Zoltán80

Optikai internet sebesség

Kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy előfizettem 1000-res optikai internetre, van még mellette iptv-m, illetve telefon vonal is.  Lassan 2 hete a beszereléskor kaptam 1 Huawei HG8245H elosztót, amibe csatlakozik a net, tv, telefon. Viszont a sebesség "csak"  6637440884.png . Ez fog valamit még változni vagy esetleg kell még mókerolnom valamit?  Előre is köszi a válaszokat.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

4 válasz erre a kérdésre

@Zoltán80

Vezetékes vagy Wifivel kapcsolódó géppel történt e a mérés

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@Zoltán80

A géped hardveres tulajdonságai mik? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Olyan észrevételem lenne, hogy bekötötték az optikai hálózatot 1000/1000 internet csomaggal Sagemcom F@st 5655v2 AC eszközzel , van még mellette digitális telefon vonal is.
Bekötés után elég jónak mondható sebességeket sikerült mérni  utp kábeles csatlakozáson bekötés után kb 2 hétig. Lásd 1.kép
1. kép Bekötés utánni sebesség érték kb. 2 hétig.jpg

Ez a sebesség mára lecsökkent, a mérésre használt számítógépen nem történt módosítás, háttér programok mérés idejére leállítva. Lásd 2. kép
2. kép Jelenleg mérhető sebességértékek.jpg
A Telekom ügyfélszolgálatát kérdeztem erről, ahol vonalvizsgálat lefuttatása után azt mondták, hogy ez részükről  a kapcsolt rendben van, a garantált érték biztosítva van, így nem veszik fel hibára.
Lakáson belül vezetékes problémát nem találtam, másik számítógép, másik porton, másik rövid kábelen is kb. ezt a sebességértéket hozza.
A múlt heti szeles időjárásban ingadozott az áramszolgáltatás, az eszköz sokszor újraindult, és a sebesség csökkenési probléma is utána lett észrevéve.
Az lenne a kérdésem hogy mi lehet a gond?
Hogyan lehetne visszaállítani azt a sebességet amiért magasabb havidíjat fizetek?

Válaszokat előre is köszönöm!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most