Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.262 válasz erre a kérdésre

Üdv, ha jól tuom, akkor IP tv előfizetéssel lehet fogni a kódolatlan digitális kábel csatornákat is DVB-C eszközökkel. Ez így van? Ha igen, akkor ez teljesen hivatalos? Vagyis a szolgáltatás része? Nem lesz olyan, hogy hirtelen eltűnik a digitális jel, mert eddig csak szívességből volt rajta a kábelen jel az  iptv mellett? Azért kérdezem, hogy hosszú  távon mennyire lehet alapozni arra, hogy mondjuk egy iptv doboz mellett még 3-4 készüléken nézem a kábeles adást?

Igen jól tudod, IPTV mellet is megy a kódolatlan digitális kábel tv. Igen hivatalos. Nem mondanám a szolgáltatás részének,inkább ingyenes bónusz. Egy darabig még menni fog,de nem alapoznék rá. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DVB-C csak egy akadály. Igazából egy olyan megoldás kellene ami normálisan feldolgozza úgy az IPTV-s kártyát - box nélkül - hogy az funkcióvesztéssel járna. Ez nem kivitelezhetetlen.

Analóg szinte teljesen megszűnik, lesz egy jelentős kivétel vagy van már, hiszen októberben lesz azt hiszem az utolsó ütem átállása és azon kívül még marad egy kis csomag analóg adás többi már digitális lesz.

Az IPTV-nek egyetlen egy baja van az pedig nem más mint a bitráta, de mivel van még ADSL szolgáltatás és a vDSL is jelenleg elég lassú (30 Mbit/sec és nem tudom hogy van-e elég sávszél - külön - vDSL-nél az IPTV-nek), így ezekhez kell alkalmazkodni a jobb fejlettebb technológiáknak a fejlettebb de haldokló koaxnak vagy az üvegnek.

Ha 2018-ig mindenhol vDSL lesz és ez mellett a vDSL-es tesztek sikerrel futnak és ez mellett sávszél emelés is lesz vDSL esetében akkor lesz jelentős, látható minőségbeli javulás IPTV esetében is.

Nem tudom, hogy a világban mennyire elterjedt, és mennyire egységes az IPTV szolgáltatás? Ennek függvényében lehetne például elvárni a tévégyártóktól, hogy beépítsenek a készülékeikbe egy "IPTV tunert". DVB-C tuner sem volt mindig, a kártya meg tulajdonképpen a fizetős szolgáltatás díjának kifizettetése miatt kell.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nos én csak hangosan elmélkedek, minden autentikusság nélkül. Ugye új DVB-C előfizetést már nem lehet kötni, és más helyeken írták már, hogy az IPTV minőségén igazából akkor lehetne jelentősen javítani, ha az analógot és a DVB-C-t is teljesen megszüntetnék. Ebből az analóg már erősen sínen van, a DVB-C kivezetéséhez meg az kellene, hogy a T-nek mindenütt olyan technikája legyen, ami az IPTV használata esetén nem ront az internet sebességén. Úgy tűnik hogy a 2018-as szélessáv projekt ez irányba mutat, és én nem mernék mérget venni arra, hogy akár öt év elteltével is lesz még DVB-C.

Persze ott lesz még az interaktív Sat is, de annak esetenként inkább lehetnek technikai akadályai.

DVB-C csak egy akadály. Igazából egy olyan megoldás kellene ami normálisan feldolgozza úgy az IPTV-s kártyát - box nélkül - hogy az funkcióvesztéssel járna. Ez nem kivitelezhetetlen.

Analóg szinte teljesen megszűnik, lesz egy jelentős kivétel vagy van már, hiszen októberben lesz azt hiszem az utolsó ütem átállása és azon kívül még marad egy kis csomag analóg adás többi már digitális lesz.

Az IPTV-nek egyetlen egy baja van az pedig nem más mint a bitráta, de mivel van még ADSL szolgáltatás és a vDSL is jelenleg elég lassú (30 Mbit/sec és nem tudom hogy van-e elég sávszél - külön - vDSL-nél az IPTV-nek), így ezekhez kell alkalmazkodni a jobb fejlettebb technológiáknak a fejlettebb de haldokló koaxnak vagy az üvegnek.

Ha 2018-ig mindenhol vDSL lesz és ez mellett a vDSL-es tesztek sikerrel futnak és ez mellett sávszél emelés is lesz vDSL esetében akkor lesz jelentős, látható minőségbeli javulás IPTV esetében is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv, ha jól tuom, akkor IP tv előfizetéssel lehet fogni a kódolatlan digitális kábel csatornákat is DVB-C eszközökkel. Ez így van? Ha igen, akkor ez teljesen hivatalos? Vagyis a szolgáltatás része? Nem lesz olyan, hogy hirtelen eltűnik a digitális jel, mert eddig csak szívességből volt rajta a kábelen jel az  iptv mellett? Azért kérdezem, hogy hosszú  távon mennyire lehet alapozni arra, hogy mondjuk egy iptv doboz mellett még 3-4 készüléken nézem a kábeles adást?

Nos én csak hangosan elmélkedek, minden autentikusság nélkül. Ugye új DVB-C előfizetést már nem lehet kötni, és más helyeken írták már, hogy az IPTV minőségén igazából akkor lehetne jelentősen javítani, ha az analógot és a DVB-C-t is teljesen megszüntetnék. Ebből az analóg már erősen sínen van, a DVB-C kivezetéséhez meg az kellene, hogy a T-nek mindenütt olyan technikája legyen, ami az IPTV használata esetén nem ront az internet sebességén. Úgy tűnik hogy a 2018-as szélessáv projekt ez irányba mutat, és én nem mernék mérget venni arra, hogy akár öt év elteltével is lesz még DVB-C.

Persze ott lesz még az interaktív Sat is, de annak esetenként inkább lehetnek technikai akadályai.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kerdezo

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg kell hozzá a tízjegyű IPTV azonosító, amit számlám még nem lévén, kénytelen leszek az ügyfélszolgálattól megkérdezni.

IPTV account 20 számból áll, azt a számlán sajnos nem fogod megtalálni. 1412 segíthet ebben. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Meg kell hozzá a tízjegyű IPTV azonosító, amit számlám még nem lévén, kénytelen leszek az ügyfélszolgálattól megkérdezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Roli82

Helyzetjelentés:

röviden: működik

hosszabban: nem könnyen

Be kell jelentkezni, de nem ám a Telekom fiókkal, hanem a régi MT azonosítóval és jelszóval. Úgy látszik a T fiókkal nem kombinálták össze. Megmaradtak az egy évvel ezelőtti értesítési beállítások. A műsorok viszont nagyon nehezen jöttek elő, kattintgattam különböző helyekre, aztán egyszer csak megjelentek a műsorok. Lehet hogy csak ennyi idő kellett hozzá, lehet hogy valamelyik kattintástól:S.

Öt perccel a kezdés előtt jött az ablak, akár át is válthattam volna, de - ezt nem neked írom - magától nem vált át, kell hozzá a felhasználó.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor nem pont ugyanarról beszélünk, mert én a műsorütemezést hiányolom. Jelenleg csak felvételt lehet előre beállítani, de azt nem, hogy az STB adott időpontban adott csatornára ugorjon.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: zoli62

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes módon a webes felület műsorújságjában régebben be lehetett állítani riasztást akármelyik műsor kezdetére, és az adott időpontban megjelent a tévén a figyelmeztető ablak. Lehet hogy most is van, csak én már több mint egy éve nem érem el.

Nekem soha nem működőt tv képernyős értesítés. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Érdekes módon a webes felület műsorújságjában régebben be lehetett állítani riasztást akármelyik műsor kezdetére, és az adott időpontban megjelent a tévén a figyelmeztető ablak. Lehet hogy most is van, csak én már több mint egy éve nem érem el.

Itt érhető el. Link

TV_www.kepfeltoltes.hu_.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ezt keresem én is.  Ezek szerint nem véletlen, hogy én sem találom. Kivették a szoftverből.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

DVB-C ED3-ról jőve egyre több kényelmi szolgáltatás hiányát tapasztalom IPTV-n.  Ott például az élő adást két és fél óráig lehetett visszatekerni. A másfél órába még egy focimeccs se fér bele. :) Vegyem fel? :) Mi van akkor, ha megtelt a winchester, aminek a még rendelkezésre álló százalákos kapacitását sem látom sehol?: :) További hiányosság az is, hogy az EPG-ben nem lehet adott műsor megnézését előre ütemezni. Ez a lehetőség digitális kábeltévénél megvolt, IPTV-nél meg egyszerűen nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ha átlag usernek szánták volna akkor valami grafikon lenne vagy egy csík be skálázva szerintem.

Százalékos kijelzés is jó lenne, csak nem jó helyen van, nem kényelmes.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ja hát persze ennek nem ott kéne lenni, átlag felhasználó nem ott keresi.

Ha átlag usernek szánták volna akkor valami grafikon lenne vagy egy csík be skálázva szerintem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem! Hanem itt Menü/ Beállítások /Általános/ Rendszerinfo / rendszer erőforrási utolsó  sor.  

Ja hát persze ennek nem ott kéne lenni, átlag felhasználó nem ott keresi.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A felvételek menü alatt? Ugyanis ott nem találtam ilyen adatot.

Nem! Hanem itt Menü/ Beállítások /Általános/ Rendszerinfo / rendszer erőforrási utolsó  sor.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Iptv box ? Nekem ott írja Szabad merevlemez terület 96% 

A felvételek menü alatt? Ugyanis ott nem találtam ilyen adatot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Iptv box ? Nekem ott írja Szabad merevlemez terület 96% 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy mi van akkor ? Törli a leg régebbi felvételt, fontos felvételeknél meg be tudod állítani hogy soha ne törölje.  Szerintem már le írtam neked vagy az más volt mindegy Menü/ Beállítások /Általános/ Rendszerinfo / rendszer erőforrási utolsó  sor.  

Ez oké, de nem írja ki százalékban vagy órában, hogy mennyi még a szabad hely.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hogy mi van akkor ? Törli a leg régebbi felvételt, fontos felvételeknél meg be tudod állítani hogy soha ne törölje.  Szerintem már le írtam neked vagy az más volt mindegy Menü/ Beállítások /Általános/ Rendszerinfo / rendszer erőforrási utolsó  sor.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom :D szabad hely terhére megy. De amit tovább vissza akarsz nézni sztem vedd fel. 

DVB-C ED3-ról jőve egyre több kényelmi szolgáltatás hiányát tapasztalom IPTV-n.  Ott például az élő adást két és fél óráig lehetett visszatekerni. A másfél órába még egy focimeccs se fér bele. :) Vegyem fel? :) Mi van akkor, ha megtelt a winchester, aminek a még rendelkezésre álló százalákos kapacitását sem látom sehol?: :) További hiányosság az is, hogy az EPG-ben nem lehet adott műsor megnézését előre ütemezni. Ez a lehetőség digitális kábeltévénél megvolt, IPTV-nél meg egyszerűen nincs.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem tudom :D szabad hely terhére megy. De amit tovább vissza akarsz nézni sztem vedd fel. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az élő adást miért csak másfél óráig lehet visszatekerni, ki találta ki ezt?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet meg nézni, csak azt látod mennyi sd vagy hd stream áll rendelkezésedre. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most