Roli82

Digitális Kábel TV

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

992 válasz erre a kérdésre

Na majd meglátjuk mi lesz ebből... :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha nem set top box akkor én egy olyan eszközre gondolok ami lesz szedi a hálózatról a dvb-c adást és át rakja az analógra.  Legalább is a 4 betűs kft csinál ilyet.

Arra a Huawei cuccra gondolsz?

Igen biztos van koaxos ki adása is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha nem set top box akkor én egy olyan eszközre gondolok ami lesz szedi a hálózatról a dvb-c adást és át rakja az analógra.  Legalább is a 4 betűs kft csinál ilyet.

Arra a Huawei cuccra gondolsz?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Beni2360 írta:

Én már saját dvb-c boxomat beüzemeltem amit a 4 betüs szolgáltatónál használtam és minden analóg adás fogható rajta nagyon jó minőségben, tehát müködik nincs leodólva.

Ok. Akkor működö képes... :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Toshiba,  Samsung, LG tvn megy, nem hinném hogy bármely stb-nek problémája lenne vele.

Bár mindhárom gyártónál más a beállítás menete, trükkje automatikus keresésénél..

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Talán ez elég volna néked: http://koscso.blog.hu/2015/05/29/kendo_dvb-c_tuner_hd_1920x1080_set_top_box

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha az összes adást bepakolja az analógba, akkor ez kétségtelenül egy olyan baráti megoldás lenne, aminek

olyan baráti megoldás lenne aminke része egy 25 turneres dvb-c vevő. - elég baráti lenne. fejállomásokon vannak ilyenek gondolom.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Merőben új és meg lepő megoldás lenne ez a T től de majd meg látjuk, találgatás szinten ha ilyet ad a T ami így működik akkor viszont ezt a „valamit” elé kell rakni és nem szabad a közvetlen bejövőre mert akkor meg internet nem lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?

Ezt akkor tudjuk meg ha valaki szerez boxot és nyilatkozik,hogy minden pöpecül megy. :)

Én már saját dvb-c boxomat beüzemeltem amit a 4 betüs szolgáltatónál használtam és minden analóg adás fogható rajta nagyon jó minőségben, tehát müködik nincs leodólva.

---------------------------------------------------------------

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?- e szerint lehet.

------------------------------------------------------------------------------------------

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha az összes adást bepakolja az analógba, akkor ez kétségtelenül egy olyan baráti megoldás lenne, aminek örülnének az eddigi analóg userek, mert megkönnyítené nekik az átállást. (pl. egy idős embernek, aki eddig a tévéjén kapcsolgatott, nem kell megtanulnia egy új doboz+távirányító kezelését, stb.).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A média konverter kifejezés alatt nem set-top-boxt értenek,nem árulták el, hogy akkor mi is lesz az pontosan...

Ezek szerint távirányítója sem lesz, és nem azon kell majd kapcsolni az adásokat? Mert ha nem set top box, akkor valami ilyesmire gondolnék.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezek szerint még az sem biztos, hogy saját boxot lehet használni!?

Ezt akkor tudjuk meg ha valaki szerez boxot és nyilatkozik,hogy minden pöpecül megy. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja igen, a felvétel eszembe sem jutott. Kíváncsi leszek, hogy amit a telekom ad, az tud-e majd felvenni, illetve hogy esetleg árulnak/bérelnek-e majd több fajtát, és lesz-e felvevős is közöttük.

Futottam egy kört a témában,bár sokat nem tudtam meg!

Felvevős DVB-C box nem lesz!

A média konverter kifejezés alatt nem set-top-boxt értenek,nem árulták el, hogy akkor mi is lesz az pontosan...

Arra a kérdésre,hogy lehet -e használni saját boxot,nem reagáltak...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most én vagyok ennyire gyökér, de sehol nem találtam új üzenet lehetőséget, csak a Válasz gombot (szóval sorry előre is, nem válasz akar lenni, hanem új üzenet).

Egy kis segítség kellene nekem. IPTV-m van, de az egyik TV-n simán analóg kábelt használok, ami át fog állni ugye kódolatlan digitálisra. Azt szeretném megkérdezni, hogy ehhez milyen DVB-C vevőt ajánlotok, mert sajna a TV-ben nincsen.

Sokat keresgéltem, és igazából ami szimpatikus, a Synaps CHD-3100M CX, ill. az AMIKO Mini T2/C.

Nem kell semmi sallang, felvétel opció, wifi stb. Csak HDMI csatlakozó, magyar menü, meg HD opció. Habár itt lentebb olvasgatva a hozzászólásokat, úgy látom, HD-nak a kódolatlan digitálisnál nem sok jelentősége van, mert nem tényleges HD-ban jön!? Amiket még esetleg nézegettem: Opticum C200, Thomson THC300, Amiko Mini HD (ezt nem tudom, hogy ugyanaz-e, mint a Mini T2/C). Azt sem tudom, ezek működnek-e Telekommal, mert mindenhol csak a Digit írják leírásokban.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az internetre nem tudok mit mondani mivel csak kábel tv-ém van de elég idegesítő hiba ez is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Azon a részen van valami hiba ha van ott ds freki is a közelben akkor az internet is érintheti.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mostanában (a nagy melegben?) nagyon pixelesedik a Comedy Centrál , az Paptika tv , AMC és a többi csatorna a 778 és 786 Mghz-en. Másnál is van ilyen hiba?

Néha olyan is van, hogy nem jelenik meg semmi csak a fekete képernyő és a felirat, hogy gyenge a vétel ellenőrizzem a kábelt.

XVI. kerület.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

tudja valaki hogy analóg előfizetéssel rendelkezők akik most kódolatlan digitális kábeltévét nézhetnek.... szóval hogy nekik milyen "dekódolót" ad majd a T? van olyan verzó ami pvr képes esetleg?

válaszokat előre is köszi

Üdv!

Szerintem nem vásároltak újakat, várhatólag marad(t) a régi DVB-C-hez adott box - ez   az Intek C30CX. Nem PVR-s, tudtommal ilyen képességgel rendelkező boxot DVB-C-hez (ezidáig legalábbis) sose adtak, ez a funkció IPTV-n elérhető.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

tudja valaki hogy analóg előfizetéssel rendelkezők akik most kódolatlan digitális kábeltévét nézhetnek.... szóval hogy nekik milyen "dekódolót" ad majd a T? van olyan verzó ami pvr képes esetleg?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, hogy nem lesz benne magyar, de egy kérdést midenképpen megér.

A csatornaváltás meg a felvétel lejátszás valóban nem probléma, a probléma inkább akkor van, ha kiír valami hibaüzenetet a doboz németül vagy angolul ("megtelt a merevlemez",  "átfedő felvételek nem engedélyezettek", ilyesmi), amit nem tud értelmezni, és nem tudja, hogy mit csinál rosszul. Ez a problémás, mert a mostani HDD felvevőjükön is gyakran van, hogy kiír valami problémát a gép, de mivel magyarul van, azt nem probléma értelmezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Lehet, hogy ez lesz.

Egyébként opcióként még az is ott van, hogy ezek között a német cuccok között lehet, hogy van többnyelvű, ami a magyart is tudja. Lejjebb az egyik fórumtárs írta, hogy megkérdezett egy eladót. Érdekes lesz, hogy mit válaszol. Jó esetben tud magyart is, és akkor mégis egy ilyen olcsó német cucc lesz a legjobb megoldás.

Hát erre a válaszra én is kiváncsi vagyok de ne számits rá mivel én is rendeltem pár éve egy DVB-T bokszot és ez sem tud magyarul.  Mivel nálunk sosom forgalmazták hivatalosan ezeket a márkákat, ebből ifolyólag 99%, hogy nem lesz Magyar nyelv benne. Ezt ne hasonlisd az Androidhoz, habár ott is csak az újabb szériában van Magyar nyelv meg amit hivatalosan is forgalmaztak a régebbi verzió számmal.

Különbem ha be tutdod nekik állítani már akkor nem lesz olyan nehéz a csatorna váltás meg a felvétel-lejátszás.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most