Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Huawei P20 pro Android 9


Kakas

Kérdés

13 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 0

Sajnos jellemzően ez csak a Telekomon múlik. A tapasztalatok szerint a független telefonoknál is tégiótól függ a folyamat, mikor jön meg a frissítés, a szolgáltatói készülékeknél ez még tovább tart. A Huawei ügyfélszolgálatának nincs erről további információja, ez az MNO-tól függ, kivéve az Apple-t.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 órája, Kakas írta:

Üdvözölöm!

Az lenne a kérdésem, hogy mikor várható az Android 9 frissítése p20 prora. Más szolgáltatóknál már elérhető, azonban sajnos én, és sok más barátom aki Telekomos még nem kapta meg.

Más szolgáltatós azért kapta meg, mert nem egyedi rendszerrel adják a mobiljaikat, lásd a kék színű szolgáltató.
De előbb-utóbb majd megkapja, mivel csúcsmodellről van szó. Szerintem Q1-ben várható az update.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
4 órája, zoli62 írta:

A Telekomot ismerve, ez közel sem biztos, még akkor sem, ha csúcsmodellről van szó. A kék szolgáltatóra tényleg jellemző, hogy nem akarja szénné optimalizáltatni a saját szolgáltatásaira az általa forgalmazott mobilokat.

T-től 1x vettem telefont, végülis az semmiféle frissítést - tudtommal global szinten se - nem kapott, persze alap appok voltak egy raklappal. 

A másik szolgáltatónál általában nincs semmi, vagy csak az átlagos app van, mint a Telekomnál, és egy kontaktrendező app. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, Kakas írta:

Most jöttem át az almás cégtől a Huaweire, számomra még ismeretlen ez a frissítési módszer. 

Miért kell egyáltalán a szolgáltatónak belepiszkálni egy saját frissítést is?

Ez egy kó kérdés. Az Apple eléh erős és zárt ahhoz, hogy ezt megtiltsa a szolgáltatóknak. A Samsung. Huawei már kevésbé.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
56 perce, Kakas írta:

Most jöttem át az almás cégtől a Huaweire, számomra még ismeretlen ez a frissítési módszer. 

Miért kell egyáltalán a szolgáltatónak belepiszkálni egy saját frissítést is?

Ez egyfajta support a szolgáltató részéről, akinek szüksége van ezekre az appokra, azoknak nem kell leszedni a Playből. De gondolom sokan nem használják őket. Nekem ami kellett, T-s app, letöltöttem, és kész. 

Amúgy ezen kívül én nem nagyon látom értelmét, mjuk ez se ad semmi pluszt, max. frissítéssel kapcsolatos bosszúságokat. :|

 

Ha már frissítések, más szolgáltatónál a P8 Lite-om anno nem kapott 6-os Androidra frissítést, amíg a többiek kiadták rá. Ez, ami ilyenkor nagyon idegesitő. Ha nem tudják frissítgetni mindig, akkor nem értem, minek rakják rá a saját sw-jüket. 

Most már ha jól tudom, a Huawei csak független, saját sw-vel szállítanak a szolgáltatóknak telefont, legalábbis én ezt olvastam egy cikkben.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, Abit írta:

T-től 1x vettem telefont, végülis az semmiféle frissítést - tudtommal global szinten se - nem kapott, persze alap appok voltak egy raklappal. 

A másik szolgáltatónál általában nincs semmi, vagy csak az átlagos app van, mint a Telekomnál, és egy kontaktrendező app. 

A vicc az, hogy ettől optimalizálástól nem lesz óriási reklámbevétele a T-nek, mégis csinálják. Én is vettem még Nokiát a T-től úgy, hogy huvatalosan sogasem jött rá frissítés. Az SGS-et is tőlük vettem, és hosszú ideig kellett várni a frissítés végső engedélyezésére. A szomorú az, hogy a T ezzel az üzletpolitikával a biztonsági frissítések elterjesztesét is megnehezetí, bár ebben a gyártók is ludasak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
30 perce, zoli62 írta:

A vicc az, hogy ettől optimalizálástól nem lesz óriási reklámbevétele a T-nek, mégis csinálják. Én is vettem még Nokiát a T-től úgy, hogy huvatalosan sogasem jött rá frissítés. Az SGS-et is tőlük vettem, és hosszú ideig kellett várni a frissítés végső engedélyezésére. A szomorú az, hogy a T ezzel az üzletpolitikával a biztonsági frissítések elterjesztesét is megnehezetí, bár ebben a gyártók is ludasak.

Ez van. Legutóbb egy J3 2017 akadt a kezembe Telekomos rommal, és érdekes módon az kapott biztonsági, meg Android 8 frissítést is. Remélem azért idővel sikerül ezt is kijavítani a szolgáltatóknak, viszont tökéletes semmi sem lesz frissítés téren (se). 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem a legelső dolgom az, hogy összes Telekomos appot leszedem, és csak utánna kezdek el bármit is csinálni. 

Ha szükségem van valamilyen alkalmazásre akkor bemegyek az erre tervezett play storeba es leszedem. ?

Ha lenne bármiféle biztonsági, vagy előnnyel járó dolog ebben akkor még úgy ahogy megérteném, így sajnos csak azt látom, hogy a felhasználók várnak es várnak, közben aki követi ezt a témát csalódva tapasztalja ezeket a dolgokat.

Tudom, hogy az apple egy sokkal zártabb dolog még az iOS is csak összesen pár telefonra van optimalizálva, és így sokkal gyorsabb minden, beleértve a frissítést is. Miért nem lehet ezt megközelíteni vagy ugyanigy megcsinálni, azt nem értem. ?

Amúgy androidéknál mennyire van jelen az, hogy egy major frissítés után belassúlna a rendszer egy régebbi telefonon? Konkrétan mondjuk a p20 pro-mon. Viszonylag elégedett vagyok a telefon sebességével így a 8.1-en, kellene félnem attól, hogy belassúl a 9től?

Köszönök minden választ! :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
10 órája, Kakas írta:

Amúgy androidéknál mennyire van jelen az, hogy egy major frissítés után belassúlna a rendszer egy régebbi telefonon? Konkrétan mondjuk a p20 pro-mon. Viszonylag elégedett vagyok a telefon sebességével így a 8.1-en, kellene félnem attól, hogy belassúl a 9től?

 

Régebbi készülékeknél jelen volt ez, de mára már nem olyan nagy az esélye, hogy belassul.
Elvileg a Huaweinek van egy erre kitalált módszere, ami már az újabb eszközöknél is bevetnek, a lassítás ellen. 

Ismerősöm Y6-ja szoftveres frissítéssel egyébként csak gyorsabb lett, még ha csak egy biztonsági frissítésről van csak szó. 
Esetleg más fórumokon P20 Pro topikban megkérdezheted a felhasználókat, akinek már jött frissítés, hogy mit tapasztalnak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...