Ugrás a tartalomhoz
  • 6

anonymus

Kérdés

Szakadozó internet kapcsolat, újra induló  HGW esetén mit tehetek ?

 

Első amit tehetsz, hogy újra indítod a HGW-t. Érdemes lehet ránézni jel szintekre is, ezt jellemzően a 192.168.0.1 192.168.1.1/  192.168.100.1 címen találod.  Belépéshez amennyiben nem változtattad meg: admin/admin, üres/üres stb, kivéve Sagemcom F@ST 3686AC, ennél eszköznél a talpon elhelyezett matricán találod a szükséges adatokat.

DOCSIS adatokat keress dBmV és mértékegységekkel lefelé /felfelé letöltési /feltöltési vagy angolul downstream és upstream.

 

Ezekről amit tudni érdemes.

Letöltési irányba -12 + 12 közt ideális, 0-hoz közeli érték a legoptimálisabb.

SNR 30 dB legalább érje el, átlagosan 40 körül mozog, ennél többel nem fogsz találkozni.

Feltöltési irányba 51 dBmV alatt legyen


Ettől eltérő értékkel is működhet a HGW, de átlagosan ezek tekinthetők minőségi értékeknek. Amennyiben ezektől eltérést tapasztalsz, az jó eséllyel lehet a probléma forrása. Pusztán eltérő adatok nem adnak  alapot semmilyen reklamációra.

 

Kérhetek bridge módot?

Igen, kérhetsz Cisco EPC3925 és Sagemcom FAST3686 eszközök esetében. De csak akkor, ha nincs iptv előfizetésed.  Ezt a 1414 ügyfélszolgálati szám hívásával teheted meg, kitartást hozzá, néha nehezen sikerül.

 

Használhatom valamire az usb csatlakozót ?

Pendrive vagy külső táppal rendelkező merevlemez segítségével file, ftp, UPnP médiaszervert készíthetsz.

 

Milyen csomagokat rendelhetek ?

*Otthoni Internet 10/

*Otthoni Internet 20/

Otthoni Internet 150/5

Otthoni Internet 300/20

Otthoni Internet 500/22

 

* Ezek a csomagok csak ED2 területen rendelhetőek. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Módosítás
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 1.6k
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0

Vigyázok, már mondta múltkor a szerelő srác is. Már 3925 sincs raktáron egy darab se, most a D-Linkeket nyomják. Azon meg nincs bridge mode.

 

Hozzájutni sem volt könnyű, 2-3 hónap volt, mire valahonnan szereztek nekem. Akkor még a 3925 nem mehetett bridge módba.

Annyira vigyázni kell rá, hogy múltkor zárlatos lett a tápja, és már azt sem tudtak adni nekem. Egy beltéri tápját kaptam, de az 2 hét után meghalt. Vettem egyet magamnak, azzal már vagy 1 hónapja megy szerencsére, úgyhogy a modemnek nem lett baja a ******* táptól.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Fú, azt a modemet nekem nagyon szídta a szerelő. :D

 

Nálam lazán levágta a táp a 16A-s biztosítékot, utána már meg sem nyikkant. :D

Most azon aggódok, ha ez esetleg meghalna, elvileg már csak hgw-k vannak ami ED3 és VOIP, ráadásul már epc3925 sincs, így megint nincs bridge-elhető eszközük. Bár talán a D-Linkekben majd lesz előbb-utóbb. Azt mondják azok jók.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na megvan a hónap vicce.

Jövök haza, ülök a vonaton, ami éppen 65 perc késésben volt, ugyanis miután két hétre bezárták a nyugatit egyebek mellett felsővezeték csere/javítás miatt is, másfél nappal a nyitás után le is szakadt az egész... namindegy, szóval ülök a vonaton már alapból felfokozott idegi állapotba, erre jön a telekomos sms. Háhá mondom, már úgyis kicsúsztatok a 72 órából, hiába külditek. Majd elkezdem olvasni, és nem hittem a szememnek. Volt pofájuk egy olyan sms-t küldeni, hogy nem találtak hálózati hibát, ha még mindig gondom van, hívjam fel a nemtudomkiket, és ők segítenek műszaki kérdésekben. Hát annyira felment bennem a pumpa, ma már nem volt lelki erőm betelefonálni, de holnap délelőtt megkapják a magukét. Fél éven belöl már harmadik alkalommal nem volt internet minimum 2 napig (ugye most 3-ig), erre kiküldenek egy ilyen sms-t.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nem volt egyszerű, nagyon le akartak beszélni, de nem hagytam magam, 24 órán belül jön a vezetői visszahívás.

 

Amúgy azt mondták, hogy azért nyúlt túl 72 órán, mert az én visszajelzésem várták, hogy megjavult-e. xD És mivel nem szóltam be, hogy még mindig rossz, ezért zárta le a rendszer. Illetve náluk még mindig nyitva volt a hibajegy. Csak nekem honnan kéne tudni, hogy vissza kell szólni, káosz az egész.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Na valami jó hír kíváncsi leszek!  Vezetőségi vissza hívásra persze hogy húzták a szájukat és nem akarták hidd el senkinek nem jó ha ilyet kér a előfizető, nem térnék ki a pontos miértekre.

 

 

Na akkor ezt tegyük tisztába mert ez nettó baromság így. Szerelő fel vette a hiba jegyed neki azzal foglalkoznia kell ő intézi az egészet neki kell téged fel hívnia vagy a ktv admin adatok alapján el dönteni hogy mi a helyzet. Neked egyáltalán nem kéne senki hívogatnod.  Náluk nyitva a hiba jegy még ez így nem teljesen igaz hiba jegy már le  van zárva de minden ha jegy lezárása után van 12-34 órád neked hogy ki próbáld igen jó van nem jó ha időben szólsz akkor a régi hiba jegyet lehet vissza nyitni ezt kérni kell olyankor az vissza pattan és folytatják. Ez persze nem jó a szerelőnek több okból de erre se térnék ki, de mindegy is most.

 

Szóval mondtak hülyeséget neked bőven.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Hát valahogy éreztem. Új munkatárs lehetett, mert meg kellett érdeklődnie, hogyan is kell vezetői vh-t adni.

 

Amúgy annyit mondott, hogy optikai kábelt cseréltek, úgyhogy most már biztosan jó lesz a szolgáltatás, de ha esetleg megint előjön a hiba, akkor majd még nagyobb szakaszon cserélik a kábelt, és akkor már biztosan jó lesz. Mondom rendben, de ezt egy vezetővel szeretném megbeszélni. Aztmondja erre, hogy milyen vezetőre gondolok. :)

De amúgy aranyos meg segítőkész volt. Csak érted, vele kár erről beszélgetni, mert nincs képben, meg érdemileg semmit nem tud csinálni. Szóval csak üres beszéd minden, ami ott elhangzik.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Nekünk ilyenünk egy radab sincs. Illetve szerintem a hivatalban van 1, és onnan mindenki koaxon lóg.

 

Jut eszembe, az nem tudom mennyire normális, hogy amíg volt földi analóg tv adás, addig a kábelen lehetett fogni a TV2-t és az M1-et. :) Rendszerint ha elment a szolgáltatás, azokat néztem. Szép hosszú tönn km-es koax, felszed az mindent. :)

 

Most is zavarja a nagymarosi dvb-t az egyik t-s multiplexet, mert sikerült ugyan arra a frekire lőni. Ráadásul úgy, hogy zebegény 60%-án nincs dvb-t vétel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...