Kérdés

Sziasztok !

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

939 válasz erre a kérdésre

@Virus

Igazad van nem is neked mint felhasználönak kéne értenu hozzá. A lényeg, hogy nem megfelelően működik, jelezd a problémát a hibabejelentőn.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

Nálam a DSL Tunnel nem ment kb egyhuzamban 2 hétig a bekötés után, aztán magától helyrejött.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Mit tudok kezdeni ezekkel a Tunelekkel? Konkrétan azt se tudom, hogy mik ezek, azt meg főképp nem, hogy miért nem mennek és még csak információ sincs róla sehol sem.

Most ahogy ezt leírtam pont ekkor kivágott a fórum, és elindult minden. Azért az pontos időzítés. Viszont csak az alap letöltési sebesség van meg 10Mbsp, a 4G plusz sebessége most sem látható.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

7 perce, btz írta:

@Virus

Rakj fel a HGW admin felületéről képeket, mennek e rendesen a tunelek, naplórészleteket stb...

Azt még elfelejtettem leírni, hogy az éjszaka folyamán, az egész újraindult, gondolom valamit frissített magán, és ez nem a kezdeti lefrissítés volt, az már a bekötésnél megtörtént. Azóta van az, hogy szinte már a fele sebességet sem tudta adni 4G-vel. Nem tudom konkrétan mit mutassak, csináltam 4 darab képet.

1kepnet.png

2kepnet.png

3kepnet.png

4kepnet.png

5kepnet.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Virus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Virus

Rakj fel a HGW admin felületéről képeket, mennek e rendesen a tunelek, naplórészleteket stb...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Tegnap végre bekötésre került a Netmánia S szolgáltatás gyorsító opcióval, eddig semmilyen gond nem is volt, tegnap a maximális sebességet adta le, ma már annak körülbelül a felét, most pedig már teljesen használhatatlan az egész, a gyorsító szerintem nem is funkcionál. 5Mbps le, 0.5Mbps fel. Ez mi lenne? Ha lehúzom a kábelt, hogy csak a 4G-t használja, netet sem kap, még a "modem" oldala sem képes beléptetni. Mi lehet a probléma? Adatkorlát túllépés biztosan nem volt, tegnap maximum 3GB összforgalom volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@b10up

Egy része az amiről képet rakott be Caligin, csak elsiklottam felette hajnali órákban :D

De rosszul van írva mert 30 és 50-es net mellé nem Február 1.-től hanem Június 1.-től kérhető majd.

Másik része bennfentes történet...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Roli82 írta:

2017. június 1. hatályú változások:

Módosításra kerülnek a Gyorsító opció igénybevételi és használattal kapcsolatos feltételei.

Lakossági ÁSZF 5/c vezetékes internet - értékesíthető - melléklet 9. pont.

Ezen kívül van még ezzel kapcsolatban változás, de mivel az ÁSZF nem tartalmazza - nem tudom miért - ezért nem publikálom egyenlőre.

A többi változást hol látod? 

Egyébként kíváncsi leszek, ha eltörlik a korlátot, vagy sokkal magasabbra küldik fel, akkor még lehet buli, viszont akinek amúgyis 20 fölötti netje van, vagy soha nem fog gyorsítózni, vagy napi fél órát ha tudja majd használni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2017. június 1. hatályú változások, akciók:

A Gyorsító opció Netmánia L (30 Mbit/s) és Netmánia XL (50 Mbit/s) díjcsomagok mellé is igényelhető.

gyorsito_l_xl.png

Lakossági ÁSZF 9. sz. melléklet - 22. pont

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2017. június 1. hatályú változások:

Módosításra kerülnek a Gyorsító opció igénybevételi és használattal kapcsolatos feltételei.

Lakossági ÁSZF 5/c vezetékes internet - értékesíthető - melléklet 9. pont.

Ezen kívül van még ezzel kapcsolatban változás, de mivel az ÁSZF nem tartalmazza - nem tudom miért - ezért nem publikálom egyenlőre.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, szabob írta:

Ha nincs nálad elérhető 30 Mbit/s-ot nyújtó szolgáltató, akkor 2018 végéig el kell hogy érjen Téged is a gyors net a SZIP-nek hála.
Nekem optikázásra 2017 végét mondott a helyi szerelő, próféta szóljon belőle, mert már elegem van ebből a retek DSL-ből.

Itt lesz optika, azzal nincs gond. Csak jövő év végére. Az engem már nem fog érinteni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 minutes ago, b10up said:

Már folyamatban az optikázás, de az még évek, addigra már nem itt fogok lakni. 

Ha nincs nálad elérhető 30 Mbit/s-ot nyújtó szolgáltató, akkor 2018 végéig el kell hogy érjen Téged is a gyors net a SZIP-nek hála.
Nekem optikázásra 2017 végét mondott a helyi szerelő, próféta szóljon belőle, mert már elegem van ebből a retek DSL-ből.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem várjuk ki az elsejét, ha megnézitek a jelenlegi ÁSZF-et, abban még szerepel a korlát, a június elsejétől hatályosban viszont már a weboldalon is szereplő rendeltetésszerű használat van. Ha ezután is korlátozni fognak, rájuk borítom a virtuális asztalt, meg megtanul repülni a HGW.

Ha valakinek van ésszerű magyarázata arra, hogy mi értelme volt 4 nappal az új ÁSZF bevezetése előtt kilőni mindenkire a limitet, ne tartsa magában...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Farao írta:

Szerintem kár ezt így felfújni... Mert még korláttal is jobb mint tisztán a DSL. Az a 700 Ft számomra meg még így is megér ennyit.

Ha pedig elérhető valakinél másik szolgáltató által korszerűbb gyorsabb internet, akkor nem kérdés. Lépni kell...

Napi 15-30 giga körül van nálunk a forgalom. Most néha lerántanék 1-2 dolgot, az pont 15-20 giga, lejöhetne instant is, de pont nem, pedig még bírnia kellett volna enyhe 5 percet. És nem az, hogy alapból ilyen, hanem hogy visszalépés történt. Ez a fő ami bosszant. 

Már folyamatban az optikázás, de az még évek, addigra már nem itt fogok lakni. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, b10up írta:

Na én is be lettem korlátozva. Részemről pusztuljon innen.

Szerintem kár ezt így felfújni... Mert még korláttal is jobb mint tisztán a DSL. Az a 700 Ft számomra meg még így is megér ennyit.

Ha pedig elérhető valakinél másik szolgáltató által korszerűbb gyorsabb internet, akkor nem kérdés. Lépni kell...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Na én is be lettem korlátozva. Részemről pusztuljon innen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz

Nálam most jön a szokásos teljes sávszéllel azaz jó minden, viszont a napi adatforgalmam még közel se lépte át a 5 gigát se... :) 
Mivel kezdek hely szűkébe lenni, és letölteni való sincs, így ez ma valószínűleg még így is marad. :D 

Viszont @b10up állítása igaz lehet, ha lesz letölteni való akkor tesztelem :D

@gghrtz

Ha be telefonálsz le veszik az SNR lockot, amit valószínűleg azért kaptál mert a kelleténél rosszabb a DSL vonal. Lehet megérné rá egy javítást is kérni, nálam is nyertek vele plusz 1 megát és így DSL szálon stabilan jön a 7,5 megabit. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

b10up

Ez nagy kár, eddig nekem full sávszéllel ment, és most kezdtem észrevenni, hogy visszaesik a sávszél. A tisztességes az lenne, ha legalább a szerződésben lévő 10 Mbps letöltést biztosítanák minimum. Hiába 8000 kbps a max ADSL sebességem, valamiért SNR lockot kapok állandóan, pedig még szünetmentes tápom is van, így a DSL rész kemény 2,5 Mbps... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, szabob írta:

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, sokra nem jutottunk... Napi 5 GB és havi 100 GB-os korlátra hivatkoznak, kérdeztem elsejétől lesz-e változás, erről nem tudtak tájékoztatást adni. Továbbra is maximális a fejetlenség a T-nél a gyorsítót illetően. 
Elsejét kivárom, de legfeljebb a jövőhét elejéig. Ha marad minden így, akkor az ilyen szinten korlátozott szolgáltatásnak semmi értelme, részemről megy a levesbe.

@btzRestart volt, majd factory reset is. Változatlan minden.

Azzal se sikerült konszenzusra jutni, hogy eddig miért tölthettem agyba-főbe.

A napi 5/havi 100 már rég nincs. És nem is hallottam senkitől, hogy beleütközött volna.

Most úgy van, hogy 

<10GB 50/10

10-30 5/2

>30 1/1

Bárkinél mértem, így volt hétköznapon is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, sokra nem jutottunk... Napi 5 GB és havi 100 GB-os korlátra hivatkoznak, kérdeztem elsejétől lesz-e változás, erről nem tudtak tájékoztatást adni. Továbbra is maximális a fejetlenség a T-nél a gyorsítót illetően. 
Elsejét kivárom, de legfeljebb a jövőhét elejéig. Ha marad minden így, akkor az ilyen szinten korlátozott szolgáltatásnak semmi értelme, részemről megy a levesbe.

@btzRestart volt, majd factory reset is. Változatlan minden.

Azzal se sikerült konszenzusra jutni, hogy eddig miért tölthettem agyba-főbe.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: szabob

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@szabob

Egy restart esetleg?

@Farao

Nálad mi a helyzet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Új nap, új lehetőségek... gondolná az ember.
Ennek ellenére, eddig 0 adatforgalmazás mellett a sebesség:

6334568307.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

Múltkor is hétvégén merült fel ez a probléma, ha jól emlékszem. Kiváncsi leszek, hogy holnap is ugyan így lekorlátoznak e. Holnap kiderül, illetve lelkesedve várjuk az elsejét.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@btz Igen ezzel a prioritás dologgal tisztába vagyok :) A dominósok korlátlan hétvégéjét viszont elfelejtettem, ez válasz lehet a lassulásra. Na majd holnap kiderül :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Farao

A hivatalos az az, hogy nem lesz korlát. Az ASzF nem fog tartalmazni semmilyen számszerűsített limitet, ez van papirra vetve, a logika szerint ez a "hiteles". Ahogy Roli is írja, lehet, hogy a Dominósok miatt van. Elég valószínű, hogy a mobil felhasználók prioritásosak lesznek a hálózaton, így ha nekik kell a kraft, akkor ezt átmenetileg megérezhetik a hybridesek is. Sajnos a cella egy osztott közeg, véges a kapacitása. Közben pedig maguk a hybrid felhasználók is egyre többen lesznek, nem kevesebben, köztük is valahogy igazságosan kell elosztani az erőforrásokat.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most