SafranyFerenc86

Telekom internet packet loss

Kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő gondommal kapcsolatban. Egy héttel ezelőtt elkezdett a Telekomos internetem rakoncátlankodni. Először multiplayer játékok közben vettem észre packet lossra utaló jeleket, majd Skypeon is elkezdett szakadozni a videohívás és a böngészőben is volt, hogy lassan töltöttek be a weboldalak, vagy el sem tudtam őket érni. A háztartásban az összes internetre csatlakozó eszközt érintette a gond, ha kábelesen voltak csatlakoztatva az internete, ha Wi-Fi-n keresztül. Volt, hogy az IPTV is szinte használhatatlan lett, csatornaváltáskor kimerevedett a kép, a csatornaváltó menü elkezdett tölteni, majd 1-2 perc múlva váltott csatornát.

Gyorsan előkaptam a pingplottert megnézni, hogy hol lehet a hiba és a mérések eredménye mindig az volt, hogy a 2. hoptól kezdve végigment a packet loss, bármelyik weboldalt ellenőriztem. A sima Windows parancssoros pingeléssel is látható a csomagvesztés. Többször próbáltam áramtalanítani és újraindítani a digitális elosztót, de a probléma folyamatosan visszajött. Másnap felhívtam az ügyfélszolgálatot, hogy bejelentsem a problémát. Az ügyfélszolgálatos azt mondta, hogy ők nem érzékelik a problémát de újraindította a digitális elosztót. A packet loss sajnos visszatért, majd kaptam egy SMS-t, hogy kiküldik a szerelőt, hogy kicserélje a kb. 2 éves D-Link elosztót egy Sagemcom F@st 3686-ra.

Fél napig jó volt a kapcsolatom, de sajnos azt vettem észre, hogy időközönként gondol egyet az egész, visszatér a csomagvesztés és ismét használhatatlan az internetem, majd 20-40 perc múlva olyan hirtelenséggel el is tűnik. Mivel nem fix időközönként tapasztalom a problémát nem tudom hogyan lehetne jelezni az ügyfélszolgálat felé a gondot. Ha ki is küldenek egy szerelőt, hogy nézze meg a problémát személyesen, nincs rá garancia, hogy pont akkor lesz csomagvesztés a hálózaton.

Mellékeltem egy-egy képet a tegnapi és a mai pingplotter mérésről.

20171028.png

20171029.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

90 válasz erre a kérdésre

Hmm, nálam 15:30-17:00 között volt valami "minimális" csomagveszteség, illetve most 20:52-21:18 között tolt egy szép 5%-os csomagveszteséget a már jól megszokott 10.226.224.1-es című hoptól, de ahogy nézem lehet kezdi megint. Akkor valamikor ránéztem a jelszintekre, amikor te posztoltál, a letöltés már a 15 dBmV-t karistolta, a feltöltés kb. úgy állt, mint most. Mellékletben itt vannak a mostani jelszintek, meg a tegnapi Sagemcomos pingelés is.

A múltkor, mikor anonymus megpróbált segíteni, akkor arra jutottunk, hogy itt az utcában gagyik valamiért a jelszintek, valószínűleg ezzel van a baj. Aztán kiküldözgették a szerelőket és azt állapították meg, hogy nincs itt semmi baj, megfigyelés során úgy látták, hogy az általuk észlelt csomagveszteség minimális és nem befolyásolja az internethasználatot. Lehet az lesz ebből, hogy megfogadom a kedves Telekom tanácsát és felhívom a szuperszervizt, hogy akkor miért van már 10 hónapja csomagveszteségem.

jelszint3.png

modem pingelése.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Telekom hálózat, Sagemből indítva nem jelzi, hogy van vagy nincs loss, így maradt a router mögül.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
500 packets transmitted, 500 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 8.433/10.131/12.587 ms

--- 194.143.245.39 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 9.526/11.078/13.243 ms

--- 92.223.1.102 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 29.485/31.408/34.482 ms

--- 92.223.20.49 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 33.232/35.022/37.762 ms

--- 10.226.224.1 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 4.841/6.431/13.837 ms

Képernyőfotó 2018-06-25 - 19.54.19.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

A másik szolgáltató eszközéről indítva ezek az eredmények születtek.

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 10.000/11.040/30.000 ms

--- 194.143.245.39 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 10.000/10.820/40.000 ms

--- 92.223.1.102 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 20.000/22.220/50.000 ms

--- 92.223.20.49 ping statistics ---
round-trip min/avg/max = 20.000/41.440/100.000 ms

--- 10.226.224.1 ping statistics ---
500 packets transmitted, 0 packets received, 100% packet loss

Telekomosat később tudom megnézni, mert jelenleg fejlesztői eszközön lógok Telekom részen.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Roli82

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

8 órája, Roli82 írta:

Előre irányba borzalmasan erős a jel 10dBmV fölé nem engedném. A visszirányod meg minimum 40dBmV-ra felkélne húzni.

Írj egy címet amit pingelhetek megnézem van -e csomagvesztés nálam a Telekomos hálózaton (egy városban lakunk :) ) és megnézem a 3 betűs szolgáltató hálózatán is. :)

Igazából mindegy mit pingelek, volt, hogy egyszerre több címet is pingeltem, és mindenhol ott volt a csomagveszteség.

Mindenesetre főleg ezeket szoktam pingelni: 8.8.8.8, www.index.hu, login.p1.worldoftanks.eu, login.p2.worldoftanks.eu meg a 10.226.224.1IP-jű hopot, ahonnan ered a csomagveszteség.

Most épp nincs csomagveszteség, de tegnap napközben véletlenszerűen 20-30 percekre gyengélkedett és este18:00-22:30 között 5-10% csomagveszteség megvolt. Mellékeltem a jelenlegi jelszinteket is.

jelszint2.png

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: SafranyFerenc86

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, SafranyFerenc86 írta:

Ez egyre jobb, lassan visszafejlődik odáig, hogy egész nap csomagveszteség van. Talán azért kezd ennyire behülyülni az egész, mert alacsonyabb a hőmérséklet kint?

Pingeltem a CMTS-t 10 percig a kábelmodemmel is a Diagnosztika fülön, azon is ugyanúgy van csomagveszteség.

Mindenesetre a letöltési jelszintek is elég biztatóak.

jelszint.png

Előre irányba borzalmasan erős a jel 10dBmV fölé nem engedném. A visszirányod meg minimum 40dBmV-ra felkélne húzni.

Írj egy címet amit pingelhetek megnézem van -e csomagvesztés nálam a Telekomos hálózaton (egy városban lakunk :) ) és megnézem a 3 betűs szolgáltató hálózatán is. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Ez egyre jobb, lassan visszafejlődik odáig, hogy egész nap csomagveszteség van. Talán azért kezd ennyire behülyülni az egész, mert alacsonyabb a hőmérséklet kint?

Pingeltem a CMTS-t 10 percig a kábelmodemmel is a Diagnosztika fülön, azon is ugyanúgy van csomagveszteség.

Mindenesetre a letöltési jelszintek is elég biztatóak.

jelszint.png

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

A külső hőmérséklet befolyásolja, a nagy melegben csökken a letöltési irányba a jelszint, a felötlési irányba pedig nő. Ha csökken a hőmérséklet, akkor letöltési irányba nő a jelszint, feltöltési irányba csökken.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Amúgy esténként szoktak a koax jelszinteken erősíteni a megnövekedett forgalom miatt?

Ha igen, akkor nem lehet hogy az az erősítés torzítja az utcában a jelszinteket és okozza a csomagveszteséget?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Mert valahol beázik a hálózat. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

azt lehet tudni, hogy a kábeles internet eső esetén miért produkál 50-80% packet loss-t?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Kérek egy mt  számot vagy,  vagy efi nevet vagy modem mac címet -ben.  Egyeztetek a mérnökségel kaptam egy halvány igéretet. Illetve hogy kb mikor van hiba minden nap, két naponta kb hánykor.

Nagyon szépen köszönöm, megírtam mindent. Ha kell még részletesebb leírás is, akkor szólj, esetleg tudok még mellékelni régebbi méréseket is, ha szükség lenne rá.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kérek egy mt  számot vagy,  vagy efi nevet vagy modem mac címet -ben.  Egyeztetek a mérnökségel kaptam egy halvány igéretet. Illetve hogy kb mikor van hiba minden nap, két naponta kb hánykor.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Még egy kérdés felmerült bennem a betelefonálással kapcsolatban:

Mivel nem tudom, hogy a jelszinteket és erősítőt érintő probléma 24/7-ben fennáll-e (a csomagveszteség nem állandó a tapasztalataim és a mérések alapján), szeretném megkérdezni, hogy mikor telefonáljak majd be a 1414-re megkérni az ügyfélszolgálatost/technikust/varázslót/akárkit, hogy legyenek szívesek ránézni az utcabeli és környékbeli jelszintekre és erősítőkre?

Amikor tapasztalom itthon a problémát, mert csak az adott pillanat értékeit látják, vagy van egy időintervallum, amit vissza tudnak ellenőrizni, így akkor telefonálok nekik, amikor ráérek?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
29 perce, btz írta:

Defragmentálni az IP szegmenseket. 

Hh hhh há háááhááá 😂😂😂😂😂😂😂

Ebbe az a legszebb hogy a koax hálozaton egy darab ip nem megy csak rf jelek.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Defragmentálni az IP szegmenseket. 

Hh hhh há háááhááá 😂😂😂😂😂😂😂

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megtennéd hogy nem szólsz bele ész nélkül mindenbe ?  Igen a koax gondozás igényes hálózat, ez van pont. Mehetsz tovább, nem vagyok kiváncsi a véleményedre. Ajj milyen ip szegmensek ? ...... Hagyjál már a *****ségeiddel....

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
5 órája, anonymus írta:

Kezdésnek a visszirányt kéne rendbe rakni de sürgősen. 26-42 közt mozog a jelszint amit az ügyfelek kapnak. Utca vége fele egy fokkal jobb a helyzet, 26 hsz nél van egy erősítő  de az se valami fényes. Folytatásnak az előre irányt is szintezni kéne, -11- 14 alsó frekiken 34snr vicc..

Igen látok csomagvesztést ....  Szerintem mivel ilyen extrém tré jelszintek vannak az utcába ez okozza  a bajt. De szinte 100%-ban biztos hogy valami kis területet érintő hiba, már csak azért is mert ha sok embert érintene már rég verné a T-t a fél város. 

Igyen, ami elromolhat az el is romlik, de miért pont mindig a Telekomnál?

Nem csak 2-3 havonta kellene migrálni és defragmentálni az IP szegmenseket, hanem időnmként pld az erősítőket is be kellene sintezni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2018. május 13. at 21:49, SafranyFerenc86 írta:

Esetleg valami tanácsra számítottam, hogy mégis milyen módon jelezzem a problémát a szolgáltató felé, hogy érdemben kezdjenek vele valamit, de így már másképp fest a dolog, lehet drasztikusabb módszerekhez kell folyamodnom.

Küldtem már majd 3 oldalas hibabejelentést az online felületen keresztül a Telekom számára, amiben A-tól Z-ig a legapróbb részleteket is leírtam a problémával kapcsolatban, még azt is beleírtam, amit anyonymus-tól kaptam tavaly, de semmi eredménye nem volt az egésznek. Egyszer telefonon is majd ugyanezt a szöveget elmagyaráztam az ügyfélszolgálatos számára, direkt megkérdeztem tőle, hogy az ő oldalán látható-e a csomagveszteség, amire igennel válaszolt. Akkor se lett a dologból semmi.

@McBelaba

Köszi a linket, ránézhetek azzal a programmal is majd, ha megint tapasztalom a problémát, épp most hagyta rá a ma esti adagot. Egyébként a Pingplotter is tudja ezt, és az alapján még mindig a CMTS körül nem jó valami amit nem értem, hogy a központban miért nem látnak (na jó, valószínűleg azért nem, mert munka lenne vele, meg lehet én vagyok az egyetlen, akinél rossz, vagy akinek feltűnt, hogy rossz, de ettől függetlenül foglalkozhatnának vele, mert én is ugyanúgy fizetek a szolgáltatásért, mint mások).

Én is ugyanebben a cípőben jártam, 2013-ban és 2014-ben. Azt volt megbeszélve, hogy amikor ilyen csomagvesztés van, akkot bejelentem és küldik a szerelőt. Azt történ, hogy rendszerint olyan este 16-óra után voltak ezek a csomagvesztések, ekkor bejelentettem, és másnap delutánra ideéretek a telekomos szerelök, addigra meg jó volt net, ezt 3-4 naponként ismétlödött, akkor szolgáltatót váltottam és megoldódott, a masásik cégnél nem voltak csomagvesztések stabilan ment a net 100Mb letöltéssel és 100 Mb feltöltéssel. Most hogy a Telekom megint kavart a sebességekkel lehet, hogy augusztusban lejár a hűség, és váltok szoklgáltatót, mert most az IPV6-al kavarnak, csak megoldani nem oldják meg a problémát. Amúgy ha nagyon reklamálsz, akkor neked is azt fogják mondani a telekomnál, hogy ha neked ez így nem jó akkor miért nem váltassz szolgáltatót. Most hogy mattheinsen repül flippezni ??? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Akkor nem csodálom, hogy a decemberi 15-30 perces "vonalellenőrzés és javítás" után nem lett jó a dolog.

Amúgy felőlem csinálhatják akár két napig is, csak csinálják meg rendesen, 8 hónap vacakolás bőven elég volt. Majd csütörtökön vagy pénteken betelefonálok aztán megírom, hogy mit alkottak.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

2 embernek egy jó napos meló lenne. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Megértem.

Legalább kiderült, hogy ugyanolyan a vonal minősége, mint majd 8 hónappal ezelőtt, mikor először jeleztem a problémát.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Őszintén szólva pasz, én hivatalból 1414-et javasolhatom csak mást nem. Egyszerűen itt másra nincs nagyon erőforrás, ezért se szeretek nagyon belefolyni az ilyen dolgokba mert érdemben semmit nem tudok tenni.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszönöm szépen még egyszer, hogy ránéztél a dologra.

Szerinted mit tudnék tenni ez ügyben? Hívjam fel immáron tizenikszedik alkalommal az ügyfélszolgálatot és megkérdezzem őket, hogy mikor javítanák már ki a vonalat az utcában és reménykedjek, hogy nem megint valami kamujavításban fogok részesülni?

Tavaly decemberben egyszer már állítólag végigellenőrizték a vonalat az utcában, de ezek szerint vagy megint megette a fene az egészet, vagy nem lett megcsinálva rendesen.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Kezdésnek a visszirányt kéne rendbe rakni de sürgősen. 26-42 közt mozog a jelszint amit az ügyfelek kapnak. Utca vége fele egy fokkal jobb a helyzet, 26 hsz nél van egy erősítő  de az se valami fényes. Folytatásnak az előre irányt is szintezni kéne, -11- 14 alsó frekiken 34snr vicc..

Igen látok csomagvesztést ....  Szerintem mivel ilyen extrém tré jelszintek vannak az utcába ez okozza  a bajt. De szinte 100%-ban biztos hogy valami kis területet érintő hiba, már csak azért is mert ha sok embert érintene már rég verné a T-t a fél város.  

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Elküldtem privátban.

Most 18:29-kor megint előjött a packet loss.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most