NWPerfGuy

Telekom IPv6

Kérdés

Sziasztok!

Ha a Telekom oldalán rákeresek akkor hivatalosan az IPv6 támogatott:

https://www.telekom.hu/rolunk/ipv6/mit_kinal_a_magyar_telekom

De ha megnézem a PPPoE kommunikációt akkor az IPV6CP konfigurációs kérelemre nem hogy Ack-ot de még csak csak egy Nak-ot sem kapok mintha azt sem tudná a másik oldal mit akar a PPPoE kliensem. Budapest XI.-kerben vagyok, üvegen, egy HG8245H GPON egységgel. Nem tudja valaki, hogy pontosan mi a helyzet az IPv6-al a telekom hálózatán? Nekem olyan érzésem van, hogy ha gond van egy adott felhasználónál akkor az adott nagyobb területen egyszerűen letiltják, akkor is ha az más felhasználókat is érint.

Köszi,

Zoli

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

93 válasz erre a kérdésre

@btz

Igen. PPPoE passthrough nélkül is próbáltam egyszer, de úgy még a pingre sem jött válasz, bár arról szerintem a NAT tehetett. L2TP/IPsec passthrough kapcsolót kerestem, de vagy nem találtam vagy nem segített.

@Goodman

Ha ránézel az ONT felőli ethernet interfészen a csomagokra, látni fogod, hogy a feléd érkező TCP ACK-okat tartalmazó csomagokban hibás a PPPoE - Payload length érték, ezért a PPPoE kliensed eldobja őket.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 órája, btz írta:

Régebben olvastam, de mostanában idő hiányában nem nagyon követtem figyelemmel ezt az ügyet. Ha Pppoe passthrough módban használod a netet saját esközzel, ez a hiba akkor is fennál? 

Hello,

Nalam van valami anomalia, es meg nem zartam ki, hogy a Sagem ONT szivat.

HE.net-es tunnelt csinaltam, ping mukodik szinte mindenhonnan mindenhova, de amint egy tcp kapcsolatot akarnek letrehozni, szetszakad, nem megy at, olyan mintha mtu issue lenne, de 1280ig lementem mindket oldalon es nem lett jobb....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2020. 09. 14. at 13:37, sipsza írta:

@btz
"Ha nagyon nagyon kell IPv6 akkor használhatsz tunnel szolgáltatót is hozzá."
Ez nem teljesen igaz. A Sagemcom ONT-ben van egy bug (fw: SG3G10000494, SG3G10000604), amitől nem tudod a leggyakoribb tunnel típust használni.
Lásd: HE 6in4 tunnel, TCP kapcsolat megszakad

@Goodman

Régebben olvastam, de mostanában idő hiányában nem nagyon követtem figyelemmel ezt az ügyet. Ha Pppoe passthrough módban használod a netet saját esközzel, ez a hiba akkor is fennál? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz
"Ha nagyon nagyon kell IPv6 akkor használhatsz tunnel szolgáltatót is hozzá."
Ez nem teljesen igaz. A Sagemcom ONT-ben van egy bug (fw: SG3G10000494, SG3G10000604), amitől nem tudod a leggyakoribb tunnel típust használni.
Lásd: HE 6in4 tunnel, TCP kapcsolat megszakad

@Goodman
Ez a "gondot okoz az IPv6 a Sagemcomnál" elég nagy kamunak tűnik. A konkrét tüneteket sosem mondják, és az a pár kiválasztott sem panaszkodik, aki elérte, hogy nála bekapcsolják.
A "területen sok gondot okozott" kifogást sem értem, úgy is előfizetésenként kapcsolják be.

Júliusban azt mondták (itt is, és az ügyfélszolgálaton is), hogy a következő firmware (SG3G10000604 ??) majd megold mindent. Most, hogy már kint van egy újabb fw, maradnak a régi kifogások.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Goodman írta:

Most egy kicsit morcos vagyok... Tegnap felhivott egy muszaki ember a hibajegyemmel kapcsolatban, hogy ok nem cserelnek csak ugy ont-t, utananez, aztan ma reggel hivott egy masik, hogy jelenleg meg nincs bekapcsolva az IPv6 a teruleten mert sok gondot okozott a Sagem modemnel, es ennyi. A hibajegyet meg lezartak azzal, hogy a hiba mar nem tapasztalhato...

Ha nagyon nagyon kell IPv6 akkor használhatsz tunel szolgáltatót is hozzá. Igaz nem olyan gyors mint a natív, de legalább tudsz egyedi IPv6 címeket osztani a lanodra. 

A Telekomos IPv6 - ot szerintem engedd el. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 9/11/2020 at 11:13, Goodman írta:

Nos, beszeltem ismet egy kedves l2 holggyel a 1414-en, mindent rendben latott, es azt javasolta amit itt is olvastam hogy masnal megoldotta a problemat: ont csere :) jelentkezni fogok a fejlemenyekkel

Most egy kicsit morcos vagyok... Tegnap felhivott egy muszaki ember a hibajegyemmel kapcsolatban, hogy ok nem cserelnek csak ugy ont-t, utananez, aztan ma reggel hivott egy masik, hogy jelenleg meg nincs bekapcsolva az IPv6 a teruleten mert sok gondot okozott a Sagem modemnel, es ennyi. A hibajegyet meg lezartak azzal, hogy a hiba mar nem tapasztalhato...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, btz írta:

@Goodman

VLAN nélkül is megoldható, eszközönként testreszabható az IPv6 - os hálózat is

Szia btz!

Tisztaban vagyok vele, de ettol fuggetlenul vannak eszkozok, amikrol en akarom eldonteni, mit lathat, es mit nem, illetve a halozaton levo egyeb eszkozokkel mit kommunikalhat, es mit nem. Erre a legmegfelelobb szerintem par VLAN, foleg amiota bejott az iot, es meg a termosztatoknak is ip cime van a hazban. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@btz

"Szerinted boldog boldogtalan hozzáfér a LAN-odhoz .."

Igen hozzáfér. Ha nem állítod be megfelelően.

A szolgáltatós box-ban már eleve be van jól állítva, de ő ezt kikerüli pppoe-vel és a saját routerére bízza. Ott lehet alapból nincsenek aktiválva ezen szűrők. (nem tudom mije van és az mit tud v6-on)

Az én routerem sem szűr alapból v6-on, 1-2 éve pont te magyaráztad nekem itt milyen parancsokat kellene kiadnom a routeren parancssorban, hogy ne legyek veszélyben, eszerint már elfelejtetted..

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
50 perce, btz írta:

Szerinted boldog boldogtalan hozzáfér a LAN-odhoz ha IPv6 - ot használsz? IPv6 tűzfalról hallottál már? Ugyanolyan szinten szabályozható hálózatot lehet készíteni IPv6-al, mintha IPv4 lenne. Még portot is lehet nyitni annak az eszköznek, amelyiknek kell, a többit le lehet zárni. Szerinted attól hogy a külvilág felé egyedi címe van az eszköznek ami a LAN-on van, nem lehet központilag tiltani, hogy a portjaihoz kívülről hozzáférjenek? Csúnya hekkerkedés lenne, ha ez így működne. 

Maradjunk annyiban, hogy IPv6 - al minden LAN eszköznek lehet egyedi címet adni, a LAN-on lévő eszközök kívülről való elérése ugyanolyan szinten szabályozható, mintha egy NAT mögötti hálózat lenne 

+ A NAT magában nem add 100%-os védelmet. A routerem szerint minden eszközömnek van egyedi IPv4 címe, ezért ha nincs más tűzfal szabály megadva és érkezik egy csomag a PPPoE interfészen a 192.168.1.x címekre, akkor vígan továbbítja azokat. Egy rendes ISP persze nem engedi, hogy ilyen történjen, de pl. egy kollégiumi hálózaton megeshet.

Aki magának ír IPv6 tűzfal szabályokat, figyeljen, hogy:
    - ne blokkolja a bejövő DHCPv6-ot, különben a router nem tudja megújítani a prefixet
    - a hálózat helyes működéséhez engedélyezni kell bizonyos ICMPv6 csomagokat

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Goodman

VLAN nélkül is megoldható, eszközönként testreszabható az IPv6 - os hálózat is

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Goodman írta:

Szia!

Ha pppoe-n keresztül sikerülne beállítanod az ipv6 ot, akkor minden eszközöd minden portja mindenhonnan a világon mindenki által korlátlanul elérhetővé válik.”

Nem egészen. A lenti esetben az történik, hogy a routerem kap(na, de nem kap, es erre felvettek egy ont csere hibajegyet, szoval valoszinu kapnia kene) egy ipv6 cimet, es ha akarom, prefixet, amit, ha akarom, hirdetek a LAN-omon. Tobbek kozott ezert is van 4 vlan az itthoni halozatomban, nem celom, hogy a Fulop-szigetekrol jojjenek be mondjuk a nyomtatomba hackerek mert kapott egy publikus ipv6 cimet...

2 órája, Tamas586 írta:

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Tamas586 írta:

Nem az. 

Nincs nat. Minden eszköze külön külön publikus ip-t kap. Pppoe vel pedig megkerüli a szolgáltatös boxba épített bejövö kapcsolat szűrőt..

Szerinted boldog boldogtalan hozzáfér a LAN-odhoz ha IPv6 - ot használsz? IPv6 tűzfalról hallottál már? Ugyanolyan szinten szabályozható hálózatot lehet készíteni IPv6-al, mintha IPv4 lenne. Még portot is lehet nyitni annak az eszköznek, amelyiknek kell, a többit le lehet zárni. Szerinted attól hogy a külvilág felé egyedi címe van az eszköznek ami a LAN-on van, nem lehet központilag tiltani, hogy a portjaihoz kívülről hozzáférjenek? Csúnya hekkerkedés lenne, ha ez így működne. 

Maradjunk annyiban, hogy IPv6 - al minden LAN eszköznek lehet egyedi címet adni, a LAN-on lévő eszközök kívülről való elérése ugyanolyan szinten szabályozható, mintha egy NAT mögötti hálózat lenne 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

@Goodman

"Ha pppoe-n keresztül sikerülne beállítanod..."

" nem celom, hogy a Fulop-szigetekrol jojjenek be mondjuk a nyomtatomba hackerek "

Ezért próbáltalak figyelmeztetni..  Hogy vagy be tudod állítani ipv6-on a szükséges szűrőket (már az elsőperctől) amit kikerültél  a saját eszközzel, vagy így jársz.  :/

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Tamas586

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
48 perce, Tamas586 írta:

Nem az. 

Nincs nat. Minden eszköze külön külön publikus ip-t kap. Pppoe vel pedig megkerüli a szolgáltatös boxba épített bejövö kapcsolat szűrőt..

Szia!

Ha pppoe-n keresztül sikerülne beállítanod az ipv6 ot, akkor minden eszközöd minden portja mindenhonnan a világon mindenki által korlátlanul elérhetővé válik.”

Nem egészen. A lenti esetben az történik, hogy a routerem kap(na, de nem kap, es erre felvettek egy ont csere hibajegyet, szoval valoszinu kapnia kene) egy ipv6 cimet, es ha akarom, prefixet, amit, ha akarom, hirdetek a LAN-omon. Tobbek kozott ezert is van 4 vlan az itthoni halozatomban, nem celom, hogy a Fulop-szigetekrol jojjenek be mondjuk a nyomtatomba hackerek mert kapott egy publikus ipv6 cimet...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 minute ago, btz said:

Nettó badarság. ? 

Nem az. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, Tamas586 írta:

@Goodman

Ha pppoe-n keresztül sikerülne beállítanod az ipv6 ot, akkor minden eszközöd minden portja mindenhonnan a világon mindenki által korlátlanul elérhetővé válik. Ezt akarod..? (nekem biztonsági szempontból felállna a szőr a hátamon)

Nettó badarság. ? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Goodman

Ha pppoe-n keresztül sikerülne beállítanod az ipv6 ot, akkor minden eszközöd minden portja mindenhonnan a világon mindenki által korlátlanul elérhetővé válik. Ezt akarod..? (nekem biztonsági szempontból felállna a szőr a hátamon)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 órája, Goodman írta:

Szia!

Koszi a valaszt. Ugy tunik valami nem jo meg a Magenta oldalon, mert a PPPoE kapcsolathoz tartozo ppp profile-ban az IPv6-ot required-re tettem, es igy 5 percenkent szakadok ezzel a hibaval:

23:55:25 pppoe,ppp,info Telekom: terminating... - IPv6 negotiation rejected 

Holnap folytatom...

Nos, beszeltem ismet egy kedves l2 holggyel a 1414-en, mindent rendben latott, es azt javasolta amit itt is olvastam hogy masnal megoldotta a problemat: ont csere :) jelentkezni fogok a fejlemenyekkel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
24 perce, sipsza írta:

@Goodman

Tudtommal az IPv6 csak a BRAS oldalon van tiltva/engedélyezve, az ONT-ben nem állítanak semmit. Az ONT menüjében nem fog megjelenni IPv6 beállítási lehetőség, de az ezzel kapcsolatos szolgáltatások futnak. Így SLAAC-kel kellene kapnod címet, ha az ONT létesíti a PPPoE kapcsolatot. Ha a Router Advertisementben nincs prefix (vagy egyáltalán nem küld az ONT), hívd fel őket újra.

Ha a routered tárcsáz be:
@ipv6.telekom.hu szerintem már nem él, használd ugyanazt a kapcsolatot, mint IPv4-re. Mikrotiken a PPPoE profilban engedélyezni kell az IPv6-ot, hogy IPV6CP-n kérjen címet (pl.: fe80::b). Ha nem kapsz címet, de packet snifferrel látod, hogy a routered küld IPV6CP kérést, hívd fel őket újra.
Ha eddig megy, DHCPv6-tal a PPPoE interfészen tudsz kérni prefixet. Csak prefixet kérj (címet ne), különben nem kapsz választ.

Szia!

Koszi a valaszt. Ugy tunik valami nem jo meg a Magenta oldalon, mert a PPPoE kapcsolathoz tartozo ppp profile-ban az IPv6-ot required-re tettem, es igy 5 percenkent szakadok ezzel a hibaval:

23:55:25 pppoe,ppp,info Telekom: terminating... - IPv6 negotiation rejected 

Holnap folytatom...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 perce, btz írta:

Nem szükséges használni azt az ipv6.telekom.hu címet.  Az már egy nagyon régi dolog, nem fog vele működni. A normál PPPoE azonosítót kell használni. 

Igen, Windowson PPPoE interfészt használva is meg kéne kapni  címet, ha a szolgáltatói oldalról minden rendben van amúgy. 

Koszi, kiprobalom holnap egy windows-os geprol. Sajnos a routerrol ez volt a legtobb, ameddig jutottam (ether1 a fizikai WAN):

Az a 6666-os v6 linklocal cim a Sagem eszkoze.

23:31:28 radvd,debug received Router Solicitation on unconfigured interface=VLAN43 
23:31:32 radvd,debug received Router Solicitation on unconfigured interface=VLAN43 
23:31:40 radvd,debug received Router Advertisement on  interface=ether1 
23:31:40 radvd,debug neighbor fe80::6666:24ff:fe0d:851d on interface ether1 uses other stateful configuration 
23:31:40 radvd,debug received prefix fe80::/64 
23:31:40 radvd,debug unknown option 24 

illetve

23:30:52 dhcp,debug,packet recv client: ether1 fe80::6666:24ff:fe0d:851d -> fe80::c6ad:34ff:fed1:695b 
23:30:52 dhcp,debug,packet type: advertise 
23:30:52 dhcp,debug,packet transaction-id: 2e027c 
23:30:52 dhcp,debug,packet  -> clientid:   00030001 c4ad34d1 695b 
23:30:52 dhcp,debug,packet  -> serverid:   00010001 1874e3ba 6466240d 851d 
23:30:52 dhcp,debug,packet  -> status: 2 - no address 
23:30:52 dhcp,debug,packet    msg: No addresses available for this interface. 
23:30:52 dhcp,debug ia_pd: not found 

Ha esetleg valaki olvassa aki ossze tudta kalapalni MikroTikkel ezt a tortenetet, segitsen mar legyszi :D

Elore is koszonom :)

udv 

Dani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Goodman

Tudtommal az IPv6 csak a BRAS oldalon van tiltva/engedélyezve, az ONT-ben nem állítanak semmit. Az ONT menüjében nem fog megjelenni IPv6 beállítási lehetőség, de az ezzel kapcsolatos szolgáltatások futnak. Így SLAAC-kel kellene kapnod címet, ha az ONT létesíti a PPPoE kapcsolatot. Ha a Router Advertisementben nincs prefix (vagy egyáltalán nem küld az ONT), hívd fel őket újra.

Ha a routered tárcsáz be:
@ipv6.telekom.hu szerintem már nem él, használd ugyanazt a kapcsolatot, mint IPv4-re. Mikrotiken a PPPoE profilban engedélyezni kell az IPv6-ot, hogy IPV6CP-n kérjen címet (pl.: fe80::b). Ha nem kapsz címet, de packet snifferrel látod, hogy a routered küld IPV6CP kérést, hívd fel őket újra.
Ha eddig megy, DHCPv6-tal a PPPoE interfészen tudsz kérni prefixet. Csak prefixet kérj (címet ne), különben nem kapsz választ.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, Goodman írta:

Szia!

Koszi a valaszt. Nalam sajnos nem kap IPv6 cimet a sajat routerem. Van otleted, hogy mit kellene ellenorizni? Elkepzelheto hogy en nezek be valamit a MikroTik-en, de nem tudom mit. Most probakepp leklonoztam a pppoe interfacem, atutottem a @ utani reszt ipv6.telekom.hu-ra, es be is enged masodik sessionnel, de nincs forgalom es az interface is ilyen felallapotban van (nem running, de nem is disconnected)

Ha betarcsazok egy sima mezei windowsrol, akkor pl kene ipv6 cimet is kapnom?

udv,

Dani

Nem szükséges használni azt az ipv6.telekom.hu címet.  Az már egy nagyon régi dolog, nem fog vele működni. A normál PPPoE azonosítót kell használni. 

Igen, Windowson PPPoE interfészt használva is meg kéne kapni  címet, ha a szolgáltatói oldalról minden rendben van amúgy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
11 perce, btz írta:

Régebben tényleg DHCPv6 volt session shared PPPoE-vel ment a dolog, de mostmár ez nem szükséges. Sima PPPoE interfész megkapja az IPv6 címet, ha engedélyezve van az IPv6 és a szolgáltató is adja. 

A belső hálózatodra pedig azzal osztod el, amivel szeretnéd. DHCPv6 vagy RA 

Szia!

Koszi a valaszt. Nalam sajnos nem kap IPv6 cimet a sajat routerem. Van otleted, hogy mit kellene ellenorizni? Elkepzelheto hogy en nezek be valamit a MikroTik-en, de nem tudom mit. Most probakepp leklonoztam a pppoe interfacem, atutottem a @ utani reszt ipv6.telekom.hu-ra, es be is enged masodik sessionnel, de nincs forgalom es az interface is ilyen felallapotban van (nem running, de nem is disconnected)

Ha betarcsazok egy sima mezei windowsrol, akkor pl kene ipv6 cimet is kapnom?

udv,

Dani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 perce, Goodman írta:

Sziasztok,

Uj vagyok itt, de kb 20 eve foglalkozom halozatokkal es szerverekkel. Junius ota van egy otthoni Telekomos 1000/1000 internet kapcsolatunk, Sagemcom F@st 5655 ONT-vel. egy MikroTik RB3011 van az egyik ethernet portjaba kotve, PPPoE passthrough-t bekapcsoltam es szepen mukodik IPv4-en. Olvasgattam mindenfele, hogy a Telekomnal van dual stack, ma a 1414-en ket nagyon keszseges kedves es felkeszult level 2-es muszaki ugyfelszolgalatossal beszeltem, akik azt mondtak, hogy valamit varazsoltak az ONT-n, es most mar lesz IPv6. Arra a kerdesemre, hogy DHCPv6-ot kene-e hasznalnom sajnos nem tudtak valaszolni. Arra sem tudtak mit mondani, hogy ez a regi @ipv6.telekom.hu-s betarcsazassal mi a helyzet.

Mindenesetre hiaba volt a tavoli varazslat, hiaba volt ONT reset gomb nyomkodas, ha belepek a menujebe, en csak es kizarolag IPv4 informaciokat latok.

Amit megprobaltam, itt olvasottak alapjan, es nem hozott eredmenyt:

- DHCPv6 keres (address is, prefix is) az ONT-be meno fizikai interface-en - semmi valasz

- DHCPv6 keres a PPPoE interfacen (Diginel igy mukodott, itt sajnos ez sem hozott eredmenyt)

Meg egyszer mondom, viszonylag felkeszult volt a 1414 level2-je, de sajnos azt mondtak hogy a belso dokumentacioban nem talaltak beallitasi segedletet es pontosan nem tudjak, ugyfel oldalrol hogyan kellene beallitani. Rakerdeztem itt olvasott dolgokra pl uj firmware, de azt mondtak hogy olyan fw van rajta ami tudja az ipv6ot, illetve ok lattak is ipv6 (management) cimet az eszkozon. Nekem a menuben a reset utan annyi valtozott, hogy ujra be kellett volna irnom a pppoe usernev+jelszo parost.

Nem tudom ezt a forumot olvassa-e esetleg belso ember, vagy valaki szivott-e mar hasonlo problemaval, nem letszukseglet a v6, de azert jo lenne, foleg ha mar hirdeti a szolgaltato hogy van, szoval azon tul hogy holnap felhivom a premium ugyfelszolgalatot, nekem elfogytak az otleteim, minden segitseg jol jonne.

koszi, udv

Dani

Régebben tényleg DHCPv6 volt session shared PPPoE-vel ment a dolog, de mostmár ez nem szükséges. Sima PPPoE interfész megkapja az IPv6 címet, ha engedélyezve van az IPv6 és a szolgáltató is adja. 

A belső hálózatodra pedig azzal osztod el, amivel szeretnéd. DHCPv6 vagy RA 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok,

Uj vagyok itt, de kb 20 eve foglalkozom halozatokkal es szerverekkel. Junius ota van egy otthoni Telekomos 1000/1000 internet kapcsolatunk, Sagemcom F@st 5655 ONT-vel. egy MikroTik RB3011 van az egyik ethernet portjaba kotve, PPPoE passthrough-t bekapcsoltam es szepen mukodik IPv4-en. Olvasgattam mindenfele, hogy a Telekomnal van dual stack, ma a 1414-en ket nagyon keszseges kedves es felkeszult level 2-es muszaki ugyfelszolgalatossal beszeltem, akik azt mondtak, hogy valamit varazsoltak az ONT-n, es most mar lesz IPv6. Arra a kerdesemre, hogy DHCPv6-ot kene-e hasznalnom sajnos nem tudtak valaszolni. Arra sem tudtak mit mondani, hogy ez a regi @ipv6.telekom.hu-s betarcsazassal mi a helyzet.

Mindenesetre hiaba volt a tavoli varazslat, hiaba volt ONT reset gomb nyomkodas, ha belepek a menujebe, en csak es kizarolag IPv4 informaciokat latok.

Amit megprobaltam, itt olvasottak alapjan, es nem hozott eredmenyt:

- DHCPv6 keres (address is, prefix is) az ONT-be meno fizikai interface-en - semmi valasz

- DHCPv6 keres a PPPoE interfacen (Diginel igy mukodott, itt sajnos ez sem hozott eredmenyt)

Meg egyszer mondom, viszonylag felkeszult volt a 1414 level2-je, de sajnos azt mondtak hogy a belso dokumentacioban nem talaltak beallitasi segedletet es pontosan nem tudjak, ugyfel oldalrol hogyan kellene beallitani. Rakerdeztem itt olvasott dolgokra pl uj firmware, de azt mondtak hogy olyan fw van rajta ami tudja az ipv6ot, illetve ok lattak is ipv6 (management) cimet az eszkozon. Nekem a menuben a reset utan annyi valtozott, hogy ujra be kellett volna irnom a pppoe usernev+jelszo parost.

Nem tudom ezt a forumot olvassa-e esetleg belso ember, vagy valaki szivott-e mar hasonlo problemaval, nem letszukseglet a v6, de azert jo lenne, foleg ha mar hirdeti a szolgaltato hogy van, szoval azon tul hogy holnap felhivom a premium ugyfelszolgalatot, nekem elfogytak az otleteim, minden segitseg jol jonne.

koszi, udv

Dani

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most