Aterdik

Smartbox - Nincs Ethernet kapcsolat hiba minden este

Kérdés

Sziasztok!

Nemrégen telepitették az internet és tv szolgáltatásunkat és egy olyan problémám adódott, hogy az egyik smartbox minden nap eldobja az ethernet kapcsolatot és csak a kábel újracsatlakoztatása vagy pedig a box újraindítása oldja meg a problémát. Próbáltam már statikus IP címet beállitani illetve lefoglaltam (reserved-re állitottam) a dhcp által kiosztott IP címet is, de minden este a nincs ethernet kapcsolat hibaüzenet fogad.

A box egy Sagemcom F@st 5670-hez csatlakozik. A történethez hozzátartozik hogy az UTP kábel már itt volt amikor ideköltöztünk, a padláson elvezetve. Létezik, hogy sérült lehet a kábel és ezért dobja el mindig a kapcsolatot? De ha ez a helyzet áll fent, akkor miért oldja meg minden esetben a kábel újracsatlakoztatása/box újraindítása?

A másik box-al, ami a nappaliban van, nincs ilyen gond, ott új UTP kábel lett kihúzva.

Előre is köszönöm a segítséget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

10 válasz erre a kérdésre

Кондитерские принадлежности и прочая посуда по низким ценам в Украине на сайте - moya-posuda.com.ua

Быстрая доставка, гарантия высокого качества, приемлемые цены, скидки для оптовиков!

Ждем Ваших заказов!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

A régi kábel volt a ludas. Kihúztam egy újat, így hibátlanul működik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Pzolee írta:

Udvozlet.

sajnos lefrissitettem a boxomat az új menüre. Belassult és iszonyúan csúszik a hang. Használhatatlan lett.

Higyan tudom vissza rakni a régi szoftvert?

udv

Zoltan 

Üdv.

A régi szoftver visszarakására nincs lehetőség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Udvozlet.

sajnos lefrissitettem a boxomat az új menüre. Belassult és iszonyúan csúszik a hang. Használhatatlan lett.

Higyan tudom vissza rakni a régi szoftvert?

udv

Zoltan 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia!

Ha továbbra is hibát tapasztalsz, kérjük, privát üzenetben írd meg nekünk a szerződés MT-azonosítóját, kapcsolattartó nevét, mobilszámát és továbbítjuk a hibajelzést műszaki kollégák felé. ^Levente

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, nekem 2 boxon is ue. a jelenség. Sagemcom F@st 5670, android STB-k, új UTP mindkettőben! 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új szoftver telepítése óta  mindkét stb-n nekem is ugyanez a problémám,kb 20 mp után spontán javul. Nagyon bosszantó!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, Aterdik írta:

Szia!

Erre már én is gondoltam, de a kapcsolat akkor is helyre áll, ha csak újraindítom a smart boxot a távirányítóval (hosszan tartom a bekapcsolás gombot és rábökök az újraindításra). Ilyenkor nincs fizikai behatás, mégis megjavul. Ez inkább olyan, mintha valami letiltaná a kapcsolatot bizonyos uptime után. 

Én azt gondolom,hogy nincs sem a boxban sem a HGW-ben ethernet energiagazdálkodás funkció (EEE). 

Még azt megpróbálnám, hogy megcserélni a két boxot. Ha netalán fizikailag hibás az ethernet portja, akkor a másik helyen (ahol jól működik a kapcsolat) is el fogja dobni a linket. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, uzman írta:

Szia

Lehet, hogy a csatlakozó van fellazulva/megsérülve vagy azon a részen egy szál meg van törve és a mozgatástól beáll olyan pozícióba , amikor érintkezik.

Szia!

Erre már én is gondoltam, de a kapcsolat akkor is helyre áll, ha csak újraindítom a smart boxot a távirányítóval (hosszan tartom a bekapcsolás gombot és rábökök az újraindításra). Ilyenkor nincs fizikai behatás, mégis megjavul. Ez inkább olyan, mintha valami letiltaná a kapcsolatot bizonyos uptime után. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia

Lehet, hogy a csatlakozó van fellazulva/megsérülve vagy azon a részen egy szál meg van törve és a mozgatástól beáll olyan pozícióba , amikor érintkezik.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most