benedict

Hálózatfejlesztés-ről kérdés

Kérdés

Üdv. 

Arról szeretnék érdeklődni, hogy mikorra várható Tyukod településre hálózatfejlesztés? Régebben volt 50 Mbit és ha jól emlékszem még 150 Mbit-es internet kapcsolat is. Most már csak Net S Plusz díjcsomag van az egész településen. Ennek mi az oka esetleg valaki tud valami információt? 

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: benedict
.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

12 válasz erre a kérdésre

@bmatyas

Sajnos úgy tudom, hogy a belváros elég necces vezetékes internet szempontjából. Régi műemlék házak stb, nem lehet csak úgy egyszerűen vezetékeket húzkodni. 

Folyamatosan érdemes érdeklődni, mert a lehetőségek, akár hétről hétre is változhatnak. 

Sajnos, ha nincs vezetékes szolgáltatás, akkor marad a mobilnet, mint opció. Jobbat nem tudok ajánlani. 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, btz írta:

Amint elérhető lesz nálad bármilyen új hálózat, biztos hogy házaló ügynökök fogják ellepni a terepet, de addig sajnos jobbat nem tehetsz, minthogy érdeklődsz. Sajnos a helyi Telekomosokon kívül senki sem fog neked több és pontosabb információval szolgáli arról, hogy az adott címen milyen hálózat érhető el, mik a meglévő hálózat adottságai 

Sajnos bementem, de semmit nem tudtak mondani a kis ügyfélszolgálatosok, még egy médiumot sem amin tudnék érdeklődni, de a legvadabb álmaimban sem gondoltam volna, hogy a fővárosban a belvárosban ilyen problémába fogok ütközni miután beköltöztem az albérletbe.

Esetleg valami ötlet ami egy valid opció lehet addig?

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
1 perce, bmatyas írta:

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Amint elérhető lesz nálad bármilyen új hálózat, biztos hogy házaló ügynökök fogják ellepni a terepet, de addig sajnos jobbat nem tehetsz, minthogy érdeklődsz. Sajnos a helyi Telekomosokon kívül senki sem fog neked több és pontosabb információval szolgáli arról, hogy az adott címen milyen hálózat érhető el, mik a meglévő hálózat adottságai 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Sziasztok!

Arról szeretnék érdeklődni, hogy tudok-e valahol információt gyűjteni arról, hogy mikor lesz internet a házunkban.

Konkrétan Budapest VI. kerületben nem tud a telekom (nem csak a telekom, de egyik szolgáltató sem internetet adni)

Pontos cím 1063 Budapest Munkácsy Mihály utca 23.

Bementem személyesen és azt mondták 30mb/s-et tudnak adni, de a bekötés napján a szerelő felhívott, hogy már volt ebben az épületben 2 hete, de túl messze van a központ (2km) és így túl gyenge a jel.

Nagyon furcsának tartom, hogy a fővárosunkban, sőt mi több a belvárosban nem tudok semmiféle vezetékes internetet kapni.

Esetleg lenne valakinek valami ötlet, hogy mit tudok tenni ilyen esetben?

Előre is köszönöm.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
Ekkor: 2019. augusztus 7. at 14:35, teherwagon írta:

Találtam egy univerzális listát (az említett két forrásoldal tényleg nem túl fényes forrás erre, bocsi)

Megnéztem, de ebben nem szerepel Budapest. Ezek szerint Budapest nem nyert semmit, még egy narancsszagú zsetont sem.

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Találtam egy univerzális listát (az említett két forrásoldal tényleg nem túl fényes forrás erre, bocsi)

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Posztolva: (szerkesztve)

41 perce, teherwagon írta:

Hello @benedict, itt tudod ellenőrizni, hogy a Ténél van-e

• ha igen, akkor az abit által adott linken ellenőrizheted, hogy 90 napon belül történik-e nálatok valami
  • ha nem, akkor az NMHH vagy a Széchenyi 2020 oldalakon csekkolhatod, melyik szolgáltató nyert ott

Én néztem az NMHH oldalán, de ott régi adatok vannak.

Pld azt honnan lehet megtudni, hogy egy vegyes hálózat esetén, ahol a központi egységig Optikai kábel és Koax is van, de a lakásokig már csak Koax van, mennyi az a sebesség amit Max adhatnak Fel/Le töltésben?

Az is érdekelne, hogy a fejlesztés során, állítólag a lakótelepen a Telekom vagy álvállalkozója kiépíti a lakásokig az Optikai hálózatot, akkor milyen Fel/Le töltéseket lehet MAx igénybevenni.

Régebben a 4betűsnél megszoktam a 100/100-at a feltöltés is lényeges, mert nem mindegy, hogy  5-15 perc alatt feltöltöm az 1-2 Gb-os videót, vagy 14-óra latt.

Szerkesztve ekkor: Szerkesztő: McBelaba

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hello @benedict, itt tudod ellenőrizni, hogy a Ténél van-e

• ha igen, akkor az abit által adott linken ellenőrizheted, hogy 90 napon belül történik-e nálatok valami
  • ha nem, akkor az NMHH vagy a Széchenyi 2020 oldalakon csekkolhatod, melyik szolgáltató nyert ott

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
9 perce, abit🌻 írta:

Üdv @benedict

A Net S Plusz csomagban annyit adnak, amennyi kifér a csövön.

"Net S Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés.
Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozzuk le a kínált sebességnek megfelelő értékben, hanem annál akár magasabb sebesség is elérhető. VDSL technológián, VDSL üzemmódban működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100Mbit/s is lehet. "

Hálózatfejlesztéssel kapcsolatban itt tudsz információt szerezni: link

Köszönöm az információt!

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon
3 perce, btz írta:

Az 50 mbps díjcsomag megszűnt, Net S Pluszban vonali maximum elérhető, ami a vonali körülményekről függően 50 mbps-nél is több lehet. A 150 pedig szerintem tévedésből lehetett kiadva ott, ha csak réz hálózat van. 

Szupergyors Internet Program keretében történő hálózatépítések 2020 végéig zárulnak le minden szolgáltató esetében. Nem néztem meg, hogy a szolgáltató a te esetedeben a Telekomot jelenti e 

Hol találok erre dokumentációt, hogy ez a Szupergyors Internet Program érinti-e a településemet? 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Üdv @benedict

A Net S Plusz csomagban annyit adnak, amennyi kifér a csövön.

"Net S Plusz díjcsomag esetén: 30Mbit/s kínált letöltés, 1Mbit/s garantált letöltés, 5Mbit/s kínált feltöltés, 0,25Mbit/s garantált feltöltés.
Amennyiben az adott előfizetői hozzáférési ponton a díjcsomag kínált sebesség értékeinél magasabb sebesség értékek érhetők el, úgy a ténylegesen nyújtott sebességet nem korlátozzuk le a kínált sebességnek megfelelő értékben, hanem annál akár magasabb sebesség is elérhető. VDSL technológián, VDSL üzemmódban működő központi egység használatával a letöltési sebesség kínált sebessége, elméleti maximuma 100Mbit/s is lehet. "

Hálózatfejlesztéssel kapcsolatban itt tudsz információt szerezni: link

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Az 50 mbps díjcsomag megszűnt, Net S Pluszban vonali maximum elérhető, ami a vonali körülményekről függően 50 mbps-nél is több lehet. A 150 pedig szerintem tévedésből lehetett kiadva ott, ha csak réz hálózat van. 

Szupergyors Internet Program keretében történő hálózatépítések 2020 végéig zárulnak le minden szolgáltató esetében. Nem néztem meg, hogy a szolgáltató a te esetedeben a Telekomot jelenti e 

Bejegyzés megosztása

Link a bejegyzéshez
Megosztás más oldalakon

Hozz létre egy fiókot vagy jelentkezz be a kommenteléshez

Ahhoz, hogy kommentelhess, tagnak kell lenned.

Fiók létrehozása

Hozz létre a közösségünkben egy új fiókot. Igazán egyszerű!

Új fiók regisztrálása

Bejelentkezés

Már van fiókod? Jelentkezz be itt!

Bejelentkezés most