen leírtam ezeket, tuti megint megeszi a fene az internetet. Lehet jövök még majd ide "balhézni". :D

Ha a vonalon van a problémád oka, és a másik szolgáltató is ugyanazt a vonalat használja, akkor marad minden ahogy van.

B|

Most nálam vacakol, de az egész szegmens :D , szinkron vesztések száma 4, nagyon codworkös is, több frekvencián is akár 20dBmV is képes csökkenni 1-2 másodpercre előre irányba a jelszint, aztán vissza áll. Bejelentettem este alkalmazáson keresztül, rendszeresen előjön ez a hiba ezen a szegmensen meg is csinálják de 1-2 hónap múlva újra problémás, rendszerint kábel törés a probléma, ennyit szoktak mondani... Nem tom milyen kábel az ami ennyire hamar eltörik. >:(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 2018. 07. 08. at 0:36, SafranyFerenc86 írta:

Na megjöttem közben, csak úgy gondoltam inkább várok pár napot mielőtt bármit is írok.

A helyzet a következő:

Az utóbbi 3 napban a CMTS-nél összesen kb. 60 eldobott csomagot mutatott a mérés, de ezek közül ahogy néztem egy sem ment végig, szóval letudtam mérési hibának. Nappal nagyon szép az egész mérés, esténként néha gyengélkedik a 3. hop (tge0-3-1-0-503.er1-szeged.net.telekom.hu) illetve a szerver is amit pingelek, bár ez lehet csak a terhelés miatt van. Összességében 1-1 ritka alkalmat leszámítva nem érzékelhető semmi probléma online játék közben sem az esti órákban. A letöltési jelszintek esténként 8-9 dBmV alatt vannak, a feltöltés meg 42-45 dBmV között van jelenleg, télire lehet érdemes lesz beszerezni egy erősebb csillapítót a hidegebb időkre való tekintettel. Hogy a továbbiakban is ilyen marad-e, vagy sem, azt nem tudom, egyelőre meg vagyok elégedve a csillapítós megoldással.

A Telekomos ügyfélszolgálatot és szerelőket nem óhajtom minősíteni, amelyikük őszintén megpróbált segíteni, azoknak köszönöm, de mai napig nem orvosolták a problémát és a végén megkaptam tőlük, hogy nálam van a hiba, a jelszintekkel semmi baj sincs és ők nem tapasztalják a csomagveszteséget.

A fórumtársaknak is jár a köszönet, főleg anonymusnak és Roli82-nek, hogy nem küldtek el a búsba, hanem segítettek hónapokon keresztül. Innentől lezártnak tekintem az ügyet, feleslegesnek látom az ügyfélszolgálat "zaklatását" azzal, hogy szintezzék be rendesen az utcában a vonalat, volt már rá idejük épp elég.

Mondjuk amilyen szerencsém szokott lenni, most hogy ilyen szépen leírtam ezeket, tuti megint megeszi a fene az internetet. Lehet jövök még majd ide "balhézni". :D

Ha a vonalon van a problémád oka, és a másik szolgáltató is ugyanazt a vonalat használja, akkor marad minden ahogy van.

A CMTS-t nem tudod pingelni, annak az IP címét az előfizető nem ismeri,nem látja :)

145-el kezdődik a többit nem írhatóm le, fejemre koppintanak. :D

Nálam egyenlőre, felvették a munkalapot, keresni nem kerestek, vasárnap délelőtt az egyik szerelő távolról újra indította a HGW-t, aztán délután meg egy másik. :D 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...