Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.264 válasz erre a kérdésre

3 hours ago, Krinyo said:

Hali,

Cserélték a felvevős dobozomat (11 év után ideje volt :), közben a szerelőtől úgy értesültem, hogy lehet már 1000-es optika mellé 3 HD-streamet kérni! Az ügyfélszolgálat is tud róla, elvileg be is állították, de 3 nap alatt sem frissült le, lehet, hogy megint át kell verekednem magamat Vandán... 

Szia, szerintem próbálj meg egy modem újraindítást. Simán áramtalanítsd, aztán mehet vissza.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hali,

Cserélték a felvevős dobozomat (11 év után ideje volt :), közben a szerelőtől úgy értesültem, hogy lehet már 1000-es optika mellé 3 HD-streamet kérni! Az ügyfélszolgálat is tud róla, elvileg be is állították, de 3 nap alatt sem frissült le, lehet, hogy megint át kell verekednem magamat Vandán... 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 hours ago, tks said:

Húgom telefonált, hogy  Bp egyik részén (X. kerületben) nincs IP Telekom szolgáltatás már vagy 8 órája. Se TV, se Net, se telefon. Ez normális, hogy ennyi idő alatt nem tudják megjavítani? 1-2 órát még értenék, de 8+ órája teljes kiesés?

Van ilyenkor valami oldal, ahol írják, hogy kb. mennyi idő még, amíg helyreáll? Mert ez már túl sok nekik.

Sziasztok! A X. kerületben tapasztalható központi gondot szakértőink elhárították, amennyiben továbbra is gondot tapasztaltok, kérjük, jelezzétek ügyfélszolgálati felületeinken, hogy segíthessünk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @tks, rákérdeztem a Tés kontaktomnál, dolgoznak rajta, elnézésed és türelmed kérik

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Húgom telefonált, hogy  Bp egyik részén (X. kerületben) nincs IP Telekom szolgáltatás már vagy 8 órája. Se TV, se Net, se telefon. Ez normális, hogy ennyi idő alatt nem tudják megjavítani? 1-2 órát még értenék, de 8+ órája teljes kiesés?

Van ilyenkor valami oldal, ahol írják, hogy kb. mennyi idő még, amíg helyreáll? Mert ez már túl sok nekik.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: tks

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Krinyo írta:

Tényleg, de akkor nem értem mi köze ehhez a Powerline-nak, minek kellett, meg az 5Ghz-es WiFi mit keres a történetben. A szakértelmet meg inkább ne firtassuk.

Írtam neked, hogy a szerelők miután többhavi kínlódást követően sem tudtak rájönni, hogy -  előzetes hangmegszűnést követően pár sec múlva  - miért dermed ki nálunk néha a VDR-es kép - már olyan dolgot is megpróbáltak, aminek (pláne így utólag) tényleg semmi értelme nem volt. Ilyen volt pl. a Power-Line ügy is, amikor megvetetett velem az egyik szerelő egy ilyen párt, hogy ne kelljen szétfúrni az asztali PC-re csatlakozáshoz  a lakást. Aztán amikor a Power-Line-al sem lett a működés megbízható (MM Alu  fali-vezeték a falban), akkor vissza akartam adni a feleslegesen megvetetett 11 000 Ft-os feleslegesen rám tukmált és a Telekom nem tudván annak árát visszaadni, a Power-Line párt otthagyta nálam, és miután kiderült, hogy ez ott van nálam, az éppen ottlévő szerelő gondolt egyet, és  leellenőrizte, hogy mit csinál a technika, ha nem UTP-n kapja meg a VDR-es box a jelet, hanem Power-Line-on keresztül. Természetesen nem működött sem jobban, sem rosszabbul ezen keresztül sem. Hát csak ezért emlegettem, illusztrálásként,  hogy éreztessem veled, a szerelők - nem lévén már más ötletük - tényleg mindent megpróbáltak, még a feleslegeset is.
Az 5 Ghz-es Wifit meg csak azért említettem, mert amióta a 2,5-est lecserélték 5-ösre, azóta - nyilván kevesebben használjuk egyidőben (társasház!) - a sávszélességem végre az előfizetési csomagnak megfelelő, és - hangsúlyozom - a 2,5=> 5 váltást sem kérnem kellett, hanem azt saját maguktól ajánlották fel, és 5 Gigás Wifi stick-re lecserélve a korábbit - helyezték üzembe, pedig nem is ezért jártak nálam.
A szerelők szakértelméről nem kell, hogy egyetértsünk, és nyilván ez nem is egyenszilárdságú mindegyiknél, viszont a segítőkészségüket, a problémát megoldani akarásukat én hónapokon keresztül tapasztaltam. Neked ezek szerint más volt a tapasztalatod.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 perce, kabelnet írta:

Nem olvastál figyelmesen, a HGW-től a két  box UTP-vel csatlakozik. (Csak a Pc-hez jön a net wifin.)
Ennél azért becsüld többre a Telekom szerelőit. Az, hogy korábban mindent megpróbáltak - még egy WIFI BRIDGE-el is megnézték a VDR-es box jel ellátását - az nem jelenti azt, hogy a csatlakozások jelenleg ne lennének szakszerűek.

Tényleg, de akkor nem értem mi köze ehhez a Powerline-nak, minek kellett, meg az 5Ghz-es WiFi mit keres a történetben. A szakértelmet meg inkább ne firtassuk.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
54 perce, Krinyo írta:

Ha nem kábellel csatlakoznak a stb-ok, akkor nem csoda, hogy lehetnek megakadások...

Nem olvastál figyelmesen, a HGW-től a két  box UTP-vel csatlakozik. (Csak a Pc-hez jön a net wifin.)
Ennél azért becsüld többre a Telekom szerelőit. Az, hogy korábban mindent megpróbáltak - még egy WIFI BRIDGE-el is megnézték a VDR-es box jel ellátását - az nem jelenti azt, hogy a csatlakozások jelenleg ne lennének szakszerűek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, kabelnet írta:

Örülj neki, neked legalább így alakult. Hozzánk nagyon lelkiismeretes szerelők jártak ki, tényleg meg akarták a dolgot oldani, cserélgettek mindent, amit csak lehet, még a koaxot is kicserélték UTP-re, még egy Mini-probe-ot is rátettek a streamekre, hogy elkapják a bűnöst, mégsem tudták teljesen kiirtani a hibát. A Teleklom cégként is méltányos volt, több jóváírást is kaptam tőlük, a próbaképpen velem megvetetett Power-Line árát is jóváírták, amikor kiderült róla, hogy nem lesz azzal sem jobb, mint az 5G-s wifivel,  de a hiba - sajnos - megmaradt, és azóta is boldogít. Szerencsére ez a hátrány nem übereli az alkalmazott  VDR-es üzemmód előnyeit, így nem hagytam ott a Telekomot.
(Egyébként - pletykaszinten - állítólag hamarosan le fogják cserélni ezt a régi IPTV rendszert egy modernebbre, és ha szerencsém lesz, az már nem fogja ezt csinálni.)

Ha nem kábellel csatlakoznak a stb-ok, akkor nem csoda, hogy lehetnek megakadások...

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, Krinyo írta:

Helyi probléma lehet. Nálam 3 STB (a felvevős a legelső generációs szürke,  több mint10 éves!!!), 30 hálózati eszköz mellett sem jelentkezik ilyen probléma. Az elején voltak gondok az ONT-tal, de pár hónapja megszűntek, végre ugyanolyan stabil, mint a Huawei VDSL doboz volt.

Örülj neki, neked legalább így alakult. Hozzánk nagyon lelkiismeretes szerelők jártak ki, tényleg meg akarták a dolgot oldani, cserélgettek mindent, amit csak lehet, még a koaxot is kicserélték UTP-re, még egy Mini-probe-ot is rátettek a streamekre, hogy elkapják a bűnöst, mégsem tudták teljesen kiirtani a hibát. A Teleklom cégként is méltányos volt, több jóváírást is kaptam tőlük, a próbaképpen velem megvetetett Power-Line árát is jóváírták, amikor kiderült róla, hogy nem lesz azzal sem jobb, mint az 5G-s wifivel,  de a hiba - sajnos - megmaradt, és azóta is boldogít. Szerencsére ez a hátrány nem übereli az alkalmazott  VDR-es üzemmód előnyeit, így nem hagytam ott a Telekomot.
(Egyébként - pletykaszinten - állítólag hamarosan le fogják cserélni ezt a régi IPTV rendszert egy modernebbre, és ha szerencsém lesz, az már nem fogja ezt csinálni.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 perce, kabelnet írta:

Én keveset nézem TV-t  real-time,, de DVR üzemmódban - leginkább ugyanazon az 1-2 csatornán - a felvételek lejátszásakor szokott ez az "élmény" megérinteni.. Anno idejárt a Telekom (már lassan családtaggá vált) szerelő gárdájának több tagja is több mint féléven át, de a végére nálam egy régebbi (lassabb) box downgradelt szoftvere tudott annyit elérni, hogy egy-egy lejátszás közben már nem a korábbi gyakran 5-6 képmerevedés jelentkezett már, hanem "csak" 1-2, de az sem mindig. Ez a hibajelenség azóta is fennáll, de belefáradtam, és beletörődtem, pedig az épület sarkáig üvegszálon jön a 3 db straem, az elosztás csillagpontos, a lakásban pedig UTP kábel van, így aztán nem igazán lehet ezt a nem megfelelő jel-átviteli útra fogni
Szóval ne számíts sok jóra te sem!

Helyi probléma lehet. Nálam 3 STB (a felvevős a legelső generációs szürke,  több mint10 éves!!!), 30 hálózati eszköz mellett sem jelentkezik ilyen probléma. Az elején voltak gondok az ONT-tal, de pár hónapja megszűntek, végre ugyanolyan stabil, mint a Huawei VDSL doboz volt.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
12 órája, Mrboka írta:

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mind a két beltérin megakad az adás. Ilyenkor vagy 1-2 percig áll, vagy gyors csatornaváltás és megy tovább. Újraindítás nem segít ☹️ Esetleg más is találkozott már ilyennel?

Köszi!

Én keveset nézem TV-t  real-time,, de DVR üzemmódban - leginkább ugyanazon az 1-2 csatornán - a felvételek lejátszásakor szokott ez az "élmény" megérinteni.. Anno idejárt a Telekom (már lassan családtaggá vált) szerelő gárdájának több tagja is több mint féléven át, de a végére nálam egy régebbi (lassabb) box downgradelt szoftvere tudott annyit elérni, hogy egy-egy lejátszás közben már nem a korábbi gyakran 5-6 képmerevedés jelentkezett már, hanem "csak" 1-2, de az sem mindig. Ez a hibajelenség azóta is fennáll, de belefáradtam, és beletörődtem, pedig az épület sarkáig üvegszálon jön a 3 db straem, az elosztás csillagpontos, a lakásban pedig UTP kábel van, így aztán nem igazán lehet ezt a nem megfelelő jel-átviteli útra fogni
Szóval ne számíts sok jóra te sem!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy mind a két beltérin megakad az adás. Ilyenkor vagy 1-2 percig áll, vagy gyors csatornaváltás és megy tovább. Újraindítás nem segít ☹️ Esetleg más is találkozott már ilyennel?

Köszi!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
17 perce, btz írta:

Természetesen kiküldhető lenne, ilyen esetben, de ez ugyanúgy idegesítené a felhasználók másik csoportját. Legalább ugyanannyira, mint azokat, akik azon idegeskednek, hogy nem kaptak tájékoztatást. 

Te komolyan gondolod, hogy egy ilyen  üzenet, hogy "Tudunk a meghibásodásról, annak elhárítása megkezdődött", az a felhasználók bármelyik csoportjára ráhozná az idegbajt? Számodra tényleg jobb a bizonytalanság, mint az ok ismerete?
Rendezzünk közvélemény kutatást, és azonnal kiderül, hogy előző válaszoddal csak a mundér becsületét védted.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 perce, OldMike írta:

Nem értek hozzá, de az IPTV rendszer nem lenne képes ilyenkor egy üzenetet küldeni? Promóciókat tudnak a képernyőre tenni, talán ez sem lenne ördöngösség. Nyilván akkor nem lehetne, ha a Telekom rendszerében lenne a hiba (esetleg lehetne, csak éppen nem látnánk :D )

Természetesen kiküldhető lenne, ilyen esetben, de ez ugyanúgy idegesítené a felhasználók másik csoportját. Legalább ugyanannyira, mint azokat, akik azon idegeskednek, hogy nem kaptak tájékoztatást. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
21 órája, btz írta:

a hiba nem a szolgáltatói oldalon van

Nem értek hozzá, de az IPTV rendszer nem lenne képes ilyenkor egy üzenetet küldeni? Promóciókat tudnak a képernyőre tenni, talán ez sem lenne ördöngösség. Nyilván akkor nem lehetne, ha a Telekom rendszerében lenne a hiba (esetleg lehetne, csak éppen nem látnánk :D )

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
18 perce, btz írta:

Amennyiben a Telekom a hálózatában hibát lát, nem hiszem hogy le fogja azt tagadni. Sajnos más út nem létezik a hibaehárítás kéréséhez, mint a 1414 hívása. De jelen esetben, ahogy Anonymus által küldött link is mutatja, a hiba nem a szolgáltatói oldalon van. 

Érdekes, most minden működik, mikor leírtam fekete képernyő.
Nem vagyok elégedetlen vagy ilyesmi, mindenhol lehetnek hibák, csak ne erőltessék rám azt, ami tudom, egyértelműen, hogy nem az én hanem a szolgáltató, vagy éppen a TV csatorna streamje miatt nem jó.
Mondjuk az is érdekes, hogy akkor írnak, mikor már inden rendben van. ( ez kicsiben működik, nagyban nem, szolgáltatónak én is dolgoztam hasonló cégnek) Nem baj legközelebb felveszem, de nem írom ide az adataimat.  (ahogy most sem tettem, mert tudtam nem nálam van a hiba.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, altermanus írta:

Azért meg nem szólok be az 1414-re, hogy hallgassam a dalaikat, utána meg kijöjjön a szerelő, megállapítva, hogy minden rendben. Volt benne részem, kösz kihagynám.
Felsorolom a városokat ahol megnézték (igen vannak ott ismerőseim):
- Körmend
- Nyíregyháza
- Várpalota
- Szeged
Biztos csak nálam van hiba, nézzék át e rendszereiket.

Amennyiben a Telekom a hálózatában hibát lát, nem hiszem hogy le fogja azt tagadni. Sajnos más út nem létezik a hibaehárítás kéréséhez, mint a 1414 hívása. De jelen esetben, ahogy Anonymus által küldött link is mutatja, a hiba nem a szolgáltatói oldalon van. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, altermanus írta:

Kikérdeztem néhány embert fórumokon, és a Nicktoons SD és HD, és az MTV (33 programhely) is fekete, úgyhogy tuti központi, vagy MRTL hiba lesz a Telekom rendszerén, mert csak ott van hiba, vagy pixelesedés. Plusz a Mindig TV. PR-Telecom simán megy, utóbbin az HD is.
Azért meg nem szólok be az 1414-re, hogy hallgassam a dalaikat, utána meg kijöjjön a szerelő, megállapítva, hogy minden rendben. Volt benne részem, kösz kihagynám.
- Körmend
- Nyíregyháza
- Várpalota
- Szeged
------------
Mire ezt leírtam, az RTL Klub és a RTL Klub HD jó lett, de a többi nem. Más szolgáltatónál jó.

Egy építkezés során elvágták az optikai kábelt ezért volt adáskimaradás. https://hvg.hu/tudomany/20200426_rtl_klub_adasszunet_technikai_hiba_kabelatvagas?fbclid=IwAR1QWWZUNnjOJ-SnZs9bWPGVgqQSiujlGOEClyios7-h1zLyopNsF3BrcGw

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

41 perce, btz írta:

Üdv!

Ezerféle oka lehet egy ilyen problémának, amire itt a fórumon további információ hiányában lehetetlen válaszolni. Hívd a 1414-et, amennyiben úgy érzed, hogy a szolgáltató részéről fennálló probléma miatt van a tapasztalt hibajelenség.

Kikérdeztem néhány embert fórumokon, és a Nicktoons SD és HD, és az MTV (33 programhely) is fekete, úgyhogy tuti központi, vagy MRTL hiba lesz a Telekom rendszerén, mert csak ott van hiba, vagy pixelesedés. Plusz a Mindig TV. PR-Telecom simán megy, utóbbin az HD is.
- Körmend
- Nyíregyháza
- Várpalota
- Szeged
------------
Mire ezt leírtam, az RTL Klub és a RTL Klub HD jó lett, de a többi nem. Más szolgáltatónál jó.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: altermanus
kihagyott szavak

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, altermanus írta:

Az RTL Klub az miért akadozik, és az RTL Klub HD vajon miért az SD adást adja?
Tisztelt Telekom! Nem azért kötöttem IPTV-t, hogy ne működjünk!

Üdv!

Ezerféle oka lehet egy ilyen problémának, amire itt a fórumon további információ hiányában lehetetlen válaszolni. Hívd a 1414-et, amennyiben úgy érzed, hogy a szolgáltató részéről fennálló probléma miatt van a tapasztalt hibajelenség.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az RTL Klub az miért akadozik, és az RTL Klub HD vajon miért az SD adást adja?
Tisztelt Telekom! Nem azért kötöttem IPTV-t, hogy ne működjünk!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

6 órája, OldMike írta:

Most láttam ezt a cikket:

https://www.hwsw.hu/hirek/61404/telekom-tv-mediakind-iptv-linearis-vod-ott.html

Itt a tavaszi megjelenés lenne az érdekes, amúgy a cikkből még nem derül ki a lehetséges változatok ütemezése. Pl. alkalmazások telepíthetősége különböző gyártmányú tévékre, vagy új típusú STB (vagy valami hasonló), esetleg a régi STB-k szoftveres módosítása. Azt hiszem korábban már volt szó róla, hogy az utóbbi lenne a legutoljára megvalósítható.

Laikus vagyok ehhez, de a cikk írja azt is hogy a *****fone TV nagyon hasonló megoldása is a Telekom internet hálózatán megy (már elkezdték). Győzi majd ezt is, és a saját felhős rendszerét is a Telekom hálózata?

Ez majd engem is foglalkoztat, de gondolom későbbiekben többet fogunk megtudni majd.
Mindenesetre várom a fejleményeket, jó lenne le váltani a boxot, de nem biztos hogy a tv-n futo szofvere jó lesz, főleg akinek nem okos tv-je van. Ott marad a box új szoftal azt majd kiderül. Nagy pénz van a televiziózásban az tuti. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Atesz

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egy érdekes kérdés, de gondolom ezért van a lépcsőzetes bevezetés.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Most láttam ezt a cikket:

https://www.hwsw.hu/hirek/61404/telekom-tv-mediakind-iptv-linearis-vod-ott.html

Itt a tavaszi megjelenés lenne az érdekes, amúgy a cikkből még nem derül ki a lehetséges változatok ütemezése. Pl. alkalmazások telepíthetősége különböző gyártmányú tévékre, vagy új típusú STB (vagy valami hasonló), esetleg a régi STB-k szoftveres módosítása. Azt hiszem korábban már volt szó róla, hogy az utóbbi lenne a legutoljára megvalósítható.

Laikus vagyok ehhez, de a cikk írja azt is hogy a *****fone TV nagyon hasonló megoldása is a Telekom internet hálózatán megy (már elkezdték). Győzi majd ezt is, és a saját felhős rendszerét is a Telekom hálózata?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most