Ugrás a tartalomhoz
  • 5

Roli82

Kérdés

  • Válaszok 962
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

@Andris 

szerintem nem akar a t a helyzeti előnyével visszaélni... nagy valószínűséggel nem akar olyan megállapodást kötni, ami a csomagok díjának emelkedésével járna + a sajtóban hónapok óta szó van arról, hogy megállapodásra törekszenek az rtl-lel. ráadásul hiába nőttek meg az igények a hd csatik irányt, még mindig jóval több ember van, akinek nincs és belátható időn belül nem is lesz hd előfizetése/készüléke. én (és a családom egy része) pl. nem nézem soha az rtl-t, a tv2-t, sőt egyik sport csatornát sem, mégsem háborgok, hogy miért vannak benne a családi csomagban meg hogy miért nem veszik figyelembe az előfizetői igényeket (mert optimista vagyok és bízom benne, hogy előbb-utóbb megvalósul az egyedi csomagok összeállítása - vagyis egy kicsit bilibe lóg a kezem

 

Egyedi csomag össze állítása IPTV keresztűl nem lenne bonyonlult,de mai napig ez nem lehetséges,hogy miért nem azt a T tudná megmondani ha akarná,de saton egy kicsivel bonyolultabb a dolog. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

hát szerintem ez már tényleg nem a t-től függ. még az usa-ban sem indult el az ilyen jellegű tv szolgáltatás...

a csatikat általában csomagban (egy-két húzó csati + a slepp) adják a tv szolgáltatóknak olcsón, akik így relatív olcsón adják tovább az ügyfeleknek. de ha az előfizető egyenként állítja össze magának a saját csomagját (és ilyenkor mindenki a prémium csatornákat választaná szerintem),  az sokkal többe is kerülhet, mint a szolgáltató által kínált x csatis csomag. de erről több cikk is született már, még magyarul is.

talán egyszer majd lesz vmi forradalmi változás (pl. a netflix eltejedése), mint a zeneiparban (spotify és deezer) és akkor... 

Lehet nem is sokat kell várni a netflix-re,talán akkor átrendezi a tv-s piacot. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1
Egyedi csomag össze állítása IPTV keresztűl nem lenne bonyonlult,de mai napig ez nem lehetséges,hogy miért nem azt a T tudná megmondani ha akarná,de saton egy kicsivel bonyolultabb a dolog. :smileywink:

A mai magyarországi TV-s piacon egy ilyet aki meglépne az egyenlő lenne az öngyilkossággal.

Eleve kellene egy alapdíjat fizetni amiért semmit nem kapnál csak a rendszer fenntartása miatt kellene fizetned. (Kanadában terveznek ilyet, de ott sem került bevezetésre, kb: 6500.-Ft az alapdíj kb: arányosan vetítve nálunk ez 3500-4000.-Ft lenne. Biztos, hogy ezt szeretnéd? Az ilyen rendszerekben nem igen lehet jól alkalmazni a kedvezményeket mert nem tervezhető a bevétel a variálhatóság miatt.)
Ha megnézed most is egy csatorna miatt kiverik a balhét sokan, hogy miért nincs a csomagban benne és erről a szolgáltató tehet. Nem lehet az, hogy pont a csatorna kér túl sokat? Ha csak önállóan lehetne rá előfizetni akkor vajon mennyit kérne? Ráadásul úgy, hogy most a kisebb csatornái is elég nagy előfizetői körhöz mennek így ebből is jó bevétele van. Ha egyesével lehetne válogatni a csatornákat akkor is ugyan azt a profitot szeretné begyűjteni. Azért valljuk be, hogy egy "...2"-es csatijának sem lenne sok előfizetője, nem hogy még mondjuk a "...+" csatijának és még sorolhatnám a többit.

Értem és tisztába vagyoka helyzettel,de azért az lenne a jó hogy a efi tudja eldönteni milyen tv csatikat szeretne.Talán utánna elgondolkodnánaka tv csatornát üzemeltetők milyen műsorokkal töltik fel,hogy minélt több nézője legyen.Azért szerintem hozzá tartozik a igazsághoz rengeteg magyar nyelvű tv csati elérhető,alsó hangon a fel bőven elég lenne. :smileywink:

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

nehéz is, meg könnyű is a kérdésedre válaszolni.

Műholdas tévénél befolyásolhatja a minőséget az időjárás (felhősödés, csapadékok, satöbbi), ez fakad a technolódiából.

De persze a szerelés! minősége is nagyban be tudja ezt folyásolni, valamint a felhasznált eszközök (tányér, tartó, fej, kábelek) és a tükörből (tányér) eredő plusz "nyerség" is.

A szolgáltatók általában 80 cm-es tükröt adnak, ez alapból nem rossz, alapfeladatát ellátja, de extrém időjárásban sok megoldás nincsen, ha nem megy, mint megvárni, míg jobb idő lesz.

 

Ez amúgy minden szolgáltatóra igaz, sőt a *** egy időben a *****hez csak 60 centis tányért adott, azzal is elment a szolgáltatás (ez réges-régen volt, nem tudom manapság mi a helyzet náluk, de emlékeim szerint váltottak nagyobbra).

 

Amit a profibb műholdas megszállottak csinálnak, az az, hogy minimum 110-120 centis (90-es sem rossz már egyes vélemények szerint), menőbb gyártótól (Hirschmann-ra esködtek régen a szakik) származó tükröt raknak fel (van aki a 140-160 méretet is bevállalja), ezekben lényegesen nagyobb a nyereség és rossz időben sincsen akkora para (extrém esetben itt is lehet persze, garancia erre nincsen)

 

Összességében belevághatsz nyugodtan (ha nincs más megoldás, pl iptv).

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

 

Most szeretnék előfizetni a műholdas televizióra,mert jelenleg a telekomnál van a legtöbb HD csatorna a legkedvezőbb áron. Az lenne a kérdésem,hogy mennyire befojásolja az időjárás a kép minőségét? Valamint a HD csatornáknál itt előfurdul e az,hogy kockázza a képet,vagy nincs semmi probléma? Előre is köszönöm a válaszokat!

A kép minőségét nem befolyásolja az időjárás.A vétel stabilitását igen.Extrém nagy viharok következtében elmehet a véterl .A vihar megszüntével ismét helyreáll a rend.Lehet olyan is hogy a vétel körzetében nincs vihar de a feladó körzetében van ilyenkor is elmehet az adás, de ehez nagyon extrém viszonyok kellenek.

a műholdas jel több ezer kilóméteren keresztül vándor .Ez alatt sok hatás érheti.Elektromos kisülések, páratartalom változás és més nagyon sok fizakai hatás ami gyengítheti, illetve haladásának irányát is megváltoztathatja.Egy zárt felhőzet vagy nagyobb eső olyan hatással van a jelre mintha víz alól próbálnál meg rádióhullámokat továbbítani.Tehát eltérülnek, megváltoznak fizikai tulajdonságai.A telekom 90 cm -es antennákkal szerel amik tökéletesek a vételre, bár extrém időjárás esetén ez a mikrohullámu sugárzás tulajdonságaiból adódon jelentősen csökkenhet, annyira hogy már a dekóder sem kap megfelelelő jelet amitől megszünik a sugárzás.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tök jó dolgokat írsz :)

Ugyanakkor alapból tudtommal csak 80cm-es tányér jár a T-nél is, ezzel megy alapból a szolgáltatás, de vannak olyan helyek, ahova nagyobbat kell feltenni.

 

Egyetértek azzal amit írsz a működésről és a műszaki sajátosságról, de sajnos azzal, hogy magát a minőséget nem befolyásolja/befolyásolhatja az időjárás, ellentmondanék, mert valójában jelentősen hat/hathat rá, és az eszközök jelszintet és minőséget is mérnek, érzékelnek, megkülönböztetnek. Minél nagyobb jelszint mellett a minél nagyobb minőségi ráta adja a legjobb vételt (erős jel mellett is lehet gyenge a minőségi szint, ami hibára utal, utalhat). Itt jön képbe az, hogy minél nagyobb tükröd van, annál nagyobb a nyereség és rossz(abb) időben is jobb jelszintet produkálhatsz, mint egy kisebb lavorral.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Én eredetileg azért választottam az interaktív sat tv-t, mert azt mondták nekem, hogy így az egyik beltérivel felvett adást meg tudom nézni a másik beltérivel, hiszen a routeren keresztül össze vannak kötve.

Nos ez nem igaz, erre csak az iptv alkalmas.

Ezzel csak az ügyfélszolgálat hozzáértését akartam bemutatni.

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A kábel tévénket átcseréltettük Sat tévére. Internet is tőlük van. 2015. januárjában. És váratlanul 6 év után eladtuk végre a házunkat és ahová költözünk oda nem vihetjük. Két éves hűségidővel van. Mennyit kell fizetnünk ha visszaadjuk? Kötbér is van? Méltányosság nincs? Mert betegség miatt kell költöznünk! Köszönöm ha valaki tud segíteni.  

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Helló !

Ahogy látom neked már megvan az uj box. Nekem most pénteken hoznak a Sagem PVR-es helyet .Szeretnék érdeklódni ,milyen az uj box. Főleg acsatorna lista érdekelne, vagyis Pl. az 1-es program helyre be lehet-e tenni bármelyik csatornát ?A PVR-es Sagemen be lehetett állitani.

Köszi előre is .

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hd ki adás nem lehet ? Mert ha oda kapcsolok iptv-n alul meg jelenik hogy ha hd-ban szeretném nézni nyomjam meg ok gombot. Ez eddig nem volt ott, azóta jelent meg hogy duplán van a csatorna.  + M4 nek simán le foglaltak egy helyet és ki írták hogy Itt M4 lesz majd Üdv Telekom.

 

Nekem még sose ajánlotta fel a ok gombot. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ezt nem akarom elhinni.

Miért nem képes adni a szolgáltató egy ci+ modult a box helyett? Azzal is lehet párosítani a kártyát. Nem kell nekem box meg a gagyi távirányítója. Totál felesleges, ráadásul mindig csak gond van/volt velük.

 

Egyébként milyen box jár a HD előfizetéshez?

 

Roli82 köszi a választ!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lenne egy kérdésem a tárgyban szereplő készülékkel kapcsolatosan. Van egy Samsung telefonom ami gyárilag ifraportal rendelkezik és Android rendszer fut rajta. Van hozzá egy távvezérléshez használatos applikáció azonban az adott típus kiválasztása esetén sem hajlandó vezérelni a Set Top Box vevőegységet. Az lenne a tiszteletteljes kérdésem, hogy legyen szíves valaki segíteni a probléma megoldásán. Üdv. Előre köszönöm!!!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...