Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1617 válasz erre a kérdésre

ok sagememcom on hol tudom a vonal adatait melyik fülön?   illetve  80 meganal nem megy feljebb a sebesseg. most csereltek sagemcom rol  amin ment a 120mb csak lefagyott mindig. Ezen miert csak 80 megy? valakinek otlet? valami beallitas ?

1 órája, ApaFia írta:

Ezt azért nehezen tudom el hinni, ha bejelenti a hibát,és 5 év alatt nem sikerült orvosolni.

nem baj akkor nem kell elhinni

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt azért nehezen tudom el hinni, ha bejelenti a hibát,és 5 év alatt nem sikerült orvosolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondolom ez valamilyen koaxkábeles technológiájú net lesz. Tegyél fel a vonal adatatairól preentscreent, hátha az alapján valaki tud mondani valami okosat, mitől lehet ez az 5 éve tartó szakadozás.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Koax

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Reggel próbáltam Skype-olni egy telekomos userrel, akinek iptv-s netje van, és nem tudtunk beszélni skype-on, viszont üzenni tudtunk.

Itt is panaszkodnak erre:  http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__7996608-nalatok-lehet-most-hivni-skype-on-nekem-nem-cseng-ki

Ez hogyan lehetséges? Mármint, hogy az üzenetkapcsolat megy, de a hang nem. Eddig simán ment a Skype gond nélkül. Remélem ez csak valami átmeneti hiba.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nálam 5 éve nem sikerül megoldani a szakadozást. Legutobb 1 hete csereltek modemet. Most az megint hibás.

Rendszeresek a hibabejelentések havi 10 db kb . ALKALMATLANOK A PROBLÉMA MEGOLDÁSRA. 

Mindig megvan az ok hogy a 120 mb/sec nél mért normalis a 10mb . SZerződési feltételek. 10% szolgáltatás garantált . 

VICCCCCCC

a problémám a szkadozással és a sorozatos hibákbol érzem SOHA NEM FOG MEGOLDÓDNI.

Laszló

SAJNOS ÜGYFÉL. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tc-re inkább nemet mondanám, Cisco viszont jó kérdés kérek egy hivatalos állás foglalást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Néha a default jelszó feltörhető:

http://www.search-lab.hu/advisories/secadv-20160720

A cisco, és a technicolor mintha a Tnél is használatban lenne.  lehetséges ezek is sebezhetőek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ohhh..  elnéztem a topik címét. ez nem Dsl.. sry

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 órája, Tamas586 írta:

Eszerint a DSLAM-be nem raktak aksikat ami meg tudná tartani pár másodperces vagy 1-2 perces hálózati tápfesz kimaradáskor.. :S

CMTS-be raktak szünetmentest viszont vannak szegmens határok is. Ahol az optikából koax lesz, na itt nincs szünetmentes mi településünkön 4 db ilyen hely van. Usa modemek másak kicsik ott több gyártó beépített aksival hozza forgalomba. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hát már a CATV erősítők is lehalnak áramszünetnél, nem tudom, hogy van-e értelme bárhova is UPS-t tenni.

Nálam azért van a routeren és a modemen, mert relatíve gyakran van áramszünet, és ez már több eszközömet is tönkre vágta. Szóval nem az a cél, hogy legyen net.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 hours ago, fgabor87 said:

Néha áramszünetek után nem áll jól fel a rendszer. Modem és router is szünetmentesen van...

Eszerint a DSLAM-be nem raktak aksikat ami meg tudná tartani pár másodperces vagy 1-2 perces hálózati tápfesz kimaradáskor.. :S

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Pontosan!

Akkor küldöm is a magenta1 sat tv csomagot? Tahiban volt nagyob gebasz vihar után,  meghalt egy onu. Lehet átmeneti terheltség is áram szünet után sok modem akar egyszerre feljelentkezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért? Túl rég nem panaszkodtam? :D

Tegnap nem volt jó valami, de szerintem belső hálózati hiba. Néha áramszünetek után nem áll jól fel a rendszer. Modem és router is szünetmentesen van, de ugye modem leszakad. Aztán mikor visszajön az áram, felcsatlakozik, de valami nem stimmel a routinggal ilyenkor.

Modem kikapcs, vár, visszakapcs segít ilyenkor. Vagy router ugyan ez, de inkább modemet szoktam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@fgabor87 Rendbe van a szolgáltatás ? :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Modem ellenőrzése nélkül többet nem tudunk mondani!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A probléma egyik vonulata éppen az, hogy én is túlzásnak érzem az 1-2 napos leállást. Nem írtam volna ide a fórumra, ha nem fordulna elő. Az előre bejelentett leállásokat meg internet nélkül nemigazán tudom csekkolni amikor megtörténik a baj, És a problémakör másik vonulata pont ez, hogy nincs is előre bejelentve, mert konkrétan üzemzavar.
A routernek és a modemnek semmi baja, mindig annak az ellenőrzése szokott az első lenni, aztán persze mindig kiderül a telefonos ügyfélszolgálaton, hogy már éppen tíz órája dolgoznak odakint a problémán. Az utóbbi két évben minden esetben ez volt, mindig tudtak már a problémáról és mindig dolgoztak rajta, de én ezzel nem tudok mit kezdeni, mert teljesen nyilvánvaló, hogy tudnak a problémáról (ha már a fél város leesik a netről valami központi hiba miatt), és az is teljesen nyilvánvaló, hogy ha már tudnak róla, akkor dolgoznak is rajta. De ha ez rendszeresen előfordul, akkor egy idő után már unalmas a 1412-t hívni azért, hogy ezeket elmondják, addig persze a telefon itteni végén megáll az élet és a munka.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Be is szoktad jelenteni a hibát vagy várod hogy magától megoldódjon? 

Azért az az 1-2 napos leállás eléggé túlzásnak érzem maradjunk ennyiben...

Az előre bejelentett leállásokat karbantartásokat ezen az oldalon jelzik, Szeged nincs közte.

Emelt hangnem meg teljesen felesleges, mert nem old meg semmit.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Akkor mi legyen? Külön szoktam az ilyen efiket szeretni akik habzó szájjal fogadnak, biztos én húztam ki az előfizetését. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen, de jó is lenne az élet, ha nem lennének problémák, de sajnos az élet már csak ilyen kegyetlen, hogy problémák elé állítja az embert.

Vetess fel a fent megadott számon egy hibajegyet és ne engedd addig lezáratni, amíg meg nem oldják a problémád vagy nem kapsz hivatalosan választ, hogy az ő rendszerükben nem találtak problémát, ekkor kezdheted tesztelni a saját eszközeidet.

Esetleg részletezd itt a fórumon a problémád, tegyél fel képernyőmentéseket a HGW-d adataival, hátha tud valaki valami okosat mondani rá. Ezek hiányában arra ugyan senki nem fog neked válaszolni, hogy mitől szakad a neted, mikor 1000000+1 oka lehet. Ha segíteni akarsz magadon, akkor te is segítsd elő azoknak a munkáját akik segíteni szeretnének neked.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A problémának nem megoldódnia kéne, hanem leginkább elő se jönnie. Igen, kell ez a stílus, mert ezzel jelzem a probléma súlyosságát, és ahhoz képest, amennyire bosszantó ez az egész, most visszafogtam magam. Főleg ha arra gondolok, hogy én ezért fizetem a havidíjat. Örülök, hogy egyáltalán ezt a fórumot be tudom éppen tölteni, mert _sajnos_ nincs rá garancia, hogy ez a legközelebbi frissítésnél is sikerülni fog. Az internet mára már az egyik legkritikusabb közmű, az ember elvárná, hogy a leállások előtt legalább értesítsék, vagy valami áthidaló megoldást kínáljanak, mielőtt felforr az agyvize. Szerintem ez az ügyfél részéről minimum jogos lenne ez a felháborodás, ha mondjuk a fűtés esne ki télen napokra, vagy a vízszolgáltatás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Dobj egy MT számot privátba ha úgy érzed emberibb stílusban is meg tudsz nyilvánulni. Rá nézek az előfizetésre hogy mi lehet az oka, de amúgy is 1412 4 es gomb hamarabb hoz megoldást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Komolyan nem értem, hogy miért kell ez a stílus? Ettől úgérzik egyesek hogy megoldódik a probléma?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a retkes *****ért szakadozik az internet Szegeden? Tegnap például egész nap nem volt. Ezt maguk szolgáltatásnak nevezik? Havonta legalább egyszer kiesik a szolgáltatás egy-két napra. Ilyenkor az ügyfelek hűségét tesztelik, vagy ez miért van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Adj a DVR nek egy fix IP címet. Utána a routeredben a portforwardnál forwardolod a portokat  http, data, a dvr ip-jére. Ha leírod milyen routered van és milyen DVR akkor tudok segíteni.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: biyadhoo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most