Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen

Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1.604 válasz erre a kérdésre

Az 500 as net eléggé eltűnt. Jó pár városban van, nálam még nincs... leálltak a fejlesztéssel vagy csak a magas sávszél igényű városok ki maradnak :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: ‎2018‎. ‎09‎. ‎18‎. at 12:14, prisz írta:

Na megjöttek ide is (Bp XIV.ker.) az új kábelnet díjcsomagok. Lehet frissíteni :D

Képkivágás.JPG

Nem valami meggyőző az a 150/5. Még egy évem van a 100/10-ből, remélem addigra kitalálnak valami jobb kezdőcsomagot 4500Ft-ért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Remek. :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 09. 04. at 14:26, Roli82 írta:

Szerintem valami rendszer hiba lehet a háttérben, ha a 250/20 van akkor a 300/20 menni kellene. :(

Na megjöttek ide is (Bp XIV.ker.) az új kábelnet díjcsomagok. Lehet frissíteni :D

Képkivágás.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, prisz írta:

Gondolkodok a váltáson, de ez így nem  okés. Nálunk (Bp XIV.ker kertvárosi rész, Gervay utca) a régi portfólió még max 250/15 sebességgel pörgött, most pedig az új csomagok kiválasztásánál csak a 150/5-öt lehet választani. Értem én, hogy a következő új csomag már 300-as, ami már lehet, hogy nem megy a környéken a fejlesztés hiánya miatt, de akkor ezeken a részeken igazán meg lehetett volna tartani a 250-et. Ez így inkább visszafejlődésnek tűnik. Lesz valamikor fejlesztés a környéken?

Szerintem valami rendszer hiba lehet a háttérben, ha a 250/20 van akkor a 300/20 menni kellene. :(

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
34 perce, anonymus írta:

1414 is ezt mondja?

Szia! Most hívtam a 1414-et, jelenleg az új csomagokkal csak a 150/5 elérhető. :$

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1414 is ezt mondja?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. 08. 30. at 22:44, Roli82 írta:

2018.09.01.-től új kábelnet portfólió kerül bevezetésre az alábbiak szerint.

Net S 150/5

Net M 300/20

Net L 500/22 ( Ez jelenleg is van, ahogy haladnak a fejlesztéssel, úgy lesz elérhető még több helyen)

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

Gondolkodok a váltáson, de ez így nem  okés. Nálunk (Bp XIV.ker kertvárosi rész, Gervay utca) a régi portfólió még max 250/15 sebességgel pörgött, most pedig az új csomagok kiválasztásánál csak a 150/5-öt lehet választani. Értem én, hogy a következő új csomag már 300-as, ami már lehet, hogy nem megy a környéken a fejlesztés hiánya miatt, de akkor ezeken a részeken igazán meg lehetett volna tartani a 250-et. Ez így inkább visszafejlődésnek tűnik. Lesz valamikor fejlesztés a környéken?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018.09.01.-től új kábelnet portfólió kerül bevezetésre az alábbiak szerint.

Net S 150/5

Net M 300/20

Net L 500/22 ( Ez jelenleg is van, ahogy haladnak a fejlesztéssel, úgy lesz elérhető még több helyen)

A csomagot meglévő ügyfelek csomagváltással érhetik el.

További részletek 2018.08.31 megjelenő ÁSZF-ben lesznek.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018. Augusztus 22.-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken is elérhető:

Annavölgy, Dág, Úny, Esztergom-Kertváros

Megrendelés online / 1414 / személyesen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Ferenc Szûcs írta:

Nem tudom valójában volt-e 14 és 15-én hálózatkarbantartás Hódmezővásárhelyen, de tegnap óta kritikán aluli az internet elérés, kockásodik az IPTV telefon időnként eltűnik. A hálózati kapcsolatot nézve a letöltés SNR leesett 28-32dB-re a korábbi 43 körüliről. Időnként megjavul, újra rossz lesz. Bejelentettem hibára.

Mindig olyankor van probléma mikor a szakik belepiszkálnak egy beállt rendszerbe, de nem jön nekik össze.

Szia.

Kellet volna, hogy legyen de gyakorlatilag se 14 se 15.-én nem volt Hódmezővásárhelyen semmi.

Az egyik ONU nagyon gyengélkedik USSNR 20dB alatt, lehet pont azon vagy. Jól tetted, hogy bejelentetted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom valójában volt-e 14 és 15-én hálózatkarbantartás Hódmezővásárhelyen, de tegnap óta kritikán aluli az internet elérés, kockásodik az IPTV telefon időnként eltűnik. A hálózati kapcsolatot nézve a letöltés SNR leesett 28-32dB-re a korábbi 43 körüliről. Időnként megjavul, újra rossz lesz. Bejelentettem hibára.

Mindig olyankor van probléma mikor a szakik belepiszkálnak egy beállt rendszerbe, de nem jön nekik össze.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018. Augusztus 15.-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településen is elérhető:

Szeged.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018. Augusztus 1.-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településen is elérhető:

Mórahalom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amíg nem tapasztalsz hibát nincs nagyon értelme vele foglalkozni. Ezek nagy része javítva lett, ami meg nem javítható, nem tudni milyen idő sáv alatt gyűlt össze. Mer itt igazából az a lényeg, hogy bekapcsolod. A modemet, akkor 0, elindítasz pl egy youtube videótv vársz 10 percet. Ha felugrik 10000 fölé akkor van nagy gáz. Amúgy meg ha napok alatt lesz ennyi, akkor meg ez van. 

Másikra meg annyit hogy annyira nincs értelme.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello,

Jelenleg így nézz ki a Dlink DCM-704 router status lapja, arra lettem figzelmes, hogy egyre több lesz a Downstream Bonded Cannels-nél a Correctables és az Uncorrectables. Ez normálisnak mondható vagy érdemes hibának jelenteni ? Nem érzékelek semmi problámát és egyenlőre a sebesség is megvan. Még régebben valahogy átállítódott az acquire downstream channel 124000000 Hz-re, router resettel nem áll vissza a régire, ami ha jól emlékszem, akkor 156000000 Hz volt. Az akkori Downstream Bonded Cannels értékekre már nem emlékszem, de biztosan mások voltak. Lehet vele valamit kezdeni, vagy nem érdemes vele foglalkozni ?

Előre is köszönöm a választ!

Képkivágás.JPG

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018. Július 5.-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken is elérhető:

Diósd, Érd, Orosháza, Budapest 15.kerület

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

2018. Május. 7-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Budapest: 3 kerület

Barcs,Dévaványa,Kisapostag,Létavértes,Mezőfalva,Nagykarácsony,Nagyvenyim

2018. Május. 31.-től az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Békéscsaba és Körösladány.

Megrendelés online / 1414 / személyesen.

rendelhető online is és település bövítés május 31.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2018. Április 16.-tól az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Verőce, Zebegény, Vámosmikola, Tésa, Szob, Szokolya, Márianosztra, Nagybörzsöny, Nagymaros, Perőcsény, Letkés, Ipolydamásd, Ipolytölgyes, Kemence, Kismaros, Kóspallag, Bernecebaráti

Korábbi települések:

Dunabogdány, Tahitótfalu, Veresegyház, Piliscsaba, Kisoroszi, Budakalász, Domaszék, Göd, Hódmezővásárhely, Balástya, Esztergom, Apátfalva, Kistelek, Fót, Pusztaszer, Vecsés, Ferencszállás, Szegvár, Nagybánhegyes, Mezőberény, Köröstarcsa, Füzesgyarmat, Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi, Gyál, Makó, Gyula, Budapest 2, 10, 16, 17, 18, 20, 23 kerületek.

Megrendelés továbbra is személyesen üzletben vagy 1414 telefonszámon!

Link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

2018. Április 3.-tól az Otthoni Internet 500M (koax) az alábbi településeken válik elérhetővé:

Budapest: 10,16,17,18,20,21. kerület.

Dunabogdány, Tahitótfalu, Veresegyház, Piliscsaba, Kisoroszi, Budakalász, Domaszék, Göd, 

Hódmezővásárhely, Balástya, Esztergom, Apátfalva, Kistelek, Fót, Pusztaszer, Vecsés, Ferencszállás, Szegvár, Nagybánhegyes, Mezőberény, Köröstarcsa, Füzesgyarmat.

Korábbi települések: 

Budapest 2,23 kerületek.

Remeteszőlős, Nagykovácsi, Pomáz, Solymár, Dunakeszi,Gyál, Makó,Gyula.

Megrendelés továbbra is személyesen üzletben vagy 1414 telefonszámon!

Link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
22 órája, aTom írta:

?

Szabvány szerint végét járja le kéne dobnia. Ha nem szakad ne izgasson. Modem csere ugy is free

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sajnos nálam is itt Pomázon mostanában egyre gyakoribb az ingadozó teljesítmény. Mivel itthonról dolgozom, számomra szükséges a stabil net, de most ez nem teljesül. Tavaly volt ugyanilyen probléma, de akkor a koax ázott be az oszlopon, amit javítottak is (levágták a beázott részt). Most menet közben elkaptam egy szerelőt (aki telekomos kocsival épp az utcánk környékén járt), kijött hozzám, látta ő is az ingadozó teljesítményt, de azt mondta nem tud vele mit kezdeni, mert az eszközök és a hálózat rendben van (ha rendben van minden, akkor az eddig stabil 250-es net miért ingadozik ennyire és van mikor másodpercekre megszakad). Kérdeztem optika várható-e itt, azt mondta nem valószínű. Erre pár napja megjelent a konkurens cég is és az egész utcát beoptikázta (ráadásul nem a régi instabil, korhadó fa póznákon, hanem a villamoshálózat erős és stabil beton oszlopain, ami abból a szempontból jobb, hogy itt a hegyek miatt jellemző úgynevezett lecsapó szelek nem tépkedik annyira meg a kábelt) és a szerelőik azt mondták kb. 1-1,5 hónap múlva élesedik a szolgáltatásuk itt. Erősen gondolkodom a váltáson, mert eddig nagyon jókat hallok az ő szolgáltatásukkal kapcsolatban. Szerettem a telekomot, de most sajnos nem vagyok mégsem elégedett velük, mert a munkám révén nem tehetem meg azt, hogy azt mondom az ügyfélnek, elnézést épp gyengélkedik a net szolgáltatásom :S

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Eddig is határérték közelében (48 és 51dBmV között) voltak a csatornák, de a ma éjszakai maintenance után még rondább lett. A szolgáltatás hiba nélkül működik, ennek ellenére érdemes lehet hibára jelenteni? Nem tudom mennyire egészséges a modemnek hosszú távon, hogy ennyire kell kiabálnia, hogy meghallja a CMTS.

Ennél közelebb már nem tudom vinni a szolgáltatóhoz, ahogy bejön a lakásba a koax, közvetlenül a modembe van csatlakoztatva, se splitter, se csillapító nincs az útjában.

A downstream viszont kicsivel szebb lett mint volt, 0 és -5,6dBmV, valamint 40,3 és 44,7 dB között az SNR

Sage_upstream.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Annak a lakossági oldalát várom én is 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most