Ugrás a tartalomhoz
  • 6

Digitális Kábel TV


Roli82

Kérdés

Kódolatlan Digitális Kábel Tv csatornák, hogy is van ez?

Analóg kábel tv folyamatos kivezetésével lehetőség van kódolatlan digitális kábel tv-re. Ehhez három csatorna lista van, elsőn minden csatornát megtalálsz, kódoltat, kódolatlan egyaránt. Második listán központi fejállomás által ellátott területen lévő kódolatlan csatornákat, a harmadik listán a Dél-Keleti régió kódolatlan csatornáit.  Szükséges műszaki feltételek, amennyiben TV-d rendelkezik DVB-C vevővel: nincs más dolgod mint csatlakoztatni a koax kábelt és egy digitális kábel tv csatorna keresést elindítani. Amennyiben nem vagy ilyen szerencsés, szükséged lesz egy set-top-box-ra . Ezt bármely műszaki boltban megveheted.

 

Vételi probléma esetén mit tehetek?

Hiba bejelentés előtt érdemes következőket megpróbálnod. Amennyiben több vételi hellyel rendelkezel, úgy érdemes többit is ellenőrizni.  Ha set-top-box-ot használsz, érdemes újra indítani, eltávolítani a kártyát, majd visszahelyezni. Ha mediacard-ot használsz, érdemes ezt eltávolítani a tv-ből, majd a benne lévő kártyát is, majd vissza helyezni ezeket a tv-be. Gyakori hiba még a kimozdult, meglazult kábelek, ezeket sem árt ellenőrizni. Ha egyik ötlet se vált be, akkor nem marad más, mint 1412 felhívása.

 

Előfizethetek digitális kábel tv-re?

Új előfizetőként már nem veheted igénybe a szolgáltatást, helyette IPTV szolgáltatást rendelhetsz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • Válaszok 989
  • Létrehozva
  • Utolsó válasz

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

A legnépszerűbb tartalomgyártók a témában

Posztolt képek

Ajánlott posztok

  • 1

Megkaptam a Telekom levelét, hogy vége az analóg tévézésnek, sürgősen kezdjem el keresni a digitális csatornákat a tévémen. A készülék elvileg teljesíti az "akinek van bent koax kábel és DVB-C képes eszközbe van dugva, az tudja fogni a nem kódolt csatornákat " kitételt, de képtelen vagyok rájönni, hogy hol kellene megtalálnom a digitális csatornákat a tévén. Tudna valaki segíteni? Egy LG LE5310-es készülékről lenne szó. Előre is kösz!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Ja igen, a felvétel eszembe sem jutott. Kíváncsi leszek, hogy amit a telekom ad, az tud-e majd felvenni, illetve hogy esetleg árulnak/bérelnek-e majd több fajtát, és lesz-e felvevős is közöttük.

Szerintem a jól ismert Globalteq/Intek párost adják majd. Felvevős nem hiszem,hogy lesz. Ha gondolod futhatok pár kört ezzel kapcsolatban,hogy milyen boxot adnak majd. :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1



 

Szerintem félre értette amit az ügyintéző mondott,mert az szerintem IPTV lenne.

Digitális Kábel TV-re már nem lehet előfizetést kötni,elég régóta lezárt szolgáltatás,ezért nincs is fenn a weboldalon,maximum hűség hosszabítható rá.

Tehát nem lesznek új csomagok értelme se lenne mert kivezetésre kerül szerintem egy bő 1 év múlva. IPTV az elsődleges.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

kerdezo írta:

 

Az 1 év múlva kivezetést azért kétlem, mert az átállás kapcsán a digitális leszek oldal említi, hogy a telekomtól vásárolni is lehet átalakítót. Ez arra utal, hogy néhány évig még lesz digitális kábel, mert különben elég sok dühös ügyfél lenne, aki nem kevés pénzért megveszi az átalakítót, és aztán dobhatja ki egy év múlva, mert nem jó az iptv-hez.

Ha 1 év múlva terveznék a kivezetést, akkor csak a bérleti opciót ajánlanák fel, mert az 1 éves bérlés kevesebbre jön ki, mint az átalakító megvétele, ha a set top boxok bolti árából indulunk ki.

Marketing az egész...

Bő 1 évet csak tippeltem ,de legyen akkor 2.

De ha 2 év után vezetik ki,akkor is lesznek mérges ügyfelek akik vettek a szolgáltatótól átalakítót... :D

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Az én szobámban(szintén régi képcsöves tévén)IPTV van bekötve,családi csomaggal.

Az is digitális forma és a 114-es programhelyen szépen be is jön VTV.....,digitálisan és nem analógon.

Szóval :-)?

Édesanyám médiakonvertere kötött készülékén a hangszórókból jövő(csatornánként változó) háttérsercegés mitől lehet?

Köszönöm

Igen IPTV elérhető a helyi tv,de digitális kábel tv-n nem kerül továbbításra, ezért nem is találja meg a Humax MT-FTA Mediakonverter. Ez meg is van említve itt 

"2015. augusztus 1-jétől október 31-ig meghatározott településeken 1 az analóg kábeltelevízió szolgáltatás helyett áttérünk a kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatás nyújtására, a helyi tévécsatornák kivételével, így az eddiginél kiválóbb minőségű digitális televízió-szolgáltatást biztosítunk. A módosítás értelmében analóg kábeltelevízió szolgáltatásunk érintett csomagjai kódolatlan digitális kábeltelevízió szolgáltatásra módosulnak, a szolgáltatás havi díja és csatornakínálata változatlan marad. "

Sercegés / zúgás passzolom.

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Nem tudom milyen jelgyengítésről beszélsz, de a kéttuneres dvb-c tuner az pont arra jó, hogy miközben az egyik csatornáról felveszel, addig a mási*****t tudod nézni,  egyre elterjedtebbek az ilyen duál tunerek, igaz drágábbak is, de mégsem annyira mintha két külön tuner boxot venne az ember.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Sziasztok!

Eddig az IP TV előfizetésem mellett hagyományos TV készüléken tudtam nézni az analóg csatornákat. A honlapon az olvasható, ha analóg előfizető vagyok kapok, vehetek DVB-C boxot és nézhetem tovább az eddig analógként fogott csatornákat. Engem az érdekelne ha én IP TV előfizető vagyok akkor is rajta van a kábelen ez a digitális szolgáltatás és ha veszek egy DVB-C boxot, vagy egy DVB-C tuneres TV készüléket akkor továbbra is tudom nézni ezeket a csatornákat?

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@walnut

Szia!

" Engem az érdekelne ha én IP TV előfizető vagyok akkor is rajta van a kábelen ez a digitális szolgáltatás és ha veszek egy DVB-C boxot, vagy egy DVB-C tuneres TV készüléket akkor továbbra is tudom nézni ezeket a csatornákat?"

IPTV szolgáltatás mellet is rajta van a kódolatlan digitális kábel tv.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Köszi a gyors választ! A válaszodban szereplő "kódolatlan" szó szemetszúrt. Ez pontossan mit is jelent? Az eddigi analóg csatornák mindegyike kódolatlanul fogható vagy csak néhány csatorna, és ha igen mejek ezek? Erről nem találtam külön infót a honlapon, bár lehet nem kerestem elég ügyessen. :)

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

@walnut

Mert vannak kódolt csatornák is,amit a digitális kábel tv előfizetők láthatnak (amire előfizetett) ezeket is megtalálja a box vagy a DVB-C képes TV csak nézni nem tudod mert nincs hozzáférésed. :)

Csatornakiosztás

 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A hálózati keresésre az volt beállítva, hogy Igen. Ettől függetlenül nem talált meg mindent. Tehát ugyanazon a keresőoldalon van olyan opció, hogy kezdőfrekvencia, qam, symbolrate, és hálózatkeresés igen/nem (igenre volt állítva), a végén pedig a keresés indítása.

Látom két-két értéket írtál a QAM-ra és symbolrate-re. Ezeket egyszerre kellene megadni? Nálam csak egy értéket lehet ezekre egyszerre megadni, kettőt nem. Vagyis választanom kell, hogy melyikkel keressek? Vagy mind a 4 lehetséges kombi*****óval keresni kell egymás után?

Tettem be két listát az előző hsz-be abban benne vannak az adatok. Kezdő frekinek add meg mondjuk a 170MHz. QAM64 symbolrate 6900 vagy 6875

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Lassan követhetné digitális ktv hogy iptv normálisabban mehessen, nagy sávszél mizériának főbb oka hogy iptv saticban több ds csatit el vitt így többet nem lehet bevállalni 120nál . Majd 24 csatit hgw mellet van esély sávszél emelésre de nem minden hol sajnos.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Új...