Poka007

Internet megszakad

Kérdés

Sziasztok
Napokba megszakad az internet,mintha valaki ki-be kapcsolgatná gyorsan. 3 órát tökéletesen ment alapbeállításokkal. Linkelek hibanaplót és videót is. Szűz Windowssal is ezt csinálja. 

Cseréltem dns szervert,de nem oldotta meg..

Kép Eseménynapló:
https://www.kephost.com/images/2018/01/06/dns.jpg

Érdemes kimasolni a kép linket úgy jön be bocsi.

Videó jelenség:
https://www.youtube.com/watch?v=P4GfxOJBIK0

Mi lehet a probléma? Kábel hiba? ZTEModemRouter Hiba? Mikor ki be kapcsolódik,akkor telefonon Wifin keresztül stabil kapcsolat van. Telekomot hívjam inkabb?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Poka007
Hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

56 válasz erre a kérdésre

Sziasztok! Az mitől van hogy esténként meg korán reggel elmegy a net!

Olyat csinál a router hogy csak ég a piros led internet résznél, és csak akkor működik tovább ha újra indítom a routert! 

1,2,3,4-es ledek zölden világítanak a 5i-k meg pirosan!

ZTE  H368N

H368N
H368
Hs368N

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem akarom bántani a szakembert,az a lényeg,hogy jó. Véletlen itt olvassa. Nagyon nyögve beszélt róla,lehet fizetős lett volna,de nem tudom,hogy működik ez.

Amúgy igazad van btz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azért elmondhatta volna, hátha mi is tanultunk volna valamit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok Újra itt.

Végül írtam levelet nekik és felhívtak.(Telekom) 1.Emberke azt mondta,hogy kapcsolja a műszakikat,de lehet pénzbe fog kerülni..Közel 40 perc után kapcsolva az Informatikai(Műszaki) osztályt ,megállapítottak távolról a gépembe van a hiba.Náluk tuti nincs baj a hálózatba. Végül a szakember újraindította a routert rácsatlakozott távoli eléréssel. Állított rajta egy olyan dolgot,hogy a régi gépek is kezelni tudjanak valamit. Pedig új gépem,Windows 10 rendszeremen van,folyamatosan frissítve. Többet nem mondott,mert azt mondta nem akar ezzel untatni. Azóta Internet szakadásmentes a PC és nincsenek DNS hibák a rendszerbe.(Hibanapló ) Azért közbe odaszúrt,hogy látja van nagy internetforgalom,furán mondta.

Hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Okés ,úgy hagytam ahogy van.

Amikor nem torrenteztem,több napig nem volt hiba az internettel a számítógépen.

Próbaként felraktam alapbeállításokkal(Torrent kliens) és Dns hibákat dobál+ Megszakad az internet( Böngészés közben nem megjeleníthető lap) Jobb oldalt az hálózati ikon X et mutat 1mp-ra. Utána van kapcsolat. Ha a torrent kliensbe csökkentem drasztikusan a kapcsolatokat,ahogy írtam nincs dns hiba,de a kapcsolat megszakad,ahogy látom néha így is egy pillanatra.

20/1 Internet a miénk.

Elnézést,hogy még mindig rágódunk rajta,de valami nem okés,kezd bosszantani a dolog.

hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Poka007

Csak példaként írtam.
Látszik belőle, hogyan kezeli a hibákat a Windows.
Ne állítsd el.
Most akkor nem is torrentezel, csak próbaképpen raktad fel?
Mi az hogy egy pillanatra megszakad az internet?
Az 1000 Mbitesen is előfordul, hogy valami nem jelenik meg azonnal.
Annak sok oka lehet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megkeresem a Windows 10-be ezt a menüt.

Soha nem torrentezem,még ettől messze állunk anyagilag sajnos..

Csináltam a telefon kapcsolatot,de elkapni lehetetlen. 1mp belül megszakad,ritkán veszem észre most már.

Frissítve: Megtaláltam ezt a menüt,de sajnos inaktív,nem tudok belemászni..

Frissítve 2: Aktív most már,megpróbálom.

hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem nem a Router NAT táblája telik meg, mert a többi eszközöd jól működik. Nem maga a torrent kliens okozza, csak jelentősen elősegíti. „Túlzott” hálózati aktivitás keletkezik a PC-n, amit valahogy kezelni kell, ha már a Windows alapból erre nem készült fel. Újraindításkor, vagy egy idő után valószínűleg alaphelyzetbe áll. Nem tudom itt a sok közül pontosan melyik szolgáltatás áll le, de valahogy így működnek:

67v1ikeyws.jpg

Itt pl. az első két hiba után 2 perc múlva újraindul a szolgáltatás, de a harmadiknál bedobja a törölközőt. Ha ez lenne a probléma, akkor be kellene állítani, hogy a további hibákat is úgy kezelje, mint az első kettőt.

Másik lehetőség a probléma elkerülése. Soha nem torrenteztem, mert a szürke zónában közvetlen letöltési lehetőségekkel is megtalálok mindent, amire szükségem van.

(A Rooter szerintem túl van biztosítva, nem valószínű, hogy egy PC torrentezése miatt megoldhatatlan helyzetbe kerülne. A telefonos ellenőrzés erre is jó lenne, hogy a PC-n megszűnő internet után elérhető-e maga a PC a telefonról. Ezzel esetleg kiderülne, hogy nem is az internet szakad meg, hanem a PC egyszerűen leválasztódik a hálóról, vagy mégsem.) 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kalimera,akkor a torrent kliensem okozza a hibát ugye ?

Automatikus törlődik ez a tábla? Évek során ,miért nem volt ilyen megszakadás?

hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Poka007

(Az interneten valamilyen túlcsordulás miatti leállásra gyanakodnak az egy időben keletkező sok kérés miatt.)

Február 08.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok

Megint jelentkezem újabb fejleményekkel. Amdchipset driverhez semmi köze. Meginit újraraktam a rendszert. Mindent felraktam amit használok,programokat,chipset drivert is. Kivéve a torrent klienst. 6 napon keresztül figyeltem az eseménynaplót. Nem jelzett sárga felkiáltó jeles hibaüzenet. (DNS hiba) Nem szakadt meg a hálózati kapcsolat a PC-n. Próbaként felraktam egy klienst. 2 napon belül dobálja a DNS hibákat. PC hálózati kapcsolat megszakad egy pillanatra. Olvastam egy fórumba,hogy okozhatja  nyitható kapcsolatok számának túlzott növekedése..NAT tábla megtelik. Csökkentettem elég drasztikusan a kapcsolatok számát és láss csodát több napja nincsenek DNS hibák. Az internet a PC-n megszakad egy pillanatra mégis,de az Eseménynaplóba nem látom ennek a nyomát. A NAT tábla,hogy megtelik ezzel lenne a gond ? Pedig ugyanazokat a beállításokat használtam sok évig és nem telt meg ezzel a Speedport készülékkel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen,de 1 hét megválassza. Sajnos elmentem,elmentünk más irányba..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Poka007

Akkor kb úgy néz ki, hogy a gépeddel van a gond. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az alap energiasémába nem látok olyan funkciót,hogy energiatakarékos ,vagy ilyesmi. Wifihez van csak. Az amdchipsetet,meg nem rakom fel,azért. Csütörtök délután óta 3 db dns felkiáltós hibát kaptam wpad megszakadással,de napi 12 órát ment,mindig a gép. Az internet sose szakadt meg a gépemen,mert néztem a hálózati beállításokba az  Időtartamot és azt,hogy mióta van bekapcsolva a net. Másodpercre megegyeztek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

energiaséma

Nem kapcsolt le véletlenül a hálókártya egy idő után?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Rendben Sikerült telóval. Köszi. Eddig érdekes nem szakad meg az internet. Amúgy a mai telepítésből,direkt kihagytam a amdchipset driver-t Végül is csak az energiaséma miatt raktam fel,de mindent kijelöltem,hogy mit rakjon fel.. Visszaemlékeztem,hogy mikor megvettem a gépet,sokáig nem is telepítettem fel,hátha. Reménykedek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A W10 bejelentkezési nevét és jelszavát használom.
Teljes meghajtókat osztok meg.
Csak egy teszt időszakra kell, utána szüntesd meg.

A PC-s részt nem lehet elrontani.

Ezzel a módszerrel az androidos telefonon magára a PC-re kell bejelentkezni (nem az egyes megosztásokra), ezért használom a W10-es jelszót, és akkor látszik az összes megosztás, ha azoknak nincs külön kialakított hozzáférése.

A képen látható példában a A nevű gépre jelentkeztem be a W10-es jelszavammal és rögtön látom az öt megosztást.

A szerver és W10 felhasználói név + jelszó

Telefon - PC kommunikációhoz is ez az egyik legegyszerűbb megoldás.
(Főleg akkor, ha nem kell nagy tömegű adatot mozgatni.)
Most csak az lenne a lényeg, hogy egyáltalán látszik-e a gép, amikor elmegy az interneted.

A TotalCmd-LAN is kell hozzá !!!

Ezeket kell a telefonra telepíteni:

1. Total Commander 5,88MB
2. TotalCmd-LAN (Windows megosztások) 4,02MB

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem akar kapcsolódni,valamiért..

Tuti nem jól írok be valamit..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mindjárt megnézem ezt a telefonos dolgot,hogy kell. Ha nem megy holnap délután itt les a laptop.

Remélem nem kerül rá sor az előadásra.

Nem használok.Rábízom. Miért ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Poka007

A PC-n valamilyen megosztást is létrehozhatsz.
A PC-n megszakadt internet kapcsolatnál ellenőrizheted a teszt laptopról vagy a telefonodról az elérését.
(Telefon: pl. Total Commander + LAN Plugin)
Ezzel az is egyértelműen eldőlhet, hogy a hálózat szakad meg vagy a PC internet kapcsolata.

(Azt az előadást megnézném, amikor ennek problémának a megoldását keresi a szuper szerviz.)

Használsz Fix IP címet, vagy rábízod a SPEEDPORT ENTRY 2i-re?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi megcsináltam,amit írtál. Teljesen szűz operációs rendszerrel. Este fele meglátjuk. Jelzek mindenképp,ha nem idegesítek itt bárkit vele :) Megakarom úszni a szuper szervizt ,hogy kiszűrjem nem a gépemmel van a gond. Láttam a neten,hogy több embernek dobálja ezt a dns hibát,de nem írták,hogy szakadna az internet.  Szóval meglátjuk.

Ui: Különben a telepítés végén,mikor telepítette még a maradék frissítést,akkor is dobálta a dns dolgokat,de úgy láttam a hálózat stabil volt.

Hiba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt esetleg érdemes megpróbálni:

https://help.ea.com/hu-hu/help/pc/how-to-flush-dns-cache-for-windows/

Hajts végre DNS-ürítést, ha kapcsolódási problémát észlelsz PC-n

A rendszeres internethasználat során a számítógép automatikusan gyorsítótárazza az IP címeket és egyéb domainnév-eredményeket. A gyorsítótár törlése (vagy „ürítése”) frissíti az adatokat, ezáltal eltávolítja a már nem aktuális adatokat, amelyek kapcsolódási problémát okozhatnak.

Windows 10

Tartsd lenyomva a Windows gombot, és nyomd meg az X billentyűt.
Kattints a Parancssor (Rendszergazda) pontra.
Amikor a parancssor megnyílik, gépeld be a ipconfig /flushdns parancsot, majd üsd le az Entert.
Írd be az ipconfig /registerdns parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be az ipconfig /release parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be az ipconfig /renew parancsot, és nyomd meg az Entert.
Írd be a netsh winsock reset parancsot, és nyomd meg az Entert.
Indítsd újra a számítógépet.

Valószínűleg nem is az internetkapcsolat veszik el, hanem a hálózati.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyszerű böngészőval,Opera,FirefoxQ. Alatt is megszakad.

Egy fájl letöltése? Még mikor Januárba beírtam,akkor megszakadt a kapcsolat Microsoft ftp -ről töltöttem le Win10.isot próbaként. Szerintem véletlen volt.

Torrent? Volt mikor ment,de napokba már nem használom direkt. Mindegy,hogy megy. Itt is megszakad.

FTP/web szerver Nincs

Más plusz nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Milyen internettel kapcsolatos folyamatok mennek a gépeden, amikor leáll az internet elérés?

Egyszerű nézelődés valamelyik böngészővel?
Egy fájl letöltése?
Torrent?
FTP/Web szerver?
Más plusz ezek kombinációja?

(Az interneten valamilyen túlcsordulás miatti leállásra gyanakodnak az egy időben keletkező sok kérés miatt.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most