Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2314 válasz erre a kérdésre

Nálunk régi IPTV doboz van, nem Androidos, de semmi változás nem történt a műsorújságban 27-én, ahogy írták:

https://www.telekom.hu/lakossagi/szolgaltatasok/televizio/musorujsagvaltozas

Újra is lett indítva a doboz, de semmi. Ez a régi dobozt nem érinti?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2022. 06. 30. at 7:31, justzoli írta:

Sikerult megoldani: stbben letiltottam a wifit illetve auto legjobb kepminoseg keresese helyett beallitottam hogy mit hasznaljon fixen. 

Masik kerdesem, hogy tobb stbm is van, ezeket switchcsel dughatom egy portba az onton? Tudtommal iptvnek eleg 10 mbit is es kene szabad gbites port. Koszi a valaszt!

Szia!

Örülök, hogy a beállítással a stabilitási probléma megoldódott.

A switch működik, csak támogassa az IPTV multicastot. (Egyébként az ilyen basic plug-and-play 3-4-5 eFt-os switch-ek is teljesen jók)

100 megabites port jusson neki a switchen, a Sagemcomon meg mindegyik gigabites (kivéve egyet, ami 2,5 gigabites)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 28/06/2022 at 19:49, justzoli írta:

Szia!

Kozben beszeltem a szomszedokkal, akiknek szinten par napja lett az optika bekotve, ok is hasonlot tapasztaltak tevezes kozben. Aramtalanitottam a boxot es nem oldotta meg a problemat. ONT hibaja lesz vagy a set top boxe? Tudtok ra valamilyen workaround megoldast amivel megjavulhat?

Koszi!

Sikerult megoldani: stbben letiltottam a wifit illetve auto legjobb kepminoseg keresese helyett beallitottam hogy mit hasznaljon fixen. 

Masik kerdesem, hogy tobb stbm is van, ezeket switchcsel dughatom egy portba az onton? Tudtommal iptvnek eleg 10 mbit is es kene szabad gbites port. Koszi a valaszt!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

8 órája, Telekom szakértő írta:

Szia! 

Érdemes néhány percre áramtalanítan a boxot, majd újraindítani az eszközt, sok esetben ez elegendő lehet a javuláshoz. Ha ezt követően is tapasztalható marad a probléma, akkor érdemes ez ügyben hibabejelentést tenni. Ezt akár mi is rögzíteni tudjuk a részedre, ha privát üzenetben megírod nekünk a szolgáltatáshoz tartozó MT ügyfél-azonosítót, valamint az előfizető nevét és egy elérhetőségi mobilszámot. ^Dániel

Szia!

Kozben beszeltem a szomszedokkal, akiknek szinten par napja lett az optika bekotve, ok is hasonlot tapasztaltak tevezes kozben. Aramtalanitottam a boxot es nem oldotta meg a problemat. ONT hibaja lesz vagy a set top boxe? Tudtok ra valamilyen workaround megoldast amivel megjavulhat?

Koszi!

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: justzoli

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
13 órája, justzoli írta:

Sziasztok! 

Ma kotottek az optikat es iptvm lett a sat tv helyett. Stb: dv8519b, modem: sagem fast 5670. A problemam az hogy teljesen kiszamithatatlanul eldobja a tv jelet az stb, pedig vezetekkel van osszekotve a modemmel es nem wifin at. Nagyjabol az egesz 10 masodpercig tart utana ujracsatlakozik es bejon ujra az adas.

Szerintetek mitol lehet es mi oldana meg a problemat?

Koszonom a segitseget!

Szia! 

Érdemes néhány percre áramtalanítan a boxot, majd újraindítani az eszközt, sok esetben ez elegendő lehet a javuláshoz. Ha ezt követően is tapasztalható marad a probléma, akkor érdemes ez ügyben hibabejelentést tenni. Ezt akár mi is rögzíteni tudjuk a részedre, ha privát üzenetben megírod nekünk a szolgáltatáshoz tartozó MT ügyfél-azonosítót, valamint az előfizető nevét és egy elérhetőségi mobilszámot. ^Dániel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok! 

Ma kotottek az optikat es iptvm lett a sat tv helyett. Stb: dv8519b, modem: sagem fast 5670. A problemam az hogy teljesen kiszamithatatlanul eldobja a tv jelet az stb, pedig vezetekkel van osszekotve a modemmel es nem wifin at. Nagyjabol az egesz 10 masodpercig tart utana ujracsatlakozik es bejon ujra az adas.

Szerintetek mitol lehet es mi oldana meg a problemat?

Koszonom a segitseget!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szerintem ennek a CEC-hez nem sok köze van, egyszerűen le kéne kapcsolnia a HDMI portját a boxnak. Ha a tv ott nem kap jelet, kikapcsol. Számítógépemben sincs CEC, az is rá van kötve, még sincs vele ilyen gond. Kikapcsolom a gépet, kikapcsol a tv is. Pontosabban jelenleg átvált az IPTV beltérire, mert ott érzékel jelet.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
2 perce, fgabor87 írta:

Sziasztok!

IPTV beltéri egység (STB-3112 CDA) ha kikapcsolom, HDMI jelet továbbra is ad. Azaz a tv nem kapcsol ki, hanem fekete képet mutat (amit a beltéri küld neki), tv ledje továbbra is fehér színű, nem vált át sárgába. Csak ha kihúzom a hdmi kábelt a boxból. Mivel a tv-re több HDMI egység is rá van dugva, nagyon zavaró, hogy egyiket kikapcsolom, észreveszi, hogy azon nem kap több jelet, majd megnézi a többi portot is. Ha egyiken sem találna jelet, kikapcsolna. De a telekomos beltérin mindig talál. :/ 

Nincs a telekomnak másik beltérije, ami nem szoftverhibás? 

Szia

Nem HDMI-CEC-képes a box, ezért nem kapcsolja ki/be a TV-t. Én azt gondolom, hogy ez nem a szoftvertől függ, hanem a HDMI interface-től, ami a box-ban van (de ez csak tipp).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

IPTV beltéri egység (STB-3112 CDA) ha kikapcsolom, HDMI jelet továbbra is ad. Azaz a tv nem kapcsol ki, hanem fekete képet mutat (amit a beltéri küld neki), tv ledje továbbra is fehér színű, nem vált át sárgába. Csak ha kihúzom a hdmi kábelt a boxból. Mivel a tv-re több HDMI egység is rá van dugva, nagyon zavaró, hogy egyiket kikapcsolom, észreveszi, hogy azon nem kap több jelet, majd megnézi a többi portot is. Ha egyiken sem találna jelet, kikapcsolna. De a telekomos beltérin mindig talál. :/ 

Nincs a telekomnak másik beltérije, ami nem szoftverhibás? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm a gyors és megnyugtató választ.:)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, nevada írta:

Az IPTV bekötésekor - 2 éve - mindkét boxhoz kaptunk egy-egy távirányítót. Sajnos az egyik távirányítón kontakt hiba jelentkezik, nem minden gomb reagál a megnyomására.

Kérdezném, hogy mi a teendőm a cseréhez? Bízom benne, hogy ingyenes a csere, hiszen nem kevés havidíjat fizetünk a box bérletéért.

Telekom üzletben azonnal, ingyen cserélik.

https://www.telekom.hu/lakossagi/ugyintezes/gyakori-kerdesek/1525/mit_kell_tennem__ha_elromlott_a_vevoegyseghez_kapott_taviranyito_

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az IPTV bekötésekor - 2 éve - mindkét boxhoz kaptunk egy-egy távirányítót. Sajnos az egyik távirányítón kontakt hiba jelentkezik, nem minden gomb reagál a megnyomására.

Kérdezném, hogy mi a teendőm a cseréhez? Bízom benne, hogy ingyenes a csere, hiszen nem kevés havidíjat fizetünk a box bérletéért.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2022. 03. 21. at 10:19, oldmumus írta:

Nos ehhez a korábbi dolgohoz egy aktualitás. Most volt időm egy tesztre amikor is a Sagecom GW-re csakis 3 db STB volt kötve.

Ebben az esetben az volt, hogy csakis 1 db ethernet porton volt IPTV, az össszes többin nem. Azért volt eddig mindegyiken mert pont azon a porton van egy 8 portos Linkysys GB Switch ami eloszt mindent. Totál mind1 SD vagy HD, csakis arra az egy eth. portra sorba csatakoztatva volt IPTV. Mármint élő adott csatornák. Rendszermenü, stb. előjött a többin, csak az adott csatorna volt fekete.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 órája, Dave írta:

Szia! Minden távirányító, ami kezeli a régi infrás rendszereket (IPTV, SatTV), jó a SmartBoxhoz is.

Mindegyikük vissza lett adva, de mindegyiken túl sokgomb van amit véletlenül meg lehet nyomni. Egy seki slim távirányító lett volna a megoldás. De sajnos nem az mert kiderült hogy a kéretlen reklam üzenetek okozzák a gondot, időseknek problémát okoz annak a kezelése is. Es azokat nem lehet letiltani talan csak a adatvédelmi felügyeleeti szerv segítségével mert a Tre másképp nem vonatkoznak a törvények.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2022. 03. 09. at 20:10, acel írta:

Sziasztok

Sikeresen bekötötték a tv-t 31 nap alatt, egyszeri értesítés nélkül mint ügyfél. Szóval siker.

Viszont lenne egy kérdésem, Az új set  top boxot kaptuk, viszont az idős felhasználó miatt kellene egy butított távirányító amin csak csatorna váltas, hangerő és ki/be kapcsoló van.
Van bevált tanítható távirányító ami kompatibilis a mediabox-al?

Szia! Minden távirányító, ami kezeli a régi infrás rendszereket (IPTV, SatTV), jó a SmartBoxhoz is.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2022. 03. 14. at 21:03, Atizs írta:

Üdv!

Androidos boxokon mikor lesz lehetőség csatornasorrendet változtatni? Tervben van egyáltalán?

Szia! Igen és igen. Készül.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 perce, OldMike írta:

Összegezve OldMike válaszára:

a 2 db CISCO STB csak most változtatott sorrendet. Vissza tudom programozni a sorrendet, de ott van a gond amikor egy adó csak HD-ben ad. Majd valaki a másik STB-n ugyancsak ilyen csak HD-t választ. A endszer erőforrásainál 3 HD van.

Volt teszt, hogy minden reboot és Sagecomra volt csak 3 db STB közvetlen kötve, a helyzet ugyan az.

Marad a hibabejelentés

Szia!

A csatornák átszámozása már elég régen megtörtént, most csak azok vannak a kilencszázas helyeken, amiknek van HD megfelelőjük. Az egytől induló számok esetében van az összes HD csatorna, valamint a HD nélküli SD csatornák. Meg kellene nézni az STB menüjében, a rendszer erőforrásainál, hogy 0 SD és 3 HD van-e, esetleg 1 SD és 2 HD, de ez már nem igazán valószínű.

Amennyiben az összes STB közvetlenül a HWG-be van kötve, és mégis van hiba, akkor hibabejelentést javaslok. Előtte azonban érdemes még egy sorrendi újraindítást csinálni. Minden eszköz kikapcsolása, utána először a HGW visszakapcsolása. Amikor ezen minden LED folyamatosan világít, akkor először a felvevős box bekapcsolása, ha van olyan. ezután egymást követően a többi STB. Elnézést ha ez már ismert dolog, ezt nem tudhatom.

A Linux verzióhoz nem tudok hozzászólni, nálam cisco ISB 6030 STB van, ezen a kliens verzió 2.6.31.70823013

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 órája, oldmumus írta:

Ekkora HD csatornák kilencsszáz utolsó helyen voltak

Szia!

A csatornák átszámozása már elég régen megtörtént, most csak azok vannak a kilencszázas helyeken, amiknek van HD megfelelőjük. Az egytől induló számok esetében van az összes HD csatorna, valamint a HD nélküli SD csatornák. Meg kellene nézni az STB menüjében, a rendszer erőforrásainál, hogy 0 SD és 3 HD van-e, esetleg 1 SD és 2 HD, de ez már nem igazán valószínű.

Amennyiben az összes STB közvetlenül a HWG-be van kötve, és mégis van hiba, akkor hibabejelentést javaslok. Előtte azonban érdemes még egy sorrendi újraindítást csinálni. Minden eszköz kikapcsolása, utána először a HGW visszakapcsolása. Amikor ezen minden LED folyamatosan világít, akkor először a felvevős box bekapcsolása, ha van olyan. ezután egymást követően a többi STB. Elnézést ha ez már ismert dolog, ezt nem tudhatom.

A Linux verzióhoz nem tudok hozzászólni, nálam cisco ISB 6030 STB van, ezen a kliens verzió 2.6.31.70823013

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdvözlet mindenkinek.

A helyzet a következő:

500/22 Net csomag
GW: FAST3686 
Linux szoftver verzió: 2.6.30-1.7.1mp2-svn12615
2 db CISCO ISB 2201 STB
1 db Tatung 3112 STB

Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a 2 db CISCO STB esestében 1-x első adás automatikus HD lett. Korábban SD volt és Magenta feliratos gomb meg felirat felkínálta az SD-ről HD-re váltást. Ekkora HD csatornák kilencsszáz utolsó helyen voltak. Így most ha valaki HD-t néz, majd valaki egy másik STB-vel - totál mindegy a másik CISCO vagy Tatung - ugyancsak HD-t néz akadozik mindkét Stream.
Azt megértem ha valami kicsi sávszélesség lenne pl. 50 alatt, de 300/25-ös csomagnál szerintem 3 db egyszerre HD streamnek is mennie kell. Amúgy ha netet nézzük akkor ott ugye 100-130 között mozog a sebesség Speedtest szerint.

Tettem már próbát direkt csak STB-k voltak a Sagecom GW-re kötve a helyzet ugyan az. Tehát a házon belüli LAN sem lehet gond, mert 3 éve Linksys gigabites switchek vannak.

Mi lehet itt a megoldás kulcsa?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: oldmumus
töredezett volt a szöveg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv!

Androidos boxokon mikor lesz lehetőség csatornasorrendet változtatni? Tervben van egyáltalán? Chat-en, emailben hiába kérdezem, csak a szabványválaszt kapom, folyamatosan fejlesztik az androidos rendszert, részleteket nem tudnak mondani. Persze a régi iptv boxokat nem kaphatom vissza. Számomra ez rendkívül bosszantó visszalépés az előző boxokhoz képest. Az okosfunkciók nem igazán érdekelnek, okos tv mellett nekem felesleges. Csak ez az egy (szerintem alapvető) igényem lenne, hogy a csatornákat sorba tudjam állítani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok

Sikeresen bekötötték a tv-t 31 nap alatt, egyszeri értesítés nélkül mint ügyfél. Szóval siker.

Viszont lenne egy kérdésem, Az új set  top boxot kaptuk, viszont az idős felhasználó miatt kellene egy butított távirányító amin csak csatorna váltas, hangerő és ki/be kapcsoló van.
Van bevált tanítható távirányító ami kompatibilis a mediabox-al?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: acel

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2021. 12. 11. at 19:35, btz írta:

Nem hiszem, hogy bármi is odakerülne. 

Akkor talán 2 hét alatt egyszer értesíthettek volna az állapotról. Üsz szerint az uj bekötési határidő 30nap, legalább ebben rugalmas a telekom. Valami kábel hiányzik, (a kapacitás vizsgálat szerint ok volt a bekötés) .  Ha két hét alatt nem sikerült kabelt húzni akkor egy hónap alatt sikerül? pont ugyanannyi munkaidőt igenyel. külön bosszúság hogy oont6a gyirs bekötés és stabilabb csatornák miatt lett telekom nem mindigtv. azóta odaért volna a mjndigtv set top box is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
42 perce, acel írta:

sziasztok

édesanyámnak kötöttem volna új szerződést a szerelők "jövünk holnap" felkiáltással elmentek, azota letelt a 15 nap. mit lehet tenni hogy elvégezzék a bekotest? A draga Vanda csak a kezét tarja szét. üsz szintén csak annyit mond hogy várjak a soromra.. 

Én a fogyasztóvédelem fenyegetőznék, és hogyha nem csinálnak semmit, akkor jelenteném. Kó kis karácsonyi ajándék lenne nekik.

Mi egyszer úgy jártunk, mikor ADSL volt, hogy egyszer volt kapcsolat egyszer nem. Mindig azt mondták a központban, hogy rendben van minden, még akkor is, mikor nem volt jó. Elgurult 1 hét után a gyógyszerem. Adtam nekik még egy hetet, hogy kiderítsék a problémát, ha nem tudják, akkor fogyasztóvédelem. Érdekes másnap végig megnézték, és ezt darázsfészek miatt nem volt jó. Kicserélték a vezetéket, azóta jó volt. 2 éve optika van, na azzal kb sose volt gond.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: altermanus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
4 perce, acel írta:

jó lenne tudni melyik a leghasznosabb panaszkezelési forma, ami nem a devnull-ba kerül

Nem hiszem, hogy bármi is odakerülne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, btz írta:

Szerintem ha a telefonon nem, akkor itt sem tudnak többet mondani. 

jó lenne tudni melyik a leghasznosabb panaszkezelési forma, ami nem a devnull-ba kerül

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most