Ugrás a tartalomhoz
  • 4

Gyorsító opció


Patrik92

Kérdés

Sziasztok !

 

Hosszas huzavona után a Telekom egy olyan ajánlattal keresett fel hogy egy olyan modemet fognak kihozni amibe be van építve egy Sim kártya és az a mobil internetre csatlakozva fogja kiegészíteni a meglévő  10 megás  vezetékes sávszélességemet 30 megára.

Valakinél van már ilyen eszköz, esetleg valakinek valami infója róla ?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 934
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 0
Ekkor: 2016. 12. 13. at 17:03, btz írta:

űködés miatt van még mindig a probléma, mert a mobilnetes ip címe még mindig NAT-olt a HGW-nek. A HGW beállításairól tudsz képeket csinálni?

 

Az a helyzet, hogy a 2 fizikai interfacen lévő kapcsolatod valóban natolt ip-t fog kapni, viszont azt az eszköz csak a telekom hálózatáig használja, erre a 2 natolt címre fog ráhúzni a HGW egy harmadikat, ami aztán a külvilág számára publikus lesz, és kívülről is eléred vele a hálózatodat, ha portot nyitsz. Szóval végülis natolt, de mégsem, a felhasználónak kedvezőbb módon.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

De ez is csak olyan 72 órás mese volt. Azóta visszakerült a lassan induló ZTE, és szépen NAT-olt IP-n megy az SSH ahogy előtte is. 

Aki nem akar magával kiszúrni, az ilyen nem rendel. Nálam már a felszereléstől kezdődtek a gondok, két hét alatt mindösszesen egyszer tünt úgy, hogy megy. Viszont napokat állt. De a Telekom ügyfélszolgálat komolyan kell ehhez: egyik ember felveszi a "problémát", arról email nem küld, így azt hiszem tényleg rögzítette, és valahogy egy rendszergazda már konfigurálgat, ehelyett 71-dik órában egy telefon szerelő felhív, hogy majd gyorsan lerakja, majd azt sem tudja kivel beszél, majd közli hogy szerinte megy. Leellenőrzöm, és nem. A mit csinált kérdésre a válasz: SEMMIT. Szóval, csak óvatosan a 71 óránál kuncsaft nem elérhető telefonokkal. De itt volt olyan is, hogy 3 nappal korábbra dátumozott SMS-t kaptam a  71-dik órában. Aztán *****fone megerősített, hogy engem az a szám soha nem keresett.

Szumma-szummárum: Telekomos "javítás" kézrátétellel megy. A Huawei HA35-11 pedig egy kalap *****. 

Tkom: lehet, hogy nem kellene próbálni eladni az a 706 forintos szivatást, de legalább megcsillagozni, hogy leértékel áru, mert érték csökkentett szolgáltatás megy rajta.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, pogacsa írta:

Huawei HA35-11: nagyívben kerülendő

Részletesebben: "hátrányos" környéken lakunk, itt Hutweiden csak faluvégi xDSL van, abból is az ócskább fajta. A Telekom ugyan elad még 20 Mbit/s-es csomagokat, de az 11-12 Mbit/s-ig húzható maximum, 13-tól szakadozik. Évek óta ez a helyzet, fejlesztésnek nyoma sincs, szándék sem sok. Sajnos az elmúlt "bepróbálkoztam" az un. Hybrid xDSL + 4G LTE "gyorsító" opcióval. Ez két hét folyamatos gond volt. Értsd a legalapvetőbb dolgok nem mentek már a végén. Összesen 1 napig ment, de akkor szuper gyors volt (60 Mbit/s le, 10Mbit/s fel). Utána egy hétig központi problémájuk volt, így a router csak DSL-t tudott, aztán "megjavult" onnantól szakadozott minden, sebesség is mindössze 22Mbit/s le, 8Mbti/s fel. Ami komolytalan 20+50 helyett, mivel a DSL max 12, akkor az LTE is mindössze 10-et tett hozza. DE NEM EZ A PROBLÉMA!

Hanem, hogy rossz az egész technológia. Sima SSH nem máködni, nyilván SSL sem. Informatikus nem éri el a távoli szervert, illetve senki nem tudi Home Banking-elni. Ez komolytalan. Majd kitalálták, hogy un. NAT-olt IP-t kap a HA35-11, ez a gond az SSH-hoz. Nosza, legyen nem NAT-olt nyilvános (hagyományos) IP. Azt nem lehet beállítani, csak a NAT-olt privát IP megy. Ezek a 100.x.x.x-es címek.

Először is: sima speedtesten a vezetékes ág sebességét fogod mérni, ha minden rendben megy. 50/10-et akkor mérhetsz esetleg, ha csak a mobilos ág él. Ha ténylegesen kíváncsi vagy a sebességre, tölts több mint 10 másodpercig egy nagyobb fájlt, vagy a speedof.me oldalt használd. Ez mutatja, de a speedtest.net pl nem, mert először a vezetékes ág 80%-át fel kell élned, mielőtt a 4G-t is belefűzi. 

Normál működés esetén kívülről teljesen publikus IP címed lesz, jelenleg is lazán ssh-zok haza, hajtok egy vpn kapcsolatot és streamelek 8 megabites bitrátával Plex szerverrel. Ha NAT-olt lesz a világ felé az IP címed, akkor ott beállítási hiba van, de azt otthon nem fogod tudni megoldani. Valószínűleg félrefutott neked valami a létesítéskor, de ha elég kitartó lettél volna, végigrágják neked, mert mint írtad, a 4G kapacitása megvan.

Ilyet hajtok otthon, itt sem elsőre indult el, de azóta elnyűhetetlen. Szóval én továbbra is csak rábeszélném azokat, akiknek ez az egy út van a gyorsabb nethez.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

b10up: speedtest-el néztem amikor tudtam mérni, meg amikor nem. De talán nem a sebesség volt a legnagyonbb gond. A "kitartóbb lettél volna", szóval ez nekem tovább nem fért volna bele, még két nap is nincs munkám. Az hogy nálad megy az ssh haza - örömteli de az én esetembe nortel vpn ssh ZTE-vel, a másikkal hetek alatt nem tudták rendezni. Lehet hogy "létesítéskor" van a probléma, de akkor személyzetet kell cserélni. Az hogy 62 napig, naponta órákat beszélek a Telekomal, illetve már hazajáró vendég a szerelő, nem csak *****i sok idő, és kiesett munka lehetőség, hanem a Telekom oldalán meg tökéletesen feleslegesen elköltött sok mérnök óra. Béta tesztelni laborba szokás, ez ifgy kimeríti a szándékos károkozás tényét, mivel tudnak róla, csak nem értenek hozzá, vagy alkalmatlan a technológia, vagy mindkettő, de *****i amatőr.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

csillagok =  * * * * * *

(de hogy ez a forum engine is ennyire telekom szagu legyen)

nálam sincs mód normális internetre, 6 éve nyüglődők vele, van ez van elköltözök. Illetve van * * * * * * * 4g amin az ssh out of box, megy, de azzal kb. 2-3 bírom 4GB limittel. De attól ez a HA35-11 doölog nem működik. Nem életszerű, hogy akár csak napokig ne tudjak fellépni munka ügyben ssh-ra. Mert oda mindig akkor megy az ember amikor sürgős, mert már gond van.

bocs ha paprikás vagyok, a telekomnak szól. Sok időment és energiámat vették már megint el, a munka felgyülemlett, család mellőzve, de jó hogy fizetek érte - a nyuszikás vicc ugrik be...

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: ahammer
alpári szó, konkurencia említése
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
18 órája, btz írta:

Üdv!

Nem hiszem, hogy azért lett kicsillagozva, hogy ezt szóközökkel megkerülve ide ki írd.

Ha úgy érzed, hogy nálad a gyorsító opció nem váltja be a hozzáfűzött reményeket, akkor mást nem tudsz tenni, mond le, mobilnet sebességre nincs garancia, néha gyorsabb, néha lasabb, leterheltségtől függően.

NAT-ot ki lehet kapcsoltatni dslen is. Csak egy telefon hívás.

"csak egy telefon hívás". Köszi - majd kicsillagozzátok. Szóval hívtam, nem tudják kikapcsolni. Mert le van tiltva, nekem ezt mondták. Lehet védeni a mundé becsületét minden áron, de 64. napja nem sikerül a 713988071-es üzelti DSL-t a 837906390-en beüzelemni. Fizikailag ugyan az a telefonvonal. Számtalan szerelő itt hagyja a azt általad is rossznak minősített vonalat. Volt egy ZTE üzleti (wps kapcsoló nélkül) ment, az is kitartást igényelt. Jöttek az ünnepek, gonoltam egy hónap elég hogy harmadáért lakossági legyek, akkor sem fog senki semmit rendberakni 72 óra alatt. (70 óráig a munkalapot sem nyitják meg. Ma is reggel 8:34-kor mozdultak rá a kétnapja bejelntettre - rém elégedett vagyok). Lett belőle wps-el ZTE, kellett is egy hónap, de végül mentek a dolgok. Közbe javasolták, hogy csodálatok Huawei hybrid legyen a baraátom, hát nem lett, mert az két hét alatt sem tudták beüzemelni, ózta van ismét egy wps-s ZTE, minde december 20-án: multicastingal szaggat a tv, ssh megy - ha nem akkor fogok megőrülni, voip nem tud feljelntkezni a HGW-re...

csak egy telefonhívás...

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@pogacsa

"Mert le van tiltva, nekem ezt mondták. "

Mi van letiltva és miért? Másnak gyorsító opcióval is publikus címe van, ahogy már itt fentebb mutatták. Szóval nem tudom mi van letiltva, lehet félreértettek valanit, vagy te értettrd félre, amit mondtak

Ezt a sok HGW cserélgetős dolgot sem értem tisztán a leírásod alapján. Sajnos a vonalad elég gyenge, ezt sajnos nem fogja megoldani a HGW csere, csak is egy közelebbi dsl központ, egészséges vezetékekkel.

72 órán felüli hibaelhárítás esetén kötbérre vagy jogosult, élj ezzel a lehetőséggel.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
1 perce, btz írta:

@pogacsa

"Mert le van tiltva, nekem ezt mondták. "

Mi van letiltva és miért? Másnak gyorsító opcióval is publikus címe van, ahogy már itt fentebb mutatták. Szóval nem tudom mi van letiltva, lehet félreértettek valanit, vagy te értettrd félre, amit mondtak

Ezt a sok HGW cserélgetős dolgot sem értem tisztán a leírásod alapján. Sajnos a vonalad elég gyenge, ezt sajnos nem fogja megoldani a HGW csere, csak is egy közelebbi dsl központ, egészséges vezetékekkel.

72 órán felüli hibaelhárítás esetén kötbérre vagy jogosult, élj ezzel a lehetőséggel.

Azt mondták 1412-n, miután végre valaki megértette, hogy szétdobál az SSH, hogy ez lehet public vagy privat IP cím probléma (NAT-olt), de ismétlem az a HA35-11 miatt merült fel. Ekkor tudtam meg azt is, hogy a NAT-olt címek a 100.x.x..x-esek. A fiatalamber próbálta átállítani, többször, de az eszköz csak nem kerül publikus IP-re. Ezért megkereste a háttérosztály, hogy a mi a helyzet. Majd visszahívott, hogy ezzel az eszkoözzel csak NAT-olt IP lehet. 

Most őszintén, hitelesnek tűnt, segítőkésznek, ... Azóta tudom, hogy a ZTE eszközök esetében is NAT-olt privát IP-n vagyok, és semmi baja az SSH-nak.

Nem sportból cseréltetem az eszközt, így működikez a válalalt. Volt egy üzleti ZTE, hoztak helyette agy lakosságit. Minek? Azóta van egy polciot. Utána mondták hogy van ez a csoda hybrid, gyenge a vonal itt, de ez segítene rajta, lett a HA 35-11. Az hétszámra nem működik. Ezért visszahoztak egy ZTE-et, pechemre nem azt ami már itt volt, és végül ment lassan amennyit a DSL tud.

A Telekom személyzet nagyon elbeszél egymás mellett, egyik munkafázisból az információ ezreléke kerül tovább. A következő fázis nem próbál tisztábban látni, nem egyeztet. Körübell ugy tundnám jellemezni, mintha egy terem közepén valaki elkiabélja magát, hogy XZY-nél probléma van, és két nap mulva valami szól, hogy most hívtam és pont nem veszik fel. "Lezárhatóm? Persze,így kell ezt csinálni." A külsős szerelőknek meg ez mind egy munkalap, két napig ülteti, utána meg vonogtja a vállát. Szerintem 60 nappal ezelőtt rajtam kívül már minden érintett tudta, hogy ez a vonal bizony nem sokat ér, az azt megelőző évékben is ez volt a helyzet. Van ez a telefonálgatás, jön megy a szerelő, lassan már megágyazok neki. Azt egész dolog meg helyben jár, ezeknek az embereknek ez a munkájuk. Nem írok ide semmit meg már megint megcsillagoztok, de nyilván én vagyok a gyenge lácszem, de nem tudok mást választani, mert nincs más. Így meg nem tudok dolgozni, az meg uyge alapvető probléma. Úgy is viselkedik a válalalt. 2005 - 2008 körül volt már egy hasonló időszakuk, akkor meg is zuhantak, ennek is az  lesz a vége, csak késlelteve, mert a konkuencia idővel bővülni akar valamerre... Ha szerencsém van erre is.

 

 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@pogacsa

"Majd visszahívott, hogy ezzel az eszkoözzel csak NAT-olt IP lehet. "

Nekem ugyan nincs ilyen szolgáltatásom, de a fentebbi hozzászólók információi alapján nem így van, aki ezt mondta tévedhetett.

"NAT-olt privát IP-n vagyok, és semmi baja az SSH-nak"

Az szinte kizárt, hogy SSH-z nat mögül, ha ez tényleg így van akkor újra kell gondolnom amit az iskolában tanultam a hálózatokról.

Ezen az oldalon megnézheted, hogy natolt vagy e.

http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

Rákattintasz a lookup gombra és ha a hostname értékben nem szerepel, hogy "nat", akkor nem vagy natolva.

Az ügyfél szolgálati dolgokhoz pedig csak azt tudom ismét hozzá tenni, hogy kötbérigényed mindenféleképp jelezd, nyilván nekik is az az érdekük, hogy megoldódjanak a gondjaid, mert így nekik is pénzbe kerül.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

A lényeg, hogy van egy virtuális interfész, amin a forgalom megy, ennek publikus ip címe is lehet, innentől kezdve, hogy a fizikai interfészek natoltak az a hálózat számára transzparens, rejtve marad.

Ha natolt a címe ZTE-n attól még saját routerre passthrough-oltan is az marad. Ezt feloldani a szolgáltató tudja csak. 

Én is használok SSH-t, SFTP-t is, ZTE Speedport E2i van, és semmi gondom nincs. A portok nyitva vannak a szolgáltatáshoz és megy. Nem volt vele soha gondom.

Az előtte lévő adsl2+ only ZTE vel sem volt ilyen gondim ilyen téren.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

Így van, de alapból a felhasználó csak ezzel a virtuális interfésszel kellene, hogy találkozzon, ez viszont  alapból publikus. Legalábbis az esetek nagy részében. 

Pass-through valóban nem oldja fel a natot, de betippelném, hogy az ssh sem menne, ha tényleg natolt ip-je van és nem trükközik Hamachival vagy ilyesmivel. De ezt pár kattintás átállítani, ezen nem kéne, hogy bukjon az egész mutatvány.

Nekem volt E2i, most gyorsítós. Végigszenvedtem a létesítés kezdeti nehézségeit, azóta ugyanolyan stabil, mint az E2i, csak néha kicsit gyorsabb is :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 órája, btz írta:

@pogacsa

"Majd visszahívott, hogy ezzel az eszkoözzel csak NAT-olt IP lehet. "

Nekem ugyan nincs ilyen szolgáltatásom, de a fentebbi hozzászólók információi alapján nem így van, aki ezt mondta tévedhetett.

"NAT-olt privát IP-n vagyok, és semmi baja az SSH-nak"

Az szinte kizárt, hogy SSH-z nat mögül, ha ez tényleg így van akkor újra kell gondolnom amit az iskolában tanultam a hálózatokról.

Ezen az oldalon megnézheted, hogy natolt vagy e.

http://whatismyipaddress.com/ip-lookup

Rákattintasz a lookup gombra és ha a hostname értékben nem szerepel, hogy "nat", akkor nem vagy natolva.

Az ügyfél szolgálati dolgokhoz pedig csak azt tudom ismét hozzá tenni, hogy kötbérigényed mindenféleképp jelezd, nyilván nekik is az az érdekük, hogy megoldódjanak a gondjaid, mert így nekik is pénzbe kerül.

szevasz,

szóval ez NAT-olt. Leírom, hogy mi az "SSH-zás" az esetembe, lehet, hogy árnyalja a dolgot. Nos az van, hogy céges VPN-re be kelle jelnetkezzek, ez egy Network Connect kilensel megy, Juniper Networks csinálja. Az ezt követő lépes az SSH parancssorból, és ennyi. Csináltam egy képet, remélhetőleg nem kompromittálom sem magam, sem a világot.

A HGW fél órája volt "factory reset" állapotba hozva, mert ismét járt nálam egy szerelő - nagyon üdítő volt, hogy értette amit mondott és csinált. Sajnos a HA35-11 úgy lenne elvive innen, hogy munkalapon csak komment, az ZTE meg nem szerepel a Telekom nyivántartásba, így most VoIP teló nem megy (mindegy). Lényeg az, hogy holnap itt lesz mind a két eszköz, és újra próbálkozhatok, hogy melyik maradjon. Tudok a HA35-11-en olyat állítani, hogy adott forgalom (vpn) a DSL irányába menjen, és minden más mehet ahol akar?

Azt hiszem holnap a HA35-11-en is kezdeményezek a Factory Reset-et, és után betesztelem, hogy mire jutunk. Félek, hogy ez a dokumentálatlan szerelgetés, egy hétig kimaradó LTE nem tett ennek se jót... Mert volt egy nap amikor nagyon klassz volt, de SSH-ra nem emlkeszem kellett-e, de scp-vel toltam fel azokra a szerverekre, és nagyon gyors volt. A protokol ua., de "folyamatos", nem tudom ez különbség-e.

köszi

 

Screen Shot 2017-02-15 at 15.15.49.png

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

A VPN miatt más a helyzet. Ez működik akkor is, ha éppen a modem fullra ki van kötve? Mert akkor gyakorlatilag külső szerverre kapcsolódsz te is, és az a szerver is, ahova beSSH-zol.

A HA-ban nem tudsz ilyesmit állítani, de alapból ameddig nem telik fel a sáv, minden a DSL-en megy. Viszont ha szeretnél, rá tudok nézni, hogy mi okozza a problémát.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
24 perce, btz írta:

@pogacsa

?

...

Szóval akkor az SSH-t VPN felett éred el, így már érthető! Így tényleg el tudod érni NAT-olt hálózatról is.

Nincs ilyen eszközöm, de nem hiszem, hogy lenne lehetőség a forgalom ilyen aprólékos szabályozására.

Látsz rá esélyt, hogy a HA35-el is menjen a VPN+SSH? Holnap visszahozzák, kicsit belemászok, és kipróbálom SIM nélkül és azzal is... Hátha ott van a kutya elásva.

köszi mindent ;)

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: pogacsa
képet kivettem az idézetből
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
55 perce, b10up írta:

A VPN miatt más a helyzet. Ez működik akkor is, ha éppen a modem fullra ki van kötve? Mert akkor gyakorlatilag külső szerverre kapcsolódsz te is, és az a szerver is, ahova beSSH-zol.

A HA-ban nem tudsz ilyesmit állítani, de alapból ameddig nem telik fel a sáv, minden a DSL-en megy. Viszont ha szeretnél, rá tudok nézni, hogy mi okozza a problémát.

"modem fullra ki van kötve?" a 4g sim-re gondolsz? 

köszi

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0
2 perce, pogacsa írta:

futok mégegy kört vele. Nagyon úgy néz ki a dolog, hogy itt hoznak visznek eszközöket, és nem jelentik le a Telekom fel, ott más van nyilvántartva, és össze vissza megy konfigurálgatás. (Pl. az a ZTE ami most itt van, azt nem létezik, és a Telekom úgy tudja HA35 alatt megy a forgalom... Nagyon furcsa). Jól értem, hogy szerinted SIM mellett is illene működnie?

Igen, mindenképpen működnie kell. Ha valami félre van állítva, azt ki lehet deríteni. 

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 0

@b10up

Ezt jó tudni. Már 2016. márciusban is érdekelt a korlátozás alkalmazásának gyakorlata, akkor nem kaptam rá választ. Ezek szerint a feltételes mód érvényesült korábban. Most pedig már elég egyértelmű a helyzet, hogy nincs korlát rendeltetésszerű használat mellett.

Ekkor: 2016. 03. 13. at 22:42, Caligin írta:

...

A gyorsító opcióval kapcsolatban jelenleg nem egyértelmű számomra, hogy

1. Ténylegesen felfüggesztésre kerül-e a kiegészítő szolgáltatás a napi 5GB és/vagy a havi 100GB adatforgalom átlépése után? Az ÁSZF szerint "a szolgáltató jogosult" a felfüggesztésre, de él is vele? Vagy központilag automatikusan szabályozott és letiltásra kerül a limit átlépésénél?

...

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Caligin
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...