anonymus

Magyarországon elsőként tesszük lehetővé az e-SIM képes eszközök mobil hálózati aktiválását!

Kérdés

Posztolva ekkor: (szerkesztve)

Magyarországon elsőként tesszük lehetővé az e-SIM képes eszközök mobil hálózati aktiválását! 1f4f6.png📶 Az első ilyen eszköz egy Huawei okosóra, amit a jövőben számtalan további készülék fog követni - mobil és kiegészítő egyaránt.
2139.png www.telekom.hu/e-sim

35224839_10156527573062996_5230803209093644288_n.jpg

35173744_1952257134825266_2192420426234200064_n.jpg

eSIM képes termékeink

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

23 válasz erre a kérdésre

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @anonymus, köszi! átnéztem, tök jó, de mivel csak Tés kütyükkel megy (remélem, hogy csak most, a tesztprogramban), és egyelőre csak egy óra van, így most még inkább a gyártóknál a labda. remélem, hogy gyorsan jönnek majd :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyenlőre marad szerintem csak Telekomtol vett cuccokra, később meg máshonnan vett eszközökre is.  Gyártókra visszatérve pedig, Apple máshogy képzeli el az eSIM-et mint a többi gyártó. Ez okozhat problémát sajnos még a jövőben. Így Telekomtol vett apple cuccok sem működhetnek még.  No meg ott van az is hogy apple Watch series 3, eSim kiadása nem került itthon forgalomba. Kicsit fájna a szívem ha mostanában bekerülne :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Szerintem azért nem eSIMes Apple Watch jött Magyarországra, mert nem volt eSIM képes szolgáltató itthon. 

Az új Watch szerintem eSIMesként jön hozzánk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az már szerintem is úgy jön, de arra akartam utalni. Hogy fájna a szívem ha jönne Series 3 eSim képes kiadás hozzánk is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Legjobb tudomásom szerint az Iphone Xs-ekben már lehet használni az esim-et Magyarországon. A kérdésem az lenne, hogy mi történik akkor, hogyha regisztrálom otthon havi előfizetésemet az Xs-ben az esim-re, majd külföldre utazok olyan országba, ahol nem támogatott az esim? Ez azt jelenti, hogy ott nem fogom tudni használni a telekomos előfizetésem? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, Szanyi írta:

Sziasztok. Legjobb tudomásom szerint az Iphone Xs-ekben már lehet használni az esim-et Magyarországon. A kérdésem az lenne, hogy mi történik akkor, hogyha regisztrálom otthon havi előfizetésemet az Xs-ben az esim-re, majd külföldre utazok olyan országba, ahol nem támogatott az esim? Ez azt jelenti, hogy ott nem fogom tudni használni a telekomos előfizetésem? 

Az eSIM-et a honos szolgáltatódnak kell támogatnia.

Ha jól tudom a külföldi operátor fejlettsége nem befolyásolja az eSIM használhatóságát, hisz ő "csak" annyit lát, hogy X IMEI-s készülék Z IDjű SIMmel fel akar jelentkezni a hálózatra, a háttérben lezongorázza a Telekom és a külföldi partner, hogy neked van-e jogod roamingolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@dptrsk Mivel ha jól megfigyeli a user,a külföldi forgalma előbb haza jön, aztán ha kell újra kimegy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy a Huawei P10 támogatja-e az eSim szolgáltatást?
A Chaten érdeklődtem, ott azt a választ kaptam, hogy az üzletekben elviekben már minden okos telefonra beállítható.

Előre is köszönöm a választ

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Én az Iphone Xs-re kérdeztem rá, és nekem is ugyanezt mondták... Nekem pár napon belül megjön az Xs, akkor szépen bemegyek egy telekomba és megpróbálom megcsinálni. Majd beszámolok mi lett a vége. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 órája, nemethpeter írta:

Sziasztok,

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy a Huawei P10 támogatja-e az eSim szolgáltatást?
A Chaten érdeklődtem, ott azt a választ kaptam, hogy az üzletekben elviekben már minden okos telefonra beállítható.

Teljesen biztos hogy nem, 1-2 inkább 1 okosóra támogatja. Majd talán az új alma telefonok követik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az új iPhone-ok adatlapján ez szerepel "eSIM technológia használatát egy még idén érkező szoftverfrissítés teszi majd elérhetővé".

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, nemethpeter írta:

Sziasztok,

Az említett készülék nem támogatja az eSIM-et!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

;) rendben :)

De egy regebbi keszulekrol vajon merre talalhatok infot :)

Nem magyar forumokon azt olvastam, hogy tamogatja de szeretnek egy hivatalos allaspontot is olvasni a telekom altal forgalmazott keszulekrol mielott kilovom a SIMkartyam :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, nemethpeter írta:

;) rendben :)

De egy regebbi keszulekrol vajon merre talalhatok infot :)

Nem magyar forumokon azt olvastam, hogy tamogatja de szeretnek egy hivatalos allaspontot is olvasni a telekom altal forgalmazott keszulekrol mielott kilovom a SIMkartyam :D

A gyártó hazai ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni erről. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Az iOS 12.1-es bétában még nincs híre az esim támogatásnak. Szóval valószínűleg egy későbbi frissítéssel fogja engedélyezni az Apple, nem a soron következővel. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szanyi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, Roli82 írta:

A gyártó hazai ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni erről. :)

Szia,

Köszönöm a tippet!
Írtam nekik:) Reméljük a legjobbakat:) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, a régebbi telók tuti nem eSIM-esek, kábé felesleges nyomozgatni :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ekkor: 2018. 09. 22. at 19:59, teherwagon írta:

Hello, a régebbi telók tuti nem eSIM-esek, kábé felesleges nyomozgatni :)

Nem követnének el a gyártók ekkora öngólt.  Inkább eladják egy új teloba minthogy évekig pihenjen titokba bármi a telefonjukban. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 09. 23. at 10:20, anonymus írta:

Hagyd rá :) nem követnének el a gyártók ekkora öngólt.  Inkább eladják egy új teloba minthogy évekig pihenjen titokba bármi a telefonjukban. 

...és valóban:(
A Huawei Magyarország is megerősítette, hogy nem támogatott az eSIM a P10-nél.

Köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @nemethpeter, szívesen :D igazából most jönnek majd az eSIM-es telók, az első fecskék az új iPhone-ok

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Az iPhone Xs/Xs Max készülékekbe a 12.1-es iOS frissítéssel hamarosan jön az esim támogatás. Egyelőre még csak béta verzióként elérhető, de hamarosan tölthető lesz: 

https://www.gsmarena.com/ios_121_beta_fixes_iphone_charging_issue_brings_70_new_emoji-news-33561.php

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szanyi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most