Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Váltás Android telefonról Iphone-ra


zoli62

Kérdés

11 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 3

Android->iOS irányba a váltás "könnyebb". Nem tudom, hogy csúcs Androidról vagy esetleg valami alsó- középkategóriás készülékről lenne a váltás, legújabb iPhone-ra vagy esetleg régebbi modellre?

Az Apple gyártja a hardvert és a szoftvert is, ez hatalmas előny az androidhoz képest, jóval optimalizáltabb az iOS.  Azonban az iOS korlátozottabb, pl. NFC fizetés nincs iOS-en.

iOS-en kevesebb a reklám az appokban, mint Androidon.

Ha prémium kategória, akkor lehetne 2 év garancia az iPhoneokra is, mint a (nem csak csúcs) androidokra.

Én azt gondolom akkor érdemes iPhonera váltani, ha be tudod illeszteni az eszköz ökoszisztémába, van iMac-ed vagy MacBookod, ki tudod használni az egységes rendszer előnyeit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: dptrsk
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 3
Ekkor: 8/21/2018 at 13:53, zoli62 írta:

Az IOS egy lebutított MacOs. Az Apple eszközei konzumer médiaeszközök mint tudjuk. Az igazán úttörő az Ipod és a MacBook Air voltak. Az IPhone is csak egy mésiaszköz, amivel mellesleg telefonálni lehet. Ezért nem értem, miért hiányoznak a fotók metaadatai (fényképezés ideje, zársebesség, záridő), amikor ez az Androidon alapból megvan. Ja mert ez Apple azért. A röhej az, hogy az IPhone-on készített képeket Google Drive-ba feltöltve egyből látszanak az  EXIF adatok. Tehát az Apple tudatosan lebutítja a képeket. Ez csak egy a sok közül., ami zavaro még annak is, aki csak használni akarja. Persze Steve Jobs óta tudjuk, hogy az IPhone felhasználóknak pl.  nem kell flash. :)

Egyébként konkrétan mi nem tetszik az IOS fejlesztési irányában? A felület, vagy a tartalom, vagy mindkettő?

" Az IOS egy lebutított MacOs. " Ez egyáltalán nem igaz. :) A MacOS egy Unix, Mach kernel, és BSD userland használatával. Míg az iOS egészben BSD-re épít, van közük egymáshoz de ne msokkal több mint a Mac OS és a BSD kapcsolata. Az integrációs rétegek vannak hasonlóan, akár úgynaúgy megírva. 
" Ezért nem értem, miért hiányoznak a fotók metaadatai " Ez sem igaz léynegében, nem a metaadtok hiányoznak, csak az iOS galéra nem kezeli őket. De ezt ahogy le is írtad Drive-ba már látszik. Ha hiányoznának a Drive nem tudna mit megjeleníteni. 

Maga az iOS nem tetszik, semmi belőle. :) 
Maga a rendszer a működésétől kezdve a kezelésén át a zártságáig semmi nem vonz vissza iOS-re.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: WHOAMI
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ha még aktuális a kérdés akkor én egyáltalán nem javaslom a cserét. A legtöbb közép és felsőkategóriás készülék, köztük persze az iphone-ok is, megfordultak a kezemben.

Ha csak kicsit is többet akarsz mint netezni vagy chatelni akkor esélytelen. Sőt nekem még az alap használatban is voltam problémák. Az utolsó iPhone amit próbáltam az a 6S Plusz volt még akkoriban. Alig több mint egy hónapot bírtam ki vele. Instabil rendszer, lassú, és buta. Volt rá példa, hogy 2-3 dolgot nem tudtam egyszerre csinálni rajta mert egyszerűen nem bírt vele. Ahogy ismerőseim hallom a(z) X se lett különb ilyen szinten. 

Egy formában van létjogosultsága: minden eszköz apple ami a környezetben van valamint csak alap használatra van rá szükség.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A Huawei P8 Lite nagyon lelassult, így felváltottam egy IPhone SE-vel, a P9 Lite megmaradt. Az Apple zártsága engem is nagyon zavar, egy egyszerű csengőhangat nem tudtam a telefonra másolni, mert csak, híváslista csak 100 bejegyzést tárol, stb. stb. Most tiltották ki a külső fejlesztőket az Apple Store-ból. Van egy MacBook Airem, az egy fényévvel jobb, és ár/érték arányban is kedvezőbb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Ekkor: 06/08/2018 at 18:23, zoli62 írta:

A Huawei P8 Lite nagyon lelassult, így felváltottam egy IPhone SE-vel, a P9 Lite megmaradt. Az Apple zártsága engem is nagyon zavar, egy egyszerű csengőhangat nem tudtam a telefonra másolni, mert csak, híváslista csak 100 bejegyzést tárol, stb. stb. Most tiltották ki a külső fejlesztőket az Apple Store-ból. Van egy MacBook Airem, az egy fényévvel jobb, és ár/érték arányban is kedvezőbb.

Így van, sajnos. :(
Az SE pedig nem is fogja olyan sokáig húzni, abbólaz összegből lett volnajobb választás.
A MacBook nálam is ajánlott eszköz, lénegében az OS X egy Unix így a szabadság is kicsivel nagyobb. Az iOS viszont számomra undorító, főleg az utóbbi években amit műveltek vele.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Az IOS egy lebutított MacOs. Az Apple eszközei konzumer médiaeszközök mint tudjuk. Az igazán úttörő az Ipod és a MacBook Air voltak. Az IPhone is csak egy mésiaszköz, amivel mellesleg telefonálni lehet. Ezért nem értem, miért hiányoznak a fotók metaadatai (fényképezés ideje, zársebesség, záridő), amikor ez az Androidon alapból megvan. Ja mert ez Apple azért. A röhej az, hogy az IPhone-on készített képeket Google Drive-ba feltöltve egyből látszanak az  EXIF adatok. Tehát az Apple tudatosan lebutítja a képeket. Ez csak egy a sok közül., ami zavaro még annak is, aki csak használni akarja. Persze Steve Jobs óta tudjuk, hogy az IPhone felhasználóknak pl.  nem kell flash. :)

Egyébként konkrétan mi nem tetszik az IOS fejlesztési irányában? A felület, vagy a tartalom, vagy mindkettő?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...