zoli62

Váltás Android telefonról Iphone-ra

Kérdés

Szeretném megkérdezni  azokat, akik ilyen irányba váltottak, milyen tapasztalatuk van, illetve megérte-e az átállás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

7 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Android->iOS irányba a váltás "könnyebb". Nem tudom, hogy csúcs Androidról vagy esetleg valami alsó- középkategóriás készülékről lenne a váltás, legújabb iPhone-ra vagy esetleg régebbi modellre?

Az Apple gyártja a hardvert és a szoftvert is, ez hatalmas előny az androidhoz képest, jóval optimalizáltabb az iOS.  Azonban az iOS korlátozottabb, pl. NFC fizetés nincs iOS-en.

iOS-en kevesebb a reklám az appokban, mint Androidon.

Ha prémium kategória, akkor lehetne 2 év garancia az iPhoneokra is, mint a (nem csak csúcs) androidokra.

Én azt gondolom akkor érdemes iPhonera váltani, ha be tudod illeszteni az eszköz ökoszisztémába, van iMac-ed vagy MacBookod, ki tudod használni az egységes rendszer előnyeit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: dptrsk

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Huawei P8 Lite -> Iphone SE. Macbook Airt használok. Igen, a használat könnyebb, a kisebb kapacitású akku sem hátrány, mert az Iphone IOS  jobban optimalizált mint az Android. Hasonlóan, ahogy a MacOs is erőforráskimélőbb a Windowsnál.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Meg gondolj a nagy egységre is, hogy ha már almás laptop. Azzal jól együtt müködik az almás telo füles stb stb.

1-2 hétig fura lesz, utána meg nem érted mért nem használtad eddig :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát igen, a Macbook Air is fura volt  egy-két hétig, de utána megszoktam. :) Az Iphone-on az lesz csak szokatlan, hogy az Androidhoz képest sokkal kevesebb lehetőség van az állíthatóságra.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az üzeneetek tárolása Icloudon bekapcsolása után a régebbi üzeneteket nem tárolja Mac-en?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha még aktuális a kérdés akkor én egyáltalán nem javaslom a cserét. A legtöbb közép és felsőkategóriás készülék, köztük persze az iphone-ok is, megfordultak a kezemben.

Ha csak kicsit is többet akarsz mint netezni vagy chatelni akkor esélytelen. Sőt nekem még az alap használatban is voltam problémák. Az utolsó iPhone amit próbáltam az a 6S Plusz volt még akkoriban. Alig több mint egy hónapot bírtam ki vele. Instabil rendszer, lassú, és buta. Volt rá példa, hogy 2-3 dolgot nem tudtam egyszerre csinálni rajta mert egyszerűen nem bírt vele. Ahogy ismerőseim hallom a(z) X se lett különb ilyen szinten. 

Egy formában van létjogosultsága: minden eszköz apple ami a környezetben van valamint csak alap használatra van rá szükség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A Huawei P8 Lite nagyon lelassult, így felváltottam egy IPhone SE-vel, a P9 Lite megmaradt. Az Apple zártsága engem is nagyon zavar, egy egyszerű csengőhangat nem tudtam a telefonra másolni, mert csak, híváslista csak 100 bejegyzést tárol, stb. stb. Most tiltották ki a külső fejlesztőket az Apple Store-ból. Van egy MacBook Airem, az egy fényévvel jobb, és ár/érték arányban is kedvezőbb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most