anonymus

Magyarországon elsőként tesszük lehetővé az e-SIM képes eszközök mobil hálózati aktiválását!

Kérdés

Posztolva ekkor: (szerkesztve)

Magyarországon elsőként tesszük lehetővé az e-SIM képes eszközök mobil hálózati aktiválását! 1f4f6.png📶 Az első ilyen eszköz egy Huawei okosóra, amit a jövőben számtalan további készülék fog követni - mobil és kiegészítő egyaránt.
2139.png www.telekom.hu/e-sim

35224839_10156527573062996_5230803209093644288_n.jpg

35173744_1952257134825266_2192420426234200064_n.jpg

eSIM képes termékeink

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

63 válasz erre a kérdésre

Meg is érkezett a válasz, megerősítve azt amit @dptrsk írt feljebb.

Már folyamatban a bővítés, hamarosan működni fog a csere. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Szanyi írta:

Sziasztok. Az miért van, hogy a telekom oldalamon a sim kártyámnál próbáltam esimet kérni, de állandóan azt az üzenetet kapom, hogy nincs elérhető esim, próbáljam meg később... Ez miért lehet?

Szia.

Továbbítottam az észrevételed. Amint kapok választ, jelezni fogom itt. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Próbáljátok meg ismét a cserét. Már mennie kell. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Köszi a visszajelzést. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @anonymus, köszi! átnéztem, tök jó, de mivel csak Tés kütyükkel megy (remélem, hogy csak most, a tesztprogramban), és egyelőre csak egy óra van, így most még inkább a gyártóknál a labda. remélem, hogy gyorsan jönnek majd :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Egyenlőre marad szerintem csak Telekomtol vett cuccokra, később meg máshonnan vett eszközökre is.  Gyártókra visszatérve pedig, Apple máshogy képzeli el az eSIM-et mint a többi gyártó. Ez okozhat problémát sajnos még a jövőben. Így Telekomtol vett apple cuccok sem működhetnek még.  No meg ott van az is hogy apple Watch series 3, eSim kiadása nem került itthon forgalomba. Kicsit fájna a szívem ha mostanában bekerülne :D 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@anonymus

Szerintem azért nem eSIMes Apple Watch jött Magyarországra, mert nem volt eSIM képes szolgáltató itthon. 

Az új Watch szerintem eSIMesként jön hozzánk. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az már szerintem is úgy jön, de arra akartam utalni. Hogy fájna a szívem ha jönne Series 3 eSim képes kiadás hozzánk is. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
8 órája, Szanyi írta:

Sziasztok. Legjobb tudomásom szerint az Iphone Xs-ekben már lehet használni az esim-et Magyarországon. A kérdésem az lenne, hogy mi történik akkor, hogyha regisztrálom otthon havi előfizetésemet az Xs-ben az esim-re, majd külföldre utazok olyan országba, ahol nem támogatott az esim? Ez azt jelenti, hogy ott nem fogom tudni használni a telekomos előfizetésem? 

Az eSIM-et a honos szolgáltatódnak kell támogatnia.

Ha jól tudom a külföldi operátor fejlettsége nem befolyásolja az eSIM használhatóságát, hisz ő "csak" annyit lát, hogy X IMEI-s készülék Z IDjű SIMmel fel akar jelentkezni a hálózatra, a háttérben lezongorázza a Telekom és a külföldi partner, hogy neked van-e jogod roamingolni.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

@dptrsk Mivel ha jól megfigyeli a user,a külföldi forgalma előbb haza jön, aztán ha kell újra kimegy. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
15 órája, nemethpeter írta:

Sziasztok,

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy a Huawei P10 támogatja-e az eSim szolgáltatást?
A Chaten érdeklődtem, ott azt a választ kaptam, hogy az üzletekben elviekben már minden okos telefonra beállítható.

Előre is köszönöm a választ

Az említett készülék nem támogatja az eSIM-et!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

;) rendben :)

De egy regebbi keszulekrol vajon merre talalhatok infot :)

Nem magyar forumokon azt olvastam, hogy tamogatja de szeretnek egy hivatalos allaspontot is olvasni a telekom altal forgalmazott keszulekrol mielott kilovom a SIMkartyam :D

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 órája, nemethpeter írta:

;) rendben :)

De egy regebbi keszulekrol vajon merre talalhatok infot :)

Nem magyar forumokon azt olvastam, hogy tamogatja de szeretnek egy hivatalos allaspontot is olvasni a telekom altal forgalmazott keszulekrol mielott kilovom a SIMkartyam :D

A gyártó hazai ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni erről. :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Az iOS 12.1-es bétában még nincs híre az esim támogatásnak. Szóval valószínűleg egy későbbi frissítéssel fogja engedélyezni az Apple, nem a soron következővel. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: Szanyi

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
23 perce, Roli82 írta:

A gyártó hazai ügyfélszolgálatát kellene megkérdezni erről. :)

Szia,

Köszönöm a tippet!
Írtam nekik:) Reméljük a legjobbakat:) 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello, a régebbi telók tuti nem eSIM-esek, kábé felesleges nyomozgatni :)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

Ekkor: 2018. 09. 22. at 19:59, teherwagon írta:

Hello, a régebbi telók tuti nem eSIM-esek, kábé felesleges nyomozgatni :)

Nem követnének el a gyártók ekkora öngólt.  Inkább eladják egy új teloba minthogy évekig pihenjen titokba bármi a telefonjukban. 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: anonymus

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok. Az miért van, hogy a telekom oldalamon a sim kártyámnál próbáltam esimet kérni, de állandóan azt az üzenetet kapom, hogy nincs elérhető esim, próbáljam meg később... Ez miért lehet?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Szanyi írta:

Nálam ugyanez a probléma.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
6 órája, Szanyi írta:

Épp most, Zoli89 írta:

Nálam ugyanez a probléma.

Sziasztok,

Ez azért lehet, mert habár egy virtuális dologról beszélünk, kell belőle raktárt tartania a Telekomnak, amiből a webshop kiszolgálja az előfizetőket. Szerintem a várakozásokon felül érdeklődnek az eSIM iránt a Telekomos előfizetők, ezért lehet ez a fennakadás, remélhetőleg hamar megoldódik. Néha próbálgassátok.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Nem lehet, hogy egyszerűen csak a rendszerben eddig nem esim-képes készülékként volt beállítva és most át kéne állítani. Én nem gondoltam, hogy a frissítés megérkezését követő percben már rendelhető lesz a szolgáltatás. Pár napos átfutással számolok, mert egy ekkora rendszernek sokszor annál nagyobb a tehetetlensége, mint hogy pár óra alatt reagáljon valamire.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most