Roli82

Árcsökkenés a NetMánia XL és XXL csomagokban promociós jelleggel!

Kérdés

net.PNG

Kicsit megkésve de jobb később mint soha! :D

2016. Május 20-tól promóciós jelleggel a NetMánia XL és XXL árai csökkentek piaci és speciális területeken is!

A 2016. május 20-tól visszavonásig tartó akció keretében a Netmánia XL csomagra történő új szerződéskötés vagy ezen csomagokra az akcióban történő díjcsomagváltás / hűség hosszabbítás esetén a szolgáltató bruttó 375 Ft-os havidíj-kedvezményt, Netmánia XXL esetén bruttó 1.425 Ft-os havidíjkedvezményt biztosít piaci területen, függetlenül a csomagra vállalt szerződés tartamától. A kedvezmény a hűségidő végéig érvényes!

Piaci.png

spec 1.png

Spec 2.png

A táblázatot készítette @anonymus . Köszönjük!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

43 válasz erre a kérdésre

Magára  a promócióra vonatkozik,  ha meg kötöd a promóció alatt 1 vagy 2 évre akkor a hűségidő végéig a promóciós árat kapod. 

1412-öt próbáld felhívni a weboldal elég problémás :(

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A visszavonásig érvényesség magára a promócióra vonatkozik, a havidíjak például a két éves hűség esetén annak lejártáig maradnak ezen az összegen?

Miért van az, hogy ha megadom a címemet, vagy ha belépek és lekérdezem a lehetőségeket, akkor van 50-es és 120-as csomag, viszont ha a honlapon (belépve) módosítanám a jelenlegi csomagomat, akkor az 50-es és a 120-as a lakóhelyen nem elérhető üzenet van?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm. A 1412 biztosabb-e vagy a T-Pont?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyiket az egyik konkurencia területén adható, a másikat meg másik konkurencia területén!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A kedvezőbb Spec 1.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia @Padrino1

Kollégám szerint  Pilis piaci terület, spec 1 és spec 2 nem kínál fel a rendszer, csak első 6 hónapra ad  féláras kedvezményt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbálkozz üzletkötőn keresztül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Épp most, Padrino1 írta:

Most hivtam egy üzeltkötőt, ő sem tud jobbat ajánlani a piaci árnál.

Szerinte a Spec árak Pilisen nem érvényesek.

Nem is ezért mondta, @Roli82 , hanem ő tud neked adni 6 hónapra kedvezményt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

1412 is tökéletesen megfelel, a rendszerben  kedvezményes árak vannak most csak bent. Szóval ha a címeden műszakilag mehet az 50 vagy a 120 akkor olcsóbb áron fogod megkapni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
38 perce, OldMike írta:

Vonzó lehetőségnek látszik számomra, hogy a jelenlegi 30/5 helyett - havi plusz 525 forintért - 120/15 lehetne, de nem tudom hogy igazából szükségem lenne-e rá (ki tudnám-e használni)?

IPTV-m van, de ez gondolom nem lenne másabb. Az internet használatomra nem jellemző a felhőbe töltés, más nagyobb fájlok feltöltése sem gyakori. Néha letöltök 20-30 GB-os fájlt, de az megy a háttérben, igazából mindegy hogy mennyi ideig tart.

Jellemző tevékenység a böngészés (YouTube is), meg szükség szerint a gépen használt szoftverek frissítéseinek letöltése. Gondolom a weblapok betöltése nem lesz különösebben gyorsabb. Sokszor jelenik meg egyébként is a "biztonságos kapcsolat létesítése" felirat jó pár másodperc időtartamra.

(néhány éve 20/1-es netem volt, ahhoz képest a mostani leginkább a csatolt fájlokat is tartalmazó e-mailek elküldésekor látszott lényegesen fürgébbnek)

Önmagában internetezés, IPTV nem lesz semmivel sem jobb, elvégre tudtommal optikán pl. az IPTV-nek külön sávszélesség van fenntartva, vagyis független az internet sebességétől.

Internetezés nem lesz gyorsabb, elvégre a weboldalak csak kilobájt, megabájt méretűek, a DNS szolgáltató attól még lehet hogy lassan reagál ugyanúgy stb.  Youtube szintén nem lesz gyorsabb, mert elvileg 50 Mbit/sec bőven sokszorosan elegendő a full HD megtekintéséhez (1080p).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, Padrino1 írta:

Roli82, most indul Pilisen is a Telekom szolgáltatás, 120Mbps+alap telefon megrendelése esetén melyik díjtáblázat érvényes?

Is-is. Hivatalosan piaci terület, de sok esetben osztogatnak Spec II-t.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok, most beszéltem az ügyfélszolgálattal, csak a piaci ár jöhet szóba és még a 6 hónapos féláras kedvezményt sem kínálták fel. Így akkor most legalább minden világos, Pilis ismét hátrányban van :S

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most hivtam egy üzeltkötőt, ő sem tud jobbat ajánlani a piaci árnál.

Szerinte a Spec árak Pilisen nem érvényesek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

3 szolgáltatás mellé tudott volna adni 6 hónapos kedvezményt.

Elmondása szerint nálam az a "kedvezmény", hogy a telefonnal együtt olcsóbb lett a net :D

Hát igen, bevállalom a telefont az internet mellé és akkor 400-al kevesebbet fizetek mintha csak a netet kérném 8.000-ért. Persze ez papíron szebben fest, mert azt a benyomást kelti mintha csak 6.400-ba kerülne a net, az igazság viszon az, hogy havonta 7.600-ot fizetek miközben a telefonkészülék valahol egy dobozban pihen.

Na de a lényeg az, hogy  néhány napig reménykedtem valamiben és most már be kell látnom, hogy nem lesz jobb szerződés, a T is csak a pénzért hajt a többi sajnos csak üres reklámszöveg :ph34r:

Köszönöm mindanyiotoknak a hasznos infókat és a segítséget.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nekem az egész nem világos igazából, itt valami nagy csavar van a rendszerben, vagy valaki nagyon benézett valamit, vagy pedig felső bürokráciába futott az egész:

1. A listán szereplő településeknél van feliratkozási lehetőség.
  2. Feliratkozás esetén ott a hálózatkiépítési kedvezmény, ezt magában a reklámszöveg is alátámasztja.
  3. Ezt támasztja alá Monor, és Alsónémedi is, ahol feliratkozás során Spec II.-t kapott mindenki, nem piaci árat.
  4. Ezek a települések szintén rajta voltak a listán.
  5. Pilisnél nem adnak akciót feliratkozás esetén sem.
  6. Az üzletkötő meglepődik azon, hogy a T is felkeresi az embereket, miközben szernite ez a munka csak nekik lett kiadva.
  7. Üzletkötő sem akar adni kedvezményt igazából.

Jó nagy katyvasz az egész, szervezetlenségi probléma, értelmetlen bürokrácia és egy jó nagy adag fejfájás. Kiszámíthatatlan az egész, és hiába indítanak egy kampányt (ami elvileg még mindig tart), ha ennek nem tesznek eleget, mert most azt állítják, nincs ilyen kampány. Igazából nem lenne gond, ha nincs akció, csak legalább zárnák le azt a feliratkozós oldalt... amúgy is pontatlan.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

ejnye, most megint felcsigázódtam. 

1 üzletkötő + 1 ügyfélszolgálatos +1 másik ügyfélszolgálatos +1másik üzletkötő mondták ugyanazt. Ennek ellenére ténlyeg az van, hogy sima piaci áron kínálták a portékát, holott a feliratkozós oldalon ott áll, hogy "Munkatársunk a helyi fejlesztés megkezdésekor felveszi veled a kapcsolatot, hogy személyre szabott egyedi ajánlatainkról tájékoztasson."  Lehet, hogy ez meg is történt, mivel azt senki nem igérte, hogy a személyre szabott ajánlat mindenképpen olcsóbb lesz O.o. Az is már egyedinek mondható, ha kiderülne, hogy Monor, Alsónémedi Spec II, Pilisnek pedig kivételesen Piaci.

Most komolyabbra fordítva a dolgot, Alsónémedin azt hiszem van más szélessávú szolgáltató is aki 250Mbps-t ad a Telekom 120Mbps áráért, ott muszáj valami kedvezőbbel előállni. Monoron viszont nem tudom van-e más a ***** adsl-en kívűl. Pilisen nincs komolyabb konkurrencia, a kábeltv tud nagyob sávszélességet kínálni, de árban nem jobb a T Piaci-nál. Szóval ettől máris egyedinek és személyre szabottnak (betűsorrenden tudnék változtatni ám)  érzem magam.

Írtam most az ügyfélszolgálatnak, kíváncsi vagyok mit válaszolnak. Ezek után legalább elmondhatom, hogy én mindent megpróbáltam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a különbség a speciális egy és kettő között?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi van akkor, ha ugyanazon a területen mindkettő konkurrencia  is van, melyik árszabás érvényesül?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vonzó lehetőségnek látszik számomra, hogy a jelenlegi 30/5 helyett - havi plusz 525 forintért - 120/15 lehetne, de nem tudom hogy igazából szükségem lenne-e rá (ki tudnám-e használni)?

IPTV-m van, de ez gondolom nem lenne másabb. Az internet használatomra nem jellemző a felhőbe töltés, más nagyobb fájlok feltöltése sem gyakori. Néha letöltök 20-30 GB-os fájlt, de az megy a háttérben, igazából mindegy hogy mennyi ideig tart.

Jellemző tevékenység a böngészés (YouTube is), meg szükség szerint a gépen használt szoftverek frissítéseinek letöltése. Gondolom a weblapok betöltése nem lesz különösebben gyorsabb. Sokszor jelenik meg egyébként is a "biztonságos kapcsolat létesítése" felirat jó pár másodperc időtartamra.

(néhány éve 20/1-es netem volt, ahhoz képest a mostani leginkább a csatolt fájlokat is tartalmazó e-mailek elküldésekor látszott lényegesen fürgébbnek)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm. Igazából megerősítettél abban, hogy ha nincs igazán komoly méretű és gyakori fel- és letöltési igény (magáncélú vagy munka miatti), akkor nem érdemes feljebb váltani.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, OldMike írta:

Köszönöm. Igazából megerősítettél abban, hogy ha nincs igazán komoly méretű és gyakori fel- és letöltési igény (magáncélú vagy munka miatti), akkor nem érdemes feljebb váltani.

Egy különbség van, az pedig a le és feltöltési idő, pár példa:

Ami pl. 5 óra letöltés 50 Mbit/sec sebességgel, az 120 Mbit/sec esetében valahol 1,75 - 2 óra körül van.

Ami pl. 5 óra feltöltés 25 Mbit/sec sebességgel, az 50 Mbit/sec esetében 2,5 óra körül van.

Persze ez önmagában nem igaz, mert befolyásolhatja az aktuális internethasználat, eszközök számra, router, hálózati probléma jelenléte, HDD minősége, SSD megléte stb.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Deino

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igazából azért sem érdemes beszélni erről az árcsökkentésről, mert nagyon sok helyen még ADSL kapcsolat van, akiknek meg  VDSL2, netán optika van, azoknak meg többségében a kevesebb sávszélesség is elég, tehát az egész ajánlat egyfajta mézesmadzag.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Legtöbb efi nem így van vele, amerre járok optikán  30 a legkisebb csomag ami szokott menni de jellemzően 50 -120 at viszik. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most