Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Hát akkor itt kb 1 km-es körzetben nincs optika. Az egész falu csak ezekkel van teli.

Az a hengeres valami az legközelebb valahol a főúton van, innen 2 km-re. Én kb a falu közepén lakok, innen még kb 800-1000 méter a falu vége, akkor oda egy darab optika sem megy, csak végig koax. Jó lehet ott a jel, ha már itt is leesett a modem.

 

Mondjuk falu végén sokkal több a panasz, mint itt.

 

Ma délután 1 óta nincs net, és még mindig nem jött vissza, pedig már nincs meleg.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már telekomos szerelő is mondta, hogy el kéne hozni az optikát ide az utca elejéhez... szóval tisztában vannak vele, hogy az egész egy rakás...

Csak mivel nincs konkurencia, meg kis falu, ezért sz***nak az egészre.

És itt akarnak mindenkit áterőszakolni IPTV-re. Amikor egy koaxon lóg vagy 100 előfizető. Vicces lesz.

Szánalmas banda.

 

Egyszer már téma volt, hogy meg kéne csinálni, annyi lett belőle, hogy lecserélték az összes erősítőt.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na az kicsit durva lenne ha egész település egy szegmens lenne, bár az meg magyarázná mért mondta a szerelő hogy közelebb kéne hozni az optikát. Bujtatva azt mondta ezzel hogy ki kéne még egy szegmenst alakítani mert így csak sz*r az egész. Az lenne a még durvább ha a T be nézte volna és úgy volt vele á nektek jó lesz úgy nem kell oda semmi és közbe lett plusz n előfizető. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nálunk elvileg sok az előfizető, ugyanis teljesen egyeduralkodóak.

Internetet csak ők adnak, tv-t is, mivel még a DVB-T sem elérhető nálunk. Így most akik eddig analógon nézték az M1 TV2-t, most azok is előfizettek T-re.

Viszont egyre több a parabolaantenna. Akiknek nincs szükségük netre, az mind lelép a telekomtól. De ugye ezek főleg az idősebbek, meg a nyaralók. Szóval a többségnek be van kötve a T.

 

Érdekes jelenet volt tegnap délután, megjelent egy autó, kiszállt belőle egy nő és egy férfi. A férfi felment az oszlopra az erősítőhöz, de egy perc múlva már jött is le, és mentek tovább. Eddig legalább estére visszajött a net, most viszont nem. Ma talán kimegy valami épeszű szerelő, és megcsinálja. De ha felhív, hogy otthon vagyok-e ilyesmi, akkor biztos, hogy elkérem a területi vezető elérhetőségeit, mert már kezd kicsit sok lenni.

 

December, április, július. Ezek azok a hónapok, amikor több napos leállás volt. És még lesz az évben, ebben biztos vagyok.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Területi főnökhöz máshogy is el lehet jutni, nekem egyszer kellet akkor úgy intéztem hogy hogy le volt adva hiba jegy nem ment a szolgáltatás, ki jött egy okos tojás oszlopra le vette a koaxunkat és meg nézte vissza rakta. Túl léptünk 72 órán fel hívtam 1412 – öt hiba bejelentős részre mentem és kértem egy vezetőségi vissza hívást meg kérdezték mért el mondtam mi a szitu ki harcoltam magamnak kaptam egy idő ablakot amikor hívhat a főnök. Ő fel hívott el mondtam mizu azonnal rendet vágtak plusz az a főnök vagy mi még 2 szer hívott vissza hogy biztos biztos minden rendben van ?? Ezt meg próbálhatod te is hátha.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ez a másik... egyszer villám miatt elment a modem ethernet portja. Felhívtam, mondom a kiscsajnak, hogy villámlott, és a modem ethernet portja elromlott, ezt legyen szíves beleírni a hibajegybe. Közben persze átkötöttem a gépem a modem USB portjára, és feltettem a drivert.

Erre 1 naő múlva jön az sms, hogy nem találtak hibát. Felhívtam megint, aszondja, hogy hát azért dobta vissza a szerelő, mert online a modem, és van rajta adatforgalom.

Kapartam az arcom rendesen.

Még egyszer lassan elmondtam neki, hogy mit írjon bele a hibajegybe. Másnap megjelent a szerelő egy új modemmel.

Ezt elsőre miért nem lehetett...

 

Kíváncsi vagyok, ma mit alkotnak, reggel a vasutállomáson is sokaknál az volt a téma, hogy már délelőtt 10-kor szemcsésedni kezd az analóg ktv. Remélem mindenki, aki panaszkodik, be is jelenti. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Most járunk 48 óránál. Egészen pontosan két napja egyáltalán nincs internet és telefon.

Arra mondjuk kíváncsi lennék, hogy az olyan emberek, főként az idősek, akiknek nincs mobiljuk, ilyenkor hogy hívnak segítséget, ha pl rosszul lesznek, vagy bármi gond történik...

 

És persze az IPTV előfizetőknek 2 napja nincs TV, és mivel az analóg adások is nézhetetlenségig szemcsésednek, az sincs.

 

Sajnos hülye voltam, és nem jegyzeteltem idén a kiesett órák számát. Pedig valami 98%-os rendelkezésre állást kéne biztosítani, ami évi max 7 nap kiesés körül van. Hát ezt minden évben jócskán túllövik, csak soha nem írom fel. :S

Idén 4 vagy 5 napnál tartunk már.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Ha gondolod hozzá lehet fűzni az analóg ktv hibáját is a mostani hiba jegyhez  bár szerintem nem oszt nem szoroz per pil.

 

Sok sikert kíváncsi leszek mit válaszol a T  max 30 nap de átlag 7-8 nap alatt érkezik a válasz.

 

Nekem csak melegem, nem társszolgáltatós terület hogy át menjünk, más céghez szóval ez van. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Már több, mint 48 órája nincs net. Ugyan úgy, mint 3 hónapja, most is az önkormányzati hivatalba romlott el ugyan az a kütyö, ami 3-4 havonta megadja magát. Nevetséges.

De legalább megtaláltam az optikát. A hivatalba megy be, ott van előtte az oszlopon az a hengeres valami, és onnantól már csak a koax megy. A falu vége onnan nagyjából 2 km, 5 erősítőt számoltam ezen a szakaszon. Ha minden igaz, így én a másodikon vagyok, és már itt 49-50-es up powerem van. Mi lehet a falu végén 3 erősítővel később. Mondjuk ott hallottam olyat is, hogy napi szinten elmegy a net, de már unják bejelenteni, meg a szerelő sem tud úgysem semmit csinálni.

 

web.t-online.hu/fieszlgabor/t/20150706_180339.jpg

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na juhé végre meg van az optika az a henger egy passzív osztó szép nagy kábel köteg ha gond van fogják le engedik földre és lehet szerelni plusz tartalék is van ott bőven. 

 

Nekem itt még az nem tiszta hogy a hivatalba rakták a nodot ?  Oszlopon nem volt hely vajon :D

 

 

Nagy gáz lehet ha ennyire le halt minden szolgáltatás felétek.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát nézd meg be lépsz 192.168.0.1 címen ki derül nem tudom mert Telekomos Cisco modem nem volt még nálam. Kék betűs Kft nél meg írta valaki ezt csak minimálisan kell át írnod de lehet úgy is módosítani hogy ha a te szerverednek meg nyitják az jelszin.php filet akkor valós időben oda ki írja stb

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...