zoli62

VoWIFI a Telekomtól.

Kérdés

A VoLTE-hez hasonló szolgáltatás WIFI-n, amihez természetesen a gyártók támogatása is szükséges. Részletesen itt. https://www.hwsw.hu/hirek/59889/wifi-hanghivas-vowifi-ip-mobilhalozat-mobilcella.html

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

33 válasz erre a kérdésre

Hello @perelli, tudtommal még nem, csak megszellőztették, hogy lesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Üdv... én ma hallottam, hogy a Telekomnál is elérhető már a VoWifi,nem csak a másik új szolgáltatónál... beaktiváltattam mind2 előfizus kártyámra.. Kicsit poénos számomra, hogy a Telekom HU helyett Wifi-t ír ki a telefonom mint mobilszolgáltató :D

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Spityu1985

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
20 órája, Roli82 írta:

Üdv.

Dominósoknak egyenlőre nem.

Köszönöm. 😊

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ilyenkor jön nagyon jól a Telekom Fon, legalább sok helyen használható lesz a VoWiFi is. :)

Egyébként később majd itt is lesz róla szó, ha elindul. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Később majd csak lesz valami a dologból. 😃

Pl. USA-ban nagyon hasznos a VoWiFi, mert sok helyen nincs normálisan lefedve a hálózat, és ott jól jön.

De nálunk egyelőre nem látom még sok hasznát, viszont jó plusz ez is. 🙂

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát elég rendesen megszenvednek vele, úgy néz ki. Azért illene már működnie.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabogabor10 Nagyon úgy látszik, hogy valami probléma van a rendszerben. :| De ráérnek, nem kell annyira sietni, inkább legyen stabil a dolog. A konkurencia nincs még sehol, a kékeknél most indult el a VoLTE, a pirosaknál meg semmi. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@abit Hát csak nekik nem a másik kettőhöz kéne mérniük magukat, hanem nemzetközileg. A nyugati nagy szolgáltatókhoz képest pedig bizony elmaradásuk van. Még mindig. Az osztrák T majdnem egyszerre vezette be a VoLTE-t és a VoWiFit.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabogabor10

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az volt a cikkben, hogy "akár napokon, heteken belül indulhat". ez valid, hiszen 60 napja vagy 8,5 hete írták, és a teljes állítás akár a mai napra is igaz lehet (most is napokon, heteken belül indulhat akár) :D

viccet félretéve ez azoknak lesz igazán megváltás, így azok várhatják igazán, akik most a mobillefedettséggel szenvednek (vadromantikus környezet vagy durván árnyékolt épület, épületrész), de van náluk valamilyen vezetékes wifi. engem hidegen hagy (kipróbálom majd persze, de nem valószínű, hogy használom majd)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Engem érdekelne, nálunk a pince-garázsszinten eldobálja a mobilnetet, de a VoLTE óta alapból is vannak gondok. Szóval számítana. Pedig Budapest, csak "hegyi". De nem nagyon haladunk, bár olvastam, van olyan teló és ROM, ahol előjött a kapcsoló frissítéssel magától. Mondjuk előhozni én is tudom, persze azzal sokra nem megyek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: perelli

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1414-en már lehet kérni az aktiválást. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. 08. 07. at 12:28, abit🌻 írta:

1414-en már lehet kérni az aktiválást. :)

Jha szombaton 10.én azt mondták 12. én indul el, akkor kérjem,,,, vasárnap 11.én szintén, ma betelefonálok, és közlik pilot jelleggel a Telekom kapcsolja be nem lehet bekapcsolni..... komolyan egy szánalmas bagázs...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
42 perce, poli27 írta:

Jha szombaton 10.én azt mondták 12. én indul el, akkor kérjem,,,, vasárnap 11.én szintén, ma betelefonálok, és közlik pilot jelleggel a Telekom kapcsolja be nem lehet bekapcsolni..... komolyan egy szánalmas bagázs...

Pedig be lehet kapcsolni. Varázskönyvben ott virít, hogy ügyfélkérésre bekapcsolható hivatalosan mától. Vannak életképtelen ügyintézők...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Roli82 írta:

Vannak életképtelen ügyintézők...

Igen, néhányan azt se tudják szerintem, hogy mi az a VoWiFi. :D 

Érdemes őket újra felhívni, hátha valaki már be tudja kapcsolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, abit🌻 írta:

Igen, néhányan azt se tudják szerintem, hogy mi az a VoWiFi. :D 

Érdemes őket újra felhívni, hátha valaki már be tudja kapcsolni.

CC tapasztalat, nem tudta mi az, elmagyaráztam mi az és akkor már tudta miről van szó. Aktiválta. Mobil restart és megy.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, Bueno írta:

Domino ügyfeleknél is elérhető a VoWiFi?

Üdv.

Dominósoknak egyenlőre nem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Domino-sok, MIX (költségkontrollos) előfizetésre még nem tudják bekapcsolni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elvileg nekem is bekapcsolták ma (flottás egyedi előfizetés), de természetesen nem él, holnap futok egy újabb kört. VoLTE-val is a végén leveleznem kellett, mire belőtték, 3x hülyítettek telefonon az ügyfélszolgálatosok. Horvát Telekom hálózaton simán ment, kérés nélkül, látszott a telefon wifi ikonján, nem tudom, hogy itt miért nem képesek elsőre soha egy kapcsolót átállítani...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 órája, Krinyo írta:

Elvileg nekem is bekapcsolták ma (flottás egyedi előfizetés), de természetesen nem él, holnap futok egy újabb kört. VoLTE-val is a végén leveleznem kellett, mire belőtték, 3x hülyítettek telefonon az ügyfélszolgálatosok. Horvát Telekom hálózaton simán ment, kérés nélkül, látszott a telefon wifi ikonján, nem tudom, hogy itt miért nem képesek elsőre soha egy kapcsolót átállítani...

Milyen készüléked van? WiFi kapcsoló aktív? Jellemzően újabb Samsungokon, Huaweiken, stb. megy, iPhone-on nem.

Samsungon így néz ki:

20190816_092041.jpg

De ha a te készüléked támogatott VoWiFi téren, és mégse megy, hívd fel őket újra/írj nekik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: abit🌻

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, Krinyo írta:

Mate 20 Próm van, tudja ezt a szolgáltatást és a horvátoknál működött is. 

Hogyha ott működött, és a telefonod támogatott, mennie kéne most is. Telekomos ROM van rajta? Újraindítással, SIM ki-behelyezéssel próbálkozz még meg. :) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még a VoLTE is elég dadogósan működik. Én magam például észre sem veszem a különbséget a normál és 4G hívás között. A VoWIFI akkor még odébb van.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, abit írta:

Később majd csak lesz valami a dologból. 😃

Pl. USA-ban nagyon hasznos a VoWiFi, mert sok helyen nincs normálisan lefedve a hálózat, és ott jól jön.

De nálunk egyelőre nem látom még sok hasznát, viszont jó plusz ez is. 🙂

Pont erről szól az egész cikk, és a kommentek, hogy mennyire van szükség erre. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabogabor10 Igaz, nemzetközileg nézve eléggé elmaradott, de ez igaz az összes magyar szolgáltatóra. 

Arra leszek kíváncsi, hogy a VoWiFi mennyivel jobb hangminőséget fog kínálni a VoLTE-től egy gyorsabb hálózaton. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most akkor működik már, vagy sem?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most