Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Nem nálunk kb 4 szegmens van de el látunk másik 6 falut is internettel de egy a cmts csak szép nagy node száma adja meg hány szegmens van node csinál a optikábol koaxot. Szerelő vagy olyan ember tudja ezt meg mondani aki bele lát a ktv adminba én jelenleg nem vagyok ilyen személy. De minmum 2 nek kéne lennie.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ED3 rendszer úgy lett meg alkotva ki találva meg a fizikai sajátosságok stb  hogy 0 közeli az ideális de + 15 – 15 közt mocoroghat és inkább legyen pluszban és törekedni kell arra hogy egységes legyen nagyjából szintezet lenség esetén  hibák lépnek fel pl szakadás sávszél panasz stb stb.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na most egy észrevétel, amikor felmegy az US powerje 41.5 ről 46-49 -re akkor hal meg az internet és a feltöltési sebességgel is 0.5mbit volt a mérés alapján, a letöltés meg 0.1mbit, amikor lecsökken egyből minden jó 30/5.

 

Azonban ha felmegy a power elkezdi a csomagokat dobálni, valami indoklás esetleg?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam most ez a helyzet:

 

 
   
  
 Power Level:Signal to Noise Ratio:
Channel 1:-8.4 dBmV38.9 dB
Channel 2:-8.5 dBmV39.0 dB
Channel 3:-7.9 dBmV39.0 dB
Channel 4:-8.4 dBmV38.7 dB
Channel 5:-8.8 dBmV38.3 dB
Channel 6:-8.4 dBmV38.8 dB
Channel 7:-8.0 dBmV39.1 dB
Channel 8:-7.5 dBmV39.6 dB

 

 

 Power Level:
Channel 1:44.2 dBmV
Channel 2:43.5 dBmV
Channel 3:43.5 dBmV
Channel 4:0.0 dBmV
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na most egy észrevétel, amikor felmegy az US powerje 41.5 ről 46-49 -re akkor hal meg az internet és a feltöltési sebességgel is 0.5mbit volt a mérés alapján, a letöltés meg 0.1mbit, amikor lecsökken egyből minden jó 30/5.

 

Azonban ha felmegy a power elkezdi a csomagokat dobálni, valami indoklás esetleg?

 

Mivel el mondásod szerint egy darab us csatornát használ egyszerre a HGW-ed akkor a 46-49 es adási nem lehet magas de ha 3 mat használ egyszerre akkor is még pont határon vagy vele.  De erre is csak elélteket lehet így látatlanban gyártani pl cmts portkártya hiba stb stb. De én meg érzéseim koax hibát súgnak de mivel nem látok bele a ktv adminba jelenleg ezért pasz.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálam most ez a helyzet:

 

 
   
  
 Power Level:Signal to Noise Ratio:
Channel 1:-8.4 dBmV38.9 dB
Channel 2:-8.5 dBmV39.0 dB
Channel 3:-7.9 dBmV39.0 dB
Channel 4:-8.4 dBmV38.7 dB
Channel 5:-8.8 dBmV38.3 dB
Channel 6:-8.4 dBmV38.8 dB
Channel 7:-8.0 dBmV39.1 dB
Channel 8:-7.5 dBmV39.6 dB

 

 

 Power Level:
Channel 1:44.2 dBmV
Channel 2:43.5 dBmV
Channel 3:43.5 dBmV
Channel 4:0.0 dBmV

Na ez egy egységes vonal ha nincs gond hozzá se nyúlnék, gondolom mmwo miatt van ennyire mínuszban.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem nincs is gond vele. A több mint 3 év alatt jó 3 hete volt egy probléma. Magától elment és visszajött a kapcsolat, de volt egy nap amikor nem jött vissza. Ekkor bejelentettem és 2 egység az oszlopon dolgozva kb. 1 órát megoldott mindent.

 

Amúgy van egy haver akinek üzleti XXL van és neki 4 US van, de nekem sebességben gyorsabb kb. 1 Mb-el a feltöltésem mint neki.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

KTV adminból minden kiderül? Mert a szerelő aki szokott jönni hozzám az mindig belép és nézi a modem értékeit, esetleg rákérdezhetnék.

Kábelhiba akkor is lehet ha csak a kimenő csomagokkal van a gond és csak este? (Mérések alapján)

Maradjunk annyiban hogy igen ktvadmin arra van hogy szerelő meg tudja nézni mi a helyzet a hgw vel vagy modemmel az hogy mi van benne miket lehet meg nézni szerelőre bízom hogy megmutatja e neked vagy se én nem szeretnék mesélni róla.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekem nincs is gond vele. A több mint 3 év alatt jó 3 hete volt egy probléma. Magától elment és visszajött a kapcsolat, de volt egy nap amikor nem jött vissza. Ekkor bejelentettem és 2 egység az oszlopon dolgozva kb. 1 órát megoldott mindent.

 

Amúgy van egy haver akinek üzleti XXL van és neki 4 US van, de nekem sebességben gyorsabb kb. 1 Mb-el a feltöltésem mint neki.

 

Neked 11 neki 10 ?  Hogy bírja nálad a Cisco ? Ez az első vagy volt csere ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

reggel 25 fokban legmagasabb US csatornám +2 dB,

most 33 fokban legmagasabb US csatornám -0,7 dB

Ez még 10 fok változás sincs, és az idő felhős, nem süt a nap.

Állítólag hátrébb az utcában már nincs net, bár a tegnapi áramellátási gondok miatt előfordulhatnak eszközhibák is. Viszont kaptam panaszokat, hogy nem lehet bekerülni 20-30 perc után sem.

Vezetői visszahívás meg... áhh hagyjuk. :D Lassan már a 24 nap is letelik, nemhogy a 24 óra.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

ED3

Nálunk már nincs ED2, amikor átálltak a hálózattal 3-ra, mindenkinek jöttek modemet cserélni.

De most jöttek ki a szerelők, valószínűleg az utánunk lévő erősítő krepált be. Bár TV van, csak net meg telefon nincs. Gondolom szintezni kell.

Közben lassan, de biztosan tovább csökken a DS power, ahogy ezt máer megszokhattuk 6 éven keresztül.

 

Telefonos ügyfélszolgálaton el lehet kérni a vezető nevét, aki nem hajlandó visszahívni?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Van még ED2 modem kint bőven 

 

Idézet máshonnan 

 

"1.048.000db Vezetékes szélessávú kábelmodem internet-előfizetés van, ebből 599.000db 30 Mbit/s feletti internet-hozzáférésre képes Docsis 3.0 kábelmodemes előfizetés, valamint a DOCSIS 3.0 hálózaton további kb. 400 ezer előfizetés van, ahol a végberendezés (modem) csere esetén elérhetővé válna a 30 Mbit/s feletti hozzáférés, szóval nagyjából 49.000 előfizetés van, ami nem képes ED3-ra."

Szóval kérdezd meg aki panaszkodik hogy ED2 vagy ED3 pl szomszédokat.

 

 

 

Nem tudom, lehet szabin van :?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálunk mindenkinek cseréltek a faluban. Mindenkinek kérés nélkül kihoztak egy EPC3925-öst, mivel az ED2-es hálózat totál becsődölt, és folyton szakadt mindenkinél. És nem találták meg a hibát, így lett javítva.

Akiknek 10 megás netük van, ők is megkapták a Cisco-t, persze a szerelők egyből közölték is, hogy most már előfizethetünk akár a 120-as netre is, sőt IPTV-re is. :D Szóval be lettek fogva marketing munkára.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Jelentem örömmel: problem solved. :)

Felmászott egy srác az előttünk lévő oszlopra, egy darabig méricskélt, aztán előkapott egy csavarhúzót, és leszedte a tap fejét. Vagy nem tudom milyét, de 4 csavart kirekert, és lejött a tap egyik fele a belecsavart előfizetői kábelekkel együtt. Előkapott egy másikat a táskájából, feltette, műszer rá, majd: ahha.

Visszakötött, és most:

net2.png

 

Évek óta gond volt, és nem hiszem el, hogy egy szerelőnek sem jutott eszébe, hogy ******* lehet a tap. Pedig hányan felmásztak oda, mértek, cstlakozót cseréltek a kábelemen... Hihetetlen.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...