Ugrás a tartalomhoz
  • 1

Router vásárlás


Raelag17

Kérdés

Sziasztok:)!

Ma lett cserélve nálunk a modem és a Telekomos szerelő is mondta, hogy ha ki szeretnénk bővíteni a hálózatot érdemes erősebb Routert vásárolni, jelenleg egy TP LINK TL-WR740N-t használunk erre a célra és a 100 netből csak 10-30 közti sebességet enged használni.
Körülbelül milyen routert lenne érdemes vásárolni? Mik azok a szempontok amit érdemes nézni?
Ha van valakinek ötlete és ajánlása azokat várom! 

Köszi a segítséget :D!

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

8 válasz erre a kérdésre

Ajánlott posztok

  • 2

Azért szerintem a márka sem mindegy.

Érdemesebb a normálisabb márkáknál maradni, de egy TP-link vagy Asus legalább legyen. Ha pénzszüke van akkor D-link :/.

De vannak ennél jobb márkák is, ezek inkább az alapok, amik alá nagyon ne adjuk.

Szempontoknál ott vannak a leírtak @btz-től, de érdemes a Wifi sebességet is nézni, illetve a Wifi erősségét is.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@Farao

OFF

A Tendáról? Nem értetted félre?

Nekem a legutolsó Tendás esetem az, hogy miután beállítottam rajta mindet, utána soha többé nem lehetett hozzáférni az adminisztrátori felületéhez, sehogy. (Ha reseteltem gombal akkor persze igen, de ugye ki hagy defaulton egy routert). Igaz csak 3500ft-os fajta volt, úgyhogy ilyen csekélységeket, mint az adminfelület elérése, minek is vártam tőle, azt nem tudom ? Szerencsére nem én dobtam ki rá a pénzem ?

ON

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: btz
Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 2

@btz Hát különböző netes cikkek dicsértek 1-2 modellt (már nem tudom melyiket.), egy hozzá teljes mértékben nem értő kolegám is mondta hogy ilyet vett, be lett állítva és tök jól működik. Nekem testközelből pedig csak egy jelerősítőt sikerült kipróbálnom, amit nagyon egyszerű volt beállítani, hisz nem is kínált fel bonyolult beállítási lehetőségeket. Az azóta is üzemel minden probléma nélkül.

De ezek szerint a nagyon olcsó routereket ebből (is) jobb kerülni :D
Viszont a gigabites portokkal és az AC-s szabvánnyal azt hiszem ezek alapból ki vannak lőve.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A márkákat még kiegészíteném a Tendával, mostanában sok jót hallani róla. Az általad használt kis TP-link valóban nem túl erős.

Én tavaly Egy TP-Link AC1200-as routert vásároltam, Tökéletesen meg vagyok vele elégedve, van amiben többet is tud mint szükségem lenne rá, de wifi jelerősség terén tőle sem kell csodát várni, és sajnos nem cserélhető antennás. Sebesség terén nem tudok tényleges adatokat írni hisz ahoz lassú netem van :'D

@btz által leírt szempontok szerint vásároltam.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

Hello @Raelag17, egy lényeges dologról nem esett szó. mekkora a lakás, ház, és miből vannak a falak? meg lakáson belül hol van a router, illetve tipikusan hol használod a wifit? azért kérdezem, mert egészen más cucc kell egy kis, társasházi lakásba, mint egy nagy családi házba. utóbbinál jobban a zsebbe kell nyúlni, és a spéci router a leírásokban szereplő hatótávok és az antennaerdő ellenére önmagában nem biztos, hogy elég. társasházban meg lehet, hogy egy 100-as netnél nem is kell router csere (bár a tiéd tényleg a belépő szint, tehát biztosan nem árt :D), helyette a router/ antenna mozgatásával, csatornaváltással is jó eredményt érhetsz el

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

  • 1

A ház mértani középpontjában egy szekrény tetején helyeztem el az Asus RT-AC66U routert, ami hozzáférési pontként működik, és egy 10 méteres CAT6-os kábellel csatlakozik a F@st 5655v2 AC digitális elosztóhoz.

Az udvart és a melléképületeket a konyhaablak felső sarkából látja el a TP-LINK AC750 vezeték nélkül jelerősítő.

Egy másik TP-LINK AC750 vezeték nélkül jelerősítőt mobil hatótáv növelőnek használok, ha szükséges.

(A vezeték nélküli jelerősítők az Asus hozzáférési ponthoz kapcsolódnak.)

Ezek nem a legújabb eszközök, de minden ponton 433 Mbit/s elméleti adatsebsséget biztosítanak, jelenleg már a kezdeti ár feléért vagy még kevesebb összegért is megvásárolhatóak.

Link kommenthez
Megosztás más oldalakon

Csatlakozz a közösséghez!

Posztolhatsz regisztráció előtt is. Ha már van regisztrációd, jelentkezz be itt.

Vendég
Válaszolj a kérdésre...

×   Formázással együtt illesztetted be a tartalmat.   Formázás eltávolítása

  Only 75 emoji are allowed.

×   A linkedet automatikusan beágyaztuk.   Linkként mutatás

×   Az előző tartalmat tároltuk. .   Itt törölhetsz

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Új...