Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

990 válasz erre a kérdésre

Köszönöm a választ!

Hát ez szomorú! Az utolsó reményem a hálóban lévő tévében van, de az a falra van szerelve nem tudom megnézni a típusát, talán majd a férjem megoldja.

A Panasonic nem igazán probléma mert a gyerek TV-je nem is baj ha nem nézi állandóan, de a Sharp tényleg zavar mert a szalonban van ahol dolgozom napközben.  Valami olyasmit olvastam a linken amit küldtél (köszönöm!) hogy CA kártya és CI modul kell a kódolt digitális adók vételéhez, ez sem lenne megoldás?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

PANASONIC LCD TV TX-32LE8PS használati útmutató szerint nem alkalmas DVB-C (Digitális kábel tv) vételre,csak analóg kábel tv vételre.

SHARP LCD COLOUR TV modell LC-37D65E  szintén nem alkalmas DVB-C (Digitális kábel tv) vételre, csak DVB-T (földfelszíni )

Szóval boxal tudtok műsort nézni ezeken a készülékeken.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyors választ!

Előfizetés: Digitális Kábel TV családi

Emeleti TV-k:

SHARP LCD COLOUR TV modell LC-37D65E

PANASONIC LCD TV TX-32LE8PS

A párom szerint CAM kártya kellene a box helyett, azt mondta ilyet kérjek a Telekomtól, van erre lehetőség?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem mindegy milyen előfizetése van, mert IPTV mellé is jár a kódolatlan digitális családi. Boxot meg nem akar érthető módon.

TV-k típusa viszont tényleg kéne, bár nekem is DVB-C képes TV-m van, mégsem működik rajta a telekomos digitális adás. Jut is eszembe, hogy az erre vonatkozó panaszomra már lassan 3 hónapja nem reagáltak, pedig érdekes módon csak a telekomos DKTV nem megy rajta...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Zsófia írta:

Üdv! Három TV van a házunkban és már egy jó ideje egyre kevesebb csatorna megy a 2 emeleti tévén, lassan már 10 is alig, tényleg csak nagy ormótlan dobozokkal lesz megoldható a problémánk? De hiszen minden tévénk képes digitális adás fogadására, és van rajtuk egy rakat usb szerű lyuk, tehát viszonylag újak, ennek ellenére nagy dobozokkal kell körberakjam? Ez nagyon elkeserítő lenne főleg a hálóban ahol a falon van a TV, se szekrény se más tároló nincs a közelében, mire pakoljam? Hihetetlen számomra hogy nem vásárolhatok hozzájuk valami apró bedugható szerkentyűt hogy ne csak a földszinti TV-t lehessen normálisan használni. A férjem szerint menjünk át egy másik szolgáltatóhoz mert a Telekom csak ennyit tud, de én ezt nem tudom elhinni, jelenleg minden szolgáltatás tőlük van, a telefon és az internet is, most akkor nincs más megoldásunk mint a szolgáltatóváltás? Tényleg nincs pendrive méretű kütyü amit bedugok a TV-be és megoldódik a gondunk? 

Üdv! meg tudnád adni a tv-k pontos típusát? Akkor okosabbak lennénk,hogy a készülékek képesek a dvb-c vételére vagy sem.Ja és egy utolsó kérdés ami nem lényegtelen,milyen tv előfizetésed van? IPTV  vagy DKTV?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv! Három TV van a házunkban és már egy jó ideje egyre kevesebb csatorna megy a 2 emeleti tévén, lassan már 10 is alig, tényleg csak nagy ormótlan dobozokkal lesz megoldható a problémánk? De hiszen minden tévénk képes digitális adás fogadására, és van rajtuk egy rakat usb szerű lyuk, tehát viszonylag újak, ennek ellenére nagy dobozokkal kell körberakjam? Ez nagyon elkeserítő lenne főleg a hálóban ahol a falon van a TV, se szekrény se más tároló nincs a közelében, mire pakoljam? Hihetetlen számomra hogy nem vásárolhatok hozzájuk valami apró bedugható szerkentyűt hogy ne csak a földszinti TV-t lehessen normálisan használni. A férjem szerint menjünk át egy másik szolgáltatóhoz mert a Telekom csak ennyit tud, de én ezt nem tudom elhinni, jelenleg minden szolgáltatás tőlük van, a telefon és az internet is, most akkor nincs más megoldásunk mint a szolgáltatóváltás? Tényleg nincs pendrive méretű kütyü amit bedugok a TV-be és megoldódik a gondunk? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megjött a programozható táv, tökéletesen viszi a boxot is. Hangerő beállításnál meg stb módban is a tv hangját állítja, így kényelmes. :)

Teljesen manuális módban keresem, akkor egy pillanatra felvillan a csatorna képe, majd kiírja, hogy a csatorna nem található, eltávolítja? Ilyen automata utánállítást/frissítést nem találtam.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Igen! Elég kétséges hogy sikerüljön. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Érdeklődőm, hogy manapság már teljesen kizárt, hogy HD csomagos digitális kábeltv-hez (nem IPTV-hez!) plusz set top box-ot rendeljen valaki?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meliconi többször bevállt, van időseknek való is. Néven megnezheto a kompatibilitása.  Taníthatóból a Logitech harmony vált be,  de ennél csak a távirányítóval    lehet ki-be kapcsolni a készülékeket. 

Teljesen manuálisan próbáltad megadni a csatornákat?  És ha lehet kikapcsolni az automata utánállítást? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Enyéámen sajnos nincs infra, pedig milyen jó lenne a fényképezőgépemhez.

Viszont ez szüleimnek kéne, de már kinéztem egy programozható távot, kíváncsi vagyok, jó lesz-e.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van valakinek tapasztalata a Humax box-al és univerzális távirányítóval? Szeretnék venni egyet, hogy ne kelljen két távirányítóval hadonászni, de a kiszemelt példányok használati utasításában nem szerepel a kódtáblában a humax márka.

Én ilyen esetre a telomat használom és nem csak 2 eszközt kezel.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kábelek rendben, keresési mód az összes félét kipróbáltam. Az automatáknál magától kapcsolgatja a csatornákat ha egy ilyen multiplexre tévedek, kézi keresésnél egyszerűen kiírja, hogy a csatorna nem létezik, törlöm-e. Kipróbáltam már mindent, ami eszembe jutott.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a gondod vele?

Bedobtam a fórummotor topicba. ismétlésképpen, ez az editorbox rosszul működik androidon, és a kevert nyelvű oldal (gondolom a böngésző beállítása miatt) erősen ciki 2015 végén.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mi a gondod vele?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez a fórum motor egyre rosszabb, eygzser szeretnék ilyen fellelős döntést hozni, nagyértékú rosszul karbantartható szoftvert válásztani hazzáértés nélkül,

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az opticumnak látszatra nincs magyar menüje. Felvenni sem tud. Hálózati lejátszónak sem jó.  De alapnak jó.  A fórum elején van a lehetséges funkciók listája 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nincs köze a jelerősséghez, múltkor lemérte a szerelő, 60 dBmV. Érdekes módon a box szerint csak 60-as a jelerősség. Ez utalhat a benne lévő tuner sz...r minőségére. De az ebből adódó pixelesedés máshogy néz ki. Ennek egyszerűen mosott a képe, mintha kicsi lenne a bitráta. Valószínűleg gagyi és gyenge a box hardvere, és ennyire képes. Elfogadhatatlan, mert rosszabb a minőség, mint az analógé.

Nem merünk tv-t venni, mert ez is egy DVB-C képes TV, és nem működik rajta a telekom digitális kábel. De csak a telekomos, összes többi szolgáltatóé működik. Viszont mivel saját készülék, nincs hozzá support. Mivel a műszerek nem mutatnak hibát, nem tesznek semmit. Meg amúgy is nem fogok évente tv-t cserélni, mert a szolgáltató kitalál valamit.

Továbbiak a box-ról: hibásan adja ki a scart-on a kapcsolójelet, egyes tv-ket csak "félig" kapcsol át (analóg tuner hangja jön, box képe pedig hibásan), vagy egyáltalán nem. Ez kábeltől függetlenül hibás.

Magyarul most kiküldtek az előfizetőknek egy használhatatlan valamit 1 héttel a lekapcsolás előtt. Nagyszerű.

Hogyan kerested a csatornákat?  Van ahol nem működik a keresés legalábbis trukkozni kell pl szolgáltató szám megadásával . A koax kábelnek is jónak kell lennie. És megfelelő hullám ellenállásunak. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Miért valtoztatta meg a tököm a fórum címét dvb-c ajanlóról Humax-ra?       Vissza sem írható,  és igy a nevem alatt szerepel ez a *****  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vegyél hozzá egy scart -rca áttalakítót.De Ne vegyél a telekomtól memediakonvertert.  Megfelelő a minősége ami szabad forditásban azt jelenti  hogy talán működik. És érdemes felvevoset venni 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Gondoltam erre, csak sajnos a tv eredeti távja már nincs meg. Univerzális van, és a leglényegesebb gomb, az AV nem működik sajnos. A HUMAX box meg nem ad ki kapcsolójelet SCART-on. Pontosabban kiad, de nem teljesen értem, mert az egyik tüskén ad 5V kapcsolójelet, amit a TV nem értelmez. A Sony videómagnó egy másik eret használ, és ott 12 voltot ad, amit viszont érzékel a TV, és szépen kapcsol is. Tehát a HUMAX valami másféle kapcsolójelet ad, ami nekem nem jó.

Vagy a taníthatókban is van előre programozott több 10 ezer eszköz? Vagy azokba nincs semmi, csak tanítással működnek? Mert akkor nem jó sajnos.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Vegyél tanítható távirányítót. Azok az univerzális távirányítók, amik előre vannak programozva, mindig lutrik, hogy megy-e majd az eszközöddel. A tanítható távirányító viszont megtanítható a másik távirányító infra kódjaira, ezért azzal biztos mennie kell, csak egyenként kell megtanítani a gombokra.

Én is ilyet tervezek venni most a digitális átállás után.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Van valakinek tapasztalata a Humax box-al és univerzális távirányítóval? Szeretnék venni egyet, hogy ne kelljen két távirányítóval hadonászni, de a kiszemelt példányok használati utasításában nem szerepel a kódtáblában a humax márka.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

óké  el olvasák akar mértnem intézkednek  amit lakoság ir forumba és előfiszetők irnak telekomnak  jol tududom elfiszetőkért van   telekom válalt   jo szolgáltatás  legyen  kőszőnőm 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hidd el hogy mindent olvasnak és vagy látnak. Volt szerencsém megnézni ennek a folyamatát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most