Kérdés

Az epg  belűl a szavak között néha előjön  egy hasább,nem minden tv csatinál.Nem lehetne ezt orvosolni?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2.194 válasz erre a kérdésre

Posztolva: (szerkesztve)

Mai hír:

Most már tényleg a felhőbe viszi a TV-t a Telekom

- lecseréli a több mint tíz évvel ezelőtt elindított menedzselt IPTV platformját a Magyar Telekom
- az eddig kötelező elemként kezelt beltéri egység eltűnhet majd a tévék mellől
- a jövő év végére az összes jelenlegi IPTV tévé előfizető az új platformot fogja használni
   ...

További információk?

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Kalimera

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Az alábbi problémára keresek megoldást:

Volt egy áramszünet ami hazavágta a STB tápegységét. Kijött néhány nap múlva az ember adott egy másikat Tv betöltött mindenki boldog.

A Tv korábban össze volt lőve WiFin a PCvel. Azonban az eset óta nem látszik a TV a SmartShare programban (volt reinstall, meg áramtalanítás).

Okozhat ilyen dolgot a STB esetleges hibája?

Üdv.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az én STB-om  CISCO ISB 2231MT
Kliens szoftver verzió:    2.4.29715.23062

Valószínűen tényleg sw függő a dolog. Majd meglátom, hogy mit válaszolnak.
Kösz, hogy segítettél.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

Teljesen másként néz ki a menüd.
Lehet, hogy ez STB és/vagy szoftver függő.
Remélem a telekomosok válaszolnak.

Tatung STB-3112 / 405

Kliens szoftver verzió: 2.6.31.708.23010

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

A menürendszerben történő mozgás útja (nálam) nem változott.
Esetleg a betűtípus, talán szellősebb, és van egy bélyegkép, ami nálam mindig üres.

MENU ...

(Tatung STB)

A1.jpgA2.jpgA3.jpg

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, zoli62 írta:

Én ilyen betöltési hiba esetén a műsorújságban visszatekerve nézem meg az adott műsort.

Kösz zoli62, majd ezt én is megpróbálom.
Ha jól értem, akkor a műsorújságban visszatekerve megkeresem a műsort, és ha erre ráokzok, akkor elindítja a már lement műsort az ARCHIV -ból (ha ott meg van).

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
28 perce, kabelnet írta:

De nekem már hetek óta nem. Egy-két perc miatt nem panaszkodnék. Nem a betöltési időre várakozás idejéről van szó, hanem arról, hogy
a korábbi helyről egyáltalán nem tölt be. Ha te nem tapasztalod, akkor lehet, megírom a Telekomnak egy levélben. (Arra számítottam, hogy itt a Fórumon lesz majd egy témafigyelő a Telekomtól, aki beszáll ebbe a témába, és tud mondani valami okosat.)

Én ilyen betöltési hiba esetén a műsorújságban visszatekerve nézem meg az adott műsort.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Optika az épület sarkában, onnan FTP.
De az IPTV minden használt funkciója egyébként (a kifogásolt is)  rendesen működik, így ezt a dolgot ide nem keverném bele. A hálózati háttgérnek ehhez semmi köze nincs. Azt hittem eddig, hogy meg tudtam érthetően fogalmazni, hogy a menürendszerben történő mozgás útja változott meg, a funkciója továbbra is működik, csak az elérési útja más. Rosszabb, hosszabb.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

Milyen interneted van?
Réz/koax/optika?
Optikán ritka a "Betöltési hiba", és tényleg megy nem sokkal később.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, Kalimera írta:

@kabelnet

"Betöltési hiba" néha nálam is előfordul, és nemcsak az Archív TV esetében.
Inkább a Moziklubot használom.
Egy perccel később (gyakran hamarabb is) megy rendesen.

De nekem már hetek óta nem. Egy-két perc miatt nem panaszkodnék. Nem a betöltési időre várakozás idejéről van szó, hanem arról, hogy
a korábbi helyről egyáltalán nem tölt be. Ha te nem tapasztalod, akkor lehet, megírom a Telekomnak egy levélben. (Arra számítottam, hogy itt a Fórumon lesz majd egy témafigyelő a Telekomtól, aki beszáll ebbe a témába, és tud mondani valami okosat.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

"Betöltési hiba" néha nálam is előfordul, és nemcsak az Archív TV esetében.
Inkább a Moziklubot használom.
Egy perccel később (gyakran hamarabb is) megy rendesen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
7 órája, OldMike írta:

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de gyanítom hogy a felvétel beállítások is a műsorújság szoftverrészben lehet. Annak a hibáit pedig alapvetően nem javítja (vagy javíttatja) a Telekom. Lásd a kétrészes műsorok - évek óta meglévő - problémáját. Vagy a hosszabb sorozatoknál azt az esetet, amikor egy napon belül egy részt többször is leadnak. Ilyenkor jobbik esetben meglesz mindegyik rész a sorozatból, csak éppen részenként 3-4-szer. Rosszabb esetben az egy napon belülieket tekinti a teljes sorozatnak, és a következő részek felvétele már elmarad. Volt már mindkettőben részem.

Én is szinte minden hétfőn így járok, ugyanazt a nap során 2x is felveszi, hiába állítom be a "Csak az első" opciót.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Kalimera!  Erre a válaszodra, hogy
"Változott az Archív TV kinézete valamelyest, de ugyanúgy működik, betöltődnek a műsorok. Melyik adónál nem jó? "
azt tudom válaszolni, hogy nekem nem ugyanúgy működnek, és korábban azt is leírtam, hogyan tudom becserkészni az ARCHIV TV-t.

Becsatoltam két képet, hogy lásd. Az első kép a Főmenü gomb megnyomására jön be. Ha itt OK-t nyomok az ARCHIV menüparancsra, akkor a második képen látható üzenet jön be az archív anyagokat tartalmazó csatornalista helyett.
Ahogyan már írtam, az egygombos (OK) működtetéssel elérhető korábbi betöltés helyett az ARCHIV csatornalistát most csak 15 db távműködtetős parancs után tudom a képernyőre varázsolni. Elindulás a SAM_0815.jpg képen látható Videotéka parancsról, ahonnan OK után Filmkínálat parancs, ezt követően a TV műsorok rész kiválasztása, itt a felsorolt műsorok ikonjain jobbra átlépve az utolsóra (Még több film) állva OK, majd az így megjelenő képernyőn az ARCHIV fejezet kiválasztása és azon egy újabb OK hatására jön be az a képernyő, ami korábban a SAM_0815.jpg-n látható kijelölt menüre (ARCHIV) okézástól azonnal bejött.

Szóval az nem jó kérdés, hogy "Melyik adónál nem jó?", mert egyik sem töltődik be a főmenüből.

Ja és még annyit, hogy a Betöltési hiba képernyőnél a Részletekre okézásra nem történik semmi.

SAM_0815.JPG

SAM_0816.JPG

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: kabelnet
szöveg kiegészítése

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
14 órája, kabelnet írta:

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

Nem tudom, hogy valóban így van-e, de gyanítom hogy a felvétel beállítások is a műsorújság szoftverrészben lehet. Annak a hibáit pedig alapvetően nem javítja (vagy javíttatja) a Telekom. Lásd a kétrészes műsorok - évek óta meglévő - problémáját. Vagy a hosszabb sorozatoknál azt az esetet, amikor egy napon belül egy részt többször is leadnak. Ilyenkor jobbik esetben meglesz mindegyik rész a sorozatból, csak éppen részenként 3-4-szer. Rosszabb esetben az egy napon belülieket tekinti a teljes sorozatnak, és a következő részek felvétele már elmarad. Volt már mindkettőben részem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

Változott az Archív TV kinézete valamelyest, de ugyanúgy működik, betöltődnek a műsorok.
Melyik adónál nem jó?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Jól érted, csak hát persze ez így nem a 21. század. Viszont amíg a Telekom nem oldja meg a problémát, addig azt csak megkerülni lehet. Ha a cél ebben az esetben nálad is szentesíti az eszközt, akkor nem tehetsz mást, mint amit leírtál.

Más. Megnéznéd az ARCHIV TV elérési lehetőséget nálad? Jó lenne, ha nem az derülne ki, hogy csak az én technikám boldogít engem ezzel a már legalább egy hónapja meglévő problémával.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@kabelnet

Ha jól értelek akkor két lehetőségem is van:

Felvetetem az előző műsort is. Majdnem a végére tekerek, ahol már a ténylegesen megnézni kíván műsor kezdődik. Nézem amíg megy. Utána átmegyek a másik felvételre. Kikeresem, hogy hol tartok, és nézem tovább.

Csak az előtte levő műsort veszem fel, de a vége után 2 vagy 3 órával később kapcsoltatom le a felvételt. Így egyben nézhetem, bár kell egy könyvelés hozzá, hogy tudjam milyen név alatt fogom megtalálni, jobban belegondolva, erre az előző módszernél is szükségem lesz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Szia Kalimera!
" a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le "
Én a korábban kezdő műsor ellen azzal védekezek, hogy beállítom felvételre az előző műsort is.
" A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett. "
Ez megoldott, mert felvételre kijelölésnél az beállítható, hogy a műsorújsági idő helyett mennyivel később állítsa le a felvételt.

Van ugyanakkor egy olyan problémám, hogy a nemrégen történt "arculatváltás" óta  az Archív TV használatát csak nagy ügyeskedés után tudtam elérni,  mert a főmenüből közvetlenül elérhető Archív TV menüparancsra nem tölti be a választékot.
Én az Archív TV -t most csak a szintén főmenüből elérhető Videotéka_Filmkínálat_TV műsorok_Még több film lépések után megjelenő képernyőn már szintén kattintható Archív TV parancson keresztül tudom csak használni.
Ti nem találkoztatok ezzel a problémával?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Felvétel ...

Nagyon szép dolog, hogy a felvétel 2 perccel korábban indul és 10 perccel később áll le.
Viszont pl. az Ozone TV rendszeresen 4-5 perccel korábban kezdi a műsorait.
Így az eleje lemarad, mint pl. most az elvileg 17:00 időpontban kezdődő A világ madártávlatból c. sorozatnál.
(Tegnap este is jóval korábban kezdődött.)
16:56-kor kezdődött és 17:22-kor már vége is volt.
17:26-kor már indult a 17:30-as program ...

Létezik erre megoldás?

A.
A felvétel korábbi kezdése lehetne a 2 perc helyett legalább 5 vagy inkább 10 perc.
A leállítás is lehetne 15 perccel később a 10 helyett.

B.
Szólni az Ozone TV-nek.

Esetleg mindkettő.

(Pl. a műholdvevőmnél beállítható, hogy az összes felvételt mennyivel kezdje korábban és mennyivel fejezze be később.)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@tks

Persze hogy számon tartják és aki a szolgáltatás megszűnésekor nem ad mindent maradéktalanul vissza, arra rá is terhelik az árát. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 minutes ago, btz said:

@tks

Nem is arról beszéltem, hogy a Telekom tudna arról, hogy valaki ilyen neten vásárolt eszközt használ, hanem arról, hogy akinek kiadta ezt a Telekom, azon előbb vagy utóbb keresni fogják. 

Ja, hogy ennyire számon tartják a távirányítókat? A dobozokat még inkább érteném, de ha mondjuk egy régifajta dobozról van szó, akkor arról is azt gondoltam, hogy mivel központilag deaktiválják az elérést, ha a user lemondja, nem sok vizet zavar, ha valakinél ott marad egy elavult doboz.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@tks

Nem is arról beszéltem, hogy a Telekom tudna arról, hogy valaki ilyen neten vásárolt eszközt használ, hanem arról, hogy akinek kiadta ezt a Telekom, azon előbb vagy utóbb keresni fogják. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
19 minutes ago, btz said:

@OldMike

ha a Telekom tulajdona, akkor majd jó nagyot néznek, hogy kiszámlázzák nekik vagy legalábbis annak biztosan ki fogják, akinél eredetileg van. 🙂 

Honnan tudna arról a Telekom, hogy valaki ilyen neten vett távirányítót használ a dobozhoz?  Gondolom a doboz ezt csak nem küldi el a központba, hogy mivel irányítják.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 minutes ago, OldMike said:

A Telekom honlapon ez a legújabb IPTV távirányító leírása:

Itt is írják a beállítást a dobozhoz, szóval felteszem ezt a neten árultat is be kell állítani,hogy milyen doboz, aztán működik. Lehet, hogy a szerelő is csak ennyit csinál kiszálláskor, hogy benyomja a programozógombot.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@OldMike

Bármit adhat, ami még van elfekvőben a szerelőnél 🙂

Amúgy nem értem az ilyen boltokat, hogy árulhatnak olyasmit 2000 forintért, amit a Telekom is biztosít ingyen, illetve ha a Telekom tulajdona, akkor majd jó nagyot néznek, hogy kiszámlázzák nekik vagy legalábbis annak biztosan ki fogják, akinél eredetileg van. 🙂 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most